Коледни звънчета ще звънят, МАЙските бебета да поздравят! №12

  • 14 893
  • 280
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 488
Здравейте и от мен. Аз утре съм на ФМ и се надявам да знам вече пола на бебчо. Искам да питам rali44ка как си е взела час за Велковски на 5.01. Аз се обаждам от началото на месеца и все ми казват, че ощте нямат график за януари и да се обадя началото на другия месец. Но пък Велковски ми беше казвал, че иска да ме види в 20 седмица, а това са първите дни на януари. Направо вече се побърквам.

kamel Отидох в края на октомври по друг повод в болницата, на място в 56 кабинет  си записах час за 19 ноември. Беше малка седмицата, 16 г.с.,  и той ми каза, че трябва да дойда около 24 седмица, тогава вече сърцето е напълно оформено и така ми назначи 05.01.2009 г. Предупредиха ме обаче да се обада в раб. дни на 29, 30.12.2008 за да попитам дали няма евентуално някакво изменение. До колкото разбрах от разговора между него и сестрата, той каза, че през декември е в отпуск и мисля, че и януари пак ще излиза за по 1 седмица, но все пак нищо не се знае. Ще се обаждам на 29, за да съм спокойна, като тръгна за София.

Ако искаш мога тогава като отида на преглед да ти запиша час. Защото мисля, че на място да си запишеш час е по добре. Аз не съм сигурна, че ще се свържа с кабинета на 29.12, но ако не се свържа,може и да отида на място. Важно е замен много.

Ако нещо решиш съм на твое разположение.   bouquet

# 31
  • Мнения: 336
tedy_cat, ако имаш време повтори БХС-то, но си направи УЗ-то на различно от първото място, защото е много важно точно да изчислят гестационната седмица, в която си. Иначе д-р Димитрова я спрягат за много добър специалист при взимането на амнио. За да ти се падне тя при манипулацията в МАйчин дом, просто се плаща за избор на екип и готово. Аз в четвъртък се надявам да мина през въпросната манипулация, и се надявам да е при нея. Ходих и при д-р Марков на ФМ по спешност, видяхме, че е момченце, както и очаквах, и че няма структурни аномалии, но това не дава абсолютно никаква гаранция, че няма Даун, например, а и самият д-р Марков не се ангажира с мнение или съвет, как да се процедира. Аз за съжаление нямах време да повтарям БХС-то, т.к. от скоро ме водят една седмица напред, т.е. вече 20 г.с. и 4 дни и алтернативата ми е директно амниоцентеза и то възможно най-скоро. Неприятното е, че ако оставя пробата да се анализира в генетичната лаборатория на Майчин дом, резултатът ще е готов след 5 януари. Нямам нерви да ги чакам и сигурно ще отида в частна лаборатория за да извършат анализа по-бързо и резултатите да са готови до Нова година.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 436
Здравейте на всички!
И аз да се запиша в новата темичка.
При нас нищо ново, бебчо продължава да рита с все по-силни ритници и юмручета. Много му се радваме с бати и тати. На 22 съм на ФМ при д-р Даскалов във Пловдив. Нямам търпение вече, тогава ще видим със сигурност пола, надявам се.

# 33
  • Мнения: 849
Здравейте и от мен. Аз утре съм на ФМ и се надявам да знам вече пола на бебчо. Искам да питам rali44ка как си е взела час за Велковски на 5.01. Аз се обаждам от началото на месеца и все ми казват, че ощте нямат график за януари и да се обадя началото на другия месец. Но пък Велковски ми беше казвал, че иска да ме види в 20 седмица, а това са първите дни на януари. Направо вече се побърквам.

kamel, Велковски освен в 3та градска преглежда и на друго място и може да те види и в частната клиника, която се намира в сградата на 14 ДКЦ. Аз бях на преглед при него там миналата седмица. Гледа с апарата, на който се прави феталната морфология, даже голяма част от времето оглеждаше не на 2Д, а на 4Д-то. Пробвай там, може да имат свободни часове за началото на януари (когато аз ходих беше доста спокойно). Ето тук са координатите им - http://www.zarodish.com/. Успех!

# 34
  • Мнения: 125
Аз да ви се оплача-взеха ми резултатите от кръвните изследвания урината-оказа се,че имам белтък в урината,признак за нещо нередно в бъбреците. Имам нисък хемоглобин и желязо- изписал ми е куп хапчета +витамини Матерна Sad  И е казал да ям витаминозна храна-е,какво се разбира под витаминозна-тъпча се като невидяла с плодове, спанак,червено месо,ядки..явно ефект няма..а да си купувам точно сега краставици и домати едва ли има смисъл,щото в тях има всичко друго ,ама не и витамини... ooooh!
Май няма да се размина без хапчета, а така се надявах да не пия разни химии... Weary

# 35
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Исках да питам в тази връзка - кога ви правиха вторите изследвания?
Утре съм на ЖК, но не ме предупредиха, че ще ме дупчат или ще давам урина за изследване и цитонамазка.

# 36
  • Мнения: 826
  Утре окончателно имам час за ФМ. Днес ходих, (нямах час, а избързах от нетърпение  smile3508) но моя доки беше в операция Rolling Eyes Е, поне за утре е сигурно.
  Ей, момичета не бях разглеждала албумчето с тумбаците от доста време. Много сме готини, бре Two Hearts А тумбите ви са страшно секси, според мен smile3501 Аз изоставам малко май, но съм чувала, че коремчето може да порасне доста, буквално за дни. Снимах се в 18 г.с. - първата ми фотосесия в началото на петия месец photo

# 37
  • Мнения: 5
Здравейте коремчета!
Сега да ви се оплача,ужасни болки имам ж кръста направо немога да се обарна в леглото и доки ни изписаФелоран гел да се мажа сутрин и вечер ,смятам да опитам няколко дни дано да има резултат

иначе аз и бебка сме добре контракциите спряха но доки каза да си изпия още една кутиика Магнерич и така

Лека вечер на всички и без никакви болежки

# 38
  • Мнения: 336
Исках да питам в тази връзка - кога ви правиха вторите изследвания?
Утре съм на ЖК, но не ме предупредиха, че ще ме дупчат или ще давам урина за изследване и цитонамазка.

Мен всеки месец ме бодат и давам урина, понякога и 2 пъти месечно. Лявата ми ръка вече прилича на наркоманска  Rolling Eyes. Стандартно май се взима 3 пъти кръв и урина по време на цялата бременност.

# 39
  • Мнения: 116
На ЖК този месец ми казаха, че следващите изследвания ще са в сердата на януари, т.е. 21-22 седмица.

Момичета, може ли някой да ми изпрати парола за албума?

# 40
  • Мнения: 528
Здравейте и от нас.Не съм чер апредишните теми така че сам отова което  прочетох в тази съм  час.Аз на 11.12 бях до доки да си взема болничен щото 3 месеца работя нон стоп при положение че съм два на два и къщата ми беще заприличала на кочина.Даде ми доки 1 месец.ОТново опитахме да видиме пола но отново на геврек,то не кляках и лекарката лекичко го потупваше с екографа.Е не и не.Сега доки м епотита да ти дам л игръбначния м устълб.Миналия път  ми даде дупе и аз казах че й миналия път ми снима гръбначния стълб.По всички бабини девитини ,таблици и т.н излиза момче.За каката също така ми излизаше а както виждам евсички е момиче.Доки каза че с този опърничев характер е само момиче.Казах ч еим аи опърничеви момчета и тя умря да се хили hahaha
Записах с еза 22.1 за Фм в 14 поликлиника.Надяувам се ако на 29.12 когато вече има час  да го видиме ако не на 22.1 със сигурност
Вие готови ли сте заколеда,напазарувахте ли,опаковахте ли подаръците.АЗ това свърших още началото на месеца,че сега е лудница и то голяма.
Днес ме мързи та едв агледам след вчерашното шетане в къщи и миене н апрозорци.Признавам си безбой ч еаз развалих времето с моето миене на прозорци.Щом с езахвана с това веднага след тов асе разваля времето.Марко Тотев  какво да направя.
Пустрочка споко и а ги има същите болки.При първата бременост ги имах към 6 месец.Това  еот разширяване на таза.Аз сутрин едва едва ставам от кръста на долу не си чувствам краката.Принуждавам се да ставам с таткото в 8 часа за да м еразтрие малко кръста и краката.Всяка крачка я правяс болка,щото таза м исе разширява според мен бързо и гледам д а есе заседявам много на едно место.Никакв имазила не помагат.Помагат з аминутки и после отново същото.
Еми това е лек ден

# 41
  • София
  • Мнения: 318
rali44ка  и zaiobaio благодаря ви за отговорите. Аз пак ще пробвам да званна на 29 или 30 и ако тогава все още няма график ще званя дирекно на Велковски да ми каже кога да отида.  Иначе и аз знам че от 20 до 24 седмица гледат сърцата на бебетата, така, че имам време до към края на януари да ме види.

# 42
  • Мнения: 445
Здравейте! Време е и аз да се разпиша в новата тема.
Днес окончателно се потвърди пола на бебо - МЪЖ е! Дидочка, моля те за един син щъркел. А в петък съм на ФМ при Димитрова, тогава ще го разгледаме по-подробно. Между другото, тя първа видя пола още в 14-15 седмица. Шапка и свалям   bouquet Много е добра!
На изследвания ще ме изпратят другия месец.
Може ли някой да ми изпрати паролата?

# 43
  • Мнения: 826
Момичета, може да е писано някъде по темите и съжалявам, ако се повтарям. Ще ходя на ФМ, но при моя лекар, който сам ме посъветва, че ехографите им не са от най-добрите и ако желая може да отида на още един независим платен преглед. Можете ли да ми дадете координатите на изпитани от вас лекари за ФМ в София? Имам телефона на Томова, но не знам дали е действащия в момента: 0887606830. Мислите ли, че ако сега се свържа с някой ще ме вземат до края на януари, когато ще изтече 23-тата ми г.с.?  Предварително благодаря Hug Hug Hug

# 44
  • Мнения: 30
dendri телефона е валиден. Звънни и мисля, че няма да има проблем за януари. Мен ме прие по спешност заради БХС-то от тази за другата седмица. Ако не ти вдигне от раз не се отказвай тя е доста ангажирана. Успех Peace
Аз се рових из нета и намерих малко инфо за Окръжна болница, но не съм запазила линка  Blush  ако пак попадна на него ще ти го пратя. Ти насочила ли си се към конкретен лекар там?
Беилис, Барбарела на мен до сега (във 19г.с ) са ми правени веднъж кръвни изследвания, веднъж полежах в болница и там ми правиха също изследвания, два пъти съм правила БХС и веднъж ФМ. Предния път (в 16г.с)  питах док няма ли изследвания, но тя каза, че до сега всичко ми е наред и ще ми пусне направление другия месец.
Момичета да ви попитам може ли да се направи амнио 4-5 дни преди навършване на 20г.с? newsm78  Надявам се да не ми се налага, но от питане глава не боли Joy

Общи условия

Активация на акаунт