въпрос за ехографите

  • 3 298
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 581
Чудя се кой пълни главите на хората с тези глупости!!! Разбирасе че няма нищо вредно в това да те гледат на ехограф.Една моя приятелка ми зададе онзи ден същия въпрос - Вреден ли е ехографа за бебето? и не беше чувала за видеозон и ултразвук.
Като се замисля малко - Стоенето до микровълновата печка при работата и ще има много по - голямо облъчване!!!
А вас с какви ехографи Ви гледат? Мене само с обикновен - този който те гледат през корема не вагиналния? А с вагиналния ехограф до кой месец на  бременноста се гледа бебето?

# 31
  • Мнения: 408
С вагиналния ме гледаха до 3 или 4 месец ако не се лъжа.
А НА ТРИИЗМЕРНИЯ КОРЕМА ЛИ ВИ ГЛЕДАХА ИЛИ ЛИЦЕТО???

# 32
  • Мнения: 1 305
И според мен е безвреден  Peace
А за пола на детето както и другите са писали много си зависи от детето как е застанало

# 33
  • Мнения: 1 045
Вили е обяснила много точно разликата Peace
С 3-4 D в 16 седмица може да се определи полът на бебето,
с вагинален ехограф може още в 12-14 седмица.
ако ще и да идете на 16Д ехограф/няма такъв/,полът на детето ще е сигурен след 18-та седмица,така че няма смисъл да ходите заради пола.Обяснявам защо:тестисите на момченцата започват да слизат от коремната кухина в скротума около 18 седмица .Всичко друго което се казват като пол е догатка и вероятност 50:50.
На 3Д или 4Д се вижда образ а не черно бели сенки,това е интересното,защото след като минах на такъв видеозон вече бях убедена че ставам майка,а до тогава ми бяха показвани сенки,които ако можех да гледам на кафе сигурно щях да ги оприлича на нещо.
Друг е въпросът че по-добрите лекари са направили инвестиция за тази техника,но пак знаете че е относително.Така че не очаквайте кои знае какво като консултация,просто е интересно за окото.

Общи условия

Активация на акаунт