Участвали ли сте в благотворителни акции?

  • 2 583
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 195
да, за съжаление, освен с добро, в България всички свързват Благотворителноста и със измами и кражби.........и има защо, всички знаем, и наистина е тъжно
Въпреки, че по никакъв начин не толерирам злоупотреби и кражби, такива обаче, които ги правят на гърба на болен, нуждаещ се или гладен човек, за мен са абсол'тно непростими.
Помня една "лелка", която дойде в офиса ни, да събира пари, за някакъв Пловдивски дом, само за момичета от 0-18 години
още щом ми каза така, веднага се светнах, че нема начин да има такъв дом, други са възрастовите разпределения в домовете. Та помолих я да зачака, чух се с когото трябва, увериха ме, че такъв дом няма и елате да видите колко весело настана в нашия офис, защото крещя особенно силно и побутвам лелки по стълбите особенно силно. Съжалявам само, че не викнах полиция навреме, сетих се щом лелката ми изчезна отпогледа и до ден днешен горчиво съжалявам Close
иначе предоставя документи, чудесии, с печати..........ако не си запознат като мен, си вадиш парите и си мислиш, че някъде на едни деца си помогнал поне малко ooooh!

# 46
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Искам да попитам, ако тук има запознати, мога ли да подам някъде сигнал за онези, които обикалят домовете, като казват, че събират пари за някаква благотворителна кауза. Преди време може и да е имало такава практика, може и сега да има, но аз съм почти сигурна, че това е измама.
Аз имам съмнения, че на 9.12 бях измамена по този начин. дадена ми бе квитанция за дарението, казаха ми дори уебсайт на кампанията, но в него не се съобщава нито дума за детето, за което дадох пари.  Confused Не знам как да подам сигнал, при положение, че не знам името на събирача и единственото доказателство, което имам, е едно хвърчащо листче. Поисках документ, показа ми, даже името си каза, но аз получих съмнения едва след като отворих сайта, а вече бях забравила името на господина.
Иначе за дарения - правила съм няколко пъти, редовно участвам в Българската Коледа и другите инициативи, за които се е говорело и в медиите. Дрехи и обувки съм дарявала по-рядко. Доброволка не съм била в нито една кампания.
за това се дарява само чрез проверени "източници"
ако наистина искате да помогнете на някое дете например, и някой събира пари за него по вратите, просто поискайте контакт с родителите и дайте парички директно на тях.
Същото е и с домовете, ако някой ви иска пари за някой дом, просто се обадете в този дом и попитайте, да не говорим, че щом толкова иска на него да се дадат парите, можете да го оставите за 5 минути пред вратата и да звънетет във въпросния дом и да попитате Peace
ОК, за проверяването и даряването не е проблем да се обадя или направо да отида до дома. Но това си е измама и би трябвало да се преследва. Че това е подобно на телефонните измами. Мислила съм си да ги поканя вкъщи, да заключа, да проверя и ако няма такъв дом или телефон да звъня в полицията и да ги посрещна вкъщи Crazy(много криминалета гледам май).

# 47
  • Мнения: 4 525
Да, само дето тук изгаряш с 2-3 лева, поради което не съм се и втурнала да разследвам. То, като се замислиш, пак вид благотворителност идва...  Confused Просто трябва да има някакъв закон за благотворителността, с който да се забрани например обикалянето по домове и офиси, за да се ограничат измамите и хората да не загубят вяра в добротата и благотворителността...

# 48
  • Мнения: 324
Харесва ми една благотворителна акция, която правят тук. На входа на големи супермаркети стоят хора от определена организация, легитимират се и дават на влизащите торбичка, в която те могат да сложат и дарят хранителни продукти за нуждаещи се деца.

# 49
  • Мнения: 3 634
Харесва ми една благотворителна акция, която правят тук. На входа на големи супермаркети стоят хора от определена организация, легитимират се и дават на влизащите торбичка, в която те могат да сложат и дарят хранителни продукти за нуждаещи се деца.

Звучи много хубаво и чистосърдечно!  Hug

# 50
  • Мнения: 3 091
и на мен ми допадна! често пъти се е случвало да понеча да купя храна на просещо дете и то да ми откаже

# 51
  • Мнения: 3 268
Ако работи за някой,който му взема парите ти отказва,но ако е наистина гладно,приема.Наскоро едно симпатично момиченце ромче  ми поиска 50 ст.Питах за какво са му.То каза за хляб.Хванах го за ръка и от близкия магазин му купих хляб.Нахапа го още в магазина.Беше много доволна.

# 52
  • Мнения: 7 120
Ламко, отговорих в анкетата.
Не съм сигурна, че е било точно благотворителност. Не го усещам като такова. Да кажем, че съм се опитвала да дам някакъв принос. 

# 53
  • Мнения: 1 155
Нося дрехи два пъти в годината в един дом за сираци в Горна баня.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Да всяка година. Нося дрехи  в домове за сираци .
Вчера също участвах нещо подобно организирано от СДРУЖЕНИЕ "ВАРНЕНСКИ МАЙКИ"
Ходихме в дом за деца в с. Овчарово.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
и на мен ми допадна! често пъти се е случвало да понеча да купя храна на просещо дете и то да ми откаже

Тази сутрин, когато си купувах кафе, купих и сандвич на едно тъжно дете, което стоеше отстрани. Искаше парички, но не отказа храната за щастие.
Участвала съм всякак. Не само децата, но и възрастните хора ме трогват и при удобен случай се радвам да помогна.
Благотворителността е двустраен процес. Даваме, но и получаваме - сърцето ми запява по странно мелодичен начин всеки път, когато съм направила нещо за някого.

# 56
  • Мнения: 4 138
ами участвам.........обаче не ме задоволява. защото колкото и да давам, все ми се чини малко.

имам и друг подход, инвестирам време и нерви. това по ме задоволява. тогава пък ми е криво, че е малко времето, което инвестирам.
майка ми например дава само пари. исках да я водя с мен в дом, но я е страх. предпочита да даде, но да не се конфронтира с мизерията и мъката.

считам, че първо трябва да помогне човек на себе си, на семейството си, после на най-близките. но активно, а не само с някаква сума. после да се замисли за околните и нуждаещите се и там да дарява, но и да отделя и време. парите помагат, но в интерес на истината за мен по-ценна е инвестицията на лично време, труд и ангажимент.
а ако си принципно каритативно настроен, да си благотворителен е като наркотик и определено е донякъде заразно.

да си купиш място в рая срещу 5 лева и чиста съвест е най-неприемливата опция. да се считаш за благотворителен, само защото някога пускаш по някой смс и после да спиш спокойно, също не е мой тип поведение. не става дума за големината на даренията. един дава 1000 лева и бълха го хапе, друг два, ама ги отделя от храната на децата си.
за мен благотворителност е сложно понятие.

# 57
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Участвам всякакво.  Laughing Повече като дарител, по-малко като деец.
Участвала съм в организирани акции, но май повече в еднолични мероприятия.  Laughing Непрекъснато излизат разни неща от тук, от там.
(Ето сега съвсем случайно научих за едно момиченце в 10 клас, изключително ученолюбиво и трудолюбиво дете, което няма компютър. Ходела в местното читалище да чете там (а не да си чати, твърдят от читалището.  Laughing. Надявам се, че ще успея да помогна.)
И в професионалния си образ съм се явявала благотворително.  Joy (Като кукувица, разбира се.)
Надявам се, че когато децата поотраснат, да мога да участвам по-дейно... като деец, де.  Laughing

# 58
  • Мнения: 7 263
Винаги участвам, когато имам възможност - обичайно съм дарител, тъй като не разполагам с ресурс от време, за да се включа пълноценно като доброволец.

# 59
  • София
  • Мнения: 18 679
Уви, само като дарител. Все не ми стига ентусиазмът да стана и деец. Някой ден ще превъзмогна вроденият си мързел и ще направя нещо истински хубаво. Работя над себе си Grinning

Общи условия

Активация на акаунт