Нашите любими торти ... глазури покрития и фигурки за тях 63

  • 55 856
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 413
little_sweet_didka  - Това са същите "бои" както ги наричаш, които има при нас.
Мила къде е това "при нас"?  А иначе на мен ми трябват за коледните сладки и да е тънко ми е идеално!  Peace

yulinda чудесно ми го обясни!  Hug Чудя се дали първо до 3 уши или първо до МЕТРО да отида.... newsm78

Много те мили, благодаря за бързите отговори! Hug  bouquet

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 23:39 от little_sweet_didka™

# 256
  • Мнения: 69
Ето най-накрая и на мен ми остана време да седна да попиша. Момичета, съжалявам че не пиша често, но ви уверявам че чета абсолютно всичко и то много внимателно. Имам голямо желание да се уча, но за съжаление за сега децата ми отнемат по-голяма част от времето. Всичко , което правите е просто невероятно. Нямям думи да го опиша   bouquet . Много ми хареса тортата на Димитрина. Дядо Коледа и шейната са просто като истински. Онемях като я видях.
Да покажа и аз едва третата си торта http://www.snimka.bg/album.php?album_id=312286&pid=9522618. То казвам третаа, щото втората ме досрамя да я покажа (един доста поизкривен Гараш).
Много усмивки и весело посрещане на празниците.

# 257
  • София
  • Мнения: 413
Чак сега ми остана време да поразгледам темата назад...ми van444eto аз в четвъртък гледах из нета за формички за сладки и попаднах в твоя блог! От там видях снимките на магазинчето за формички, и на работното време и видях адреса. И пак в твоя блог видях снимките на боичките за писане (ама предполагам си си познала снимките  Embarassed Blush)!  Crazy Но едва сега видях че си написла над снимките че са от МЕТРО!  ooooh!
Та мерси душа! Купих си елхичка, ботушче и нещо като снежинко-звезда от магазинчето за формички.  Hug

Поздравления за всички пишещи в темата вие сте направо артисти! Такива произведенияа на изкуството създавате!!!!  Heart Eyes  chef

# 258
  • Мнения: 818
Момичета да ви питам дали ще стане добре,ако вьрхе покритие от моделираща маса сложа трансфер от шоколад и по края на трансфера шприцовам сметана  newsm78

# 259
  • Мнения: 1 173
Ето и моята торта с "кутиите" - идеята беше именно това има някои пропуски в изпълнението. Но да се похваля - издържа си съвсем добре пътуването в багажника на колата но и температурата нощи беше -10С  Wink. Втория етаж който всъщност е кутийката за бижута го слагах на място и затова му липсва "борд" отдолу ( нямаше начин как да сложа). Черните кутийки са  "истинския " подарък (който и поднесох точно така като го виждате на снимките, които са ужасни понеже аз не можах да се добера до тортата и да снимам. (Преди мен поне 6-7 човека заобиколиха рожденичката и почнаха да щракат едни апарати , а тя след 5 мин. се оплака че много и тежи тортата  Mr. Green )

 Още снимки в албума : http://www.snimka.bg/album.php?album_id=229804&pid

Утре ще се включа да коментирам последните торти ( сега вече ми се затварят очите)

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 05:59 от raya_usa

# 260
  • Мнения: 1 491
Момичета да ви питам дали ще стане добре,ако вьрхе покритие от моделираща маса сложа трансфер от шоколад и по края на трансфера шприцовам сметана  newsm78

Бамбинка, в никакъв случай не шприцвай сметана!  Тя ще разтопи моделиращата маса! Това е сигурно на 100%, пробвах, добре, че я поднесох два часа след като направих тази глупост и все още имаше вид...
Шприцвай маслен крем, смесен с нещо за да не ти е маслено  Mr. Green Иначе трансфера от шоколад звучи много добре   Peace  Отдавна не съм правила, ще взема да си поиграя....

# 261
  • Мнения: 1 965
Райчееееееееее - уникален подарък. Как направи капаците толкова равни? Какво ползва? Страхотно си се справила.......
didi4 - Много добре! Браво на теб. Невероятен шпагат е направил мечока.... :35
little_sweet_didka™ - тия снимки са крадени, мила. Когато тук се пуснаха като предложение тези бои, изнудих някой да ги снима и да ми ги покаже. Не помня кой беше. Нещо Фиор ми се мотае... ама не съм сигурна.  Аз само си приватизирах снимките, за да не снимам после моите боички..... Rolling Eyes. То в моите папки какво ли няма...... ама нали са за това... да се черпят идеи....
violetblue - ела да си играем заедно. 5 торти ме чакат до Нова Година /засега/. И както нямам време.... поне 3 ще са трансфер... но ще го мъча върху сметана, че хем няма време, хем половината хора не обичат чаршаф, хем ще икономисам малко белия кувертюр...... Така като се замисля, над 10 кила бял ми минаха през ръцете от Септември насам и пак съм на привършване. По тоя повод да попитам, има ли желаещи които да рискуват да пробваме белия кувертюр от ФЕДОНЕЛА? Блока е 10 кила. Мога да си задържа 3-4-5 кила, ама 10 ще ми дойдат свърхмного. Няма къде да го съхраня, не за друго......Мисля след Нова Година да взема един калъп. Ако има желаещи - да се обаждат да делим.

# 262
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Рая страхотно изпълнение просто няма какво повече да се иска.

Ето и от мен малко почерпка че малкия дзвер става на 2 годинки днес - това са пресно завършените му торти - Пепи откраднах си мамуните щото ние само по кучета и маймуни си падаме Simple Smile даже и един тигър е набеден за маймуна в къщи.

# 263
  • Мнения: 644
Аз скоро ходих там и доста трудно го намерих , но като попитах 2-3 човека го намерих.Значи за по добра ориентация "Три уши" е успоредна на Алабин до съдебната палата е първата спирка на трамвй №5 значи отиваш на втората спирка много близо само завоя преди Алабин и малко преди втората спирка има едно магазинче май за китайски дранкулки /не съм сигурна/ и точно до него има малък път и вървиш около 100м. и вляво е само това въпросно магазинче  пише билки чайове подправки и т.н.то всъщност е като каравана.Улицата е без изход и точно срещу магазинчето се строи голяма сграда.Ох доста объркано стана дано се ориентираш.

http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=fc7dcab37a066cb10befb6af52758 … &initsearch=0
Може ли само да разясниш наляво и надясно се тръгва от Цар Самуил, че така ще ми е по-лесно за ориентир!
Предварително благодаря!


Mucunka, благодаря ти за обясненията! Heart Eyes

Рая, страхотни торти! Направо и завиждам на рожденничката! Party

И на Марти вече взех да завиждам, благородно разбира се! Честит ти рожденник!      bouquet

Момичета пак да ви попитам: как да си направя бяла боя? Някакви идеи?

# 264
  • Мнения: 1 491
Райче, чудесни кутии, пипнати, издокарани, съвсем като истински  smile3501

Шеметче да ти е жив и здрав Марти  newsm59 Радости, щастие да ти носи и винаги да е здрав и послушен  ura  bigdance2 Tada  И чак му завидях за тези две торти, които си му спретнала, чудесни са   bouquet

Ванче не смея си играя с тебе Whistling  Още се чудя, тогава как ми разреши да духам... нишестето де... Иначе аз съм с малко по-малко торти до Нова година... което пък току що ме подсети, че забравих да си извадя маслото от хладилника сутринта, за да ми е омекнало до вечерта.... ох че съм червена шапчица...  ooooh!

sneji20 чувала съм и съм чела, че към готовото покритие, за да стане снежно бяло се добавят една-две капки синя боя и се меси до откат, но не съм го прилагала на практика.

# 265
  • Мнения: 1 854
Van444eto,елхата ти е много интересна алтернатива на "скучните" крьгли/правоьгьлни торти Mr. Green.Елегантна, като истинска е.Другата година да направиш по голяма, че да пасне за пред Президентството Wink.А тези птичета отстрани са много нежно допьлнение.

Psichokuk, много хубав Макуин,харесва ми,че е повдигнат, не е залепен на долната торта.

Silrai, направо ти завиждам за червеното Grinning.Много хубави торти!

NellyDi, страхотна единица!

Pepi, тази кутия-торта с Коледното червено ли е боядисвана?Много хубава, като истинска  bouquet
Albena, тази торта-маса много изпипана,особено порцелановия ефект на чашките Grinning

Adi_5,много нежна торта,хубави пеперудки!

Dimitrina, тези кейкове изглеждат мн.апетитно.Любим ми стана пьрвия и последния.Декорацията на последния е толкова зимна, усетих точно една студен зимен ден, вятьр и виелица, а вьтре топло, камината грее,светлини,голяма елха.Направи продьлжение как изгледжа кьщата отвьтре Grinning
С какьв диаметьр са кейковете?


Mucunka, много весела тортичка, Дядо Коледа е неповторим!

Barcela, твоята сметанова феерия изглежда мн.апетитно, а надписа много старателно изписан!


Didi4, браво за старанието, особено за 3та торта се е получило идеално!

Raya, тези черни кутийки са като истински, сякаш от тези велурените по бижутерските магазини  bouquet
На мен лично цветовата комбинация м/у големите кутии не ми допада.Разкажи за капаците, предполагам са стиропорени(така ли се спелуваше newsm78).Много труд, но твоите торти "грандомански" са страхотни на финала!


Shemet, честит празник!Весел ден.Тортите са супер, какво е кученцето отвьтре?
  bouquet

Момичета,аз май повече тази година няма да пиша.Сряда пьтуваме кьм родителите на мьжа ми и ще останем за празниците, та чак до 4 януари Crazy.Там има нет, но няма да имам време, предполагам.
Искам да пожелая на всяка една от вас Весело посрещане на Коледа и НГ.Нека Новата 2009г, освен лично щастие и служебни успехи, донесе много нови идея за торти, снабди всяка една от вас с желаните "помагала" за правене на торти, напьлни главите с хубави,свежи и интересни идеи за торти, както и превьрне осьществяването им в красиви и вкусни произведения на сладкарското изкуство
  chef

Поздрави и Догодина до Амина 
bouquet

# 266
  • Мнения: 8 242
Raya, тези черни кутийки са като истински, сякаш от тези велурените по бижутерските магазини  bouquet

Ама те ма са си точно такива Simple Smile

# 267
  • пловдив
  • Мнения: 398
Аз мога ли да задам едно бързо въпросче Blushс каква цел се слага глицерина в,, руската мастика,, и може ли без него Wink

# 268
  • Мнения: 1 491
Аз мога ли да задам едно бързо въпросче Blushс каква цел се слага глицерина в,, руската мастика,, и може ли без него Wink

За еластичност, и НЕ може без него. Глицерин можеш да си закупиш от аптеката, струва стотинки (няма левче)

# 269
  • пловдив
  • Мнения: 398
Аз мога ли да задам едно бързо въпросче Blushс каква цел се слага глицерина в,, руската мастика,, и може ли без него Wink

За еластичност, и НЕ може без него. Глицерин можеш да си закупиш от аптеката, струва стотинки (няма левче)
  bouquet Violetblue ще отскоча до близката аптека

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт