Нарочно да издереш с бронята си колата на непознат.

  • 12 489
  • 120
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 12 674
Неприятното нещо се свързва с четен брой.

# 91
  • Мнения: 2 388
Неприятното нещо се свързва с четен брой.

Редактирам се веднага. 8 бяха.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Това с кетчупа даже не е пуберска, а баш лапешка работа. Признавам си, че съм замеряла минувачи с вода, че и с домати.


Това шега ли е ?

# 93
  • Мнения: 12 674
Това с кетчупа даже не е пуберска, а баш лапешка работа. Признавам си, че съм замеряла минувачи с вода, че и с домати.


Това шега ли е ?

Не, истина е. Признавам си го.

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Но защо?

# 95
  • Мнения: 9 990
Додо, прощавай, но да крещиш и ругаеш някой е също щета и също в някои страни се съдят за подобно.Същото е като да подпреш броня и да поместиш.Едно време така палеше мОсквича на тате.Съседа опираше броня в нашата и ни буташе.Щети-няма.И ако щеш вярвай-щети по поместени от мен коли-няма.Ако имаше и по моята щеше да има, нал тъй? Wink
Онези, видимите щети са от неумение , от липса на място, а си решил, че има такова за маневра и т.н.За останалото-никой и не подозира, че нещо се е случило.

Отделно-когато при мен има някаква щета, удно-защо ли не търся у друг вината, а първо оглеждам себе си добре.

Относно целенето-и ние като деца през балкона хвърляхме.Имаше такъв период-хлапешки щуротии.Вода, яйце, орехи, щипки.Хванаха ни веднъж и ни теглиха ушите.Когато  мен не целнаха веднъж така едни хлапета ми стана смешно, хем ме доядя, хем се сетих ние какво сме правили.

Защо ли?Ми-незнам.Детска приумица.

Анархията...дойде мноооого отдавна.След ен-тата жалбица с присмех на фуражките, дето пушиха.Значи, за крайни мафиоти-може ненаказано, ние-обикновените, да плачем от безсилие и беззаконие?И съм викала патрулки и съм ходила къде ли не за подобни-битови "глупости"-цитирам "кварталния"малкия пръст не си мърдат.И аз-кой да чакам да ми помогне?Да стоя и да ругая и да рева?

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Тук също могат да те осъдят, ако обидиш. Гнева си мога да изразя, но обиди не използвам.
А това едва ли е съпоставимо с разбишкването на коли с маневри.
Видимите щети за които ти говориш, причинени от неумение, са съвсем друг случай, но аз изобщо не визирам него.
Не разбирам твоето разбиране за анархията, или поне отказвам да бъда част от нея, независимо дали е облечена в униформа или е проява на оправдан протест.
Но да спрем. Дискусията е безсмислена.

П.П. Не знаех, че Мадам Х е дете. Ако предполагах - щях да си спестя недоумението донякъде.

# 97
  • Мнения: 9 990
Не е нужно мен да разбираш.
Щетата, която е снимана от авторката предполага щета и по другата кола.Едва ли е Умишлено.Това имах предвид.
Факт че, е мен са ме обиждали, предприемала съм мерки и осъден-няма.Не ми говори за съд и справедливост...камо ли за анархия.Анархията иде отгоре.И сама написа по-горе, че си ругаела...аз пък не разбирам хора, които ругаят, но и не е нужно, нали? Peace
И друг факт е, че обикновено Никой не се съобразява с щетите, които нанася , спирайки на тротоар така, че аз с двете си деца да ходя по улицата.Заревава само, ако има жулнато по ламаринката, защото е свързано с ходене по застрахователи и разправии.Но неее, шети само на него са му нанесли.Мдам.В странен свят живеем.

# 98
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Ами да. Трудно е да се разберем. Simple Smile
Но нима твърдя, че съм от желязо? Все пак самоконтролът ми не позволява да стигна по-далеч от това да дам израз на натрупаното недоволство и безсилие по този начин.  Като се надявам, че под ругатни не си разбрала хамалски псувни - не мога да си го позволя, не би ми отивало  Grinning
Разбирам и пешеходците, чието придвижване е затруднено заради неправилно паркиралите автомобили. А това произтича от обстоятелството, че освен шофьор, съм също и пешеходец. Но дори и в този случай, не би ми минало през ума да надера съзнателно автомобил - от яд, или за да го накажа, че е спрял така, че пречи.
Необяснима за мен психология имат хората, които го правят. Права си, да - в странен свят живеем.


# 99
  • Мнения: 9 990
...и иде от безнаказаността от спирането по тротоарите и лошо на разграфен паркинг с Ясно очертани паркоместа ти да спреш като арабин в пустиня, от ругаенето се преминава и в пускане на ключ по вратата на някой, всичко е свързано и е кръговрат.Днес не разбираш, утре ще се чудиш сама на себе си.Всички не сме от желязо и всички сме поставени в невероятно безумни условя и тест на издържливост.Едни ругаят и ритат гуми, други правят друго.Всичко е щета.Дори и да не наругаеш, а слезнеш на платното-пак е щета, щото ти мрат нервни клетки оглеждайки се като куче дали някой няма да те помете.

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Не, Пенелопа. Не ми вменявай, моля, бъдещи действия и не придавай  друго звучене на написаното от мен Simple Smile
Аз живея тук и сега, не пристигам от необитаем остров. Шофирам от 18 години, а по тротоарите съм вървяла и преди това, затова и няма как тепърва мирогледът ми да еволюира от думи към постъпки в конкретната хипотеза.
Независимо от всички доводи, не мога да открия оправдание за умишлените постъпки, които са предмет на коментари в темата.

# 101
  • Мнения: 9 990
..както и аз за ругатни и ритници, Додо... Winkвсе същото е.Човек, ударил като на снимката на авторката кола-неминуемо е ударил и собствената си.Това не е умишлено.Това означава и за твоята да ходиш при застрахователя.Умишлено да намажеш с кетчуп пък за мен лично е равносилно да ми ритнеш гумата.Т.е.-щета "реална" няма.
Никога, казваш...хохохо...

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Ох  Laughing
Ти как караш алармите да се обадят - като ги помолиш тихичко, нежно и от разстояние ли?
Помолих те да не придаваш друг смисъл на написаното от мен. Не си етична в спора.
Затова аз се оттеглям.

# 103
  • Мнения: 9 990
Додо, аз не придавам, извини ме.Аз така го разбирам.Ти влагаш явно друго.Нормално е.Лека и на теб.

# 104
  • Мнения: 12 674
Не винаги се изразявам ясно. Но в този случай не мисля така. Написала съм, че съм го правила. Не казвам, че сега седя на балкона с вода и килограм домати. Те и сегашните не могат да се разпльокат.
Удрянето броня в броня е нармално в много европейски столици. Няма място, хората така паркират.

Общи условия

Активация на акаунт