Късно заспиване-как да се справя?

  • 6 363
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, някой потърпевш  Wink може ли да ми даде съвет как да се справя с късното заспиване на бебка? Ситуацията е такава - от както се е родила не заспива по-рано от 24.00 ч. Случвало се е за 5 месеца да заспи към 21.30 или 22.00 но това е било само около 4 пъти... Преди време бях пуснала тема за това дали да будя бебето за хранене. Получих съвети, че бебе не се буди и ги спазвам. Значи тя заспива към 24.30, някой път в 1 сутринта и се буди сама в 9-9.30 ч. (без да я будя). През деня спи преди обедното хранене около 1/2 час и след обед пак толкова време. Когато е в количката до скоро заспиваше само до като слезем до долу и дори да сме на вън 4 часа тя спеше, а сега се кокори. Започнах да се замислям да я вдигам сутрин рано, но дори когато го правих за сутришното кърмене в 6.30 тя пак заспиваше в късните часове   Confused Иначе си е жизнена, играе си, мрънка но не както в първите месеци при заспиване. Много моля ако някой е имал такъв проблем да ми даде съвет как се е справил.
Предварително благодаря!
ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА ПРАЗНИЦИТЕ И МНОГО ЗДРАВЕ И УСМИВКИ!

# 1
  • Мнения: 544
И аз мислех да те посъветвам да я будиш рано сутрин. Казваш че си пробвала, но незнам - пробвай няколко дена, една седмица. Малко по-продължително и може да се променят нещата. Успех!

# 2
  • Мнения: 342
Ами до скоро я будех...

# 3
  • Мнения: 544
Останах с впечатление, че преди повече време си я будила. Дано другите ти дадат по-успешни съвети.  Peace

# 4
  • Мнения: 165
Според мен детето си спи добре.Вярно е че заспива късно но пък и става късно.Бебетата на мои познати се събуждат в 6 и не заспиват до обяд.Ако ти не си лягаш рано няма защо да се притесняваш.

# 5
  • Временно
  • Мнения: 788
Според мен детето си спи добре.Вярно е че заспива късно но пък и става късно.Бебетата на мои познати се събуждат в 6 и не заспиват до обяд.Ако ти не си лягаш рано няма защо да се притесняваш.
Peace
Моята бебка също запива късно между 23 и 24 часа,но пък сутрин спи до към 10 часа.
Предпочитам този вариант,вместо да заспи по-рано и да се събуди по-рано.

# 6
  • Мнения: 4 111
Аз съвет не мога да дам, по-скоро коментар. И аз имам същия проблем сега. Синът ми заспива в 2-3 часа през нощта, спи до 11, следобяд (привечер) заспива и затова стои до късно. Ако не легне да спи следобяд направо прав заспива, не става. Да го будя по-рано - случвало се е, но не помага. А и на мен ми е трудно да стана рано, като съм стояла с него до 3... Имахме огромен период, в който заспиваше в 19 ч и ставаше в 5-6, тогава се молех да се наспя, нямаше делници, нямаше празници, в 6 най-късно сме накрак. Сега сме в другата крайност- проспиваме деня. За жалост не можем да "програмираме" децата и се съобразяваме с режима им. Всичко е на периоди, дано успеете да нагласите режима както ви е удобно.

# 7
  • Мнения: 2 374
И моята заспиваше късно по едно време,докато порасне още много ще си променя режима,аз просто не и обръщах внимание и  си заспиваше рано.

# 8
  • Мнения: 860
Опитай да изместваш преспиването малко по малко всеки ден да става по рано и така да я научиш постепенно аз така промених нещата след смяната на часовника с по 10 - 15  мин всеки ден има резултат сега сме в крак с новото време.

Успех и весели празници! Hug

# 9
  • Мнения: 9 973
моето дете лятото в 20:30ч.,а сега в 20:00ч. си е в леглото Confused

# 10
  • Мнения: 2 374
моето дете лятото в 20:30ч.,а сега в 20:00ч. си е в леглото Confused
Еми супер това е идеално и аз така се опитах да и направя режима и успяваме за сега.

# 11
  • София
  • Мнения: 932
Дъщеря ми също заспиваше много късно , до годинката , към 11-12 най-рано, но пък и става късно чак към 10 и нещо и въпреки това спеше преди обяд и след обяд .  Чак като направи годинка и проходи , започна да заспива по рано, явно се изморяваше, а вече е на година и 6 месеца - спи само веднъж на ден но по 2 часа най-малко  newsm44 ( преди не беше така) и заспива към 9.30-10 сега зимно време и пак се буди към 9 сутринта ( т.е.се буди окончателно, щото тя през нощта поне два-три пъти става , но без да се разсънва, ако реагирам навреме).

