Немско училище към посолството в София

  • 59 506
  • 194
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 105
Elena555 вие за предучилищна ли група кандидатствахте. За добра детска градина знам, че е Увекинд.

# 121
Здравейте,
синът ми посещаваше киндер оазе миналата година около 5 месеца, но не бяхме доволни и го отписахме. Таксата е 450 лв, плаща се предварително за 3 месеца и не връщат пари, дори детето да не посещава детската по здравословни причини. Не сме доволни от доста неща. Стаите са малки около 20 м2 и там по цял ден са 15 деца. Синът ми боледуваше често, съответно когато е бил болен не е ходил, тъй като смятам че това е редно, за да не заразява другите деца. В същото време детето на собствечиката идваше болно, явно няма кой да го гледа вкъщи и така се пренасяха вируси постоянно.  Няма гардеробчета или шкафове и въобще място къде да се обуят топленките децата. Сутрин ни отнемаше към 15 мин. само да го съблечем и обуем, защото няма място къде да седне да се обуе. Нямат спорт, зимата не излизат, по цял ден са затворени. Имаха само танци в една стая 15м2, а и това беше за по-големите. Групите са деца с разлика от по 3 години, което не е добре за децата. Дворът е много малък и всъщност там само можеха да си играят на пясъка, децата няма къде да тичат и играят. Германката е забранила на всички др. учители да дават информация за децата и дори не ми отговоряха на въпроси от рода дали детето се е нахранило и дали е спало. Имаше само една госпожа българка, която казваше как се е чувствало детето, дали е стало и т.н. и германката я уволни съвсем скоро. по принцип къщата , където е детскта е стара , хигиената не е многа добра. Храната доколкото ми казаха е кетъринг, но откъде я поръчват не разбрах. За обучението по немски не мога да кажа, тъй като детето ми е по -малко и в този период проговаряше български, и  за 5 месеца не съм го чула да каже нещо на немски /но да кажем това е нормално, защото е малко/. Единствената германка в този период беше собственичката, която няма как да бъде във всички групи. Обещаваше, че ще назначи учители германки, но аз така и не дочаках това.  Дрегото, което ми е направило впечатление, е че наказват децата от по-голямата група , като ги изпращат при бебетата. Не мога да разбера какво се цели с това наказание. Спалните са малки с легла на 2 етажа и са намират в подземието на къщата , имат едно малко прозорче и това е, даже малко ми намирисваше на мухал там.
Това са само моите впечатления и затова отписах детето си. Има желаещи за тази детска, тъй като от училището към посолството пращат всички там, за подготовка и за да имат шанс да ги приемат после в училището,  което ми е малко съмчнително:-) но за мен здравето на детето е по- важно и затова го отписах.
Аз лично не ви препоръчвам тази датска градина.

# 122
  • Мнения: 18
Е, сигурно и детската им градина е със "лиценз" както и самото училище, та се поддържат така.

# 123
  • в центъра
  • Мнения: 445
А дали някой би могъл да даде координати на Kinder Oase?

# 124
  • София
  • Мнения: 4 253
А дали някой би могъл да даде координати на Kinder Oase?
http://kinderoase.eu/

# 125
  • в центъра
  • Мнения: 445

Благодаря за бързия отговор  Hug

# 126
  • Мнения: 771
ММда! Не мога да не призная, че е направен чаровен рекламен сайт./въпреки стиловото разнообразие/. Хареса ми като ЦЕНТЪР.Интересни занимания, купон,забелязвам, че всичко е с насоченост към практиката - от "уменията за пресичане" до кулинарното изкуство. До тук-да хубаво е! НО Е ЦЕНТЪР.В този смисъл и аз бих си записала детето. Но много важно е родителят да знае от какво има нужда -от забавления или от обучение.Предвижда се подготвителна група с "програма на МОН" и...нищо останало.Както писа госпожата по-горе там няма бъл.учителки. Много ми е интересно, кой точно ще работи по "програмите на МОН"?!Просто питам.Освен това в края на подготвителна група, децата получават диплома /извинете ако бъркам точно названието/.Интересно ми е дали децата там ще получат, още повече, че тези формуляри се получават под контрол от МОН! И ако подготовката е перфектна/извън немския език/ и детенцето тръгне в І клас в 17 у-ще/примерно/, ще бъде ли всичко О;К!

# 127
  • Мнения: 390
Единственото вярно нещо от това, което е написал Гост-а е това, че да условията не са блестящи в смисъл, че е тесничко. Но е чисто!!! И да, почти нямат двор. Но лично аз посетих доста други ЧДГ с подобни условия. Въпросът е, кое е важно за родителя в случая - немския и практическата насоченост които получават децата /а и учене има, особено за по-големите/ или блестящи условия и иначе нищо друго. това е вече въпрос на лично виждане, аз също минах за кратко през подобно терзание.

В момента германките са 3, говори се само на немски и естествено към по-малките има прикрепена помощница бг, която им помага, ако не разберат нещо, както и следи за хигиена, спане и пр.
А учителка по бг има, както и часове по бг, и Гост-а би следвало да го знае, щом детето й е било там

Информация можеш да получиш всякаква, от всеки!!!! Тоест както от българката, ако не говориш немски, така и от германката. Даже тя сама ти я дава като си взимаш детето. Отделно има родителски срещи, където можеш да си зададеш въпросите.

Колкото до болните деца, мисля че не греша ако кажа че и в др градини децата ходят подсмърчащи, аз лично съм изцяло за, в др страни това е обичайна и официална практика, стоиш си вкъщи само ако имаш над 38 градуса. Но това е коментар за др тема.

Колкото до този станал вече прослувут МОН, мисля че тук единодушно решихме, че всичко е въпрос на личен избор, както и ДГ впрочем, ето на Гост-а не й е харесало и е отписала детето, така се прави

И категорично не са затворени, излизат по 2 пъти на ден /може би в най-студените дни и да стоят вътре/, лично съм се се убедила в това!

А, а таксата е вече 650 лв.  Sad

# 128
Единственото вярно нещо от това, което е написал Гост-а е това, че да условията не са блестящи в смисъл, че е тесничко. Но е чисто!!! И да, почти нямат двор. Но лично аз посетих доста други ЧДГ с подобни условия. Въпросът е, кое е важно за родителя в случая - немския и практическата насоченост които получават децата /а и учене има, особено за по-големите/ или блестящи условия и иначе нищо друго. това е вече въпрос на лично виждане, аз също минах за кратко през подобно терзание.

В момента германките са 3, говори се само на немски и естествено към по-малките има прикрепена помощница бг, която им помага, ако не разберат нещо, както и следи за хигиена, спане и пр.
А учителка по бг има, както и часове по бг, и Гост-а би следвало да го знае, щом детето й е било там

Информация можеш да получиш всякаква, от всеки!!!! Тоест както от българката, ако не говориш немски, така и от германката. Даже тя сама ти я дава като си взимаш детето. Отделно има родителски срещи, където можеш да си зададеш въпросите.

Колкото до болните деца, мисля че не греша ако кажа че и в др градини децата ходят подсмърчащи, аз лично съм изцяло за, в др страни това е обичайна и официална практика, стоиш си вкъщи само ако имаш над 38 градуса. Но това е коментар за др тема.

Колкото до този станал вече прослувут МОН, мисля че тук единодушно решихме, че всичко е въпрос на личен избор, както и ДГ впрочем, ето на Гост-а не й е харесало и е отписала детето, така се прави

И категорично не са затворени, излизат по 2 пъти на ден /може би в най-студените дни и да стоят вътре/, лично съм се се убедила в това!

А, а таксата е вече 650 лв.  Sad

Zdravei Nizza,
Tvoeto dete tam li e. Ot koga hodi. Ima li razvitie po nemski.

# 129
Единственото вярно нещо от това, което е написал Гост-а е това, че да условията не са блестящи в смисъл, че е тесничко. Но е чисто!!! И да, почти нямат двор. Но лично аз посетих доста други ЧДГ с подобни условия. Въпросът е, кое е важно за родителя в случая - немския и практическата насоченост които получават децата /а и учене има, особено за по-големите/ или блестящи условия и иначе нищо друго. това е вече въпрос на лично виждане, аз също минах за кратко през подобно терзание.

В момента германките са 3, говори се само на немски и естествено към по-малките има прикрепена помощница бг, която им помага, ако не разберат нещо, както и следи за хигиена, спане и пр.
А учителка по бг има, както и часове по бг, и Гост-а би следвало да го знае, щом детето й е било там

Информация можеш да получиш всякаква, от всеки!!!! Тоест както от българката, ако не говориш немски, така и от германката. Даже тя сама ти я дава като си взимаш детето. Отделно има родителски срещи, където можеш да си зададеш въпросите.

Колкото до болните деца, мисля че не греша ако кажа че и в др градини децата ходят подсмърчащи, аз лично съм изцяло за, в др страни това е обичайна и официална практика, стоиш си вкъщи само ако имаш над 38 градуса. Но това е коментар за др тема.

Колкото до този станал вече прослувут МОН, мисля че тук единодушно решихме, че всичко е въпрос на личен избор, както и ДГ впрочем, ето на Гост-а не й е харесало и е отписала детето, така се прави

И категорично не са затворени, излизат по 2 пъти на ден /може би в най-студените дни и да стоят вътре/, лично съм се се убедила в това!

А, а таксата е вече 650 лв.  Sad

Zdravei Nizza,
Tvoeto dete tam li e. Ot koga hodi. Ima li razvitie po nemski.

също искам да попитам, след като е увеличена таксата, с какво ще се подобри базата или обучението, тъй като 650лв не са малко пари.
Обясниха ли ви това в детската? поне да купят едни гардеробчета да си слагат дрехите децата и шкафове за обевки. Ние докато бяхме мотаха дрефите в едни пликове на куп и никога не улучваха дрехите на мойто дете, когата го преобличаха, ако се беше напишкал - включително и чуждо бельо му обличаха. Което както и да е не е добре, не се знае как са изпрани с какъв прах и т.н. Все пак обучението е едно, но хигиената се е друго. В тази възраст до 7 децата все пак трябва да придобият и хигиенни навици.

# 130
  • Мнения: 771
Аз отново се връщам до "онзи МОН".Да, родителите имат избор, но са длъжни да са осведомени.Това е моето мнение по въпроса за подобни у-ща и ДГ.Не съм убедена, че родителите са на ясно за тази диплома, която получава всяко дете в края на подготвителна група и без която няма право да постъпи в І клас. А тази детска градина няма тези права и някой родител може да пострада от неосведоменост.И в сайта се говори само за н.е. Супер, но когато детето е пред у-ще си има държавни изисквания, от които не може да се избяга.Иначе дали е тясно или широко, родителят вижда и сам избира, лошото е, че други по-важни неща не се виждат.

# 131
  • Мнения: 390
Доколкото знам в предучилищната бълг е по МОН изисквания, така ми казаха в началото, но понеже моите са още малки и това не ми е залегнало като проблем още.
В у-щето като съм се обаждала, изрично, без да питам!!!, са ми казвали, че крайната диплома не отговаря на бг МОН, но са подали документи за приравняване.
Аз на това не му викам криене от родителите, а изрично осведомяване. Да не говорим, че все пак не бива и родителите да се подценяват, те като знаят къде изпращат детето си, ще попитат, сигурна съм.

Гост, да моите ходят там, не се е случвало още да им объркат дрехите, а и да ти кажа това не би ме притеснило особено. А то е хубаво да купят гардероби, но няма да имат място къде да ги сложат  Simple Smile, наистина е тесничко. А таксата я увеличават, защото са се вдигнали всички такси на градините, цитирам.

Истината тук е, че има какво да се желае и като база и сигурно храна и сигурно друго. Но за мен наистина немския беше най-важен, а там за момента грешка няма, моите още на втората седмица ми подхвърляха немски думи, а и аз съм убедена, че език е най-добре да се слуша и учи от естествения носител.
Друго, и трите германки са със специално педагогическо образование, казвам специално, защото за разл. възр. групи образованието и стажовете са специфични както и дипломите. Така разбрах.

А бе, ще видим, времето ще покаже. По уверено мога да се изказвам като стигнат поне предучилищна или извикам някой да им провери знанията след време

# 132
Здравейте,
синът ми посещаваше киндер оазе миналата година около 5 месеца, но не бяхме доволни и го отписахме. Таксата е 450 лв, плаща се предварително за 3 месеца и не връщат пари, дори детето да не посещава детската по здравословни причини. Не сме доволни от доста неща. Стаите са малки около 20 м2 и там по цял ден са 15 деца. Синът ми боледуваше често, съответно когато е бил болен не е ходил, тъй като смятам че това е редно, за да не заразява другите деца. В същото време детето на собствечиката идваше болно, явно няма кой да го гледа вкъщи и така се пренасяха вируси постоянно.  Няма гардеробчета или шкафове и въобще място къде да се обуят топленките децата. Сутрин ни отнемаше към 15 мин. само да го съблечем и обуем, защото няма място къде да седне да се обуе. Нямат спорт, зимата не излизат, по цял ден са затворени. Имаха само танци в една стая 15м2, а и това беше за по-големите. Групите са деца с разлика от по 3 години, което не е добре за децата. Дворът е много малък и всъщност там само можеха да си играят на пясъка, децата няма къде да тичат и играят. Германката е забранила на всички др. учители да дават информация за децата и дори не ми отговоряха на въпроси от рода дали детето се е нахранило и дали е спало. Имаше само една госпожа българка, която казваше как се е чувствало детето, дали е стало и т.н. и германката я уволни съвсем скоро. по принцип къщата , където е детскта е стара , хигиената не е многа добра. Храната доколкото ми казаха е кетъринг, но откъде я поръчват не разбрах. За обучението по немски не мога да кажа, тъй като детето ми е по -малко и в този период проговаряше български, и  за 5 месеца не съм го чула да каже нещо на немски /но да кажем това е нормално, защото е малко/. Единствената германка в този период беше собственичката, която няма как да бъде във всички групи. Обещаваше, че ще назначи учители германки, но аз така и не дочаках това.  Дрегото, което ми е направило впечатление, е че наказват децата от по-голямата група , като ги изпращат при бебетата. Не мога да разбера какво се цели с това наказание. Спалните са малки с легла на 2 етажа и са намират в подземието на къщата , имат едно малко прозорче и това е, даже малко ми намирисваше на мухал там.
Това са само моите впечатления и затова отписах детето си. Има желаещи за тази детска, тъй като от училището към посолството пращат всички там, за подготовка и за да имат шанс да ги приемат после в училището,  което ми е малко съмчнително:-) но за мен здравето на детето е по- важно и затова го отписах.
Аз лично не ви препоръчвам тази датска градина.
Благодаря Гост,
затова е хубав форума, можеш да вземеш мнение от извора Аз проверих за какво става въпрос  И СЕ ОТКАЗАМ ДА ЗАПИША ДЕТЕТО СИ В КИНДЕРОАЗЕ благодаря за информацията, тя сао потвърди моите съмнения

# 133
Здравейте, аз уча в него и съм 6-ти клас. Още от 5 годишна говоря немски и вече мога почти без грешка.

Училището е много хубаво, луксозно и учителите са много добри!

За да влезеш трябва да направих тест и да имаш г/д високо ниво !

Успех !  Whistling

# 134
  • София
  • Мнения: 62 595
Много съм любопитна какво става сега в края на учебната година. Децата от това училище какъв документ имат за завършен клас?

Общи условия

Активация на акаунт