Отговори
# 270
  • Мнения: X
Мале ще се гръмна честно ви казвам!!!! Такава галимация е с тези ясли, че....няма на къде! Не знам как става записването в София когато си искате, но тук се подават документи първия работен ден на годината, в която искаш да ти приемат детето-за тази година е утре! И понеже е ясно, че места за всички деца няма, се започва голямото чакане!!!!! Аз все си мислех да идем утре рано към 3-4 сутринта, ама явно и това е прекалено късно! Та моя мъж отиде днес на обед и в предварителния списък  беше 27-ми под ред!!! И за да си пазим реда или трябва да седи там до утре сутрин когато отваря яслата да си подаде документите, или трябва на всеки нечетен час да ходи пред яслата да се проведе заря-проверката и да се отчетеш че си там.....и нали се сещате в туй хубавото време, там са се събрали немили-недраги има-няма 50 мъжаги  висят като бръснарски каиши да си пазят ред!!!! Ей, пикая газ и бутилирам, такава простотия само в нашта мила държава може да има! И най-ме е яд, че ние хубаво ще изтърпим това кибичене, ама нали се сещате за онея каки и батковци, дето са познати с директорите или персонала на яслата и се натрисат когато им е най-удобно на тях да си запишат детето и нашия ред за тях не вАжи! Извинявайте за тъпия пост, но ако знаете как съм запалила не моторетката, ами хамъра направо!
 Поне днес купихме един фамозен костюм на моя мъж ( впромеждутъка м/у проверките) и проходилка (далеч не толкова фамозна) за Самуил.
 Кажете ми сега с какво да я въвеждам тая пущина глутена, че и това много ме ядоса-бях решила да е с тия прословути бисквити Плазмон в плодово пюре, ама днес търсих, търсих и не намерих (по-скоро не разбрах кой точно вид трябва да взема) и накрая взех някаква каша на Плазмон, дето хем била с глутен (така пише), хем е с царевично брашно....то не беше ли от без глутеновите или на мен пак не ми свети лампата???? моля ви се дайте акъл, че днес не ми е ден и съм хипер ядосана на целия свят и нямам нерви за нищо! Извинявайте пак

# 271
  • Мнения: 130
Хм, аз преди малко наобиколих квартала да видя къде точно аджеба беше тази "само ясла" и след като там вече чакаше една баба и почн да ми вика да правим списък  #Crazy аз понамръзнах, понамръзнах и...говорих с 2 съседки, които ме убедиха, че ако отида в 5 за нашата ясла вече е късно - те отишли в 4 и били 15 от 20 приети #Crazy та реших, мили момичета, в тази истерична сага да НЕ учавствам  Naughty Утре Иван е на работа и трябва аз да отида да чакам, в 4  #Crazy е, ами нали и аз съм човек бе, да н съм морж!!! Просто няма на кой и Елица да оставим и не става и това си е...ще кандидатствам по нет-а за ОДЗ-тата...то и там е една истерия...Момичета - ако живея в Бъкстон, а кандидатствам за ОДЗ-та за Дружба (където работя) - това дали ще е НЕпредимство? Абе *ибана история ви казвам...
Мисля че Мирка показа на всички рудно заспиващи (като Ава) как се заспива Joy Емма   bouquet Гледам Сумо дори и без партитури вече свири! Браво bowuu И мерси за страхотните пожелания! На Кау и на Мони на Анели - пожелавам бързо оздравяване!
(Кау - твоят мъж като е толкова забавен - я ти му връчи прахосмукачката!!!).
Днес преживях поредното разочарование с Нутрилон...Еййй, кърмачките - има ли др с моя проблем??? Направо косата ми побелява нощем...през деня Елица е едно прекрасно дете и нощем вампирясва - и нямам мляко и вече хич не знам какво да й давам...само като помирише каквото и да е АМ и пищи като заклана...Дори вчера си полях малко гърдата с няколко капки АМ и тя като я подуши и взе да я блъска и удря - голям театрал, голяма работа...Иначе 2 нощи беше с Т 38,5 С ректална - не знам от какво. И апетит няма. Вчера се опитах да й вкарам поне 2 лъжици каша и тя ме погледна с огромни тъжни очи и чистосърдечно повърна...стана ми много съвестно Blush Почна да ми бута ръката, като я храня - майка ми каза, че аз съм била същото диване - до 20 пъти съм й бутала ръката.. Дали е джинс или са genes не знамммм. Целувки!

# 272
  • Мнения: 130
Емма - значи и при вас лудницата с яслите е голяма...просто е безумие това, безумие!!! Абсурд! Държава на абсурдите!!! Стискам палци на всички!

П.С. В Сф сме "облагодателствани" - чака се само за яслите - за градините и ОДЗ-ата - по интернет - ама какви са критериите за прием по нет-а - още никой е знае...Няма да е по ред на записване, както беше миналата година - аз попълвах една анкета и ми намирисва, че ще са "соиални" критериите, защото въпросите бях - смчтате ли се за социално слаба, има ли детето брат/сестра, вдовица ли сте, самотна майка ли сте и т.н. и т.н. И мн се ядосах, защото децата в БГ имат равни социални, етнически, расови и др права!!! И затова Хюсеин на Айшето и Елица на Елена ТРЯБА да имат равни права за записване на ДГ, нищо че майката на Елица си е бъхтала задника и е учила и може да си позволи частна ДГ!>>>Абе да не отварям много много тази тема, че се ядосвам!!!

# 273
  • Мнения: X
леле съвсем се сдухах, до сега попълвах за предварително кандидатвстване в сайта за одз-тата, ама за тъпите ясли незнам какво да правя, не се виждам в 4 , ще ида по някое време да видя важат ли ми вече подадените молби или не?! отврат просто скапана държава и тва си е...извинете ме и мен за негативния пост

# 274
  • Варна
  • Мнения: 3 247
за детските градини да си запишеш детето си я цяла одисея. Имайте предвид, че за яслите е по-облекчено положението, защото по-малко деца ходят на ясли.

Лудница ще е докато желаещите са в пъти повече от местата в яслите и детските градини. А нататък става по-интересно - например като приемат 40 деца в помещение и при персонал, пригодени за 20.  Mr. Green #Cussing out

Емма ти в коя ясла ще подаваш документи?

глутена го въведох с безмлечна овесена каша на Хип. Добавях по малко към оризовата или кашата от елда.

sisee доколкото знам, ако Дани е приет в ясла в ОДЗ, после ще има предимство при записване в детската градина. Аз ако имах избор, също бих записала Невена в ОДЗ. Дори знам за случаи, в които майки плащат такса за ясла без децата да я посещават, само и само да им се пази място за групата в детската градина.

helenblondy да ти давам ли съвети как да си увеличиш кърмата или да си трая?  Wink

мангото го сварих вчера с круши, ябълка, банан и стана мммм, да си оближеш пръстите. Невена го оцени подобаващо. Отделно замразих малко сварено и пасирано манго, че ми се видя много да го давам всичкото като за първи път. Ще докладвам после какво е след размразяването.

# 275
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
helenblondy и аз минах през подобно театърче преди моя син да пропие АМ. При него след 3 сменени млека си избра Милумил, но първите няколко дни го смесвах 50:50 кърма с АМ, като постепенно с всеки изминал ден намалях количеството кърма. Малко си е хамалогия тоя начин, защото трябва и да се цедиш, но при нас само това помогна. Сега вече е основно на АМ, само вечер ако се пробуди суче, но най-вече се успокоява, защото и аз нямам почти нищо.

Хриси пак е болен, с диагноза отит и четвърти вид АБ в рамките на един месец. А нашето педи през цялото време само повтаря - напълно нормално, не се притеснявай, ще мине ..... Как да не се притеснявам бе човек? Направо ще се гръмна вече. То не бяха болести, не беше чудо  Tired
Във вторник ще му слагат инжекция Гамаглобулин. Моля мамите медици да кажат за какво точно се слага, че днес отговора, който ми даде лекарката беше "да си стъпи на краката".

# 276
  • Мнения: X
Айде моя мъж пак заминава на преброяване  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out!!!!
 Ясмина, ние подаваме в Иглика, под Пфое мол-нея искам най-много, но.......ох, стискайте палци, че си съкратих живота направо! А за ОДЗ-тата...мисля че вече не важи това правило-ако детето ти е било в яслата-автоматично да го приемат в градината, но.....може и да греша!
 Милени, и Самуиловата кашлица продължава вече повече от 2 месеца, ама нашто педи не реагира, звънила съм й поне 5 пъти, 2 пъти бяхме на конс-я и освен сироп Стодал (който нищо не помага, а и не мога да му го напъхам в устата на детето) и чай от лайка да капя в носа, което също прекратих, тъй като вече не мога дя извършвам и тая операция......друго няма! Разбирам, че не иска да изписва лекарства, но вече толкова време се влачи с тая кашлица, че......сутрин направо ми се плаче като го чуя как не може да спре да кашля  Rolling Eyes. Вие как им давате сироп в устата ? Защото моя само като види лъжицата и познава кога е пюре, кога е сироп и не отваря и не отваря устата, голяма мъка е! Чух, че на Чико май имало нещо като полубиберон-полулъжица именно за такива неща, но не мога да намеря дори как се казва!
 Кажете и знаете ли до кога децата трябва да имат млечно ( и по колко млечни) хранения на ден? Че и аз ако спра с кърменето-трябва ли да му давам АМ? А не ми се мисли и как ще се приспиваме със амуил като той заспива само с ц**а в уста, а като вече няма какво да тече от там.......?Абе толкова ми е мътна и кървава, толкова неща не знам, че.....

# 277
  • Варна
  • Мнения: 435
И аз съм бясна, но малко по-малко от Емма. Някоя варненска мама да има желание да ми гледа детето утре от 6 до незнам си колко часа, за да мога да подам документи в ОДЗ, а мъжът ми да варди в ясла, пред която се редува на отчет от днес наобяд.  Laughing  Cry Лошото е, че както и да ги редуваме през ноща двете, утре сутрин от 6 часа трябва да се чака и пред двете. Да взема да отида с Ината, може някой да ми даде ред  Laughing Laughing Laughing
А това дали в ОДЗ е по-добре и аз вече незнам. Едни казват че са с предимство децата, други не, така или иначе пак ще се чака на големите опашки. Лошото при нас е, че в нашия район имаме само това ОДЗ, нямаме ЦДГ и ако не ни приемат в ОДЗ-то /говоря като дойде време за градина/ какво правим???


Все забрявам да кажа че и ний сме в списъка за последно озъбили се моми, и може би с най-малко коси  Peace

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 19:45 от Alokazia

# 278
  • Мнения: 96
Привет, привет!

Гледам че след фойерверките и бравурните постове, ежедневието много бързо ни свали на земята.
Честно да си призная, каквато съм кукувица съвсем не бях разбрала, че утре трябва да се подават молби за яслите. Добре, че прочетох тук за вашите вълнения и се пляснах по челото. В резултат на това 2 дена смърдях в къщи как нищо не правим по въпроса и накрая мъж ми рече примирен "Добре, де, ако кажеш отивам да вися тая нощ пред яслата." И на мен честно казано ми дожаля да му причиня подобна ужас, седнахме и изградихме концепция за гледането на детето в близките години и тя засега на включва държавна ясла.
И мирясах!
Прави сте за всичко казано по въпроса, по отношение на държавата и нейната политика - присъединявам се към всички псувни на тая тема. От друга страна, аз пък не искам моето дете да има равни права с тези на Хасан на Айшето - искам ПРЕДИМСТВО- Айшето клепи в къщи цял живот, аз се блъскам по амнайсет часа на ден, навъртам по 3000км на месец и накрая равни - ААА, не така.Но понеже не мога да го получа ще се спасяваме как можем. Да сме живи и здрави да изкарваме достатъчно пари (нали затова сме учили), за да си позволим ЧДГ, където пък детето ми няма да е в компанията на Хасанчо.
Milenni, как бе мила пак сте болни? Горкото детенце! Дано е последно вече!
Да оздравяват всички болни дечица! Веднага!

Успех на всички захванали се с нелеката задача да запишат дечицата на ясла!

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 20:14 от Lassi

# 279
  • Варна
  • Мнения: 939
Напълно съм сългасна и с теб Lassi само дето за съжаление в нашта държава с предимство са май точно Айшето и Хасанчето - ама дето викаш - дано сме здрави че да си заработваме големите пари за дечицата
Стискам палци на всички насочили се за прием към яслите, че и ние сме в кюпа - на мен още не ми се иска да се занимавам с това, но все пак послушах мъжа си и ще се записваме, че дано ни приемат да си имаме местенце, че като дойде ред да не си скубя още повече косата

# 280
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Гледам за яслите говорите и се сетих, че утре е първият работен ден Embarassed В Бургас приеха наредба приемът на документи за градините да е на 1-ви април, ама като не знам дали важи и за яслите ooooh! Както и да е, явно утре няма да вися на опашки в тоз сняг. За правата подкрепям Ласси, само че моите размисли са от друга гледна точка. Аз съм в настоятелството на ОДЗ-то, където е Илчо. Бягала съм като гламава по дела на градината, включително и с големия тумбак, изсипала съм маса пари в тая градина, за да създам поне малко удобства на децата и не смятам, че трябва да ме изравняват с тези, които не само не ходят на работа, ами и пръста си не мърдат, когато се вземе решение да се прави нещо общо от родителите, както и с тези, дето цял ден висят по кафетата и се бутат да си пращат децата на градина, за да не им се мотаят из къщи, докато аз се разчеквам да прелетя от единия край на града до другия за отрицателно време, щото ще затворят градината. Може да съм крайна, но това е моето мнение и смятам, че трябва да се ползвам с някакво предимство. Друг е въпросът доколко директорката смята така Mr. Green
Лурдес, ей тук са мойте бъркочи Crazy
http://www.goldie.snimka.bg/album.php?album_id=68208
Не знам дали съм споделяла с вас, че от няколко години си мечтая да си отворя ресторантче, но все го отлагам по някакви причини Blush Надявам се някой ден да имам възможност да го направя, пък дотогава ще тровя само моите хора вкъщи Joy

# 281
  • Временно
  • Мнения: 788
..само като помирише каквото и да е АМ и пищи като заклана...

helenblondy,и ние минахме през това.Необходимо й е време,за да свикне.Знам какво ти е наистина.Но и аз бях упорита-тя ревеше,аз и бутах шишето и така всяка вечер,докато постепенно пропи. Hug

# 282
  • Мнения: 130
Мерси на Ева и на Лурдес за опита и съветите!! Ясмина - мерси за помощта, мила, но аз вече искам постепенно да останем само на едно кърмене сутрин! Ще видим какво мисли обаче и Елица Laughing Явно кърмените бебета трудно се захранват, будят се нощем и трудно привикат към АМ. И да си призная, мислех си, че АМ е много лесно - а то не било така...мериш, топлиш вода, забравяш колко лъжички си преброил - поле чакаш да изстине и туй не го пие...то тече...хич не било лесно! И пак взех да се замислям - една цица не е ли по-бързо...ама сега като виждам такъв зор при бегъл опит за отбиване, представям си ако го оставя за след месец какво ще е...Вчера седнах след баня до Елица по хавлия и това се набра и ме захапа...ами пък все пак това са си моите гърди!!!  Миленни - дано, дано се оправите по-бързо...Нели - какво стана с вашата таласемия? Аз май пропуснах - минор или майор се оказа? Ох, и други познати бебчовци са болни - дано оздравяват всички, че ми е много криво ...А днес имаше тоооолкова бебоци с шейни - момичета - др година - дупце да ни й яко - яхуууууууу - на шейните...

П.С. Ласи, като сте изключили държавната ясла, измислили ли сте др стратегия Laughing Сподели!

# 283
  • Мнения: 96
Ето ни обратно в София. Голямо пътешествие в тоя сняг... ooooh!

За яслите - малиииии много ме наплашихте... Че се чака - ясно - ама все пак в рамките на деня! Кви са тия от предния ден да пазиш място.... Crossing Arms Оф много се дразня. Петар, горкичкия, ще го изтипосам в 5 часа на фаворита ни за детска, а наште към 7 ще се наредят за 2те ни резервни ooooh! ooooh! ooooh! И ако нищо не излезе, направо не знам какво да кажа, че да не е цинично................

Айде успех на всички и да се отчетете утре...хм - днес!

# 284
  • Мнения: X
Понеже не ме свърта на едно място ви направих нова тема, ама е доста постна, каквото е и настроението ми. ЗАПОВЯДАЙТЕ

Общи условия

Активация на акаунт