Какво мислите за противозачатъчните?

  • 9 936
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 448
От 19 до 27 години съм карала само на хапчета. Непушачка съм. Не съм имала странични ефекти (напълняване) или да съм разбрала за някакво заболяване в следствие на тях. Цикъла ми беше много по слаб в сравнение със сега. Пила съм само един вид, не съм ги сменяла. Но не ми се пият повече хормонални препарати, презервативите ме устройват идеално.

# 61
  • Мнения: 157
Въпросът ми е към Малчева, след като си толкова категорична в отрицателните последствия след взимане на орални контрацептиви, моля те да споделиш и препоръчаш сравнително безопасно средство освен презервативите.
Благодаря
Въздържанието от секс!

# 62
  • Мнения: X
Не съм пила и никога не бих пила. Не вярвам на рекламите на фармацевтичните фирми, чиято единствена цел е да си увеличават печалбите, а последната им грижа са последствията за здравето на хората.
Презервативът за мен е достатъчно добро средство за предпазване. И не забравяйте все пак, че сексът освен удоволствие е и отговорност.

# 63
  • Мнения: 2 908
Малчева-до сега да съм се обринала,ракосала и гътнала според твоите"статии"..... Joy
Да,представи си-само в "ШОК"пишат такива статии.
 StopКакто казах-не убеждавай хора,пили и пиещи такива неща и влияещи им повече от добре,че ще се гътнем след няколко дена....или ще хванем рак...Смешно ми е.Можем да си поговорим отново след около 10-20 годинки,да ти докажа тогава ,че нито ще имам рак,нито ще съм космясала,нито напълняла,нито ще съм се гътнала за твое съжаление.  Laughing
И не забравяйте все пак, че сексът освен удоволствие е и отговорност.
Е,това пък ако някой ми транскрибира ще е добре...аз смятам,че съм отговорна в секса... Rolling Eyes
И не говорим тук за презервативи...не е това темата.

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 15:13 от огнена стихия

# 64
  • вкъщи
  • Мнения: 704
заради многото странични ефекти не ги приемам

# 65
  • Мнения: 2 908
Имала ли си странични ефекти върху себе си?И ваксините имат много странични ефекти....И при всички лекарства-и антибиотиците пишат доста странични ефекти... Mr. Green
Ако си имала-не споря-разбирам. Peace

# 66
  • Мнения: 21
Здрасти, противозачатъчните хапчета,колкото и да са пречистени са си хормони!!! На скоро ми препоръчаха локална контрацепция, под формата на вагинални таблети - ФАРМАТЕКС, които поставям 10 мин. преди да правя секс и нямам никакви проблеми. Няма го прокървяването вследствие на хормоналната контрацепция, или притеснението от спиралата и неприятното чувство при поставянето и, няма презервативи, които се набират и изхлузват!!! Joy Казвам Ви момичета и майчета, този ФАРМАТЕКС е златен!!! Освен това е подходящ при кърмачки!!! Тук е момента да благодаря за препоръката на жена от форума на BG-mamma!!!! Hug

# 67
  • Мнения: 157
За мен това е проблемът с този Фарматекс- трябва да знаеш, че точно след 10 мин ще правиш секс или пък да прекъснеш прелюдията , за да си поставиш таблетката. А пък и не съществува ли риск тя да не е поставена достатъчно дълбоко например и част от съдържанието й да изтече, без да си е свършило предназначението? Аз съм го ползвала този начин , докато кърмех, въпреки че и тогава прекъсвахме акта за по-сигурно.

# 68
  • Мнения: X
Можем да си поговорим отново след около 10-20 годинки,да ти докажа тогава ,че нито ще имам рак,нито ще съм космясала,нито напълняла,нито ще съм се гътнала за твое съжаление.  Laughing

Дай Боже.

И не забравяйте все пак, че сексът освен удоволствие е и отговорност.
Е,това пък ако някой ми транскрибира ще е добре...аз смятам,че съм отговорна в секса... Rolling Eyes
И не говорим тук за презервативи...не е това темата.

Не ми се коментират очевидни неща.

# 69
  • Мнения: 1 495
mama/Mimi , моля те да споделиш относно тези глобулки , защото и мен ме интересуват . Понеже не вярвам изобщо на презервативи ,  да  не говорим , че чувството с тях е къде къде по - различно , та ако можеш обясни ми кога точно поставяш глобулката и ползвате ли и презерватив с нея , защото съм чувала , че % на сигурност при тези глобули е доста по - нисък в сравнение с хапчетата за това може ли свършване вътре без да се притеснявам или трябва да е прекъснат акта? Също така съм чувала , че някои жени имат непоносимост към глобулите и хващат гъбички? И последно - в една опаковка колко бройки са , знам , че струват около 15 лв.

# 70
  • Мнения: 646
Копирам само  листовката на един противочакатъчен препарат. Прочетете и помислите, на колко от вас докторите са задали достатъчно впъроси преди да им предпишат съответният медикамент. Избора на лекарството беше на случаин принцип, но вие можете да си прочетете листовките и на др. лекарства.


http://www.framar.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE% … -pid13001624.html


ето и още 1 листовка :

http://www.framar.bg/%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B4 … -pid12005862.html

# 71
  • Мнения: 838
понякога противозачатъчни се пият с лечебна цел, а страничните ефекти рядко се проявяват.

# 72
  • Мнения: 26
Въпросът ми е към Малчева, след като си толкова категорична в отрицателните последствия след взимане на орални контрацептиви, моля те да споделиш и препоръчаш сравнително безопасно средство освен презервативите.
Благодаря

ЛОКАЛНИ КОНТРАЦЕПТИВИ!
Имат спермициден ефект! Нямат стран.ефекти, освен възможна алерг.реакция, поради локално дразнене!
Търг.продукти ФАРМАТЕКС имат няколко лек.форми с различна продължителност на ефекта и интервал на приложение преди полов.акт.

# 73
  • Мнения: 26
...да се самоцитирам:



.......
А това,че са вредни-излагат се всички,които го твърдят-не чете народа и това е-нали скоро имаше 1000 статии,че сегашните противозачатъчни дори пазят от рак-не го предизвикват-няма дори малка такава възможност-ама народа не чете,а си бае,това е. ooooh!
.....

Това е нелепо твърдение... не зная къде ги четете тези работи.. във вестник "ШОК" ли, къде?  Shocked Shocked Shocked Shocked
Няма как да "пазят от рак"...


.....и продължавам да се "шокирам" Shocked...
Laughing

Малчева-до сега да съм се обринала,ракосала и гътнала според твоите"статии"..... Joy
Да,представи си-само в "ШОК"пишат такива статии.
 StopКакто казах-не убеждавай хора,пили и пиещи такива неща и влияещи им повече от добре,че ще се гътнем след няколко дена....или ще хванем рак...Смешно ми е.Можем да си поговорим отново след около 10-20 годинки,да ти докажа тогава ,че нито ще имам рак,нито ще съм космясала,нито напълняла,нито ще съм се гътнала за твое съжаление.  Laughing

...чак да съжалявам...
Бих съжалявала, ако един ден дъщеря ми (хипотетично) се разболее  от карцином на влагалището и аз съм причината тя да попадне в рисковата група...
Не е нужно нищо да ми доказваш днес или след 20год. То клиничните проучвания са доказали каквото трябва!
Цитирах поста ти, не с цел да вменявам някому идеята, че ще се "гътне", а защото наистина теърдението , че "пазят от рак" е адски нелепо!! Това да не е панацеята на 21-ви век?!?  Ако беше така, всички щяхме превантивно да приемаме контрацептиви, за да се "пазим" и нямаше да има раково болни!!! Ми, те са вече доста време на пазара и досега да сме изкоренили раковите заболявания, както чумата!

пп: Чета научна литература!

# 74
  • Мнения: 924
Мале Tired като ги прочетох тия листовки и ooooh!
Аз съм с хормонална спирала  Close
Всеки си носи риска  обаче и преценява ползата и вредата сам за себе си

Общи условия

Активация на акаунт