Прах за пране и омекотител за дрехи

  • 207 824
  • 767
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 209
Като стана дума за чекмеджето на пералните и отделенията в него, искам да ви попитам, ако използвате Vanish или някакъв друг допълнителен продукт (например прахче за по-бели дрехи), къде го добавяте?  newsm78 В инструкцията на моята е посочено: това отделение за препарат за предпране (на прах), това - за препарат за пране (прах или течен), последното мъничко - за омекотител и други препарати. Предпоследния път, когато пусках пералнята, исках да добавя малко от новокупен Вениш (на прах) и след чуденка къде да сипя, сложих в отделението на омекотителя (добавих и омекотител). Когато за последно пусках да изпере обаче и сипвах препарат и омекотител, видях, че венишът не се е разтворил напълно и са останали някакви бучици в отделението. Вие къде го слагате?

В отделението за основно пране се слагат тези добавки.
Когато переш с няколко компонента, например прах, омекотител за вода, препарат против петна на прах, те се изсипват в отделението за основно пране в последователност:
1. прах;
2. омекотител за вода;
3. препарат против петна.
По този начин компонентите се разпределят по-равномерно.

Течните добавки против петна никога не трябва да се смесват с праха в отделението. Така ако добавяш течен Вениш първо поставяш прах и изчакваш пералнята да си го вземе, след което при второто пълнене изсипваш вениша.

Прах/гел за пране или добавки против петна никога не трябва да се смесват с омекотител. Омекотителите съдължат катионни ПАВ, праховете и добавките - анионни ПАВ. Смесването им води до неутрализиране и преципитиране - сместа седи на парцали. Така нито едно от двете не действа. Смесването им по време на пране води до отлагания върху дрехите и пералнята.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2010, 18:43 от Guess Who

# 736
  • Мнения: 176
Като стана дума за чекмеджето на пералните и отделенията в него, искам да ви попитам, ако използвате Vanish или някакъв друг допълнителен продукт
Вие къде го слагате?

В отделението за основно пране се слагат тези добавки.
Когато переш с няколко компонента, например прах, омекотител за вода, препарат против петна на прах, те се изсипват в отделението за основно пране в последователност:
1. прах;
2. омекотител за вода;
3. препарат против петна.
По този начин компонентите се разпределят по-равномерно.

Течните добавки против петна никога не трябва да се смесват с праха в отделението. Така ако добавяш течен Вениш първо поставяш прах и изчакваш пералнята да си го вземе, след което при второто пълнене изсипваш вениша.

Прах/гел за пране или добавки против петна никога не трябва да се смесват с омекотител. Омекотителите съдължат катионни ПАВ, праховете и добавките - анионни ПАВ. Смесването им води до неутрализиране и преципитиране - сместа седи на парцали. Така нито едно от двете не действа. Смесването им по време на пране води до отлагания върху дрехите и пералнята.

Не, аз действам по друг начин. Когато слагах Вениш или подобен течен за петна го слагах в преди праха, а добавките против варовик или прахообразни за петна ги слагам сега заедно с праха.

# 737
  • Мнения: 1 070
Аз ако ползвам Вениш, то е само течен и го нанасям върху петното (петната) на дрехата,ако е по-голямо петното го разтърквам малко и слагам в барабана. Иначе ползвам таблетките за бяло, които си взех от Карфур (произведени са за Карфур), вършат работа,а и са евтини.

# 738
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Благодаря ви за съветите, дано пералнята не ми е много сърдита, задето омекотител и вениш сложих на едно. А купих такъв на прах, защото искам да го ползвам и за тапицерията на диваните, но още не съм се наканила да го изпробвам.

# 739
  • Мнения: 2 149
Добре, ето сега един смотн въпрос : кзвате, че разни подобрители, избелители и т.н. се слагат при "второто пълнене" - ако е с вид прахообразно в-во, то няма проблем - ще го сипя след като е спряла пералнята да налива и взима прахта за пране. И той ще си седи там до следващото наливане. Обаче ако е течен какво, дебнете кога ще започне да взима отново вода и сипвате препарата? Защото не съм сигурна - ако между наливанията за вода и взимане на препарати от чекмеджето, сипеш течен, той къде отива?

# 740
  • Мнения: 12
Аз  слагам  калк- стоп / су  варовик/  в барабана, така  пише  на моята опаковка. В оделението  за праха  си  слагам  добавките - сол  за  петна, Ариел  прах срещу петна  или  Вениш  на прах. После  чашката  с течния препарат  в   барабана и  готово.
Не мога  да дебна и    пералнята. То само това остава . Пускам  я вечер и я оставям ,  сутринта  дрехите  са изпрани перфектно  и  простирам.

# 741
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Отива на същото място където и праха-при дрехите.Ако си изтървала пълненето сипи го в едно шишенчце мин.вода,разреди го и го сипи в отделението за праха-ще изтече където трябва.След него сипи още едно шише чиста вода,за да се отмие улея.
А сега тези дето си взеха от Била PERSIL-голямата кутия да кажат след толкова пранета още ли са доволни, Grinningче пак го пуснаха на тази цена.И Още за бяло ли е или за цветно пране?

# 742
  • Мнения: X
За бяло е !
Аз лично не съм прала с него още,че имам друг. ..
Май в другата тема-за течните прахове ще отговорят.

# 743
  • Мнения: 5 209
Сега си прочетох мнението и разбирам какво предизвика такова чудене. Малко двусмислено се е получило.

Пояснявам. Когато добавките са прахообразни, се изсипват заедно в отделението за основно пране, като първо се изсипва праха, после омекотител за вода (ако ползвате и ако на указанията се казва да се дозира в чекмеджето Rolling Eyes) и най-отгоре препарат за петна. То това не е задължително, а препоръчително, за да има по-добро разпределение при първоначалното пълнене.

Когато препаратът за петна е течен (има на Ариел, на Вениш, АСЕ имаше такъв), той не трябва да се смесва с прах. Ако третирате петното дирекно с него, смятам, че е ясно, но ако го ползвате като добавка към праха - какво правите? Аз изчаквам да се отмие праха, отварям чекмеджето и го сипвам там.

# 744
  • Мнения: 1 070
Отива на същото място където и праха-при дрехите.Ако си изтървала пълненето сипи го в едно шишенчце мин.вода,разреди го и го сипи в отделението за праха-ще изтече където трябва.След него сипи още едно шише чиста вода,за да се отмие улея.
А сега тези дето си взеха от Била PERSIL-голямата кутия да кажат след толкова пранета още ли са доволни, Grinningче пак го пуснаха на тази цена.И Още за бяло ли е или за цветно пране?

Аз си взех от Персила преди (за бяло е) , в началото не бях доволна,по точно не виждах някаква разлика,но след няколко пранета бива за цената си. Поне не мирише както обикновените прахове и миризмата си остава. Но втори път няма да си купя,набелязала съм си Даш и Сано като ми свърши.

# 745
  • Мнения: 1 080
И аз нямам съставено мнение за Персил от Била, но чистите дрехи (не силно замърсени или със стари пента) не остава нищо за сега не посивяват. Сложих да пера силно замърсени дрехи с машинно масло изпраха се новите петна, но не са излезли старите(аз не им се и надявах де).

# 746
  • Мнения: 2 149
Отива на същото място където и праха-при дрехите.Ако си изтървала пълненето сипи го в едно шишенчце мин.вода,разреди го и го сипи в отделението за праха-ще изтече където трябва.След него сипи още едно шише чиста вода,за да се отмие улея.
А сега тези дето си взеха от Била PERSIL-голямата кутия да кажат след толкова пранета още ли са доволни, Grinningче пак го пуснаха на тази цена.И Още за бяло ли е или за цветно пране?
Аз си взех от Персила преди (за бяло е) , в началото не бях доволна,по точно не виждах някаква разлика,но след няколко пранета бива за цената си. Поне не мирише както обикновените прахове и миризмата си остава. Но втори път няма да си купя,набелязала съм си Даш и Сано като ми свърши.
Внимавай със Сано, че последния го влача още и не искам да го ползвам, мирише много гадно, не знам защо, бих купила бебешкия.

# 747
  • Мнения: 198
Ако някой може да помогне как да махна петна от трева, но не са зелени, а кафяви ще съм много благодарна. Пробвах вениш, друг един препарат за петна гръцки от Кауфланд го взимам премахвал е много петна, но с тези не се справи.

# 748
  • Мнения: 15 379
Ако някой може да помогне как да махна петна от трева, но не са зелени, а кафяви ще съм много благодарна. Пробвах вениш, друг един препарат за петна гръцки от Кауфланд го взимам премахвал е много петна, но с тези не се справи.

Петна от трева махам успешно със сапун против петна. Купувам го от Пикадили, бял или жълт калъп е, немски.
Действа много добре върху всякакви петна, но да са пресни.
Твоите вече са фиксирани, особено след толкова третиране с препарати.

# 749
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Ако някой може да помогне как да махна петна от трева, но не са зелени, а кафяви ще съм много благодарна. Пробвах вениш, друг един препарат за петна гръцки от Кауфланд го взимам премахвал е много петна, но с тези не се справи.
с български препарат за петна Перилис - лилава опаковка с пате - винаги излизат Peace!!!Цената е 2-3 лв. Става и за много други петна , дори за машинно масло, стига да не е старо...Маха ми успешно и белите петна от рол-оните , които не могат да се изперат в пералнята и с времето се наслагват върху черната ми работна тениска...Оправя и захабените дънки на вечно лазещия ми син...
Купих си от гъзария голяма туба Ариел за петна от Турция...еми , по-доволна съм от Перилиса...

Общи условия

Активация на акаунт