Немско училище към посолството в София

  • 59 510
  • 194
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 771
Уважаема, радвам се, че се чувстваш добре в това училище.Виждам и друго - че правописа ти на бел. е перфектен /както е според стандартите на МОН/.
Точно това с дипломите е основният проблем! Интересно ми е по коя "програма на МОН" се работи в предучилището? И коя е учителката, която преподава. Освен това, ако детето ми ще постъпи в Іклас в друго училище, дали ще му дадат нужната диплома, или ще се налижи да държи изпити или да повтаря. Същото важи и за класовете, но в много по-сериозна степен. За мен родителите, които си насочват децата в това училище го правят от чисто снобски подбуди.Не искам да обидя никого, но ако семейството си е българско, не предстои пътуване в Германия....просто се хабят децата. За хора, които имат немска "жилка" или ще пътуват в чужбина - е перфектно. Не подлагам на съмнение педагогическата им система, просто тя не е приложима към българските стандарти. /и това, че един учител е чужденец, го прави по-добър от българския само в очите на снобите/.

# 136
  • Мнения: 18
Здравейте, аз уча в него и съм 6-ти клас. Още от 5 годишна говоря немски и вече мога почти без грешка.

Училището е много хубаво, луксозно и учителите са много добри!

За да влезеш трябва да направих тест и да имаш г/д високо ниво !

Успех !  Whistling
Не знам немския дали ти е почти без грешка, ама за съжаление българския ти е с доста грешки и по-добре такива като теб да не пишат тук, че не е много добра реклама за училището ти - вижда се как я карате с българската програма!

# 137
  • Мнения: 76
Странни хора пребивавате в темата. Заядливи постинги към деца, които са в начално училище, коментари за българския им...Каква е точно целта ви? Да получите информация дали детето е доволно и щастливо в съответното училище или просто да го заплюете и откажете тутакси да сподели каквото и да е?

Очевидно училището няма лиценз от МОН, не е ясно кога ще се получи такъв и квалификацията на учителите е съмнителна за някои. Но наистина е непонятно  постоянното присъствие в темата на хора, които очевидно не са удовлетворени от тези факти. Ок, ако това не е вашия избор, то запишете вашите деца, където считате за редно! Но е глупаво да  бъдат злонамерено коментирани всички мнения на хора, които се опитват да дадат някаква информация за училището.

Сега по същество.
Моето дете беше прието в предучилищна тази година в това училище. Истината е, че не държат да се знае немски. Или поне не държат да говори детето свободно езика. Моето поне не го говори. За справка е учило само два месеца с частен учител, но знае песнички, стихчета и разбира основни въпроси. Това, което е водещо при избора на децата е дали могат да се обслужват сами, тяхната креативност, възприятия и т.н. Нямам идея как са оценили тези неща. Детето ми е рисувало и лепило, отговаряло е на въпроси на изпита и до там е моята информация какво се е случило на самия изпит. Не сме учили в немска градина преди това.

По въпроса за лиценз от МОН: За мен това не е водещ избор. Важното е, където и да живея детето ми да може да учи в съответната държава и да има подобни училища. Това че не отговаря на българските стандарти не ме притеснява на този етап. Не смятам, че в бългаското училище ще получи по-добро образование пък било то и легално. Живеем в динамични времена и днес може да работим в София, а утре в Монтреал.
Ще ми бъде приятно да прочета мнения на хора, чиито деца са в училището или да се запозная с хора, чиито деца започват тепърва да учат там.

# 138
  • Мнения: 562
Patenceto  newsm10

Моля да споделяш впечатления от училището. Интересувам се за деца на близки хора. Надявам се да е добро място. Още повече, че посолствата имат изградени системи за обучение и на чужденци. Интернационалната среда също е плюс.

И престанете с тези лицензи от МОН! Френският лицей, например, като не е признат от МОН не му пречи да е признато за едно от най-добрите училища по целия свят.

# 139
  • Мнения: 105
Здравейте, моята дъщеря също е приета в предучилищната група, в началото се притеснявахме за липсата на сертификат по МОН,
но в крайна сметка се надяваме образованието да е на ниво там.
И аз се чудя, защо тук голяма част от аудиторията са толкова заядливи, на кой му пука, че детето не пише правилно - темата е пусната да разберем как е нивото в съответното училище, дали си струва парите и смея да кажа риска - да излязат от там без призната диплома.
Интересно ми е каква е разликата между немската и нашата родна образователна система, ще потърся малко нет-а, само научих от майката на едно по-голямо детенце - че немската система е по-лека от нашата, взимат по-малко материал, но дали е така лично аз не мога да кажа.
Наплива беше голям, кандидати много.

# 140
  • София
  • Мнения: 62 595
Сеньорита,
Нивото на едно училище си личи И по правописа. Нали там учат и български и българска история? Освен, ако не държиш да пише правилно само и единствено на немски, а българският да няма никакво значение.

# 141
  • Мнения: 76
Andariel, това е тема за дискутиране на немското училище, а не за правопис и правоговор. Във форума хората пишат бързо, понякога с латински букви и масово неграмотно (при това 99.99% са завършили в български училища). Ако влезеш във форуми на тийнейджъри, учещи в нашите родни училища, акредитирани от МОН,  ще се покъртиш от правописа и правоговора им.
В този ред на мисли, отново предлагам конструктивност, а не злонамереност към децата, които се включват тук.

# 142
1. дами, вас изобщо не ви интересува темата , стига само да има с кого да поспорите.....
по темата
2. имам дете, в това училище - ходи с огромно удоволствие, спазва дисциплина ( за какватао никой не  е и мечтал), не е отличен учиник - там е доста висок критерия за отлична оценка
3. за 5 клас мога да кажа че математиакта и географията се покриват на 90% с българските учебници
4. и не уча с него, имат часове за самоподготовка , с учител в програмта
5. в края на годианта за мой кеф реши "матурите" на МОН за послените 2 години - по бългасеки,математика, немски,английски,история и география  - имаше по 2-3 грешки - е значи не излзиат съвсем олигофренчета от там

относно местенето - мой познати от аналогичното немско училище в Париж се връщат сега - поискали са от детето да държи изпити само по Български и Истори  - някаква наредба 2 цитираха - за да се запише в нормално БГ училище

И моля не скачйте срещу децата, които пишат - те едва са се престрашили да споделят.....

# 143
  • в центъра
  • Мнения: 445
Доживях да прочета мнения в темата, които действително да са ми от полза и да не са разсъждения на тема легитимността на училището  Crazy

Благодаря на patenceto, senorita и Слон. Ще съм ви благодарна ако продължите да споделяте впечатленията си в тази тема   bouquet

# 144
  • Мнения: 4
Абе хора, родители сте и пишете с повече грешки от детето, и имате наглоста да се заяждате с 10 год. дете!!! Не ви ли е срам!!! Като не ви харесва училището и лиценза, и квалификацията на учителите и не знам си какво още, защо продължавате да пълни форума с глупости??? Или ви е яд на децата, които имат възможност да се обучават по по-добра програма?! Не е снобско да искаш детето ти да е щастливо в училище, да не говорим какво предлага допира с други култури... Но може би на вас ви харесва клас, в който се говори по телефона по време на уроци, и да не изреждам - имахме възможност преди време да наблюдаваме достатъчно извращения по бг тв. Не познавам семейство, което с часове да не се занимава всяка вечер с подготовка на уроците за следващия ден - нерви, умора... А децата назубрят - а тези знания са доста повърхностни, нали?
Много може да се пише по темата, но тук се обсъжда училището, а не злобата и неудовлетвореноста от живота на някои... И след като това училище не ви интересува, и никога няма да запишете децата си там, а и на другите не може да дадете някаква информация, то СЕ РАЗКАРАЙТЕ!!!!

# 145
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
И престанете с тези лицензи от МОН! Френският лицей, например, като не е признат от МОН не му пречи да е признато за едно от най-добрите училища по целия свят.
Абсолютно, това са училища, работещи по други ситеми на обучение, не по българската, за която МОН издава лиценз. Ако дете от подобно училище иска да се прехвърли в училище лицензирано от МОН, си има процедура. До 4ти клас е без изпит, до 7ми само с изпит по български, след седми се включва и изпит по българска история.

# 146
  • Мнения: 771
Само питам- сравнете хорариум за 3кл./примерно/ на бъл. училище и на това измислено!Е, Фандъкова не би го признала....а и не е нужно.Когато някой не харесва и не признава правалата на определена държава, просто не живее в нея.Като ви харесва немската с-ма/една от най-лошите/, просто заминете за някоя от провинциите им...защото българче от Каспичан и от Бяла учи по една система, а в Г-я не е така!/току що се запознах с фамилия германци от Баден-Баден и съм в потреис от това, което ми разказват!/.Пращайте си ги в прословутото у-ще, но само се опитах да попитам- с какво образование са с-во Кемерер?, г-жа Валя и т.н.т. Е, мися, че и кадрите имаот значение. Няма лошо човек "да залита по чуждата образователна с-ма", но лошо е когато такава няма-/запознах се с бивша учителка от Германия, която е на почивка у нас. Фрау .....ме доубеди в мнението ми относно "образователната им с-ма". НО ВСЕКИ РЕШАВА! Искате да ме убедите, че дисциплината "там" е "жельязна"- не, просто е избирателна

# 147
  • Мнения: 771
Жалко за онези, които считат, че децата им ще научат повече, не те просто ща бъдат "специални", но какво от това!Това което научих тези дни случайно по нашите курорти, просто ме ....изуми!

# 148
 И какво токова научи? Сподели изумлението си, не се дръж като  геероиня от сяапунка  - въздишки и недомлъвки...          А относно училището  - незнам какво учат, но децата от това училище, ( които съм видяла) са спокойни, не си говорят на "скивак копеле ква кифла"  и дори съм ги чувала да обсъждат часове и уроци. Вервайте ми (както казват:-)  само за товаси струва да са там.......... А някой дА ИМА ИДЕЯ КАКВО УЧАТ?

# 149
  • Мнения: 76
Жалко за онези, които считат, че децата им ще научат повече, не те просто ща бъдат "специални", но какво от това!Това което научих тези дни случайно по нашите курорти, просто ме ....изуми!

Точно така, детето ми ще бъде "специално"! И то е специално! То е най-специалното за мен! Избери най-специалното училище за твоето дете и предлагам да спреш злонамерено да даваш оценки за нещо, което не познаваш Simple Smile.  Айде и със здраве!

Общи условия

Активация на акаунт