За обръщането на бебетата

  • 20 758
  • 46
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8
Моят син е на 5месеца и половина и също не се обръща сам,педиатърката ни се притесни и ни изпрати на трансфунтанелна ехография.Оказа се че има лико разширени вентрикули на мозъка,което не е страшно и не е задължително това да е проблем,най-вероятната причина е асфикцията която е имал при раждането.Главата му нарастваше бързо и беше с обиколка 45,5 ,иначе той е съвсем нормално и спокойно бебе,много е контактен,усмихва се на всеки,обича да му пея,да играе на криеница,гука си и си хваща играчки без проблем,стои седнал и изправен с опора,изобщо нищо смущаващо.Моето мнение е че просто някои бебета като него не обичат да стоят по корем и затова нямат желание да се научат да се обръщат,и не правим упражнения и масажи и като го побутна за крачето вече се обръща но сам не го прави.След месец ще направим нова контролна ехография,и дано да няма лоши резултати,въпреки че при нашето положение могат да се появат смущения и в по-късна възраст,затова не бива да се подценява изоставането на двигателните функции при бебетата ,като се взима предвид и характера им разбира се-просто децата са си уникални!

# 46
  • Мнения: 148
 Мила Радкакака сама го каза може причината да е в това че бебето е спокойно моят син започна да се обръща чак на 9 10 месеца нито за миг не съм е притеснила нито съм го водила по лекари. Започна да пълзи на 11 месеца проходи чак на 1г 3 месеца но си е напълно нормално дете просто е много спокоен и кротичък още от раждането си. Аз от своя страна не съм се опитвала да оскуря процеса за което и да е от изброените събития даже напротив всичко с времето си  Hug

Общи условия

Активация на акаунт