Мансарда, таванско, ателие...

  • 21 052
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 947
не, единия кумин отстои от линията на стълбището на 4.5 метра и започва точно от продължението на другата линия на стълбището/късата...не мога нещо да обясня май  Thinking
тоест пада се там, където си нарисувал възглавницата на спалнята. Входната врата си я сложил в посочените 4.75, които са си по план и си има площадка или си изместил като цяло линията и входната не е на мястото, както аз съм посочила? може ли и размерите да сложиш, защото така не се ориентирам  Praynig

# 46
  • София
  • Мнения: 350
Ако коминът е на 4.50 м от стената, значи е където съм посочил:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=309411&pid=10258485
Трябват точни размери!

# 47
  • Мнения: 7 947
действително за нахождението на кумина не съм 100% сигурна и в момента съм на работа, за да проверя, но - на етажа ни този кумин се пада в една от стаите ни, която е 3.50, тоест навежда ме на мисълта, че отстоянието от външната стена до кумина е 3.50 - както съм посочила в моята драсканица. От друга страна говорих преди малко с баба ми, която гледала плана и тя ми каза за въпросното разстояние от 4.50...по-склонна съм да си вярвам на себе си и жената да се е объркала, но довечера ще изясня това.

Всъщност ми предлагаш същото решение, към което се бях насочила. Иска ми се това разпределение да е действително най-доброто, но пък от друга страна ми се искаше да видя и един различен поглед с друго...

Ще се радвам на други предложения, и то много  Praynig

# 48
  • Мнения: 158
viliko   как ще направите тавана-ще се излива ли плоча или само ще покриете дъските с гипсокартон? Питам те, защото помещението което аз искам да ремонтирам е абсолютно същото, но е 60 кв.м (нашата част) и най-проблемен ми се струва тавана евнтуално ако ще трябва да се излива плоча.

# 49
  • Мнения: 7 947
Значи не е нужна плоча, дори не е и препоръчително, защото е излишна тежест!
Има няколко варианта:
1. слагаш под керемидите воалит/ако няма, както при нас, слагаш дебел слой вата, после гипсокартон и замазка
2. ако гредите са здрави просто пререждаш керемидите, слагаш воалит/или друга подобна настилка и оставяш декоративно като сачак да се виждат - нещо такова http://www.trova-casa.net/foto_annuncio.asp?annuncio=1670839
3. слага се гипсофазерни плоскости с вата, което мислим ние да направим
всичко това го проучих и е отговор на строител.

Я кажи при вас какъв е наклона и надзида? какви прозорци избрахте...сподели

# 50
  • Мнения: 158
Мен ме притесняваше този гипсокартон, защото ако примерно се счупи керемида и потече вода може да направи големи поразии, но явно воалита предпазва. Благодаря ти много Hug

Надзида и при нас е 80 см, помещението е 1 към 1 все едно си показала нашия таван, дори мястото на стълбите и канала за тоалетна съвпадат  Simple Smile Прозорците засега са малки и са разположени на малките стенички (където е наклона), но на мен ми трябва светло и просторно помещение, защото ще е шивашко ателие и няй-вероятно ще ги направим някакси на покрива. Засега съм в процес на дълбоко проучване и напролет се надявам да започнем.

# 51
  • Мнения: 7 947
предпазва да, но пък и аз и мъжа ми не сме му много навити и както казах - ще го правим с гипсофазер...за сега.
не си многословен, айде дай малко инфо за тавана ви де  Praynig

# 52
  • Мнения: 158
Надзида и при нас е 80 см, помещението е 1 към 1 все едно си показала нашия таван, дори мястото на стълбите и канала за тоалетна съвпадат   Прозорците засега са малки и са разположени на малките стенички (където е наклона), но на мен ми трябва светло и просторно помещение, защото ще е шивашко ателие и няй-вероятно ще ги направим някакси на покрива. Засега съм в процес на дълбоко проучване и напролет се надявам да започнем.

# 53
  • Мнения: 7 947
за прозорците идеи много - в началото на темата съм пуснала видовете - въпрос на избор, хубаво е да са Велукс, защото се водят най-качествените.

# 54
  • Мнения: 7 947
Оказва се, че доста мами живеят в мансардни апартаменти и си побутвам темата с молба - да поместят снимки, да споделят за обзавеждането - всичко свързано с мансардно помещение, скосено, защото скоро започваме строежа на нашата и всяка информация и най-вече идея ще ми е от полза  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт