!!! Дрехи Втора Употреба !!!

  • 86 205
  • 343
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 231
За спалното бельо не се изумявай, защото беше чисто ново.  Wink
Един от магазините втора употреба внасяше за известно време разкомплектовани части. Отделно чаршафи, калъфки и пликове. Ставаха много интересни комбинации.
След малко ще ги снимам.
Ако е чисто ново, защо се води втора употреба? И ако само по етикета съдите, че нещо е ново-етикет се слага за секунди.

Нямам намерение да споря за названието на тези стоки. И говоря за оригиналните етикети на стоката, не картонените.

ивка-щастливка, това е една верига, които имат магазини до стоматологията и на Бенковска, ама не помня името им.
Само че напоследък не съм ходила. Thinking

http://farm4.static.flickr.com/3043/3118005922_e7c2a59bf7.jpg?v=0

# 61
  • Мнения: 109
...
А откъде взимат контейнерите с дрехите? ...
 И по принцип тук, говоря за Италия и за Швейцария, употребяваните дрехи се събират единствено 4рез 4ервен кръст и не се изкупуват от търговци. А дрехите за 4ервен Кръст е ясно с какво предназна4ение са - да се дарят безвъзмездно на нуждаеЩи се...
Ще ми бъде много интересно, ако може кумата ти да разкаже, откъде идват вси4ки тези тонове употребявани дрехи в България и имат ли неЩо обЩо с даренията за 4К?


Не съм кумата, но мисля, че мога да ти отговоря. Червеният кръст сортира и разпределя дарените дрехи. Една част отиват директно за нуждаещи се - в страната или по света. Друга се разпродава на място (в съответната страна) на килограм и хората си ровят, както и тук. Трета се изкупува от такива търговци, като нашите. Защото нуждаещите се имат нужда не само от дрехи. И получените от продажбите пари се дават за храна, медикаменти, книги. Т.е. ЧК по света не бърчи нос, а прави това, което се гнусят да правят нашите доморасли благотворители. Никога не би си позволил да каже, че хората, видите ли, са прости и си разчистват боклуците. Благодари за всичко получено и го използва максимално.

# 62
  • Мнения: 681
Аз също съм купувала 2 страхотни ризи на мъжа ми с етикет от такъв магазин.
Бяха по 10 лв едната.
Не много евтино за подобен магазин,но действително бяха нови.
Нали знаете как личи на ризите -бяха си колосани,с твърди яки,всичките му там игли и твърди подплънки  под яката и маншета си бяха на мястото.Няма как да е ишлиме,или с добавен етикет. Peace
Определено бяха на отделен щендер от другите парцалки. Mr. Green

# 63
  • Мнения: 681
Ria,
Калъфките са готини. Peace
Всъщност калъфки ли са,или покривки...не разбрах? newsm78

Може и аз да снимам нещичко. Joy

# 64
  • Мнения: 1 632
ria, страхотно е наистина Peace !
Да не би да говориш за магазина срещу Ботевата newsm78 ?

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Това го снимах, за да покажа какъв готин спален комплект се получи, в потвърждение на идеята, че в такива магазини можеш да изровиш невероятни неща.
И аз говоря за тези магазини, които си подбират стоката, а не за онези с клошарските дрехи, в които и една минута не можеш да стоиш.

Ивка, да, срещу Ботевата е единият, който знам.

# 66
  • Мнения: 2 448
Нито се срамувам, нито си мълча, просто не пазарувам от такива магазини, не ми харесват дрехите там , колкото и да са маркови. Нито имам специално отношение към хората които го правят. Изобщо не ми пука кой от къде си пазарува. Важното е да е доволен.

# 67
  • Мнения: 57
Аз съм си купувала уникални неща, едни от оригиналните ми дрехи са от Втора употреба, не мисля, че има нещо срамно!
Но отдвана не съм ходила в такива магазини, откакто закриха един, който беше до нас и беше много голям и хубав, но го закрихааа:(((

# 68
  • Мнения: 1 632
Точно те продават и нови пердета.
И наистина комплектите са им с етикетите Peace
Бях го забравила този магазин и благодаря, че ми напомни за него  bouquet
Ще го наобиколя тези дни.

# 69
  • Мнения: 2 388
Аз не разбирам пък защо темата се коментира в аспект срам? Човек влиза да си купи от там дрехи, а не да ги открадне, че да го е срам.

# 70
  • Мнения: 681
Момичета, току що снимах  ризите,за които ви говорих.
Малко импровизирах,така че извинявайте,ако ви се сторят измачкани. Blush

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9459548

 Ria,
  вече трябва да ни дават пари за рекламата! Joy

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 12:07 от Dolce&Da

# 71
  • София
  • Мнения: 2 296
Не намирам за срамно да се пазарува от такива магазини, нямам нищо против хората които го правят, но аз лично не бих го направила!
Особено пък за детето!

Ако толкова нямам възможност бих предпочела да си купя нещо турско, БГ или китайско, отколкото нещо вече носено незнайно от кой, пък било то "марково".
Да не говорим в колко сайтове детските дрешки са на смешни цени, а качеството им е повече от прилично (Ларедута визирам)...

А пък това за спалното бельо ме изуми .... колкото и да се дезинфекцира, на мен ще ми е гадно.  Sick

ПС: Не съм снобка, не държа на марковото, просто съм предубедена.
Напълно споделям това мнение! Peace

# 72
  • Мнения: 3 830
Аз не разбирам пък защо темата се коментира в аспект срам? Човек влиза да си купи от там дрехи, а не да ги открадне, че да го е срам.

Защото лично видях моята комшийка как се стъписа и се почуди как да напусне по-бързо.
Много хора се срамуват да пазаруват употребявани дрехи, заради предразсъдъци. Срамуват се да не ги помислят за втора ръка хора или подобно; за клошари или супер бедняци... има десетки причини. Peace

# 73
  • Мнения: 3 830
Аз не разбирам пък защо темата се коментира в аспект срам? Човек влиза да си купи от там дрехи, а не да ги открадне, че да го е срам.

Защото лично видях моята комшийка как се стъписа и се почуди как да напусне по-бързо.
Много хора се срамуват да пазаруват употребявани дрехи, заради предразсъдъци. Срамуват се да не ги помислят за втора ръка хора или подобно; за клошари или супер бедняци... има десетки причини. Peace


Палавата, ето например вземи това мнение:

Не намирам за срамно да се пазарува от такива магазини, нямам нищо против хората които го правят, но аз лично не бих го направила!
Особено пък за детето!

Ако толкова нямам възможност бих предпочела да си купя нещо турско, БГ или китайско, отколкото нещо вече носено незнайно от кой, пък било то "марково".
Да не говорим в колко сайтове детските дрешки са на смешни цени, а качеството им е повече от прилично (Ларедута визирам)...

А пък това за спалното бельо ме изуми .... колкото и да се дезинфекцира, на мен ще ми е гадно.  Sick

ПС: Не съм снобка, не държа на марковото, просто съм предубедена.
Напълно споделям това мнение! Peace

Хората предпочитат по-некачественото(китайски, турски дрехи) пред втората употреба, заради предубедености aka предразсъдъци. После ми кажете, че не сте комплексирани и т.н. Simple Smile Нещата са навързани...

Момичета, току що снимах  ризите,за които ви говорих.
Малко импровизирах,така че извинявайте,ако ви се сторят измачкани. Blush

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9459548

 Ria,
  вече трябва да ни дават пари за рекламата! Joy

Долче, видях ги, много са хубави. Peace

# 74
  • Мнения: 3 634
Мисля, че два типа хора пазаруват от такива магазини. Едните са финансово принудени, а други (като повечето разписали се) изпитват и допълнителна емоция освен  чисто потребителските предпочитания. В никакъв случай не са "вехтошари".

Аз съм от хората, които са влизали, но никога не са купували. Някак не е моят тип пазаруване, не обичам да ми дават чужди дрехи и не обличам моето дете с такива. Освен това ми се струва, че наистина повечето се зареждат от даренията на хората в чужбина и ми е някак неморално да издържам такъв бизнес.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт