новата тема на ЯНУАРКИТЕ...

  • 16 725
  • 292
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 861
Ванилийке, не се шашкай така. Докторите не са зверове, сигурна съм, че и по празниците да ти тръгне раждане всичко ще е наред Hug
За дишането, важно е много, беше нещо свързано с това, по време на контракция да дишаш дълбоко вместо да се стягаш за да се снабдява добре с кислород кое точно не помня  Embarassed и така боли по-малко...
Някой по-светнат да ме допълва плз. Praynig

Аз от моето раждане не помня такива подробности...какво беше и как беше...дишах ли, не дишах ли...така се бях омотала, че по едно време ми беше все тая. Исках само бебето да е добре и да спре болката. Това да не ви шашка обаче, при мен имаше усложнения и раждането се проточи много часове и затова така. Аз не съм критерий

# 181
  • Мнения: 2 122
точно как съм дишала и аз не помня  Joy въпреки, че моето раждане беше песен
 и аз снощи сънувах, че ми е паднала тапата  newsm78

# 182
  • Мнения: 7
Момичета, много раждате насън бе  #Crazy  шашкате ме.
Аз поне до момента съм спокойна. Може би е заради серклажа... Thinking
Доня Коприва в албумчето ти с вкусностии има едни сладки, би ли ми пуснала и на мен рецептата  Praynig
дали ще се справя с това хубаво оцветяване отгоре  newsm78..много празнично изглеждат  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Момичета, мога да споделя моя рецепта за баклава, винаги се получава, има листи и блатче.. Peace

# 183
  • Мнения: 3 861
хехе, аз от няколко нощи насам, все съм на магарето и ми правят клизма и тоалет( на сън де)... Joy Joy Joy

аз рецептата ще ти пусна, но трябва да престоят захлупени с ябълка за да омекнат, а няма време много до Коледа

Коледни курабийки


Продукти:
2 яйца
1 ч.ч. захар
4 с.л. мед
2/3 ч.ч. олио
1 ч.л. канела
1ч.л. сода бикарбонат
2с.л. оцет
брашно -около 3 ч.ч.
Разбиват се яйцата със захарта. Постепенно към тях се прибавят - олиото, меда, содата загасена в оцета, канелата и брашното. Бърка се докато се сгъсти /да се отделя от съда/. Може леко да се замеси. С помощта на олио се оформят малки топчета /да не се разтичат/ и се редят в добре намазана с мазнина тава на неголямо разстояние. Пекат се в умерена фурна до кафяво. След това две по две могат да се залепят, докато са топли, с шипков мармалад.

Ето ти още 2 рецепти, които нямат толкова нужда от престояване:

Медени бисквити с глазура

Продукти:

за блата:
1 винена чаша мед
5 равни суп. л. пудра захар
2 яйца
1 суп л. масло
1 равна суп. л. амонячна сода
1 к. л. канела
5-6 зърна счукан карамфил
брашно
за глазурата:
2 белтъка
150 гр. пудра захар
няколко капки лимон
какао или боя за сладкиши
Приготвяне:
Блата: Разтопете меда с пудрата захар.
Прибавете последователно яйцата, маслото, амонячната сода, канелата, карамфила и толкова брашно,
че да замесите тесто, което да се точи. Измесете добре тестото и го разточете на лист с дебелина
около половин сантиметър, от който изрежете бисквити с елипсовидна форма. След като бисквитите се изпекат
и изстинат, покрийте ги със глазурата.
Глазурата: Разбийте 2-та белтъка и постепенно прибавяйте пудрата захар, като биете непрекъснато,
докато сместа се сгъсти. По желание можете да оцветите една част от глазурата с какао или боя,
за да се получат бисквити с различен цвят.




МЕДЕНИ ТОПЧЕТА

2 яйца
1ч.ч олио
1к.ч мед
1ч.ч захар
2ч.л канела
1 и 1/2 ч.л сода бикарбонат
1-2 ванилийки
брашно за меко тесто

Всичко се смесва по реда на продуктите, докато стане меко тесто, което да не лепне по ръцете.
Пекат се в предварително загрята фурна (200 градуса) за около 15-тина минути.
Пека ги върху оризова хартия. Топчетата преди печенето гледайте да са мънички (горе-долу колкото черешка),
защото после се понадуват. Слепвам ги две по две с мармалад.

Като втори вариянт за слепване (ама е огромна играчка) като се издълбават след като се изпекат
(докато са горещи, защото иначе се втвърдват) и издълбаните трохи ги смесваме с разтопено кр.масло
и пудра захар. После този пълнеж се връща в половинката топче и се слепват пак две по две.
 Вкусно е много, но е огромна играчка.


Успех!!!

# 184
  • Мнения: 73
аз направих меденките с глазура и станаха супер яки Копривке, благодаря за което, включая моя любим тръгна да ми помага да ги рисуваме и толкова се увлече, че го оставих сам да си играе.

и аз имам сънища за раждане, но не толкова реалистични като вашите. може би с наближаването ще станат.

днес на минерален топъл басейн ходихме с любимия, и ако не заспя и на бар мислим да идем, че не съм се показвала от месец вечер, ще ме забравят, хихи. но след минералния така се бях уморила, че настоението ми капна за минута направо, чак яд ме хвана на себе си. и моят любим само ме бъзика, че не го обичам нещо, щото не искам да си правим романтика - така вика - и на мен още по тъпо ми става, хормон имам, но толкова ме мързи, чак тъпо ми става. и той като го повтори 2-3-4 пъти и хептен ми убива настроението....

айде стига съм се оплаквала. лека вечер мацки

# 185
  • Мнения: 180
Ама какви са тези мъже и техните коментари  Crossing Arms Нямат угаждане! А като са бебеправили не са се оплаквали Wink
Пак на готварство гледам сте го ударили Simple Smile Гответе сега, че после и да искате, време и сили няма да ви остават Wink
А насън и аз раждах, раждах. Сънувах си бебето и все голямо го сънувах, а то мъник да излезе  Laughing
Дишането е едно на теория, ама на практика мн трудно   Joy Аз нали знаех как да дишам, но като се стигна до там, не се получаваше качествено  Rolling Eyes
А в Майчин дом бебетата ги учат по график да папат - на 3 часа с почивка през нощта. Не знам нощно време как издържат сестрите при този плач  hahaha Сутрин преди да ги вземеха за кърмене такъв жалостив плач се носеше от детското  Crazy

Хайде днес моят мъник е пак за похвала  Heart Eyes Успя да засуче!!!!  Grinning На мама хубавеца Simple Smile Но на мен ми беше така неестествено да го държа  Laughing Горкото сигурно съм го измъчила докато си го премятах в ръцете докато го подхвана както трябва  Joy И какво става. Отивам аз за хранене и си приготвям помпата. Нали ми бяха казали, че бил много слаб и не можел да суче, да съм се цедяла и да му давам от шише. И аз изпълнителна. Но добре че беше една сестра и казва "Ама защо не пробвате направо от гърда. Няма да разберете дали ще може, ако не пробвате." И аз аха сложих го и хоп Simple Smile на мама момчето веднага започна да суче  Heart Eyes И си хапна, а не отказа както АМ Simple Smile И аз сега съм във възторг. Ще ходя по 2 пъти на ден вече до МД да мога да си го храня  Grinning Хайде похвалих се пак Simple Smile

# 186
  • София
  • Мнения: 120
Здравейте мили мамчета,

Аз влизам за малко само да се похваля, че вече съм ГОСПОЖА Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Сватбата беше уж съвсем обикновена, но не и емоцията - чувствах се много спокойна, уверена, безкрайно щастлива и обичана-какво друго мога да искам  Hug Hug HugHugБяхме 10 човека, само роднини, но всички се бяха облекли и подготвили като за голяма сватба, което от своя страна донесе страхотно настроение  bouquet  bouquetВсички се забавлявахме от сърце, въпреки дъждеца, който направи цялото събитие още по-романтично HugНе знам, дали някоя от вас е чувала, че ако вали по време на сватба-това било ЛАКОМА БУЛКА Joy Joy-като се замисля, има огромна истина в това твърдение -като си гледам коремището Joy
Взехме си халки от стомана, защото и двамата не обичаме златото, така поне знам, че ще я нося с кеф Hug
Ще пратя снимки, само първо да се сдобия с тях Peace

Целувки на всички и много здрави бебчета Praynig и празнично настроение


# 187
  • Мнения: 73
Браво,Кокосче hug smile3525Мама е всичко, от което се нуждае бебко-пожелавам ти все такива щастливи мигове с мъничето Hug Hug

# 188
  • Мнения: 1 341
здравейтееее,
момичета забелязвам от една седмица на сам,че всички хора говорят, че имам голям корем. Включително и доки го констатира  (а той е виждал доста такива) Днес като се видях без да искам в едно огледало в профил - изглеждам като хипопотам, без да преувеличавам... Килцата сужас установих, чесаплюс 18   Shocked  ,ане се тъпча.... даже днес само съмз акусвала и съм изяла 2 ябълки...

Моник, честито.Пожелавам ти безгрижени щастлив семеен живот  bouquet

# 189
  • Мнения: 1 102
Да се запиша за днес.
Кокосчеее, браво на юнака, много се развълнувах... Heart Eyes
Моник, честито и на теб. Дълъг, щастлив и пълен със здраве живот.   bouquet

# 190
  • София
  • Мнения: 443
Monick, честито госпожо! Да сте живи и здрави и да си гледате бебето с много обич!

Момичета изтръпват ли ви ръцете през ноща? Изтръпваше ми само едната, а сега вече и двете. Чувствам си китките и ръцете като чукове, много неприятно. Ново двайсе   Crazy И китките ми са по-слабо подвижни. Четох в книгата, че е нормално за трети триместър, ама как не ме подмина някое неразположение, еййй!

Нещо ми куца коледното настроение, хич го няма, като кисела краставица съм. Бъчва с крака. След коледа чакаме гости от провинцията, сигурно ще си помислят, че правя фасони, какъвто съм киселак. ...Само следкишите са в състояние да ме поуспокоят. А за спането нощем няма да споменавам просто. Красота.  Shocked Единствено искам да завали един хубав сняг. Дано не са излъгали с прогнозата  Praynig

# 191
  • Мнения: 1 341
kalimbi, аз пък днес ходих по магазините, защото живот и здраве за Бъдни вечер ще съм в ново жилище. Така се заредихс коледно настроение.  Чувствах сесупер клатейки се из щандовете

# 192
  • Мнения: 656
Мацки, здравейте! Гледам пак за ядене говорите  Laughing

Моник, хайде вече - ЧЕСТИТО!!! Дълъг и много щастлив семеен живот ви пожелавам!!!

Мила, браво за хубавите новини!!! Ето, те бебоците си знаят, че от мама е най-хубаво  Grinning

А аз да се похваля, че си намерих гинипрал  Grinning ... в Бургас  Crazy и утре ще ми го пратят и съм много хепи  Grinning

# 193
  • Мнения: 585
Ванилийке, как си с английския, много да постна тук едни неща за раждането - техники на дишане, но са на английски, мога и направо сайта да постна, в него има МНОГО неща за улесняване, пози, движение по време на раждане, релаксация и тн

# 194
  • Мнения: 19
Кокоске,много се радвам ,че ще бъдете с бебчо всеки ден вече.Да расте с пълна сила и да стане голям мъж!!!
Моник, честито и дълъг семеен живот! При тебе важи правилото 'Таз година булка,след някой друг ден люлка'  Simple Smile
Копривке, весело изкарване на благотворителния маскарад утре,да съберете много парички и ще чакаме снимки!

Общи условия

Активация на акаунт