Тромбофилия - pai-хомозиготен генотип 4G/4G

  • 37 993
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 419
Здравейте, момичета.
Аз съм с два спонтанни аборта- мисед през 11 г.с. и друг с кръвоизливи през 8 г.с. Сега отново съм бременна вече в 23 г.с. Когато бях на ФМ при д-р Марков ,той се очуди че не са ми правени никакви генетични изследвания и ме изпрати на изследването за вродени тромбофилии. Благодарна съм му, че се сети да ме насови към това изследване. Вчера си взех резултатите- и аз съм с хомозиготен  носител 4G/4G. Моят лекар каза, че според него това може да е причината за спонтанните ми аборти. Назначи ми терапия с фраксипарин 0,3 до края на бременността. За сега бебчо отговаря на седмиците си. Имам вяра на моя лекар, ходя при него от 2 години след двата спонтанни аборта. Избрах го, защото той има опит с рискови бременостти. Така че се надявам през ноември най-накрая да гушна здраво бебче.
Желая много късмет на всички ви. Hug

# 61
  • Мнения: 212

elektra_86, леко бременеене и много  Hug
чакаме да ни се похвалиш с  smile3504

# 62
  • Мнения: 419
Благодаря,  vili7  Hug
Аз утре започвам 29-та седмица. Милото ми бие фраксипарина всяка вечер. За сега с бебо сме добре. Другия петък отново сме на ФМ при д-р Марков. Много се вълнувам и нямам търпение да видим бебо. Надявам се всичко да е наред. Wink

# 63
  • София
  • Мнения: 45
Здравейте момичета  ,

Пиша с надежда да  почерпя от вашия опит.

Февруари 2009 ми установиха PAI 4G\4G в Плевен и терапия редуване на аспирин протект и Фракси 0.3. Бременна съм в 17 г.с. и от самото начало спазвам терапията дори моят док. ми я увеличи на всеки ден.
В 13-14г.с. Сигридов ми спря аспирина, защото имал ефект в началото, а и прониквал през плацентата за разлика от Фраксито . Преди десет дни реших да пусна коагулантни показатели и се притесних, тъй като всичко ми е в горна граница -
                                  Фибриногена                                  -      4. 55   \  2.0 -   4.0 \ ,
                                  Протромбиново време                   -    14.0     \ 11.0 - 14.5 \ ,
                                  INR                                                   -      1.12    \   0.8 -   1.2 \ ,
                                  APTT                                                -    42.6     \ 32.0 - 51.0 \ .
Вчера бях на преглед при Сигридов и настоявах да вземем по сериозни мерки за коагулацията. Коментирахме мутацията ми PAI 4G/4G и се разбрахме да следим кръвотока и размерите на бебето, ако има отклонение ще реагираме. Защото ми обясни, че Фраксито за разлика от Аспирина има антидот и при неоходимост може да се въздейства, пък и с други препарати се коригирало съсирването по добре от аспирин.
След като ме прегледа обаче видя, че кръвотоците са гранични на плацентата - Дясна артерия е RI 0.67 и PI 1.38;  Лява - RI 0.65 и PI 1.23  и на пъпната връв RI 0.64 и PI 1.03. Попита имам ли хипертоници в семейството - отговорих му, че има и че моето кръвно доколкото съм го мерила е нормално и по скоро ниско.
Бебето е със седмица напред и това е най-показателно, че засега няма как да има недостиг на кръвоток.Разбрахме се след 2 седмици пак да ме види и да преценим, като ме увери, че това е периода през който може да се отчете промяна в кръвотока.  Обясни ми също, че в момента за мойте седмици артериите са мн., мн. мънички /сега се развиват/ и тепърва ще нарастват и не е редно да се правят заключения за кръвотока, а по скоро след 20 - 22 г.с.

При Марков също ще ходя в 20 г.с.
Ако някой може да ме ориентира с информация ще съм безкрайно благодарна. От няколко дни все го мисля и уж не се притеснявам, но е по силно от мен.

Приятен ден на всички    bouquet

# 64
  • Мнения: 283
elektra_86, може ли да споделиш кой е този лекар, който ти следи бременността. Това май се оказва най-големия проблем, човек да си намери лекар, който да му следи бременността и да му назначи правилната терапия

УСпех на тебе

Общи условия

Активация на акаунт