Изпитвахте ли срам от раждането?

  • 12 377
  • 185
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 405
Въобще не ме е било срам от нищо, просто умрях от страх  hahaha

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз също се срамувах ужасно. Но също така и почти припадам от срам при обикновен гинекологичен преглед и досега. На раждането ми беше май по-лесно, защото си мислех за бебето и как ще го гушкам, а и покрай болките нямах много възможност да се срамувам.
Все пак създаваш нов живот, пък мед. екип е виждал какво ли не. Много  Hug!

И аз така.

# 137
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 401
Изобщо никакъв срам не ме ловеше- сядах, лягах, клечах когато и където ми кажеха  Simple Smile Исках само час по- скоро всичко да свърши, изобщо не ме интересуваше кой какво ми гледа.

# 138
  • Мнения: 6 443
Чета за раждания в чужбина - сами в стая с таткото, поза каквато си избереш, удобства, лостове за хващане и учтив мед персонал.

Чета и за бг раждане с вързани крака или както и да е в крайно неудобна поза на магарето и коментари на персонала. И по интересното е, че всички търпят. Та даже имат и добри спомени от епизотомията. И ги е срам от раждането. В бг по овчедушни ли са хората или на една жена като и креснеш и вече слуша? Защо никой не си търси удобството?  #Cussing out

Домашно раждане ли трябва да си направи човек за да не го връзват като животно?

На магарето,на което аз раждах имаше каиши,но не ме вързаха  Mr. Green

# 139
  • Мнения: 6 274
Чета за раждания в чужбина - сами в стая с таткото, поза каквато си избереш, удобства, лостове за хващане и учтив мед персонал.

Чета и за бг раждане с вързани крака или както и да е в крайно неудобна поза на магарето и коментари на персонала. И по интересното е, че всички търпят. Та даже имат и добри спомени от епизотомията. И ги е срам от раждането. В бг по овчедушни ли са хората или на една жена като и креснеш и вече слуша? Защо никой не си търси удобството?  #Cussing out

Домашно раждане ли трябва да си направи човек за да не го връзват като животно?


Оффффф....
Любимите ми изказвания...
Най - обичам някой, който даже и идея си няма какво точно се случва в родилна зала да плюе срещу това...

# 140
  • Мнения: 78
Първо ме беше срам защото бях на системи доста време,стоях легнала и разкрачена ужас.Но с големите болки дойде и страхът дали всичко ще е наред и срамът изчезна.Исках да раждам бързо и всичко да свършва.Е мина и сега всичко е забравено.Важното е че всички сме добре  Laughing

# 141
  • Мнения: 780
На кого ли му е приятно да му гледат или бъркат някъде си, но повреме на раждането срамът ми беше последния дерт.Исках всичко да свършва по-бързо.Дори не се сетих и за притеснението ми по-рано, че може да се изпусна/сещате се/.Лежах вързана и разкикерчена 2 часа, през залата минаха всички дежурни лекари- анестезиолози, гинеколози.Гледаха ме, но това им е ежедневие, нагледали са се на какво ли не.Гледаха и бебето ми, всъщност анестезиологът първи забеляза, че има трапчинка на бузката....а аз бях щастлива, че станах майка и че всичко свърши добре и за двете ни...
 Леко раждане!

# 142
  • Мнения: 780

На магарето,на което аз раждах имаше каиши,но не ме вързаха  Mr. Green
Мен пък ме вързаха... със собствения ми чаршав/в болницата искаха да си носим спално бельо/....Гледам, акушерката ми бърка из багажа и вади единия чаршаф и докато се усетя, бях впримчена-двата крака вързани с краищата, а средата преметната през врата ми Grinning.Сега ми е смешно/и тъжно... някак си/, но тогава се ошашавих.

# 143
  • Мнения: 698
Не ме беше срам.  Grinning
Предварително въобще не съм разсъждавала по темата, а по време на раждането това ще е последното, което ще ти хрумне.  Hug

# 144
  • Мнения: 340

На магарето,на което аз раждах имаше каиши,но не ме вързаха  Mr. Green
Мен пък ме вързаха... със собствения ми чаршав/в болницата искаха да си носим спално бельо/....Гледам, акушерката ми бърка из багажа и вади единия чаршаф и докато се усетя, бях впримчена-двата крака вързани с краищата, а средата преметната през врата ми Grinning.Сега ми е смешно/и тъжно... някак си/, но тогава се ошашавих.

Ужас. Щом го е направила така бързо значи им е редовна практика.

# 145
  • Мнения: 6 274

На магарето,на което аз раждах имаше каиши,но не ме вързаха  Mr. Green
Мен пък ме вързаха... със собствения ми чаршав/в болницата искаха да си носим спално бельо/....Гледам, акушерката ми бърка из багажа и вади единия чаршаф и докато се усетя, бях впримчена-двата крака вързани с краищата, а средата преметната през врата ми Grinning.Сега ми е смешно/и тъжно... някак си/, но тогава се ошашавих.

Ужас. Щом го е направила така бързо значи им е редовна практика.
А аз пък не мога да се начудя как е възможно да си "много благодарен" на човек, който казваш, че ти е причинил това...
Съжалявам, не мога да разбера....
  Tired

# 146
  • Мнения: 1 817

На магарето,на което аз раждах имаше каиши,но не ме вързаха  Mr. Green
Мен пък ме вързаха... със собствения ми чаршав/в болницата искаха да си носим спално бельо/....Гледам, акушерката ми бърка из багажа и вади единия чаршаф и докато се усетя, бях впримчена-двата крака вързани с краищата, а средата преметната през врата ми Grinning.Сега ми е смешно/и тъжно... някак си/, но тогава се ошашавих.

Това звучи ужасноо  Shocked като животно  Rolling Eyes

# 147
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
естествено, че ме беше срам.
в нашите СКАПАНИ ДЪРЖАВНИ болници правят всичко възможно и да те е срам, и да те е страх, и да се почувстваш гадно и неудобно, че си се затътрил да раждаш!! (баш сега, в събота сутрин, ми то си е никое време от където и да го погледнеш).
понеже не знам защо анестезиологът реши да ме свестява на операционната маса и леко ме болеше, на моите охкания една малоумна санитарка ми изръмжа - ами, ще те боли, като не можеш да раждаш нормално (бебето ми беше седалищно разположено).
абе, нямам думи просто...

# 148
  • София
  • Мнения: 932

На магарето,на което аз раждах имаше каиши,но не ме вързаха  Mr. Green
Мен пък ме вързаха... със собствения ми чаршав/в болницата искаха да си носим спално бельо/....Гледам, акушерката ми бърка из багажа и вади единия чаршаф и докато се усетя, бях впримчена-двата крака вързани с краищата, а средата преметната през врата ми Grinning.Сега ми е смешно/и тъжно... някак си/, но тогава се ошашавих.

Ужас и както ти си казала, много тъжно. Поне на мен така ми се струва, защото , колкото и да не съм доволна от това , как се провежда раждането в българските болници, а най съм недоволна всъщност как се отделя бебето от майката.  И после на майката все едно й се налага да се моли за информация, за бебето, поне аз така се чувствах.
Но не са ме връзвали за никъде и с нищо, ужасно е това което ти се е случило.

# 149
  • EU
  • Мнения: 164
НЕ няма нищо срамно Срамно е да извършиш престъпление. А да раждаш е най-благородното нещо на света, та ако ще не да се напишкаш, а да се накаш дори, Mr. Green няма от какво да се срамуваш.

Общи условия

Активация на акаунт