За еднократната помощ...

  • 3 031
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 274
И без това тази държава се подиграва с нас от всякъде...
Защо това трябва да става и с децата ни, още при раждането им?
Това, което ме изкарва извън нерви е, как държавата "ни оценява" децата...
За тези, които не знаят, ето размерът на еднократната помощ при раждане:
*за първо дете - 250лв.
*за второ дете - 600лв.
*за трето и всяко следващо - 200лв.

Това, което днес чух направо ме втрещи...
Многодетните майки не заслужавали никакви помощи, защото били...циганки...
Коя нормална българка щяла да се излъже да роди повече от едно дете, камо ли три или четири...
За повече да не говорим...
След коментарите в някои теми тук и след чутото днес, се замислих дали пък наистина ние не сме някакси грешно програмирани... Thinking
Нима нашите деца не са българчета?
Нима всички деца не са еднакво скъпи за родителите си???
Защо тогава, да му се не види тази ненормална държава оценява децата ни като стока Първо, Второ и т.н. качество???
Нима нашите дечица са "преоценена стока", защото са се родили като трети, четвърти и т.н. деца в семействата ни ???
Стана ми тъжно и то не за друго, а защото именно в тази държава ще гледам и възпитавам децата си...
Вие как мислите?
Заслужават ли многодетните майки нещо повече от тези подхвърлени 200лв. или и те са им много ?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Ти заради тия пикливи пари ли раждаш деца? Shocked Аз си мисля за 3то, ама тия пари въобще не ги слагам в сметката.

# 2
  • Мнения: 6 274
Ти заради тия пикливи пари ли раждаш деца? Shocked 
Нали не ми го задаваш сериозно този въпрос ???  Thinking

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Ти заради тия пикливи пари ли раждаш деца? Shocked 
Нали не ми го задаваш сериозно този въпрос ???  Thinking
Риторичен е въпроса Simple Smile
Аз съм на принципа колкото-толкова. И предпочитам съвсем да ги премахнат тия пари. И детските да махнат. Да въведат семейното подоходно облагане, за да стимулират да раждат хората, които плащат данъци, а не ...хм.... някои етноси.

# 4
  • Мнения: 6 274
А според мен пък трябва да е еднакво за всички...
Не мисля, че трябва да се "оценяват" децата, защото това ми звучи идиотско...
Ако наистина на това се гледа като помощ - смятам, че така ще е редно...
Колкото - толкова...
Аз съм по - съгласна да вземем всички по 100лв. (примерно, сега най - много да ме нападнат), отколкото да взема 200лв., но да знам, че каквото за всички деца, такова и за моето...
Иначе - просто е обидно за мен, а и за всички многодетни майки, сигурна съм...

# 5
  • Мнения: 4 753
Абе, Джулс, ти тия 200 лв. не ги ли изхарчи вече...   Mr. Green

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Ами... не е проблем да пуснем една петиция - еднократната помощ по 200лв за всички майки и за всяко дете. Като е за намаляване, не ще да е голям проблем.....

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Абе, Джулс, ти тия 200 лв. не ги ли изхарчи вече...   Mr. Green
Аз 600 похарчих, тя 200 сигурно за отрицателно време Simple Smile Купих люлка и пързалка и парите свършиха, че и се наложи да добавя. Това защото местния кмет много се грижи за нас, майките и няма нито една хубава площадка в целия град. Та да си направя в двора на кооперацията. Да има къде да играят децата.

# 8
  • Мнения: 6 274
Стелтче, аз отдавна съм ги изхарчила (те, големите пари), ама въпросът е принципен, бе, душа...

# 9
  • Мнения: 6 274
Ами... не е проблем да пуснем една петиция - еднократната помощ по 200лв за всички майки и за всяко дете. Като е за намаляване, не ще да е голям проблем.....
И сигурно ще ме анатемосат направо...  Whistling

# 10
  • Мнения: 4 753
Ами... не е проблем да пуснем една петиция - еднократната помощ по 200лв за всички майки и за всяко дете. Като е за намаляване, не ще да е голям проблем.....
И сигурно ще ме анатемосат направо...  Whistling

Изчакайте годинка - две да родя второто...    Whistling

# 11
  • Мнения: 6 274
Изчакайте годинка - две да родя второто...    Whistling
За теб - винаги...  Hug

# 12
  • Мнения: 4 753
Изчакайте годинка - две да родя второто...    Whistling
За теб - винаги...  Hug

Изчаквам да видя какво ще е завареното положение (справка - двете съседни теми), пък мога да го направя и до края на годината...   Thinking 

П.С. Спирам, че те оспамих...   Peace 

# 13
  • Мнения: 6 274
Изчаквам да видя какво ще е завареното положение (справка - двете съседни теми), пък мога да го направя и до края на годината...   Thinking 
Кои две съседни теми и какво ще правиш до края на годината, ти, палавнице такава???   Mr. Green 

# 14
  • София
  • Мнения: 39 761
Шт, стига чат Simple Smile

# 15
  • Мнения: 4 753
Ще пиша по темата...   Peace
Джулс, знаеш, че когато си по майчинство, а гърлата вкъщи са повече от едно, всяка допълнителна парична помощ не е излишна... В тоя ред на мисли, паричките за второ дете по-добре да си останат толкова... Проблемът е третото и всяко следващо дете... За тях би трябвало да се отпуска помощ поне колкото за второто... НО, винаги има едно но... Наистина има един контингент хора, които не заслужават тази екстра... Въпросът е как да се разграничат едните от другите... Трудно е, ще се разпищят, че са дискриминирани... Управляващите са решили да си вържат гащите за сметка на хора като теб и осталите многодетни майки, които гледат децата си...
Видях, че си писала в темата на майката с осемте деца... Тя наистина е малко безотговорна, но си гледа дечицата - личи си... Смятам, че тя заслужава най-високата сума за всяко едно от дечицата (пък последните са и близнаци)...

# 16
  • Мнения: 6 274
Няма да има повече чат, обещавам...  Embarassed
Да, Стелтче, права си - ще се разпищят, че са дискриминирани...
А нима ние сега не сме ???
Ето, според мен моето дете е дискриминирано откъдето и да го погледнеш...
За това как да се разграничават нещата, все си мисля, че е задача на ония умници "горе", а не наша, нали ?
Защо пък трябва аз да се чувствам дискриминирана, а онези, дето ги раждат на конвейер
и даже не знаят в кое кьоше ги зарязват  после да не са ???
  #Cussing out

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен помоща за трето дете трябва да е по-голяма от другите

# 18
  • Мнения: 6 274
Лично аз съм гласувала с втора опция...
Според мен всички деца са еднакви и всички трябва да получават една и съща сума...
Ако са близнаци, ествествено - тя трябва да е двойна...

# 19
  • Мнения: 194
Според мен помоща за трето дете трябва да е по-голяма от другите
и аз така мисля Peace

# 20
  • Мнения: 4 433
С всяко следващо дете трябва да е по голяма.

# 21
  • Мнения: 4 292
Абе какво ме интересуват мен циганите, бе? Дай сега като те раждали по сто деца, да се ощетяват българките. Защото ако това е причината еднократната за трето да са смешните 200 лв. това си е ощетяване! Не разбрахте ли, че при мангалите няма такова нещо, като семейно планиране и еднократната ако ще да я премахнат съвсем, те пак ще се плодят като зайци?
Естествено, че никоя майка не ражда детето си заради тези голееееми пари, но според мен помощта трябва да е еднаква за всички деца и да не е в размер на 250 лв.! И детски трябва да има за всяко едно дете, независимо от дохода. Naughty И в никакъв случай не мисля да съм благодарна за 600-те лв за второ дете, защото тая държава достатъчно взема и ще продължава да взема от мен и мъжа ми, ще си ги избие от нас стократно.
Няма само да си пълнят гушите и да си гласуват космическа 13-та заплата ония олигофрени в парламента и да се чудят как да източват държавата! Само като се сетя и побеснявам. 

# 22
  • Мнения: 6 274
Няма само да си пълнят гушите и да си гласуват космическа 13-та заплата ония олигофрени в парламента и да се чудят как да източват държавата! Само като се сетя и побеснявам. 
За това пуснах темата - защото хем съм бясна, хем нищо не се прави по въпроса...
А ти сега си бясна, представи си, ако имаше трето и ти кажат, че 'щото циганките раждали по много, та затова на теб и тези 200 лева са ти много....

# 23
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Мисля , че за трето или четвърто дете трябва да е по-голямо отколкото за първо или второ Peace

# 24
  • Мнения: 11 004
Според мен всички деца са еднакви, независимо кое подред са в семейството и затова ще е по-справедливо помощта да е еднаква за всички, но да е доста повече от 200 лв. За близнаци, тризнаци и повече, съответно умножена по 2, 3 и т.н.

# 25
  • Мнения: 4 335
Втора опция-равно за всички деца Peace
По вьпроса за близнаци и тризнаци подкрепям мнението на Линофрина Laughing

# 26
  • Мнения: 6 274
Аз само да си подбутна темичката...   Mr. Green 

# 27
  • Мнения: 1 477
Според мен всички деца са еднакви, независимо кое подред са в семейството и затова ще е по-справедливо помощта да е еднаква за всички, но да е доста повече от 200 лв. За близнаци, тризнаци и повече, съответно умножена по 2, 3 и т.н.
Peace

# 28
  • Мнения: 9 814
Тази еднократна помощ трябва да е еднаква и за първо и за десето дете.
А за държавата ромите са оправдание за малкото пари, които дава като социални надбавки- еднократна помощ, детски, т.нар. социално майчинство......

# 29
  • Мнения: 2 495
За второ дете сумата ми се струва прилична(е, на фона на моите доходи), но в никакъв случай не мога да кажа същото за първо дете-поне трябва да е окоо 400 лв, така мисля аз Thinking

# 30
  • Мнения: 6 274
За второ дете сумата ми се струва прилична(е, на фона на моите доходи), но в никакъв случай не мога да кажа същото за първо дете-поне трябва да е окоо 400 лв, така мисля аз Thinking
А за трето ?
Според теб ?

# 31
  • Мнения: 3 932
Редно ми се струва да е по-голяма или поне като за второ, а това за циганките, ще оставя без коментар...

# 32
  • Мнения: 4 753
Започнах да се обърквам...    newsm78   До сега си мислех, че помощта не е конкретно за детето, а по-скоро за майката (семейството), което трябва да издържа още едно човече... В тази връзка, съвсем нормално е помощта при раждане на второ дете да е по-голяма (детските са еднакви - за това спор няма)... Един вид в семейството се появява нов член, но приходите остават същите... С цел да се подпомогне (финансово) увеличилото се семейство са измислени и тези еднократни помощи... Така разсъждавам аз и по тази логика си мисля, че за всяко следващо дете помощта трябва да е по-голяма или поне, колкото за второ (в случая)...

# 33
  • Мнения: 6 274
Стелтче, именно...  Peace
Защо детските са еднакви, а помощта не е ???
Хич да не е по - голяма...
Както казах - според мен трябва да е равна, та ако ще и по 100 лева да е...
Но безумици колкото искаш от онези малоумници "горе"...
Явно са решили, че могат да си правят каквото си искат с нас...
Те с децата ни се подиграват, а ние си мълчим...
 

# 34
  • Мнения: 2 495
За второ дете сумата ми се струва прилична(е, на фона на моите доходи), но в никакъв случай не мога да кажа същото за първо дете-поне трябва да е окоо 400 лв, така мисля аз Thinking
А за трето ?
Според теб ?
Съжалявам, нямам мнение.Това категоризиране и на мен ми се струва смешно Rolling EyesДано не ми се разсърдят многодетните майки, ама "за трето и всяко следващо дете"го свързвам с циганките EmbarassedНезнам....а бе как е в другите държави? newsm78

# 35
  • Мнения: 6 274
Съжалявам, нямам мнение.Това категоризиране и на мен ми се струва смешно Rolling EyesДано не ми се разсърдят многодетните майки, ама "за трето и всяко следващо дете"го свързвам с циганките Embarassed
Е, няма що...
Благодаря ти...

# 36
  • Мнения: 4 753
Стелтче, именно...  Peace
Защо детските са еднакви, а помощта не е ???


Не си ме разбрала правилно...   Peace  Еднократната помощ е за родителите, които трябва да издържат допълнителен член на семейството, без да се качат собствените им доходи... В тази връзка, две деца се издържат по-трудно от едно, а три по-трудно от две, така че помощта трябва да се качва правопропорционално на броя на децата...   Peace 

# 37
  • Мнения: 6 274
Стелтче, именно...  Peace
Защо детските са еднакви, а помощта не е ???


Не си ме разбрала правилно...   Peace  Еднократната помощ е за родителите, които трябва да издържат допълнителен член на семейството, без да се качат собствените им доходи... В тази връзка, две деца се издържат по-трудно от едно, а три по-трудно от две, така че помощта трябва да се качва правопропорционално на броя на децата...   Peace 
За това пък не можем и да мечтаем...
А и след последният пост....оставам безмълвна...
  smile3505

# 38
  • Мнения: 9 814
Стелтче, именно...  Peace
Защо детските са еднакви, а помощта не е ???


Не си ме разбрала правилно...   Peace  Еднократната помощ е за родителите, които трябва да издържат допълнителен член на семейството, без да се качат собствените им доходи... В тази връзка, две деца се издържат по-трудно от едно, а три по-трудно от две, така че помощта трябва да се качва правопропорционално на броя на децата...   Peace 

Съгласна съм обаче и аз с риска да обидя някого ще кажа, че изразът "три или повече деца" се свързва обикновено с ромското население.
А много добре знаем всички, че те се хранят именно с парите, които вземат за децата си.

# 39
  • Мнения: 6 274
Ясно, значи заради тях, ние трябва да сме дискриминирани...   Crossing Arms
Докъде стигнахме само...  ooooh!
А иначе реват, че те били дискриминираните...
  #2gunfire

# 40
  • Мнения: 2 495
Съжалявам, нямам мнение.Това категоризиране и на мен ми се струва смешно Rolling EyesДано не ми се разсърдят многодетните майки, ама "за трето и всяко следващо дете"го свързвам с циганките Embarassed
Е, няма що...
Благодаря ти...

И мен не си ме разбрала правилно Peace.Казах, че има категоризация, особено за третата група.Защо според теб държавата ще дава по 200 лв за трето и всяко следващо дете, а не например по 200 лв за трето и за всяко следващо по еди колко си?Казах че го свързвам с циганките, защото и десето да родят ще получат по 200 лв, а на теб за трето са ти дали същата сума...е правилно ли ти се струва? Hug

# 41
  • Мнения: 6 274
Белла, извинявай, но нещо не можах да те разбера...   newsm78
Може ли малко по - простичко...  Embarassed
Като за блондинка (нищо, че не съм)... 
Mr. Green

# 42
  • Мнения: 9 814
Ясно, значи заради тях, ние трябва да сме дискриминирани...   Crossing Arms
Докъде стигнахме само...  ooooh!
А иначе реват, че те били дискриминираните...
  #2gunfire

Написах го и в предното си мнение: За държавата ромите са оправданието за малкото пари, които дава като социални надбавки- еднократна помощ, детски, т.нар. социално майчинство......

# 43
  • Мнения: 2 495
Според мен по-правилно е да има още една група:
първо
второ
трето
и всяко следващо...защото в момента както стоят нещата ми се струва това "за всяко трето и следващо"по-скоро като превантивна мярка(да, за циганките говоря), отколко да стимулират по някакъв начин раждаемостта Peace
На село имаме комшии-цигани.Имат 8 деца.Живеят само от помощи, детски и т.н.Мъжа не работи.Само от това се издържат.И явно имат стимул за още деца(че пак е бременна), щото тая помощ от 200 лв ще им дойде много добре. Tired

# 44
  • Мнения: 6 274
Белла, разбрах те, но пак не става...
Абе, гадно е, от където и да го погледнем..
Излиза, че не трябва да имаме повече от две деца, ако не искаме да ни смятат за цигани...
Ужас !!!
  ooooh!

# 45
  • Мнения: X
Еднаква за всяко следващо дете, както и децата са равни, или да нараства с всяко следващо дете, но тогава действително помощта ще се яви голям стимул за ромското съсловие.


П.П. Абе, не ви ли омръзна непрекъснато да ревете за пари? То, вярно, че не дават много, но условията на майчинството в Бг. са доста прилични, пък който иска повече, да ходи да си ги изкарва. Все пак държавата подпомага малките деца и семействата им, ама за издръжка, ще трябва мама и тате да се погрижат.

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 19:18 от Анонимен

# 46
  • Мнения: 6 274

П.П. Абе не ви ли омръзна непрекъснато да ревете за пари? 
Пандора, явно не си прочела, че няколко пъти казах, че предпочитам да взема по - малко пари, но бъдат толкова, колкото и на всички останали деца...
Не мисля, че това е "реване за пари"...
Въпросът е принципен и както не искам да ме смятат за циганка, така не искам и детето ми да е дискриминирано, защото, виждаш ли само циганките раждали по много деца...

# 47
  • Мнения: X
Чела съм, за това и говоря в множествено число.

# 48
  • Мнения: 6 274
Чела съм, за това и говоря в множествено число.
Извинявам се, разбрах те...   Embarassed

  bouquet

# 49
  • Мнения: 629
Отговорих с втора опция, но искам да вметна, че според мен тя трябва да важи за 4 раждания (естествено при четвърто раждане близнаци/тризнаци... за всяко дете и съответните пари). Тази бройка 4 мисля, че е достатъчна на всеки разумен човек, и същевременно би повъзпряла някои малцинствени групи да се издържат чрез децата си. И на фона на сегашната икономическа ситуация мисля, че 500 лв са адекватна сума. Пък ако някоя българка е решила да се издържа като ражда непрекъснато деца вместо да работи...да мисли и как да ги гледа.
Знам, че в Швеция на всяко дете до 16 години му се полагат и по 100 евро детски на месец. Имало е чуденка дали да няма гледане на доходите и други критерии, но после решили, че ще дискриминират част от децата и ги дали на всички. В България обаче това едва ли ще е разумно защото ако сумата е прилична познайте кой ще се възползва от нея и ще лежи и пърди по цял ден, тънейки в кал и боклуци.  Sick Затова семейното подоходно облагане за мен е по-доброто решение. Като % на отстъпка от данъците да се покачва за всяко следващо дете (пак до четвъртото раждане). Да кажем 5%, 10%, 15% и 20 % отстъпка от данък общ доход (по 5 % за всяко дете). Така ще има адекватен стимул за работещите да се престрашат на повече деца, а мързелите няма да имат изгода от голямата бройка отрочета.
Също така съм и за тези данъчни облекчения да се прекратяват НЕЗАБАВНО, ако дори и едно дете не посещава редовно училище и не завърши средно образование. Убийте ме ако щете, или ме линчувайте, обаче в съвременния свят човек е за никъде без умения. И ако някой ще ражда деца, а после ще ги оставя на самотек - по-добре държавата да не хаби ресурс.  Peace

# 50
  • Мнения: 6 274
.... И ако някой ще ражда деца, а после ще ги оставя на самотек - по-добре държавата да не хаби ресурс.  Peace
Точно от това ме заболя....
Защото моите деца не са нито гладни, нито окъсани, нито пренебрегнати...
Не сме ги лишили от нищо, като в същото време всички, които ме познават (мен и децата ми) ще ти кажат, че децата ми са много възпитани, добри и послушни...(Изключвам бебето, че е голям киселяк Mr. Green, ама той, 'щото е от малцинствата, сигурно  Joy)...
Бележникът на дъщеря ми е пълен със шестици...
И заради това, че ние сме решили да имаме трето дете, децата ми трябва да бъдат пренебрегнати т.е. сложени в графа "цигани"...  Crossing Arms
Точно така си е...
Защото заради тези, които ти си изброила, общественото мнение е такова...
Повече от две деца = цигани...

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 21:14 от Джуличка

# 51
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745

Точно от това ме заболя....
Защото моите деца не са нито гладни, нито окъсани, нито пренебрегнати...
Не сме ги лишили от нищо, като в същото време всички, които ме познават (мен и децата ми) ще ти кажат, че децата ми са много възпитани, добри и послушни...(Изключвам бебето, че е голям киселяк Mr. Green, ама той, 'щото е от малцинствата, сигурно:35:)...
Бележникът на дъщеря ми е пълен със шестици...
И заради това, че ние сме решили да имаме трето дете, децата ми трябва да бъдат пренебрегнати т.е. сложени в графа "цигани"...  Crossing Arms
Точно така си е...
Защото заради тези, които ти си изброила, общественото мнение е такова...
Повече от две деца = цигани...

И аз така мисля Peace
Гласувах за Размерът трябва да е еднакъв, без значение кое поред е детето в семейството.

# 52
  • Мнения: 629
Джуличка, явно не се обясних като хората, за което - Извинявай!
Защо се вписваш сред ОНЕЗИ групи, за които никой не иска да си дава парите. Защото техните помощи са от нашите данъци, нали се сещаш  Grinning
И за мен е напълно реалистично едно семейство да има до 4 деца. Аз самата бих искала 3, но поради финансови причини предполагам, че може би ще е по-добре да се ограничим с две.  Cry
При състоянието на страната обаче не виждам как семейство със средни, та дори и над средните доходи ще се оправи с повече от 4 деца. То не е само обличане и хранене. Ами книги, спорт, забавление, почивка, здравеопазване...евентуално и по-сериозно образование....Точно на теб няма какво да ти обяснявам.
Българин, ром, помак, евреин...все тая - ако нямат ресурс за голям брой деца...защо пък държавата да трябва да ги насърчава? Все пакОСНОВНАТА грижа за децата и тяхното обезпечение трябва да идва от родителите. Държавата за мен само трябва да подпомага, а не да ми гледа детето. Под подпомага разбирам сносни финансови облекчения, възможност за прилично здравеопазване и образование, адекватна инфраструктура (паркове, детски градини, училища, спортни зали, библиотеки).  А съм сигурна, че и ти ще се съгласиш, че 80-90% от населението на страната трудно се оправя с повече от 2 деца - и финансово, и времево. То е едно тичане от работа до градини, до баби и дядовци... Sad Еми те техните деца са си ги изгледали когато им е било времето.
Лошото е, че държавата няма безкраен ресурс.  Sad И трябва да сложи някъде граница. Аз мога да искам и 10 деца, ама никой не е длъжен да ми ги издържа. За мен 4 деца - със съответните облекчения (ЕДНАКВИ за всяко дете) е доста приемлив компромис. Който иска повече - трябва и внимателно да си помисли имали възможности да ги обезпечи. Ако не - проблемът си остава негов (и на дечицата за съжаление). И не опира само до финанси, но и да се отдели време на тези деца - за игри, забавление, помощ при ученето, обгрижване когато са болни...
Дори и в по-богатите държави хората рядко имат повече от 4 деца. Защото там заплатите са по-високи, но и разходите също. Адекватен ресурс за много деца (дори и там) имат малко хора.
Та за мен въпросът не опира до българи, роми, помаци, евреи, турци...ами до това може ли съответното семейство да обезпечи съответния брой деца. А по стечение на обстоятелствата едни малцинства имат склонност да се издържат на гърба на децата си.
Сигурна съм, че всеки нормален и средно интелигентен човек би казал "Браво - 5 деца и чисти, спретнати, с добро възпитание, ходят на училище, помагат у дома..." - ама за колко ли семейства може да се каже такова нещо? Sad Sick

# 53
  • Мнения: 4 292
Не смятам, че някой трябва трябва да казва на който и да е, колко деца да има! От къде на къде ще се поставят такива граници? Ако искам, ще родя десет (образно казано) и определено такива семейства трябва да бъдат стимулирани, а не заклеймени.
Тук говорим за еднократна помощ, а не за доживотна издръжка. Не бъркайте понятията. Отговорността за отглеждането на едно дете е изцяло на родителите, които са го създали, да. Аз ако реша да имам трето, четвърто, пето, няма да е заради кирливата еднократна, но пък съм на мнение, че всички деца в тая страна са равни и засужават еднакво отношение, а не да бъдат оценявани според измислени скали.
Колкото до циганите, пак казвам - проблемът далеч, далеч не е в еднократната помощ.

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 22:37 от Клото

# 54
  • Мнения: 6 274
Права си, съгласна съм с теб...  Peace
Но нали знаеш, че всяко правило има изключения ?
Според мен не е толкова важно какъв е броят на децата, а това как се гледат те....
Т.е. ако имаше някакъв начин да се следи отглеждането на децата в едно семейство, ако всичко с тези деца е наред и всички те са нахранени, облечени, ходят на училище и т.н. нима майка им не заслужава една "помощ", в еднакъв размер с тази, която е получила и една майка с едно дете ?
Или с две, примерно ?
И ако наистина тези хора гледат добре децата си, нека имат и 10 ако искат...
А пък циганите и едно да имат, пак може да го държат гладно, мръсно и неходещо на училище...
Не е ли така ?

# 55
  • Мнения: 6 274
Да, Клото също е права...
И все си мисля, че има много общо с това, което написах в предишният си пост...
А то е доста логично, според мен...

# 56
  • Мнения: 629
Джуличка, Клото - съгласна съм. Затова за мен еднократната помощ трябва да е еднаква за всяко дете, и да има допълнително семейно подоходно облагане с равни проценти облекчение за всяко дете. Еднократната помощ би улеснила посрещането на детето, а данъчните облекчения биха улеснили последващото му отглеждане. Тези две мерки за мен просто си вървят ръка за ръка. И ако има занемаряване на грижите за децата - спиране на тези данъчни облекчения. Пък, който колкото деца иска - толкова да си планира и ражда.
Лошото е обаче, че държавата ни няма безкраен ресурс. И някъде трябва да се сложи граница. И за мен разумният компромис е 4 деца.

# 57
  • Мнения: 389
Трета опция Peace

# 58
  • Мнения: 3 314
Размерът трябва да е еднакъв, без значение кое поред е детето в семейството     Peace 

# 59
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Като гледам колко семейства не се решават на второ дете смятам,че трябва да има допълнителни стимули и държавни облекчения...смятам, че за третото дете също би било редно държавата да ни подкрепя...Поради риск от злоупотреби обаче смятам, че еднократната помощ след третото дете трябва да е в по-малък размер...
Като цяло смятам принципа за добър.

# 60
  • Мнения: 645
Наскоро гледах интервю с Масларова която каза че гледат да насърчат раждаемостта на 2-ро детенце и затова е 600лева еднократната помощ,друг е въпросът кои родители биха искали детенце заради тази помощ

# 61
  • Мнения: 1 479
Опция №2 Peace Grinning

# 62
  • Мнения: 826
Според мен е добре,че парите за второ дете са повече от парите за първо (друг е въпроса, че парте за първо дете са мъъъничко Rolling Eyes). Това не е така за да се "оценяват" децата или да се дискриминират. Това е за да се стимулира раждането на второ дете. Според мен раждането на трето и четвърто дете, трябва да е поне със същата помощ като второто дете. Както каза някой, по-рано в темата, те циганите така и така ще си раждат като за малко катунче, та нещата за тях няма да се променят кой знае колко заради тези пари. Важното е нас да ни стимулират за това, че се стараем да коригираме отрицателния прираст на населението Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 63
  • Мнения: 6 274
Побут...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт