Немско училище към посолството в София

  • 59 506
  • 194
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 160
От колко до колко часа е ангажираността на децата в това училище.

# 151
  • София
  • Мнения: 897
От 8 до 16.

# 152
  • Мнения: 105
Здравейте, някой има ли представа кога започва учебната година, разбрах че на 14 септември, но нищо повече.
После занятията наистина ли са до 16 часа?

# 153
Училището започва на 14.09.2009 г. от 9,30 часа. На записаните са изпратили индивидуални покани с програмата за откриване на новата учебна година. Ще има и ден на отворените врати да се разгледа училището /на 14,09,/ но не разбрах дали се отнася само за поканени гости или може и всеки желаещ да отиде.

# 154
Моят син тази година ще е втори клас в Немското училище. Повярвайте, парите, които платих наскоро /а те са доста - 3700 евро/, ги дадох с огромно удоволствие. Защото виждам детето колко е доволно, как се прибира в къщи щастливо от училище, как чакаше да започне новата учебна година. как проговори немски за 1 година, защото когато се формираше първи клас преди година на приемния изпит нямаше изискване за първолаците да знаят немски. В същото време виждам синът ми как стана много дисциплиниран. Сигурен съм, че винаги могат да се намерят и недостатъци. Но главното и основното е - училището е наистина немско, учителите са и германци, и българи, но са много добри. И изискванията им са доста високи. както и на училището по принцип - разбрах, че две деца просто не са допуснати до новата година заради лошо поведение. Не заради слаб успех. Просто разваляли дисциплината. А ако видите условията в класните стаи /класовете са по 10-12 деца/ и тартановият спортен терен за футбол, волейбол и баскетбол...
Повярвайте - ние сме много доволни. Въпросът с липсващия засега лиценз от МОН ни притеснява, но като че ли плюсовете са много повече от минусите. дано да продължат така.

# 155
  • Мнения: 159
 hahahaРадвам се,че вярвате в "немската дисциплина"!Това е като вярата в Дядо Коледа! Виждала съм "подбраните" деца, познавам и такива, които след 1г. бягат от това училище.Няма лошо за тези, които ще живеят в чужбина, но за "чисти българчета".....само снобски напън.Е, друго си е да "споделиш" пред роднини:"детето е вундеркинд и учи в у-щето към немското посолство"! Хубаво, но когато в 3-ти клас решите да си преместите детето в нормална българска среда, ще се затрудните сериозно!СТрува ли си?!А чувам, че и "гръбнакът" на у-щето- едно от немските семейства скоро си тръгват.Жалко.Но важното е да дойдаг професионалисти, нали!

# 156
  • Мнения: 105
Благодаря за информацията, ние получихме покана за 14.09 и с голямо нетърпение, ще отидем. Вярвам, че училището е добро,
няма значение какъв е гръбнака и кой, ще си ходи, не мога да разбера как винаги се намират хора да злорадстват и бълват глупости,
Идеята на всички нас насочили се към това училище е децата да се учат и сполучат, гаранция няма в никое училище,
Всеобщата информация е, че мотивацията в държавните училища е нулева-което е разбираемо, а нивото в частните е относителна-
За мен специално алтернативата в немското училище е да се научи качествено езика, предполагам и останалите предмети, ще бъдат обгърнати.

# 157
  • Мнения: 562
Хубаво, но когато в 3-ти клас решите да си преместите детето в нормална българска среда

Само не разбрах защо детето трябва да се мести в 3-ти клас и какво му е НЕнормалното на интернационалната среда  ooooh!

# 158
  • Мнения: 19

Премесване поради недостиг на средства е възможно. Каква е цената на услугата? Това не е маловажен въпрос.

Що се отнася до това дали бих се доверила на системата им - да, защото няма по-лоша и компрометирана система от нашата. И тук не става дума за снобско отношение, а за отговорност към бъдещето на децата ни!

Немският език (и който и да било чужд език) може да бъде научен само по този начин - в училище, където ежедневно детето е в досег с езика. Всичко останало е измъчена работа - курсове, алианс,... пр. При това извън училище, за сметка на спорт, домашни, нерви и допълнителни разходи.

Някой може ли да предложи по-добър начин за образование с добро обучение по език?

# 159
  • Мнения: 105
Първият учебен ден мина добре, посрещнаха любезно децата на немски в превод на български,
дребосъците от предучилищна група се поизплашиха и поразплакаха, но като ги въведоха в учебните стаи се развеселиха.
Училището и малко, но спретнато, скромно - но лъчезарно.
Направи ми впечатление, че учителките не знаеха български, а само лелките.
На първокласниците подариха бонбони, а на дребосъците в стаите лакомства.
Утре започваме Wink

# 160
  • Мнения: 3
Никога не съм взимала отношение по различни теми във форумите, но този път реших да напиша.
Дискусията за въпросното училище е доста интересна, и аз с изненада откривам, че се води от хора, които нямат никаква информация за самия учебен процес. Моето дете учи там от миналата година / преди това беше в Ерих Кестнер/.След преместването напредъка по немски е  "очеваден' и аз смятам времето в старото училище за загубено. Броят на часовете по  български език е равен на този в обикновено БГ училище т.е. учениците не са ощетени. Децата се приемат с изпит, а не с "връзки", което вероятно не  харесва на доста хора... но това е просто част от правилника, който за изненада дори се спазва.
 Най-важното за мен е децата да се чувстват пълноценни ходейки на училище, а в Немско училище София това е факт.
 В предходните изказвания виждам доста грубост и негативизъм, може би защото просто българите сме такива като характер.
На откриването на учебната година посланика обяви, че училището получава 135 000 Евро безвъзмездна помощ за развитие, защо никой не коментира този положителен факт, а се заяждаме за глупости.
Ръководството на училището направи много за изминалата една година и развитието продължава!!! Нека другите собственици на частни училища да се поучат, защото това не е просто бизнес, а бъдещето на децата ни.

# 161
  • София
  • Мнения: 191
Децата се приемат с изпит, а не с "връзки", което вероятно не  харесва на доста хора... но това е просто част от правилника, който за изненада дори се спазва.
Не зная, как ги приемат децата, но явно всичко е субективно, няма ясни критерии. На моя приятелка детето, не беше прието с обяснението, че няма достатъчно места поради големия наплив, въпреки че говори немски.

# 162
Изказвания от типа Една жена каза ..... освен да поставят началото на "градските" легенди друг смисъл нямат. Мое мнение. Преди да се прояви субективизъм при прием /изпит, кандидатстване/ където и да било има малки формалности, които трябва да се спазват, като например подаване в срок на документи и заявяване на желание за постъпване в дадено училище, явяване на конкурсен изпит. Говоренето на немски език /в случая/ не е основен критерии за приемане на детето.

# 163
  • Мнения: 105
Кокиче - да имаш информация дали дават домашни, защото ние сме в предучилищна група и при нас може би още няма да има, но ми е интересно как е процеса на работа по-нагоре в класовете.

# 164
имат домашни и то много...часовете по само-подготовка в училище не са достатъчни така, че има и за работа в къщи...особено преди тест Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт