Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Съвсем нормално.

# 16
  • Мнения: 209
Здравей,моят син точно на 4 месеца беше същата работа.Като го сложа по корем и се извива на дъга и имам чувството,че ако го завъртя ще се върти около остта си.При гушкане стискаше юмручета.Педито постави диагноза ДЦП #2gunfire
Откачих от притеснение.Не заемал поза за пълзене и др.глупости.Водих го в Св.София и казаха,че има повишен мускулен тонус.от там с едно направление от педито и в педиатрията.Невроложката му направи преглед и му назначи 10 дни гимнастика за раздвижване и му пускаха импусли за мускулите.
детето се оправи и да ми е жив и здрав,но още,като го водя на консултация се бъзикам,че й водя ДЦП-то.Ако и твоето има повишен м.тонус ще го оправят за нула време,а и не е нещо стресиращо за бебето.само дето ти може да се шашнеш,като видиш рехабилитатора как го подмята и какви упражнения прави с него.
Дано ви няма нищо! Peace

# 17
  • Мнения: 3 092
Спри да се вглеждаш в детето си толкова .Нищо ненормално не се случва .
Казвам ти го с най - добри чувства. Peace

# 18
  • Мнения: 2 111
Нормално е  Peace
Като по-малка дъщеря ми все правеше мост докато й сменям памперса  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 919
нормално е и ние минахме през това

# 20
  • Мнения: 2 334
Прави опити да се обръща според мен  Peace

# 21
  • Мнения: 250
dayana78 и моето патенце прави така  Laughing. Мисля, че не е повод за притеснение.

# 22
  • Мнения: 186
Очаквай в най-скоро време да направи първото си самостоятелно обръщане от гръб по корем. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Вероятно се опитва да се обърне.

# 24
  • Мнения: 3 034
нормално е, и педиатър съм питала. и моят син го правеше. после се гърчеше като змия, после пък започна с все сила да удря с крака по матрака или да си блъска главата в него - все етапи, през които опознават тялото си и какво могат да правят с него  Grinning

п.с. на толкова малко бебе какви импулси ще му пускат?! електрически ли? и от какъв зор? повишеният мускулен тонус е нещо, което минава и заминава  Stop стреснах се  Shocked

# 25
  • Мнения: 139
И аз мисля,че се мъчи да се обърне по корем.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мисля,че е нормално

# 27
  • BG
  • Мнения: 1 900
Напълно нормално е според мен.

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нямаш повод за притеснение Peace

# 29
  • Мнения: 1 045
невиждам място за притеснение 4е детето иска да се движи.По-скоро би бил притеснителен факта да стои неподвижно.

Общи условия

Активация на акаунт