очаквам 2 момчета роднините реагираха лошо

  • 7 718
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 285
Хей , едно момиче за да ти кажа в 23г.с. още не знам мойте мишки какви са ама от началото на бременноста вярвам че са момчета и си и говоряв мъжки род и имена си имат  Mr. Green
Моята приятелка има близнаци момчета на 4 г много са готини всичко вършат заедно супер е и са много кротки  Laughing Аз мисля че за нас най важното е да си износим децата възможно най много и да се родят живи и здрави ,така че не го мисли каквито и да са твои са си  smile3525
пп Гледай до края да не станат две моми  Mr. Green
Приятна вечер

# 31
  • София
  • Мнения: 1 727
Споко, като пък родиш, ще те питат: Леле, ама как се оправяте?! После: леле, ами като проходят!? После, други глупости ще се появят. Аз пък някой като много вземе да ме разпитва, му казвам: Абе направо се чудя какво правят по цял ден майките с по 1 дете?!

# 32
  • Мнения: 7 803
 hahaha и аз така им отговарям, че с 2 е по-лесно отколкото с едно и те се  Shocked насреща ми

# 33
  • Мнения: 517
На мен принципно ми се струва, че хората обожават да плашат бъдещите майки с какво ли не... А за майките на близнаци, да не говорим. И при мен често така реагираха - с "доброжелателен" ужас, съчувствие. И аз се разстройвах, докато не се научих просто да отсвирвам. Все пак както сама си написала, на 30г сме, чакали сме дълги години това щастие, няма да позволим на хорската глупост да ни лиши от него!

 Peace Така си е, а3 бях на Христовата въ3раст като се родиха и това е такава радост в живота, няма друга подобна... Не бих я 3аменила с нисто друго на света.

# 34
  • Мнения: 23
едно моми4е можеш само да си щастлива  майка ми се разплака от радост а свекърва ми каза д... да ти е яко ама сега много им се радва  ...и помага.Но 4е мом4етата били по палави не сам съгласна дъщеря ми беше на 1год 10 мес когатосе родиха Илиян и Михаил и няма да ти разказвам колко приклю4ения имахме.Мом4етата са на 7 месеца и засега са ''души4ки'' не разбрах колики нито зъби от 2 месец спят в друга стая.Мисля 4е на по късен етап моми4етата стават ''послушни''.Пожелавам ти лека бременност

# 35
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Ами кажи на роднините да не страдат толкова, ами да се подготвят кой с какво смята да помага. Какво е това - как можахте 2 момчета...ами могли сте, те като не могат! Аз имам момче и момиче (не са близнаци), но момченцето ми е по-кротичко, а лудата глава е момата.

# 36
  • Мнения: 390
Страхотно е да имаш момчета. Аз много исках момиче и като ми казаха, че и двете са момчета бях в депресия 3 дена...всички в рода ни имат момичета и някак си не си представях пишки и пр. неща. Но сега ги обожавам и разбирам, че господ си знае работата - на моя х-р само момчета!!! Е, щях да ги обожавам и ако бяха момичета  Laughing
А приятелите да не ни мислят толкова как ще се оправяме с две! Дано греша, но ми се струва, че някои май и леко завиждат...

# 37
  • Мнения: 2
Здравей.Аз съм много учудена от реакцията на твоите роднини NeWS12 ,не на всеки се случва това радостно събитие в живота.Ти не можеш да си избереш какво да бъде .Аз съм само на 19 години и моите разсъждения са такива.Но все пак ви пожелавам много любов и с радост да отгледате своите дечица NeWS10 NeWS05 NeWS21.

# 38
  • Мнения: 1 045
за първи път чувам че може да се реагира така лошо за нещо толкова радостно.
Аз съм с едно момиченце на 7 м и да ти кажа трудно се гледа и едно когато нямаш помощ.В твоя случай двойно пране,гладне,къпане и всичко останало.Няма да ти е лесно,но след като много други се оправят не е мисия невъзможна.С повечко търпение и недоспиване нещата стават.Така че запретвай ръкави и прави организация на семейството вместо да мрънкат. Naughty
А относно кой палав и кой не,не мисля че може да се делят на момичета и момчета.Все пак това с характера зависи и от гените на родителите,така че ако вие сте били лошички няма как децата да седят по цял ден без да правят бели.
Така че горе главата,ще се справите.Приеми го от хубавата гледна точка,минаваш с едно раждане за две деца Hug

# 39
  • Мнения: 138
Споко, като пък родиш, ще те питат: Леле, ама как се оправяте?! После: леле, ами като проходят!? После, други глупости ще се появят. Аз пък някой като много вземе да ме разпитва, му казвам: Абе направо се чудя какво правят по цял ден майките с по 1 дете?!

Peace  Laughing  Мен също ме оплакаха като разбрахме, че бебчетата са 2- нямаше значение какъв е полът. Все чувах Леле, мале, въй.... как ще ги гледате, как ще се оправяте. Свекърва ми доскоро като идваше все ми повтаряше Как ги оправяш не те знам? Е, оправям ги- живи сме, здрави сме- гледаме се. 
Момичетата много хубаво са ти казали, че не е задължително момчетата да са по- палави. Моите примерно са кротички. През цялата бременност си мислех, че ще са момче и момиче. Като се родиха и двете момчета бях много щастлива. Все си мисля, че е по- добре да са еднополови близнаците  Rolling Eyes . Може и да греша де  newsm78 .
Пожелавам ти лека бременност, а на финала здрави и пухкави бебчета  Hug .

# 40
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Много съм разочарована от реакциите на всичките ми роднини,като им споделих днес и вчера са 2 момченца:  Реакции:
-Дупе да Ви е яко.. - УЖАС.. -как можахте 2 момчета   -ее не можахте ли поне едното да беше момиче  -стягайте се   - и сега как ще ги гледате...
Един не каза нещо хубаво..Sad  Е толкова ли ще е страшно бе мама му стара, на 30 години сме вече 2 деца ли не можем да отгледаме,толкова страдани и чакани  Sad
Моля ако има майки на 2 момченца близначета да споделят, толкова ли е страшно да ги гледат..
извинявай, но господ да те пази от тези дали такова мнение
прзнавам, когато съобщих, че нпередвидено ще ставам майка на породени - всички изпаднаха в ужас...щото знаеха колко е трудно и че няма как много да помогнат
и пак не са си позволили коментар - ужаса бе в мен и в техните очи, но решихме, че ще се борим...
но за близнаци - убедена съм, че никога трудната перспектива да се гледат две деца не би надделяла над щастието, че ще имаме рожби!
не разбирам кое ги ужасява повече - че видиш ли не си реализирала отколешната старобългарска тъпотия " да омесиш" децата /щото мен ме гледат понякога като разплодна крама - мастита щото има и женсо и мъжко,
че и успяла да нацели първородното да е мъжко!/ голям праз, ако това беше нещо, циганките дипломи да имаха...ама какво ли да обясняваш на такива мисли...те са толкова обсурдни, че с нищо логично не можеш ни да ги обориш ни да им повлияеш

успех и си гледай със здраве децата - само да са живи и здрави!
уви това дали детето ще се провали и не дай бог ще пие, ще се дрогира - няма значение и пола, ни условията при които се гледа - искам да кажа, че сред богатите това също се среща...
та дали две или едно, дали момчета, момичета или смесени - стига да ги гледате с обичи търпение всичко ще бъде ок!

# 41
  • Мнения: 1 291
Най-новото дразнение..като казах на баща ми имената които съм избрала той реагира-"Не ми харесват" Sad
Избухнах в плач Cry
Ми не мога да си сдържам емоциите..
А преди това пак имаше от сорта "ТРЯБВА да ги кръстиш еди как си"Трябва едното на баща ти да го кръстиш"-Иван. Аз естествено избрах имена които нямаха нищо общо с Иван.Защо някой трябва постоянно да ми диктува?!

# 42
  • Мнения: 23
 #2gunfire ами кажи им да си родят деца и да си ги кръстят както си искат   ти си майката и ти решаваш ти ще си ги гледаш така че даваи смело и мен ме натискаха за какво ли не   желая ти успех  bouquet   и просто не споделяй вече подробности като се родят и ги запишеш тогава Joy Joy Joy

# 43
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
предполагам познаваш роднините си
ще ти става по-трудно за напред ако не намериш начин да ги приемеш..нали до сега си ги приемала?
или просто да предприемеш по-крути мерки...абсурдно е да се очаква само с думи да им повлияеш на тази възраст на която са...

# 44
  • Мнения: 3 336
Най-новото дразнение..като казах на баща ми имената които съм избрала той реагира-"Не ми харесват" Sad
Избухнах в плач Cry
Ми не мога да си сдържам емоциите..
А преди това пак имаше от сорта "ТРЯБВА да ги кръстиш еди как си"Трябва едното на баща ти да го кръстиш"-Иван. Аз естествено избрах имена които нямаха нищо общо с Иван.Защо някой трябва постоянно да ми диктува?!

Извини ме, ама какъв е този твоя баща не знам  #Cussing out Аз ако съм на теб ще се направя на обидена и няма да искам нито да се виждам с хората, направили ми такива злостни коментари, нито да ги чувам. Дори и роднини да са ти. Кажи им, че доктора ти е казал последния път, че трябва да си пазиш спокойствието и да се грижиш за себе си и че ти е казал също че ти трябват само положителни емоции, дори двойно повече отпреди. Знаеш, че тази бременност по принцип е по-рискова, така че  сега е момента да им го напомниш. Срещу това те няма какво повече да кажат, защото доктора го е казал. Пък те няма откъде да знаят, че не е. Така поне ще те оставят на мира и ще си запазят глупостите за себе си. Виж не им вдигай телефона и не се виждай с тях известно време и после ще видиш колко загрижени ще станат. За имената още в началото ти казах как да постъпиш според мен... Другото, което можеш да кажеш на баща ти е, че той като са му се раждали деца си е определял какво име иска, сега тези деца са си твои и ти ще решиш какви да бъдат имената и много го молиш ако нещо не му харесва оттук нататък, а тези неща ще стават все повече с раждането на децата - начин на гледане ,режим и прочие, очакваш да си мълчи и да те уважава като родител ако иска и ти продължиш да го уважаваш като такъв. Това мисля аз и това бих направила. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт