лоша майка ако спра да кърмя?

  • 3 509
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 42
rozy_bosy, на колко е твоят Мартин? Simple Smile
Зърната ми бяха доста разранени, затова почнах да ползвам силиконови, бебчо ги прие добре  така и мен не ме боли толкова. Пак се мажа с Гарнастан, но е доста по-добре, отколкото когато сучеше направо от мен. За цеденето мисля да пробвам сама да усещам нещата, т.е. това, което казваш: стига да са меки гърдите и да не ми тежат, няма да се цедя. А ако случайно се събере напрежение, помпата е до мен. Сигурно с времето ще се науча, но тези първи дни са си стряскащи. Все се чудя дали правя нещата правилно, дали е ял достатъчно и т.н. Освен да се въоръжа с търпение, друго май не ми остава Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 4 381
Ясно е, че бебешкото коремче трябва да си почива  Wink Но това обикновено става въпрос за бебета, хранени с АМ. Кърмата се разгражда много по-бързо от АМ и никак не натоварва коремчето. Освен това е много важно в началото бебето да се храни през нощта. Тогава хормона, отговорен за производството на кърма, е с най-високи стойности. Тогава трябва да се даде заявка тялото да продължава да произвежда кърма. Самото производство е на принципа търсене-предлагане. Колкото кърма се отдели от гърдата /сучене или изцеждане/, толкова кърма ще се образува. Като начало е добре да имате поне 8 хранения за денонощие. Колкото повече се храни бебчо, толкова по-добре. Раните на зърната най-вероятно са следствие от неправилно поставяне бебето на гърда. Това е много важен момент. Бебето се гушка на нивото на гърдите, коремчето плътно допряно към теб. Зърното е на нивото на горната устна и нослето. Потърква се горната устна със зърното и се изчаква бебето да отвори колкото се може повече устичка. Тогава бебето се придърпва плътно към гърдата. Бебето трябва да засуче не само зърното, но поне 1см от ареолата. Устничките му са обърнати навън като на рибка, а езичето леко изплезено над долния венец, обхващайки гърдата и правейки вакуум. С вълнообразни движения с езика, бебето изцежда кърмата от гърдата. Също погледни каква форма има зърното след края на кърменето. Ако има форма на червило, значи засукването не е добро, засуква плитко и не изсуква достатъчно кърма от гърдата.
Може би е разумно да направите едно контролно теглене, вече имате 2 седмици. Това теглене ще покаже дали бебо е възстановил рожденото си тегло.
Относно цеденето - опитвай през ден да намаляваш изцеденото количество кърма, например по 10г на изцеждане. Нормално е след кърмене да не може да изцедиш 10 мл.
Ако бебето е само на кърма, без вода, чай, глюкоза, АМ или руги течности, памперсите са показател колко кърма изсуква бебето. Нормално е да имате 5-6 мокри памперси, като от тях поне 1-3 мръсни.

# 32
  • Мнения: 42
Благодаря за подробната инфо!
Зърната ми не са разранени, почти веднага започнах да ползвам силиконови, просто ме болят при първоначалното засукване. Позата мисля, че сме я усвоили, поне по това, което чета като описание. Мисля и че хапва достатъчно, защото заспива по време на кърмене и после спи доста спокойно до следващото кърмене.
За цеденето явно ще трябва по-добре да опозная организма си и да се опитам да разбера кога колко напрежение усещам и от колко цедене имам нужда. Проблемът беше, че преди няколко дни като питах разни доктори всеки ми казваше различно: един ми казваше да не се цедя, друг пък ми казваше да се цедя до край след всяко кърмене. Може би това ме обърка. Но сега мисля да се съсредоточа върху това какво усещам, постепенно ще разбирам и бебчо от какво има нужда и ще се науча Simple Smile

# 33
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Но сега мисля да се съсредоточа върху това какво усещам, постепенно ще разбирам и бебчо от какво има нужда и ще се науча Simple Smile

Най-добре така  Peace. А и съветите, които са ти дали момичетата ще са ти от полза.

# 34
Здравейте!
Аз съм нова на 12.12 се роди мята дъщеря
кърмя я с мн любов но имам една мн голяма нужда  Cry
цигарата докато бях бременна палвах за това сега ми е мн трудно дори мие изнервено нз дали ще ме разберете какво да направя не е ли подобре да спра ?

# 35
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Здравейте!
Аз съм нова на 12.12 се роди мята дъщеря
кърмя я с мн любов но имам една мн голяма нужда  Cry
цигарата докато бях бременна палвах за това сега ми е мн трудно дори мие изнервено нз дали ще ме разберете какво да направя не е ли подобре да спра ?

По-добре е да спреш, но цигарите.

# 36
  • Мнения: 4 292
Здравейте!
Аз съм нова на 12.12 се роди мята дъщеря
кърмя я с мн любов но имам една мн голяма нужда  Cry
цигарата докато бях бременна палвах за това сега ми е мн трудно дори мие изнервено нз дали ще ме разберете какво да направя не е ли подобре да спра ?
Ама ти сериозно ли?  Confused Сега сигурно ще изненадам някой, тъй като може да прозвуча крайно, но как е възможно заради едната цигара да мислиш за спиране на кърменето?
Кво ли се ядосвам и аз...  Rolling Eyes

# 37
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Клото, и аз се учудвам как може някой да предпочете цигарите пред кърменето. Но ... разни хора, разни идеали.
Не можеш да втълпиш нещо на някого насила.

# 38
  • Мнения: 4 292
Клото, и аз се учудвам как може някой да предпочете цигарите пред кърменето. Но ... разни хора, разни идеали.
Не можеш да втълпиш нещо на някого насила.

Оооо, хич не се и опитвам. Много неща съм склонна да разбера, ама това - не! Казвам си го директно, щом питат, пък който иска да се обижда, сори.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Здравейте!
Аз съм нова на 12.12 се роди мята дъщеря
кърмя я с мн любов но имам една мн голяма нужда  Cry
цигарата докато бях бременна палвах за това сега ми е мн трудно дори мие изнервено нз дали ще ме разберете какво да направя не е ли подобре да спра ?

Доколкото знам е много по-добре да кърмиш, въпреки че пушиш, отколкото да не кърмиш.
Ясно е че е най-добре да откажеш цигарите, но ако все пак не успееш напълно това не е причина да спреш да кърмиш! Старай се да пушиш веднага след кърмене, така до следващото кърмене донякъде ще се намали лошият ефект.

# 40
  • Мнения: 2 374
Доколкото знам е много по-добре да кърмиш, въпреки че пушиш, отколкото да не кърмиш.
Ясно е че е най-добре да откажеш цигарите, но ако все пак не успееш напълно това не е причина да спреш да кърмиш! Старай се да пушиш веднага след кърмене, така до следващото кърмене донякъде ще се намали лошият ефект.



Стига глупости бе хора.Как ще е по-добре?По-добре е целия  никотин да отива в бебето ли?От къде тия изводи?Естествено,че е по-добре кърменето да се спре в този случай.
Имам една много близка приятелка,която пушеше през цялата си бременност и докато кърмеше не ги отказа нито за миг-резултатът???Адски болнаво дете,непрекъснато сополи,почти постоянно антибиотици и още куп гадорий,то не бяха стафилококи не бяха чудесий,дали е от пушенето не знам,но аз на това го отдавам.
Айде не мерси,по-добре да е на АМ отколкото после да страдам с него заради постъпките си.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Стига глупости бе хора.Как ще е по-добре?По-добре е целия  никотин да отива в бебето ли?От къде тия изводи?Естествено,че е по-добре кърменето да се спре в този случай.

Ето прочети тази статия от библиотеката за тютюнопушене и кърмене:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/686/

# 42
  • Мнения: 2 374
Стига глупости бе хора.Как ще е по-добре?По-добре е целия  никотин да отива в бебето ли?От къде тия изводи?Естествено,че е по-добре кърменето да се спре в този случай.

Ето прочети тази статия от библиотеката за тютюнопушене и кърмене:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/686/

Да чела съм я.Статий хиляди по въпроса,моето мнение е,че по добре да се отбие бебето отколкото да се трови.
По време на бременността ок както и да е по-приемливо е има плацента,която малко или много го пази,но при кърменето нещата са много по-различни.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Да чела съм я.Статий хиляди по въпроса,моето мнение е,че по добре да се отбие бебето отколкото да се трови.
По време на бременността ок както и да е по-приемливо е има плацента,която малко или много го пази,но при кърменето нещата са много по-различни.


Добре де, сподели на какво се основава твоето мнение. Може да коментираш по-конкретно:

"Според THE BREASTFEEDING ANSWER BOOK на La Leche League, ако майката пуши по-малко от 20 цигари на ден, рискът бебето да получава никотин през кърмата са малки. Ако майката пуши между 20 и 30 цигари на ден, рискът се увеличава. При майките, които пушат повече от 30 цигари на ден, кърмата намалява и е възможно бебето да получи здравословни проблеми като повдигане, повръщане, абдоминални гърчове и разстройство. (Vorherr 1974) Майката може да намали този риск, като пуши минимално количество цигари.
Когато майката изпуши цигара, нивата на никотина в кръвта и кърмата й отначало се повишават, но с времето спадат. Половината от поетия никотин бива елиминиран от организма за 95 минути. По тази причина, майката не трябва да пуши точно преди и по време на кърмене."

Т.е теоретично риска доста се намалява, ако цигарите са малко и се пушат веднага след кърмене. За ползите от кърменето пред храненето с АМ нали няма смисъл да говорим, те са безспорни.

За протокола: Не пуша и никога през живота си не съм пушила, изключително не одобрявам този навик, особено когато се пуши в среда, където се отглеждат деца. Но не бих накара с лека ръка майката да си отбие детето.

# 44
  • Мнения: 2 374
Ти се опитваш да ме убедиш,че е по-добре да се пуши и кърми ли?Ок-запази си мнението за себе си тогава.Как така на какво се основава мнението ми?Малко ли са причините?Малко по назад в един пост бях разказала за една приятелка и детето и мисля,че това е достатъчна причина да съм на това мнение.А и не е единствената такава.
За пък за протокола съм пушачка,но докато кърмех не съм посмяла да запаля една цигара.[Пуших докато бях бременна по 3-4 цигари на ден./i]

Общи условия

Активация на акаунт