до мамите в щатите и наи-ве4е в Ню Йорк - молба за инфо

  • 5 514
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
Ами това е в Лонг Айлънд, на около 1.15 мин е до Куинс и още 15 мин до Манхатън Simple Smile
Много близо до океана е.
http://eastsetauketny.citiesunlimited.com/
http://eastsetauketny.cu.myareaguide.com/apartments.html?s=1& … ;bed=2&bath=1 - тук можеш да погледнеш цените на наемите, вие сте с едно дете, значи ще ви трябва апартамент с две спални ( може и някой да се навие да ви даде и такъв с една спалня, но това ще е изключение, защото не е разрешено).
Като ги гледам тези, мисля че до около 1000 е възмогно да наемете двустаен (на сайта са доста завишени).
Проблем ще са пътуванията ви до и от Манхатън, задръстванията са жестоки по хайуеите от там, а и в обратна посока, та този час и половина понякога може да стане на 5 часа.
Не знам какви са цените на детските градини там, но дано не са високи като тук, иначе ти няма да имаш право да работиш, а там едва ли ще те наеме някой без социален номер и разрешително.

# 16


Това е картата с пътя от там до Ситито, на обществен транспорт ако се гони време (работа) е абсурдно да се разчита.

И още нещо, като му кажат заплащането, да попита изрично това дали е преди или след данъците (обикновено казват цифра, която е преди плащането на данъците, а те са около една трета от заплатата).

# 17
  • Мнения: 3 491

Проблем ще са пътуванията ви до и от Манхатън, задръстванията са жестоки по хайуеите от там, а и в обратна посока, та този час и половина понякога може да стане на 5 часа.


Ами влака не върши ли работа? На моя мъж шефката живее в Лонг Айлaнд, и всеки ден пътува с влак до Манхатън.

# 18
  • Мнения: 486
Време май няма да има нужда да се гони - нали работата ще е в градчето newsm78
А за разходки до Manhattan предполагам, че LIRR ще свърши работа.

# 19
  • Мнения: 3 491
За данъците не знам, немските може и да са по-страшни, но добрите фирми плащат здравни и зъбни застраховки на служителите си, също ако не изцяло, то поне частично на семействата им. Но така или иначе трябва да може да включи тебе и детето към неговата застраховка, това трябва да се попита, ако не е казано. Важно е да има платени почивни дни, обикновено са около две седмици, плюс разни платени празници. Около празниците като Коледа и Великден няма много почивки - общо-взето, по 1 ден. Хубаво е да пита дали ще е включен към пенсионен фонд. Неприятното на работната виза в Америка е, че ако не дай си боже си загубиш работата, няма социални обезщетения и осигуровки за безработни, така поне знам.

# 20
  • Мнения: 351
Мерси  много за отговорите ви.
За пътуването до други градове няма да е страшно, тъи като  ( ако се решим на местене де ) ще живеем там, където е работата на мъжа ми, т.е. в това селце East Setauket.
Още нещо да ви попитам, 4увала съм, 4е предлагането на работа било голям пазарлък в щатите - т.е. пове4ето то4ки в договора могат да се преговарят, вярно ли е това ? Възможно ли е ,ако е така, мъжът ми да постави условие и на мен да ми издадат работна виза или това е малко вероятно да стане ? Как са се справили тези от вас, които нямат право да работят и колко време продължава срефно този период ?

# 21
  • Мнения: 3 491
Вярно, че може да е въпрос на пазарлик, стига съвсем да не играеш на рибаря и златната рибка, де Simple Smile. Айa, не може да иска работна виза за тебе, поне на мене абсурдно ми се струва. Може обаче спокойно да попита дали в бенефитите е включено стартиране на процедура за зелена карта след някой и друг месец, например. Има фирми, при които това направо си е включено в бенефитите за чужденци, или поне така беше преди няколко години. Процедурата отнема различно време в зависимост от райoна и по коя графа ще мине - като "квалифициран работник" или като "учен/професор". Във втория случай се пропуска най-дългия от етапите, първия. При нас отне общо 4 години, ние минахме през всички етапи, в натоварен райoн и натоварено време. Но при добро стечение на обстоятелствата можеш да получиш разрешително на работа и след година, може би. Всъщност, не знам дори за какъв вид виза говорим - наясно ли си с това? Ако е J, ти имаш право да кандидатсваш за разрешително за работа в рамките на времетраенето на неговата виза. Моята първата беше такава, и си изкарах разрешително, и работех. От тази виза минахме на Н, а след това на зелена карта.

# 22
  • Мнения: 351
neznakomka, хи4 не съм им наясно с визите, ама 4 години е страшно много време. А ина4е мъжът ми е с докторска титла и ще замине като у4ен, но не към университет, а към фирма. В Германия това оба4е са две разли4ни неща. Зна4и тои трябва сериозно да се поинтересува какъв ще е типът виза, които ще му издеистват - предполага се другата седмица да пътува за интервЮто. А на теб колко време ти трябваше да ти извадят това първото разрешително за работа ?

# 23
  • Мнения: 3 491
Значи щом е така, дори и да е към фирма, може да мине по бързата процедура, си мисля. Ето това може да попита, ако стане въпрос за зелена карта. Сега се подават едновременно документи за 2-ри и 3-ти етап за зелените карти, а по закон за длъжни да ти дадат разрешително за работа в рамките на 90 дни от момента в който са ти получили документите в имиграционните служби. Аз този срок от 1 година го казах, включвайки и изготвяне на документите, наканването на адвокатите и фирмата да се размърдат, и т.н. С първата ми виза разрешителното стана за 2-3 месеца. Но пък кофтито на тази Ж виза е, че от нея не можеш да минеш директно към зелена карта. С Н виза става.

# 24
  • Мнения: 3 491
Ооопс, имах предвид J виза, обърнах на кирилица и каквото не трябваше. Grinning

# 25
  • Мнения: 351
извинявам се, 4е връщам темата, но пак имам един въпрос:мъжа ми в момента е в щатите и днес, когато е говорил с 4овек от отдела human ressources, тои му е казал, 4е първона4ално аз ще съм вързана за неговата виза, но в момента , в които си намеря аз работа, фирмата, към която ще работя ще ми издеиства веднага работна виза. Това прехвърляне възможно ли е , или наи - малкото вярно ли е това?
и още нещо - пове4ето от вас в къщи ли живеят или в апартаменти, защото на мъжа ми му казали, 4е една къща в това селце струва 500.000 $ и като първона4ална вноска се искали 10 % - ама това са си мноооого пари за мен, има да ги пестим години сигурно.
Последно: средното им образование платено ли е или зависи от щата, в които живееш
Мерси пак

# 26
Като прикрепена за неговата нямаш право на работа, как ще е търсиш тази работа без документ и идея си нямам.
Като се стигне до назначение въпросите са два - гражданин ли си или имаш разрешение за работа. Ти не си нито едното, нито другото, значи единствената възможност е да намериш фирма, чрез която да опиташ да вземеш работна виза. Не знам с каква специалност си, но обикновено това става много трудно, почти невъзможно с малки изключения ( мястото за което те наемат не трябва да има кандидат американец и т.н и т.н). Има и адвокати които уж съдействат за работна виза, но досега само съм чувала за колко са им платили, но никой не се е похвалил че е взел такава (говоря за работна).
Ще трябва да дадете много повече от 10 процента, че да ви дадат заем (новопристигнали, без кредитна история).
Не знам за 500 000 какво бихте купили там - в Куинс например за тези пари ще е трудно да намерите къща (освен, ако не е в много лошо състояние), а и доколкото съм чувала там плащат много по-високи годишни такси за къщите.
Има и безплатни у-ща - ще ги познаеш по прозорците облечени с телена мрежа - изглеждат като затвори, но на тях пише пъблик скуул.

# 27
  • Мнения: 351
pg220899, мерси за отговора. Ами така са му казали по време на интервЮто, даже мадамата, с която е говорил в на4алото така била първо вързана към мъжа си и като си намерила работа и издали работна виза. Даже тя поискала и моито резЮме, 4е да се огледа и за мен за работа. Може и да го мятат нещо по върбите, 4е по - лесно да се съгласи да отиде при тях, не знам, но аз исках да си сверим 4асовника.
ох, много разли4на ми се вижда тая държава от моите закостенели европеиски представи. То вярно, 4е при нас тука от у4илищата излизат по4ти само тур4ета, ама поне  сградите им не прили4ат на затвори. И как така 4овек цял живот ще изплаща кредити, само за да може да живее нормално, струва ми се голям ужас, не знам...

# 28
 ShockedНе си ли много крайна?
Къде ги видя тези затвори-училища? Аз поне такива не съм виждала newsm78

# 29
  • usa
  • Мнения: 2 113
зависи от професията ти. ако е търсена не е толкова трудно да си намериш работа, за която да ти извадят работна виза. съпругът ми смени три фирми с H1 виза преди да вземем зелена карта, да не изброявам всички приятели сменили поне по две. естествено зависи и от теб, до колко си мотивирана да търсиш работа.

Общи условия

Активация на акаунт