изместване на термин с 10- 14 дни, нормално ли е

  • 3 889
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Ехографът в по-късна бременност дава отклонение +/- 3 седмици от предполагаемият термин.
Все пак много зависи дали например е обхванат точно както трябва диаметъра на главичката или е измерена с точност дължината на бедрената кост.
При мен при две последователни измервания на бедрената кост на бебето в рамките на пет минути от един специалист на един и същи апарат, показа разлика в предполагаемия термин от 2 седмици.
Така че, споко.

# 16
  • Мнения: 1 512
При мене двама лекари определиха различни термини - въответно 20 и 29 март, а бебчо се роди на съвсем друга дата - 04.04.Така че споко,наслаждавай се на облото коремче и очаквай появата на най-сладкото бебче.

# 17
  • Мнения: 2 334
Нормално е .На една приятелка и казваха три или четири различни дати за термин  Mr. Green

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Нормално и страшно често се случва  Peace.На много мами им казват по няколко пъти различни дати  Peace

# 19
  • Мнения: 510

Напълно нормално. Всичко ще е ОК!  Wink

# 20
  • Мнения: 822
Нормално е!Лека бременност.  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 5 758
Ехографът в по-късна бременност дава отклонение +/- 3 седмици от предполагаемият термин.
Все пак много зависи дали например е обхванат точно както трябва диаметъра на главичката или е измерена с точност дължината на бедрената кост.
Peace
за пример - при различни прегледи термина ми с първата бременност варираше от 3.08 до 25.08  Crazy

# 22
  • Мнения: 1 554
не се притеснявай,колкото повече пораства плода,толкова и ехографите бъркат Peace

# 23
  • Мнения: 1 174
Нормално е, при мен имаше разлика от една седмица. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 641
Честно казано и мен това доста ме притеснява.
Първия път ми казаха 2702 2009
втория път...0703 2009
третия път...0403 2009
и сега последния път на видеозона ми излезна 1303 2009
Това изместване трябва да значи нещо,но доктора нищо не ми каза.
Аз си мислех,че бебка е мъничка и затова термина непрекъснато ми се измества,но доки каза,че се развивала добре.
Авторката да ме извини,че намесих себе си в нейната тема.

# 25
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
 Според мен няма място за притеснение Peace
Аз родих и двете си деца 4 дни преди термина Grinning
Лека бременност Hug

# 26
  • Мнения: 3 453
  Всичко ще е наред.Нормални са тези неща Peace

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Успокой се...това е нормално

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Спокойно, това е в рамките на грешката на метода на изчисление (визирам ехографа в случая). Пък и те не гледат календар и часовник  като растат мъничетата...

# 29
  • Мнения: 4 023
След толкова отговори, че всичко е в рамките на допустимото и нормалното, към което мнение се присъединявам и аз, се надявам, че ще посрещнеш Коледа спокойна и щастлива   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт