МУХЪЛ ПОД СПАЛНЯТА,ПОМАГАЙТЕ

  • 14 100
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 674
Живеем в ново строителство и днес когато си вдигнах спалнята всичко беше в мухъл и вода Close Как мога да го предотвратя този проблем и ми е много интересно от къде се е появил точно там.Какво бихте ме посъветвали?Взехме си спалня с механизъм за да си спестя място а сега всичко ми е мухлясало Tired
Ще съм благодарна на всякакви съвети Hug

# 1
  • Мнения: 1 844
мм а откъде се е взела тази вода под спалнята?!

# 2
  • Мнения: 674
Ми от влагата май  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 17
Здравей audulina! Разбирам те напълно как се чустваш. Преди около месец бях в същата ситуация- мухъл под леглото, зад нощните шкафчета и в гардероба, вода по ламината. Първото нещо, което те съветвам да направиш е да вземеш Саво, да изчистиш мухала и да напръскаш добре с него.Проблема обаче едва ли ще се реши само със Саво. Ние си взехме и влагоуловител-за 180 лв от Практикер. Не го изключваме. За 24 часа събира около 2 литра вода. Надявам се да съм помогнала и горе главата, ще се справиш с проблема Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 621
Това си е основен проблем на новото строителство, единствено влагоуловител ще спаси положението, иначе ще си съсипеш мебелите

# 5
  • Мнения: 674
Благодаря ви много Hug Но най-интересното е че мухъл има само вътре в спалнята и никъде другаде newsm78
Този влагоуловител как ще ми събира влагата вътре  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 3 621
Благодаря ви много Hug Но най-интересното е че мухъл има само вътре в спалнята и никъде другаде newsm78
Този влагоуловител как ще ми събира влагата вътре  Rolling Eyes
Ще я събира не се притеснявай, при нас мухъла се появи единствено зад един шкаф който е под прозореца в спалнята,в една ниша,  проблема го решихме точно с влагоуловител

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
И ние имаме мухъл, въпреки че сме старо строителство, но пък всички стаи имат поне една външна стена.
Всяка година влагата се мести в различна стая.
Решението - уред за изсмукване на влага (в детската вмомента работи денонощно и изсмуква 600мл за 24 часа!)
Открих че Бреф дезенфектиращ спрей веднага убива мухала (при нас направо тръгва по стената нагоре  Sick). Опаковката е бял спрей с червен надпис. След това дръпвам леко мебелите и пускам да духа вентилатор. Всичко изчезва за около 2 часа максимум.
При нас стената толкова се мокри, че при по-голям конденз и ако има залепени мебели до стената, започва да има капки по стената и пода става мокър.... ужас някакъв и това при децата в детската.дръпнали сме всички мебели от стената поне на 10см, проветрявам често и при нужда пръскам с този спрей.

# 8
  • Мнения: 17 987
И ние имахме този проблем, преди да ни пуснат газта. Изчистих всичко, изпрах калъфа на матрака, добре че беше свалящ се. Спалнята беше долепена до стената, която граничи със стълбището, дръпнахме я 10 см напред. Оставих леглото вдигнато няколко дни- и моята е с механизъм. След тези мерки и след пускането на газта вече нямаме този проблем. Но миналата година нямаше още комшии отдолу, сега вече имаме и те топлят здраво, може би и това помогна.

# 9
  • Мнения: 5 178
Първото нещо, което може да направиш е да отлепите спалнята от пода, предполагам че дъното на раклатата ти е директно върху ламината.. така се получава запарване и мухъл
Другото, което е постоянно проветрение и вентилация. Откакто сложихме климатика в спалнята нямаме проблеми

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Най-добре климатик, повечето имат и функция изсушаване на въздуха, безмислено ми се вижда да се дават пари за влагоуловител. Иначе има препарати анти-мухъл, както и мазилка (или нещо такова, при нас с това обработиха стените и тавана преди латекса). И често проветряване разбира се.

# 11
  • Мнения: 277
ако сте с пвц или алуминиева дограма като у нас прочети това
http://www.rrpfenster.com/html/provet/provet.html
иначе и у нас всяка зима е страшно.стените на всички стаи са външни и в тях зимата имаме мухъл.
само в кухнята няма,но тя е само с вътрешни стени.пръскам с антимухъл и това е.
ко да прайш. Hug
сега чакам да ми купят ел.сушилня ,та да намаля влагата от дрехите в банята.иначе сме с парно и то трябва да изсушава въздуха ,ама нейсе.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 355
Миналата зима и ние така се изненадахме - получава се предимно под матрака на спалнята, защото под нас никой не живее и се получава конденз. Напръсках едно хубаво със Саво и си взехме един влагоуловител - пускаме го само през деня, защото много шуми и събира към 1-1.5 литра. Докато е пуснат вдигам механизма и отварям вратите на гардероба. А докато спим и е затворено леглото съм сложила от малките кутии влагоуловители на Церезит и пак си събира.

В стаята, където има климатик изобщо няма проблем, така че предполагам и това е решение.

Дано догодина вече изчезне пустата влага Twisted Evil.

# 13
  • Мнения: 637
Най-добре климатик, повечето имат и функция изсушаване на въздуха, безмислено ми се вижда да се дават пари за влагоуловител. Иначе има препарати анти-мухъл, както и мазилка (или нещо такова, при нас с това обработиха стените и тавана преди латекса). И често проветряване разбира се.
Изсушават въздуха, но само на охлаждане. На отопление влажността регулират малко и скъпи модели.
Влагоуловител и Savo Peace

# 14
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
По-добре със 300-500лв по-скъп климатик, отколкото влагоуловител-китюк за 300-400лв си мисля аз, освен ако вече не са закупени климатиците, тогава е ясен избора...

# 15
  • Мнения: 3 830
Най-добре климатик, повечето имат и функция изсушаване на въздуха, безмислено ми се вижда да се дават пари за влагоуловител. Иначе има препарати анти-мухъл, както и мазилка (или нещо такова, при нас с това обработиха стените и тавана преди латекса). И често проветряване разбира се.

И аз така мисля. Peace

# 16
  • Мнения: 12
      Не Ви ли се струва странно , че производството на изсушители или влагоуловители е цяла индустрия, при положение, че климатика и белината независимо под каквото и да е име, вършат работа?  Защо ? Какъв е смисъла!!?

# 17
  • Мнения: 674
Момичета много ви благодаря за съветите  Hug Чак вчера намерихме въпросното САВО утре възнамерявам да дръпна спалнята и да вида за кво иде реч щото пак много изби Close През колко време се третират местата Rolling Eyes
Със съпруга ми сме решили да купим от практикер крачета и да я вдигнем да не е направо на ламината дано и това помогне знам ли вече Crazy

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Със Саво е достатъчно 1-2 пъти.
Миналата година имахме мухъл в 2 ъгъла на хола и мъжът ми пръска. Не е избивало повече там, обаче мазилката се олющи като баница  Confused
За това вече не го използвам, пък и ужасно, ужасно мирише... особенно за стая където после ще спите.

Много странно при нас онзи ден теракота в детската, точно под прозореца беше мокър, а стената беше суха....
Аман вече от тази влага, всяка година се мести в различна стая....

# 19
  • Мнения: 385
Саво-то само ще премахне избилия мухъл. Вярно че е ефикасно, но ако има останала влага в стените/пода или се получава конденз, мухълът пак ще "цъфне". Има някакви влагоуловители, които всъщност са кутии, пълни със силно хигроскопично вещество. Може да пробваш да сложиш нещо такова на влажното място, дано помогне  thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт