Раждане на село

  • 4 092
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 39 771
Но стига вече сме спамили - дайте да попитаме авторката удовлетворена ли е от отговорите, които получи, защото оттук нататък темата освен в спам, не знам в каква друга посока може да се развива...  Thinking
Да намерим подходящо местенце тогаз на темата Simple Smile

# 46
  • Мнения: 6 274
Но стига вече сме спамили - дайте да попитаме авторката удовлетворена ли е от отговорите, които получи, защото оттук нататък темата освен в спам, не знам в каква друга посока може да се развива...  Thinking
Да намерим подходящо местенце тогаз на темата Simple Smile
Ти си шефът...  Peace
Както кажеш...  Wink
 
 bouquet  bouquet  bouquet

# 47
  • Мнения: 450
В много малки села даже и лекари няма, за медицински центрове да не говорим...

 Peace

За съжаление българските политици са забравили родните си места и си мислат,
че България е София, хората по селата са принудени да живеят без лекари, линийки и транспорт до големите градове, без социални грижи /за инвалиди, възрастни и болни/,
без детски градини и училища, без вода и ток/в много селца спира постоянно/,
без някой да събира боклука от къщите /но такса смет се плаща/ и още хиляди без!
Питам се дали искат да се преместим всички в София?!

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 08:06 от mari73

# 48
  • Мнения: 2 099
Аз родих много трудно и двете си деца.При второто със система продължи ок.10 ч контракции.Кумците ни,от малко селце,жената роди на количката тъкмо я вкарвали в болницата.За няма и час след като й изтекли водите.Първескиня.В колата вика почна да ме напъва и в момента в който слиза от колата,екипа е чакал вън,аха да изкара бебето на земята CrazyПочнали да викат не напъвай не напъвааай Grinning
Иначе на село условия за раждане няма.Идва доФтур веднъж седмично и това е .Кой оживял имал късмет.

# 49
  • Мнения: 5 370
Раждане на село-може би в някой друг живот, когато даже и на нивата са раждали.
Абе тая тема защо е в Клюкарника? newsm78

# 50
  • Мнения: 6 274
Раждане на село-може би в някой друг живот, когато даже и на нивата са раждали.
Абе тая тема защо е в Клюкарника? newsm78
Щот' след трета страница взе да се превръща в спамо чат, та за това....  Peace

# 51
  • Мнения: 12 666
То аз отначалото не й схванах замисъла.  В града раждат.

# 52
  • Мнения: 6 274
То аз отначалото не й схванах замисъла.  В града раждат.
Тя не, че има кой знае колко дълбок замисъл, ама...  Mr. Green
Поне се надявам мацката, която я е пуснала, да си е отговорила на въпроса...  Whistling

# 53
  • Мнения: 875
да, и в малките планински (и не само) села се раждат бебета. особено в родопите.

не, нямат условия там и не знам кога отиват до града - като наближи термина, или като им изтекат водите.

изобщо, какъв е смисълът от тази тема?

# 54
  • Мнения: 5 710
Е нямат ли някакви вещи баби в селото да помагат?

# 55
  • Мнения: 5 370
Хммм, има смисъл  в една посока. Ако е решила да ходи по Коледа някъде, в някое забутано селце, а е в последните месеци, то би искала да се поуспокои....сама.
И аз по време на бременността съм ги пускала едни......... ooooh!

# 56
  • Мнения: 6 274
Хммм, има смисъл  в една посока. Ако е решила да ходи по Коледа някъде, в някое забутано селце, а е в последните месеци, то би искала да се поуспокои....сама.
И аз по време на бременността съм ги пускала едни......... ooooh!
Доколкото се ориентирам от линийките в подписа й, има още бая време, докато настъпи момента...  Whistling

# 57
  • Мнения: 875
случи ми се да попадна в едно, да го наречем, село в другия край на света. жените си раждаха по домовете, с помощта на други по-опитни жени. повечето нямаха избор, но дори и малцината, които можеха да си го позволят предпочитаха да не ходят до най-близката болница (на 100 км). преводачката ми беше родила първото си дете в болницата и беше предпочела да си остане вкъщи за второто раждане. каза, че спокойствието и сигурността, които има вкъщи не могат да се заменят с нищо. знам ли ... и там се раждат деца. и там умират хора. и там живеят щастливи хора.

# 58
  • Мнения: 559
Всеки пита какъв е смисъла на темата и после пише по няколко пъти в нея  Crazy
Не може ли да пита от чисто любопитство момичето?

# 59
  • Мнения: 41
Изобщо има ли млади жени родилки в малките селца!

Общи условия

Активация на акаунт