Приносът на таткото в отглеждането на детето

  • 1 671
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 301
 Embarassed излагам се като кифладжийка (пардон ССФ).
По времето на моето майчинство само къпането на сина ми беше изцяло задържение на таткото и то след като малкия стана на 1 година. Памперси също сменяваше (ако успееше да довърши процедурата сам - голям мъж пък не издържа на миризми Laughing). Наравно  - не, да помага - винаги, когато почна да залитам и ахаа да се гътна.

# 16
  • Мнения: 6 700
При положение, че и двамата родители работят, моето мнение е, че е редно и бащата да взема
някакво участие във възпитанието и отглеждането на детето, не казвам на равно с майката, а някакво , а не да мисли, че това са "женски работи".

Не да взема някакво участие, а да участва активно. Какъв татко е иначе.
И не става въпрос да се измерва точно кой каква работа свършил, макар че и това не е маловажно, а да има съпричастност.
Думата родител не показва само биологична връзка според мен. Както и думата помощ съвсем не ми стои на място.
Не, не са "женски работи", родителски са. Всеки да си поема задълженията.

# 17
  • Мнения: 289
За мен е много важно самото присъствие на таткото, както и това да прекарва достатъчно време с детето и да се занимават "по мъжки", иначе аз лично не бих го оставила да къпе детето, да му избира сам дрехи и т.н., но всеки луд с номера си  Mr. Green
Когато го пази той, естествено че го мие, преобува, храни и т.н.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Когато решихме да си правим бебе, с мъжа ми седнахме и си поговорихме за отговорностите на родителството. За това как се отглежда бебе, кой какво очаква. Не бяхме дори започнали да го правим бебето, когато той сам предложи, че наред с всичко друго, таткото ще е този, който ще храни бебето при ранното сутршно хранене и ще се занимава с памперите и гушкането по това време, защото си познава кандидат- мамата и знае, че преди 8 е напълно неадекватна и има нужда от тези часове сън, за да е мила, любяща и изобщо човек.
Това като конкретен пример изчерпва ли въпроса?

И ние уж говорихме, и ето ме - почти всичко /освен къпането, което правим двамата/ аз правя. И ето аз пиша във форума, а той е вън с колеги. Ама сама съм си виновна. Трябваше да го предположа. Късно.......

# 19
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
при нас таткото само носи парите - нищо друго, с изключение на уроците по физика за 10 клас.
и мама работи, ама няма кой да я попита дали е изморена , или я боли глава- направо се хвърлят от вратата на главата ми - и двете, докато тати лежи изморен на дивана, или пред компютъра, пъшка от време на време /за да е достоверно/ и само пита готово ли е яденето. ама аз така съм го научила /т.е майка му, щото аз от нея се учих/, затова и сега се опитвам да втълпя на дъщерите ми, че никой мъж не е по-важен от тях. че първо трябва те да се чувстват добре и след това да ги е еня как се чувства бллаговерния. а, да и ако може да не се омъжват на 19 като мен - а да си извоюват собствена финансова независимост, за да не им се налага да питат кой точно ценови модел пералня да си взема...

# 20
  • Мнения: 5 940
Мисля, че леко опростяваме нещата с чисто трудоемката страна на отглеждането. Нормално е тя да е повече за родителя вкъщи, не конкретизирам само майката, защото напоследък доста познати семейства избраха обратния вариант -мъжът да остане вкъщи, защото жената внася повечето пари.
Бащата като носител на своята специфична емоционалност,  интелигентност, полова уникалност има незаменимо и също толкова важно значение в отглеждането на детето, каквото и майката. Дете, което е лишено  от привилегията да общува с баща си, е лишено от цял един възможен нов свят с всичките му специфичности. Не разбирам мъжете, които не могат и не искат да отделят по няколко часа време на децата си.
Наблюдавам синът ни, той копира жестове, мимики, настроения. Негови си, на баща му, мои правят една поразително вълнуваща емоционалност. Прекрасно е да наблюдаваш как всичко има значение. Една дума дори.

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 22:57 от valerie

# 21
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Това майтап ли е  newsm78щот сперма навсякъде и после Маичин дом CryАми даит дефиниция за татко - все някои ще се класира

Общи условия

Активация на акаунт