Раждане на село

  • 4 104
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 39 771
Мама е от Костенец. Всички бременни от околността раждат в б-цата в Ихтиман. Мама е родена в Сф, понеже баба ми решила, че на 9ти септември ще ходи на манифестация. Луда работа. Болките я хващат и я настаняват в сф б-ца. Баба ми ражда след 3 дена.
Не, че е голяма работа къде си роден. Но мама казваше, че докато е живяла при родители си всички я питали "ама как така си родена в Сф, връзки?".
Та ето това е
ако се случи ненеадейно на бременна

Сега вече бременните имат избор къде да родят. Повечето девойки от малките села търсят б-ци в големите градове. Братовчед ми питаше къде да роди жена му.

# 31
  • Мнения: 6 274
Само ми е чудно (не дай си Боже) ако раждането е тежко, а няма кой да помогне и нещата се развиват насред път, в колата, примерно...  Thinking
Ужас...
Да не дава Господ...

(AnMary, това, малкото като го гледам така, както си го гушнала няма да ти казвам какво ми иде да му направя...  Whistling Като са толкова мънички и направо ме избива на садизъм...  Laughing)

# 32
  • Мнения: 4 434
Само ми е чудно (не дай си Боже) ако раждането е тежко, а няма кой да помогне и нещата се развиват насред път, в колата, примерно...  Thinking
Ужас...
е не мислете чак за такива неща Tired

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Раждат в близките градове  Thinking

# 34
  • София
  • Мнения: 39 771
Само ми е чудно (не дай си Боже) ако раждането е тежко, а няма кой да помогне и нещата се развиват насред път, в колата, примерно...  Thinking
Като прочетох това се сетих за филма "Първият плач". Не го бях гледала, гледах го на скоро. И се сетих за раждането в пустинята Sad
Понякога се радвам, че съм се родила в "нормална" държава.

Оффтопик: малкото вече порасна Simple Smile

# 35
  • Мнения: 6 274
Само ми е чудно (не дай си Боже) ако раждането е тежко, а няма кой да помогне и нещата се развиват насред път, в колата, примерно...  Thinking
Като прочетох това се сетих за филма "Първият плач". Не го бях гледала, гледах го на скоро. И се сетих за раждането в пустинята Sad
Понякога се радвам, че съм се родила в "нормална" държава.

Оффтопик: малкото вече порасна Simple Smile
Не съм гледала филма и не пожелавам на никой, естествено такова раждане насред път и без помощ, но това не означава, че не се е случвало никога, нали ?
Наистина ми е жал за тези женички...
  Sad
П.С. Пу, язък... Значи съм изпуснала момента да го нагриза...   Laughing

# 36
  • Мнения: 9 814
Риск винаги има, където и да протече раждането.
Ако едно раждане е леко и на полето да стане..., ако има усложнения понякога и най-добрите специалисти не могат да помогнат за съжаление.
Раждали сме повечето тук и знаем, че не става като по филмите изтичат ти водите или те прерязва една жестока контракция и  хайде хоп след 30 мин. гушкаш бебето.
България е малка като територия страна и колкото и да е отдалечено едно населено място от големия град, едва ли отстой на повече от два часа път.

# 37
  • Мнения: 2 746
Авторката, да не си решила да си правиш експерименти? Да не би да се чудиш как да избягаш от стандартните медицински процедури, които се предлагат в повечето родилни отделения Simple Smile

# 38
  • Мнения: 304
 newsm12едва ли някой ражда на село все пак сме 21 век

# 39
  • Мнения: 559
newsm12едва ли някой ражда на село все пак сме 21 век
Е ако ти се наложи, и в пещера ще родиш.  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 454
България е малка като територия страна и колкото и да е отдалечено едно населено място от големия град, едва ли отстой на повече от два часа път.
Това е вярно, но има и други фактори, които могат да попречат на транспортирането до болница. Зная един случай, в който, жената си е родила не село, защото е било люта снежна зима и придвижването е било невъзможно. Това се случва точно в едно малко родопско село, в което и до момента къщите приличат повече на колиби, отколкото на къщи. Та жената е родила някъде през декември, но понеже чак март месец успяват да се доберат до града, по документи детето е родено през март. Това се е случило преди доста години, но и сега, когато завали сняг, все сме неподготвени, та нищо чудно и в наши дни да се случват такива работи.

# 41
  • Мнения: 7 723
Бе, аре бе!
Нашите баби са раждали и на полето.

...ква, всъщност е идеята на темата (щото не ми се чете цялата)? Thinking

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 00:16 от Руска

# 42
  • Мнения: 6 274
Бе, аре бе!
Нашите баби са раждали и на полето.

...ква, всъщност е идеята на темата (щото не мзи се чете цялата)? Thinking
Идеята на темата е как се ражда в малките селца, приятелко любима...  Hug

# 43
  • Мнения: 7 723
Бе, аре бе!
Нашите баби са раждали и на полето.

...ква, всъщност е идеята на темата (щото не мзи се чете цялата)? Thinking
Идеята на темата е как се ражда в малките селца, приятелко любима...  Hug
...аха!
В малките селца се ражда трудно, предполагам...
Впредвид това, че там почти няма млади хора,
та камо ли педиатриили акушерки.

Мили майки, потърсете специализирана помощ в големите градове.

Джуличке, обичам те Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 6 274
В малките селца се ражда трудно, предполагам...
Джуличке, обичам те Heart Eyes

Хахаха...  hahaha
Това ми прозвуча като оня виц:
"- Как се вади квадратен корен ?
 - Квадратен корен, г-н учител, се вади мноооого трудно...
За разлика от кръглият корен, който се вади по - лесно..."
 Joy Joy Joy
Но стига вече сме спамили - дайте да попитаме авторката удовлетворена ли е от отговорите, които получи, защото оттук нататък темата освен в спам, не знам в каква друга посока може да се развива...
  Thinking

Руске, и аз те обичам, душко... Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт