Френска празнична тема - 18

  • 25 136
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6
Ехооо!  Hug
Здравейте, мацки! Класирам се в същата тема, което е направо чудо!
Да похваля Фрий, че бяха активирали всички услуги в новата квартира преди да се нанесем даже, но проблемът ми беше с копмютъра, хард драйвът се скапа и трябваше да поръчвам нов. Още отказва да инсталира МС Офис и някои външни драйвери, но за форумски достъп става!
Искам да благодаря най-официално на Шомон и цялото и семейство за подкрепата, която ни оказаха при целия процес на преместването!  Heart Eyes
Не мога да се нарадвам на факта, че имаме такива готини съседи, а на всичкото отгоре оригинални български!!!  Joy Вече почвам да си мечтая да се освобождават още апартаменти и да се местят тук още мами от форума!Ех, че веселба би настанала!  Tada
Съжалявам, че не присъствах на Парижката среща, но бяхме на лов за бяла техника, който завърши успешно, така че имаше полза от жертвата... Жалко, че вече няма къде да видя снимките  Sad
Виждам много нови лица в темата. Добре дошли!
На старите и тези с лифтинг (Мария К. Laughing ) да кажа, че много се радвам да ги видя отново!  Hug
Сега така се вдъхнових от този луд шоко кейк, който Роца така мило споменава преди няколко страници, че само за него мисля и май тези дни ще го забъркам за проба!  Simple Smile
Както се сещате още съм 2 в 1, вече официално в 9 месец. Вече съвсем наближи, според жижито ще е по-рано от предвиденото, но аз все си мисля, че дребната ще си стои на топло до последно. Това обаче не ми пречи да почвам да се шашкам и да не спя от кошмари около раждането...   Sad
Пожелавам ви приятно настроение в този мрачен ден!  newsm51

# 286
  • Мнения: 846
Здравейте банда, аз не пиша, но ви шпионирам  Laughing

Мелинда, много се радвам за вас, ама така се ядосвам искам и аз при вас  Mr. Green. Тогаз е сигурно, че френски няма научаване  Laughing. вчера като ми праснаха една диктовка, на непознат текст с непознати думи и учителката вика, ами пишете е какво да пиша като не ги знам думите  #Cussing out

Айде бе момичета, някой не иска ли да живее в Южна Франция, знаете ли колко е гот  Laughing
Докога ще чакам някой да се премести и при мен.  Mr. Green

Милото сега ще бачка 8 дни по апартамента и пак днес изфиряса някакви документи да пуска, ако знам вече какво пуска и какво плаща. Ей го на деня минал и още не сме почнали работа  Confused
Аз днес мярнах една обява за работа на английски в Марсилия, ама искат и френски да му се невиди, а и обявата беше стара  Laughing, но пак се обнадеждих. Хора искам да работяяяяяяяяяя  Laughing Не съм очаквала, че ще го кажа  Laughing

Кой е с новото лице не разбрах  Embarassed?
Гледам за времето си говорите  Mr. Green, аз мога да допълня прогнозата. При нас е слънце и лек вятър  Sunglasses.

# 287
  • FRANCE
  • Мнения: 2 229
Оппа здравейте и от нас,

http://www.francaisfacile.com/ ето едно  ситче за френско учешите Simple Smile

Някой минал по пътя на взимане на nationalité français, от каде да сишжзема extract de casier judiciaire, френското консулство или Бг. И др, дали ми трябва копие от акта за райдане на моите родители, благодаря.

Иначе сме добре, малкият звяр го извеждам и в дъжда иначе разглабя къщата Simple Smile Ми откакто ни пострада от предната буря колата сме заточени в това село и не можем да ходим да си играем с др. деца Sad

Жалана не се ядосвай те и французите не пишат правилно.

Мария, честито ти ново лице

приятен ден на всички

# 288
  • Мнения: 467
Здравейте мами,

Лети, не празнуваме такива празници и си мисля, че много бих се разочаровала ако мъжът ми очакваше да го изненадам за този "празник". Но като свободна все още двойка, може да си организирате едно излизане на ресторант например, колкото твойто момче да си развали диетата  hahaha Или концерт в Halle aux grains, или кино. Май други идеи нямам  newsm78

# 289
  • Мнения: 19
Здравейте, мадами!
Mama Strumpf, пожелавам ти черната серия с болестите да отмине, че е кофти когато се повтаря често newsm17.
Мария К., поздравления за новата пластика.
Letizia, и аз съм потънала в дълбоки размисли за Св.Валентин. 1dating Пък Зарезана ще мине покрай Св.Валентин. То без винце не може де, пък сме и във Франция все пак, а те нали са си заклети вино любители.
Сбъдваща, и при нас грейна едно страхотно слънце, много му се кефя   Nature Partly Sunny.
melinda, smile3501 на Фрий, че ние си имаме едни разправии с Оранж, то не е и за разправяне.
И да знаеш, завиждам ви най-благородно на теб и на Шомон. Пожелавам ви много готини съседски години!
Не се притеснявай, аз също имах неспокоен сън около раждането и се шашках. И като споменах, пожелавам ти всичко да мине благополучно! Желая ти го от сърце!
jalana, и на мен ми се работи. Преди да родя Симон, бях голям работохолик. Е, сега пък съм бебехолик. smile3541
madame, мерси за сайтчето.
 wavey, излизам при малкия на слънчице.

# 290
  • Мнения: 1 909
Мелинда, кажи към коя дата да се вълнуваме по-усилено?  Блазе ти за съседите, всичко ще е по-лесно като си имаш сродна душа наблизо

Жалана, вярно че си е хубаво в южна Франция, ама малко скучничко, а? Особено пък зимата. Тук валяха някакви невиждани дъждове, а местните дотолкова не са свикнали, че като завали, зарязват всичко и никъде не мърдат, все едно че е края на света - даже и на тренировката ми по тайсу никой не идва в дъжд (или дори преди и след дъжд), нищо че е на закрито.

Madame,  аз си бях взела от България съдебното свидетелство, тук всички консулства ми са прекалено далече и не съм опитвала, и да, трябваха и кръщелните на родителите... доста бумащина и доста дълго време трае цялата история, но иначе няма особени проблеми.

Мария, новият ти "лук" ме направи май кривогледа Grinning

# 291
  • Мнения: 1 325
Здравейте Hug
Операцията на Еди днес е минала успешно, продължила е повече от пет часа, тумора е отстранен, но една от артерийте е атрофирала под натиска на тумора, и е сложена тръбичка.Еди все още спи, но е добре Hug Остава само да се молим, тумора никога повече да не се появява Praynig
Има ли мами в близост до Авиньон? Ние сме канени на рожденият ден на племеникът ми края на март, така , че ще разнообразим обстановката Simple Smile
Отностно нет-доставчиците, ние сме на оранж и фрии Laughing Ползваме нета на оранж, а  безплатните разговори до бг на фрии Grinning, но крайно време е вече да се отървем от единият.

# 292
  • Мнения: 846
Aйде пак да се разпиша, ама то заради Чумби тоз път. Чумби моля те недей така, "скучно било"... Разваляш ми обявата  Laughing, сега никой няма да иска да дойде при мен. Ей го къде е Марсилия и Екс на 1 час.  Sunglasses

Какво е това тайсу, да не е тай бо. ама не знаех, че тренираш искам бърза справка колко пъти на седмица. Лесно ли се сприятеляваш със спортуващите  Mr. Green

Мари Рус, много се радвам, че всичко е минало успешно дано повече да не посещават болница.  Praynig Това Авиньон и идея си нямам накъде се намира  newsm78 Еййй, сега питах милото, Мари ами то май било на час и половина от нас, какво ще кажеш? Simple Smile

Ансим, ти преди това работила ли си във Франция?

# 293
  • Мнения: 847
Е,Желана 6том имате слънце ,аз се присъединявам...а пък 6том е за сре6та с теб - о6те пове4е. Hug
Я, кажи как върви курса в кабината?
А за работата не се от4айвай ,не се знае от къде 6те излезе някое изгодно и за теб предложение.. Hug
Мари Рус много хубава новина !!!Дано не и се наложи пове4е операция и тумора да се махне. Praynig
Гледам обсъждате кейка, аз о6те не съм го направила (Мамо Светле да знае6) , за6тото си мислех , 4е нямам бакпулвер ,а то си имало на то4ното място където си стой, та сега 6те го пробвам и 6те пи6а отзиви.. Simple Smile
И при нас има6е буря в понеделник , но във вторник ве4е има6е слънце...лудо време...
Хайде до скоро ,
Мария К. 4естит ти нов облик . Hug

# 294
  • FRANCE
  • Мнения: 2 229


Madame,  аз си бях взела от България съдебното свидетелство, тук всички консулства ми са прекалено далече и не съм опитвала, и да, трябваха и кръщелните на родителите... доста бумащина и доста дълго време трае цялата история, но иначе няма особени проблеми.

Благодаря чумби.

 Мари Ръс дано всичко вече е наред.

Жалана дай малко слънце и на сам Simple Smile

лека нощ на всички

# 295
  • Мнения: 1 194
Хей, девойки, добре, че си смених лука да се размърда темата LaughingМерси за поздравите Crazy
Мари, чудесна новина за успешната операция! Дано бързо се оправи малката душичка! Предай поздрави и кураж на майката!

Мелинда, добре завърнала се! Чакаме хубави новини!

мадам, аз не съм правила демарши за националност, но от приятели знам, че се "поръчва" от този сайт, дори и за българи
https://www.cjn.justice.gouv.fr/cjn/b3/eje20

Мишенце, дано сте взели правилно решение и си нямате проблеми с данъчните! PraynigНадявам се, че сте взели съвет от по-вещи от мен! EmbarassedИ тук днес времето беше чудно, жалко, че срядата ми  е натоварен ден и го гледах само през прозореца..

Като говорите за готвене: някой има ли рецепта за калмари? И как се приготвят? Днес свекърва ми взела едно кило от пазара, ама ни са непознати тези ми ти чудеса...Мерси

жалана, аз съм с "ново лице"-мариакара съм, стар потребител , вече от 5 години, рядко пишещ, но строго следящ форума Laughing

Послепис: една тема в общия чужбински форум ми напомня, че първата седмица на юли съм решила твърдо да отскочим на море до Южна Франция. Дайте идеи за място. Като започна да търся се загубвам сред стотиците обяви...Не познавам нищо там. Искаме да сме на близо до морето, най-вероятно ще вземем апартамент, финансите не стигат  за повече. Иначе нямаме други предпочитания

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 23:59 от Мария К.

# 296
  • Мнения: 6
Честит 2-ри Рожден Ден на Калоян на мама Шомон!  newsm59
Да им е жив и здрав и да продължава да раздава сладурестата си усмивка на всички!  bigdance2

Благодаря за пожеланията, момичета!
Официално терминът ми е на 10.03, но както споменах очаквам включване вече по всяко време  Simple Smile

# 297
  • Мнения: 19
Добър ден на всички!
честит рожден ден на КАЛОЯН!
Шомон, пожелавам ви да ви е жив и здрав и много да ви радва! bdbaloni
Mary rus, това което пишеш за Еди е много хубаво. Дано никога не се появява този тумор, и той да се чувства добре! newsm17
;!:цьжжжшм - това е специално от Симон, за вас. И той иска да попише де.
jalana, работих в България. Много си харесвах работата - беше много динамична.
melinda, с теб сме и чакаме новини.

# 298
  • Мнения: 1 909
Май е време за нова тема


ето я

Общи условия

Активация на акаунт