Бебе родено в чужбина

  • 15 713
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18
Ех кой ви пълни главите с глупости, че някой ви давал Американско гражданство ей тъй, защото сте родили там - блажени са вярващите. Първо от 2007 година има закон, че ако двамата родители са незаконно пребиваващи и няма как да си осигурят легални документи в срок на 6 месеца, родителите се депортират заедно с детето. И така детето най-вероятно ще си загуби гражданството си заради друг такъв закон, който казва, че през първата година след като даден човек получи американско гражданство не може да излиза от САЩ за по-дълъг период от 6 месеца, като последните най-малко 30 дни от тази година (или повече в зависимост от щата) той/тя (или родителите) трябва да е жител на един щат, за да изпълни изискването за адресната регистрация. Друг е случаят, когато двамата родители пребивават легално или поне единият родител е гражданин спазил второто правило-тогава детето си запазва жителството на всяка цена. Тези закони бяха приети, заради случаите, в които трябваше да депортират майките, а пък децата социалните ги взимаха тук за осиновяване. Много организации за правата на децата указаха натиск да спрат да депортират майките без децата, тогава правителството прие законът, който е направен с цел да не провокира "безнадеждни мечти", както те казаха и то с пълно право. Аз работя в организация за защита на имигрантите и досега колко пъти сме водили дела да върнат децата заедно с родителите, а да не ги взимат тука - никой няма да ми повярва. Американските институции не винаги "разсъждават" правилно да ви кажа правилно, но тези закони са правилни от гледна точка на броят на деца в домове и фостър семействата, които са там по принуда, а не защото са изоставени.

# 31
  • Мнения: 494
Просто ми хареса как всеки си пише каквото си иска в тази тема иреших и аз да се включа, много весело  bowuu Първия въпрос от темата просто ме уби, не си спомням името на мамата първа разбрала въпроса и успяла да отговори верно, но според мен трябва да се запише да участва в "Ясновидци".
Деси, не се сърди, базикъм се, просто въпросът наистина не беше ясен.

# 32
  • Мнения: 345
моята дъщеря е родена в Мадрид,какво направих аз след излизането се регистрирах детето,извадих и акт за раждане и после с всичките документи отидох за здравна карта,регистрирах я и там за да има педиатър



а за да има резиденция(гражданство) на дъщеря ми трябваше да иизвадя паспорт,без паспотра т.е да се регистрира детето в Бг не може(поне тук е така)

# 33
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
моята дъщеря е родена в Мадрид,какво направих аз след излизането се регистрирах детето,извадих и акт за раждане и после с всичките документи отидох за здравна карта,регистрирах я и там за да има педиатър



а за да има резиденция(гражданство) на дъщеря ми трябваше да иизвадя паспорт,без паспотра т.е да се регистрира детето в Бг не може(поне тук е така)

ресиденсия и гражданство за две разли4ни не6та
permiso de residencia в превод е разре6ително за престой...., това отпадна с влизането ни в Европейската об6тност и оттогава го замениха с НИЕ и зеления лист
дъ6теря ми съ6то е родена в Мадрид..., първо извадихме български паспорт, после пермисо де ресиденсия(което после замениха с НИЕ и зелен лист) а миналата година ве4е и дадоха испанскo гражданствo

# 34
  • Мнения: 221
Синът ми също е роден в чужбина,издадоха ми оттук акт за раждане. Когато се обадих в посолството за да попитам за пасаван,защото искахме да се приберем за малко в България ми отговориха че детето задължително трябва да има бг.акт за раждане за да може да му се издаде пасаван.В пасавана се записва ЕГН-то на детето.Затова първо попълнихме в посолсвото някъква молба,дадохме снимки на детето направихме и пълномощно на майка ми за да може тя да ни извади акта в БГ.И чак след като извадихме бг. акт за раждане ни дадоха пасаван.

Общи условия

Активация на акаунт