новата тема на ЯНУАРКИТЕ...

  • 16 706
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 164
Да да ще те очаквам с нетърпение Бръм, защото не ми се ще да купувам готови блатове искам всичко сама да си направя.

# 76
  • Мнения: 87
аз пък да кажа, че няма по-хубаво нещо от това бебо да спи при нас Simple Smile Е, вече взе да ни е тясно и от няколко дни си спи в леглото, което е с махната решетка и е долепено до спалнята. Ние минахме на този вариант заради нощното кърмене, отделно доста по-спокойно се чувстваше в някои моменти като зъбоникнене. Сега с бебето незнам как ще е, ако баткото освободи малко територия, може и то да си спи при нас Simple Smile

а за съветите на свекървите, майка ми има една реплика - 'да знам', пък после си прави каквото знаеш. аз обаче още не съм свикнала да я използвам и все се стремя да обяснявам защо съм решила да правя нещата по моя си начин. понякога успявам  Laughing

иники
, добра идея за подарък, тъкмо си виках, че нищо няма да купувам  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 429
Ех Доника...бива ли такива сънища...нас с Данчето да не ни включите в срещата в сладкарницата пред Техническия, нали сме на 5 мин път:о) Я наистина януари една среща там да направим Joy
За подаръци не съм и мислила, само бебка ми е в главата...все пак тя ще е най-големият подарък и за мен, и за татко и!
Иначе дали е било тапата, дали не е било... newsm78 И аз си мисля, че беше (а и тайничко се надявам).  Като се замисля, че официалният ми термин е 28.12...точно 9 дни ми остават...Ходих преди малко да си запаля свещичка в близкото параклисче Praynig

# 78
  • Мнения: 3 861
Здравейте милички!!! Hug

Аз пък всяка нощ раждам на сън Crazy Crazy Crazy
Луда работа. Да ви кажа честно колкото повече наближава толкова повече се спичам Sick
Чувствам се сякаш ще ходя на заколение...
Предпочитам май да тръгнат нещата и операцията да се случи в суматохата, ей така помежду другото(да не ме прочете мъжа ми само Embarassed)
Имам 3 операции зад гърба си, но нито една планирана, може би затова съм се шашнала....

Сиси, какъв блат искаш да направиш, мога да ти дам доста идеи...
Може да е обикновен, пандишпанов, орехов..., а мога и една невероятно вкусна торта да ти препоръчам, ако искаш Peace

Бърборанче, тапата е било това и според мен, но на теб вече ти наближава времето, така че споко Peace

аз съм вече 19-ти ден без тапа... #Crazy #Crazy #Crazy

На мъжа ми мисля да му подаря бебе за Коледа....
 Laughing Laughing Laughing
Майтапа настрана, но нищо не съм купувала и засега няма и да му купувам. Нали не ставам от леглото, какво остава да тръгна по магазините...Може би като родя, след празниците ще му измисля нещо Flutter

Калоянката се е обринал яко, цялото тяло, даже и в косата имал пъпки завалията, постоянно вдигал температура...много ми е криво за детето. В такъв момент трябва да е с мен... Cry

# 79
  • Мнения: 429
доня КОПРИВА,

рецептата за невероятно вкусната торта може да ми я пратиш на мен на ЛС, че съм решила да зарадвам нашите за Коледа или Нова година (зависи бебка кога ще ми позволи)!

# 80
  • Мнения: 31
Запис и от мен.Само хубави новини и бебета по график в новата тема.
Вчера бях при доки.Гледа ме на видеозон.Но нещо не измери правилно според мен,т.к.бебо се оказа по-малък от предния път.За разкритие не ме гледа.Направо ми каза на 05.01. да отида за насрочване на дата за секцио.Повече няма да ме гледа.Иначе,каза,ако има проблеми по празниците да му звъня.Продължавам да си пия желязото и магнерота до деня на раждане.А аз си мислех,че магнерота се спира по-рано,но.... newsm78
Днес си купихме елха и утре с милото ще украсяваме(по-скоро аз Laughing).Това ще ни е първата Коледа в новия апартамент.И сега съм настроена едно коледно....правя разни сладки,меденки...Та ако може Доня Коприва,пусни рецептата за тортата.

# 81
  • Мнения: 45
Оооооооох, момичета, вече едва издържам да ходя на работа. Много се изморявам и мнага ми тежи. Знам, че остават още само 5 работни дни, ама......Имам особеното чувство, че изобщо няма да си дочака термина девойката Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 7
Еспа, благодаря за вниманието!
Не съм писала отдавна, вярно е, но ви попрочитам оттук оттам!
 И тук бих искала да честитя новите беборлинчета на техните семейства - много да ги радват и слушкат!   bouquet  bouquet И мамите бързо да се възстановяват!
Ние с бебчо сме добре. Вчера на консултацията ме зарадваха че вече е заел правилна позиция и ни дадоха час за последните изследвания преди появата.
Уж от два дни не работя вече, но пак не ми стига времето.  ooooh! Пък и утре заминаваме на 3-4 дневно пътуване, та багажи, приготовления. Аз малко се притеснявам, но това е Коледния подарък на моето мило. Нали е лято, не ми се иска 4 седмици да стои в къщи заради мен. Стискайте палци да устискам, че като гледам как последните януарки са се активирали...
Прегръщам ви всички и ви желая весели празници!  Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 3 249
Гости приемаш ли Rolling Eyes Че тия киши и студове хич не ги обичам Crossing Arms

# 84
  • Мнения: 63
Ние с мъжа ми решихме да не си подаряваме подаръци, не че не ни се иска, но пак си трябват парички. Купихме само за Гого!
Аз днес пуснах втора пералня с неща за бебка.  newsm44 Бавно, но славно се подготвям.
Сънич, много са сладурски всичките неща.  smile3501
Павлина_к, що така още на работа?  Thinking Моят термин е 27 януари и съм болничен от 13. 12. Би трябвало вече всички да сме в 45- дневния болничен. Освен ако не работиш в някоя частна фирма  ooooh!
Невенче и моят съвет е да си лежи бебка повече в собственото легълце, че после трудно ще отвикне, но в крайна сметка всеки сам си решава. Гого много рядко сме го взимали при нас, а като стана на 1 годинка го отделихме в друга стая. Сега ми е много добре така.

# 85
  • Мнения: 45
Павлина_к, що така още на работа?  Thinking Моят термин е 27 януари и съм болничен от 13. 12. Би трябвало вече всички да сме в 45- дневния болничен. Освен ако не работиш в някоя частна фирма  ooooh!

Работя в банка и наистина съм болничен от 11.12. Но поех ангажимента да си приключа нещата за годината и тогава да излизам. Нанагорно ми е, но като шеф на екип не ми се иска да оставя хората насред лудницата, а и заместника си трябва да подготвя качествено. Така че, моя си е инициативата, ама е зор.....

# 86
  • Мнения: 7
етоооо
нашия спален комплект
но нашия  е ярко синьо и оранжево, много приятно трико  Party Heart Eyes
сега ако има и кой да пусне една пералня .... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 87
  • Мнения: 3 861
То и от фирма до фирма има разлика...
Павлина, учудвам се, че в банка са ти позволили да останеш на работа по време на майчинство защото е незаконно, а банките са институции, които го спазват.

Аз, когато бях с Калоян бременна се чувствах много добре, нямах никакви проблеми и много исках да си работя и в тези 45 дена, които дават преди раждането и да се оттегля 1-2 седмици преди термин, а спестените дни да си ги прехвърля за след това, но ми беше обяснено, че това е абсолютно невъзможно защото ако нещо ми стане по време на работа в рамките на това майчинство те носят наказателна отговорност и не искат да поемат риска, въпреки моите уверения, че няма да търся отговорност от тях...та затова ми е чудно
Единственото, което знам за да се направи нещо такова, че правят врътки с термините, пишат ги по-късно за да излязат в майчинство по-късноо...

# 88
  • Мнения: 140
Здравейте, момичета- честита ни темичка и по-малко бебчета да има Simple Smile
Аз вече си имам дата за секциото- 10.01.2009 г.- на 9-ти ме искат с багажчето. Дадоха ми списък- ЛК,тоал. принадлежности, прибори за хранене, дамски превръзки, термометър, самобръсначка, без грим и бижута Laughing и свещичка Енема Балкан за вечерта преди операцията.
Днес ми правиха ЕКГ, запис на тонове, ПКК. Другата седмица ще ида за още един запис и след това вече сигурно другата година. Някак си се успокоих- то не че има гаранция, че ще дочакам до тогава, ама друго е като гледаш календара и да отброяваш дните.
Утре имаме банкет в Резиденция Бояна и се чудя дали да ходя. С миналата бременност ходих в 4-я месец и беше добре, ама сега не знам- нито ще мога да пия, а програмата с певците ще започне след 12.00, а аз едва ли ще издържа до тогава, а и какво да облека- като знам всички как се издокарват- прически, рокли- като на руския бал Laughing
Днес ме изненадаха с 13-та заплата- по принцип винаги имаме за Коледа, но аз си мислех че като съм по майчинство няма да ме броят, но не било така Simple Smile
Хайде почивайте, тук до сега валя. Аз отивам да изпращам коледни картички на родата, че тази година явно няма да се съберем.

# 89
  • Мнения: 45

Павлина, учудвам се, че в банка са ти позволили да останеш на работа по време на майчинство защото е незаконно, а банките са институции, които го спазват.


Знам, че е незаконно, защото аз това работя - човешки ресурси Mr. Green Но се договорихме с ръководството, че ще идвам, докато си приключа проектите, а пък ще си се водя в болничен по майчинство. Не ме задължават да съм тук всеки ден, но си е нужно време да приключа годината. Разбира се, ако се чувствам зле - няма да дойда. А накрая ще ми платят за присъствените дни. Тоест аз официално съм по майчинство, а нелегално съм на работа. В случая си го позволяваме като институция, защото длъжността ми е такава, че договорките стават на високо ниво и на практика само аз и изпълнителните директори знаят какъв е случая. Peace

Общи условия

Активация на акаунт