Кога започнаха да сядат децата ви?

  • 4 897
  • 107
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 524
Стабилно на 7 месеца и половина.
Опити правеше от петия месец, но аз не позволявах да се подпира на възглавници или да има каквато и да е помощ.

# 76
  • Мнения: 1 674
На 6 месеца започнах да я подпирам за малко време.На 7 навършени месеца вече стоеше седнала самостоятелно.Детето само ще ти подскаже кога е готово.

# 77
  • Мнения: 318
Дъщеря ми имаше желание още към 5 да седи и съм я подпирала за няколко минути,към 6 седеше сама но се клатушкаше,вече сме на почти 7м. и се надявам  скоро да си седне стабилно  Peace

# 78
  • Мнения: 822
Бебка и почти на 6 месеца и вече седи,е малко се клати.

# 79
  • Мнения: 1 098
На седем месеца седеше вече без опора.

# 80
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Да, голямото ми дете около 7 месеца седна самостоятелно, а около 1 годинка проходи  Peace

# 81
  • Мнения: 493
На 7 навършени месеца си седеше стабилно.

# 82
  • Мнения: 4 030
на 7 месеца

# 83
  • Мнения: 528
Синът ми седна на 5 месеца  Peace Като откри тази поза, вече не можех да го поставя в друга  Laughing Като отидохме на консултация, педиатърката го сложи легнал, а той се набра за ръцете и и седна, тя го пута, той пак сяда и ми вика: "Ама защо си го научила? Много е малък!" , а аз не съм го учила  Laughing Прати ни на ортопед. Той го прегледа, установи, че се е образувало ядрото и че всичко си му е наред и каза да си сяда детето, защото няма опасност  Peace За свое успокоение ако искаш заведи детенцето на ортопед  Peace На дъщеря ми ядрото се беше образувало още на месец, така че и тя седна на 5 месеца и половина  Peace Никога по никакъв начин не съм ги подтиквала към сядане  Peace

# 84
  • Мнения: 249
Голямата ми дъщеря на 6 месеца седеше стабилно. Малката вече седи, но е малко нестабилна и се клати от време на време

# 85
  • Мнения: 1 817
И с нашия син беше така. Не искаше да е напълно легнал никога Rolling Eyes
На консултацията едва успявахме да го 'натиснем' да го измерят. Все се набираше да става. Педката каза, че не е виждала такова чудо. В количката никога не  успях да ползвам напълно легналото положение.
На 5 месеца човекът си беше седнал. Нямаше как ,иначе легнал трябваше да го задържам свързан с усмирителен колан сигурно. Това е.
Не всичко става както е написано в таблиците на педиатрите. Децата си показват кога са готови.И аз никога не съм го подтиквала да сяда.

# 86
  • Мнения: 542
ние седнахме на 6 месеца,обаче тя вече пълзеше усилено!така че не е рано!не се притеснямай!
и весела коледа!

# 87
  • София
  • Мнения: 295
Стабилно седеше на 7 месеца.

# 88
  • Мнения: 8 242
На 5,5м. си седна сам. По това време вече и пълзеше..

# 89
  • Мнения: 263
Едва дочакахме 6-тия месец. Иначе се изправяше и сядаше сам още на 5 месеца.
Не се притеснявай - всяко дете е различно - щом сяда сама значи е готова.

Общи условия

Активация на акаунт