Не знам какъв съвет да ти дам , освен  да се водиш по детето си. Всички деца са различни , едни спят непробудно по цяла вечер - други не, едни лягат рано -други не , едни стават късно- други не.  Търпение само това , мога да ти кажа. Поне Жаси откак се е родила през определен период в израстването си, си сменя режима и аз се настройвам към нейния. Досега никога не съм я хранила под час и приспивала/будила под час.  Може и да е грешно - не знам , но аз така съм го почувствала и си имам едно спокойно дете ,като изключим силния й глас, когато реве на инат   Joy
Според мен ти сама ще си почувстваш нещата, спрямо теб и детето ти  Peace

# 12
  • Мнения: 4 433
Като бебе и сега заспива винаги след 22:00.
Може би само ще си промени режима,нищо пък сутрин ще си спинкате до късно Wink

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не сме имали такъв проблем-моите деца заспиват в 20.00 часа

# 14
  • София
  • Мнения: 5 757
Нашият режим (на 2г и 4м) е горе-долу същия, само дето има едно дневно спане  Simple Smile и се буди все още нощем, поне веднъж  ooooh! И все пак го предпочитам пред това да ме буди в 6ч сутрин  Blush

# 15
  • Мнения: 3 034
мда, и аз предпочитам твоя режим пред този на сина ми, който от известно време става в 5-5:30, а преди това в 4:30 ставаше  Crazy ляга си в 20:00. можеш да опиташ откъм 20:00 часа примерно да създадеш атмосфера, по-скланяща към лягане - приглушена светлина, никаква телевизия, да пуснеш тиха музика или да почетеш книжка - такива неща  Peace

# 16
  • Мнения: 487
Мисля, че си е до детето, синът ми от малък си лягаше късно и ставаше естествено към обед Crazy Crazy Crazy ( даже бабите ми дигаха скандал,че детето ще получи гастрит, можело ли бебе до 11 - 12часа на обяд да не е яло Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil най редовно ме порицаваха) и сега вече голям, може да седи до късни доби и сутрин си отспива. Щерката е точно обратното, рано си ляга и сутрин  рано става, че и мене буди. Cry

# 17
  • София
  • Мнения: 7 673
Не сме имали такъв проблем-моите деца заспиват в 20.00 часа
Това все едно аз съм го писала. И големият като беше малък, сега и средният, и бебето - Лека нощ за всички е в 20.00.
Спят до 8 сутринта.
Моята система е следната. След периода на новородено (когато си е хаус, ясно.  Heart Eyes) просто в толкова ги слагам. Без изключение. Спят, не спят, лягат си в толкова. Постепенно (доста бързо) свикват и се чувстват много добре така.
Ето днес бяхме в свекърите и се прибрахме в 20.15. Павел щеше да заспи в колата буквално.  Heart Eyes Бебето си дремна даже. Като се прибрахме, Павел за отрицателно време се търкулна, Ради папка и отнесе плувката на мига също.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 121
Моя бебо заспива към 2-3ч. сутринта и спи до обяд.Ще следя темата с интерес,защото когато му се спи на детето нищо не може да го събуди,а същото е и с приспиването-ако не му се спи,абсурд да го приспя-смее се,приказва си...незнам какво да го правя вече,дано сам си промени режима.

# 19
  • Мнения: 4 784
Както simplyaven те е посъветвала - можеш да опиташ откъм 20:00 часа примерно да създадеш атмосфера, по-скланяща към лягане . Като новороден и няколко месеца след това със сина ми спазвахме определен режим с тази цел - 20.30 баня, след банята тоалет, загасяме лампите, осамотяваме се, хранене, гушкане, приспивни песнички, приказки. Дали в следствие на този режим  незнам, но резултата е доста задоволителен.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 015
Моя бебо заспива към 2-3ч. сутринта и спи до обяд.Ще следя темата с интерес,защото когато му се спи на детето нищо не може да го събуди,а същото е и с приспиването-ако не му се спи,абсурд да го приспя-смее се,приказва си...незнам какво да го правя вече,дано сам си промени режима.
Ние сме същите #Crazy. [/b]

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Моята дъщеря е на 10 месеца и до ден днешен не знам какво е това детето в 20 часа да е заспало.Заспиването е към 23 часа.Няма значение кога ще я сложа да си легне.А ставането към 07 сутринта.И това е досега положението.Нищо не съм успяла да променя.Не ти дадох съвет как да се справиш,защото и аз съм в това положение,но до момента решение не съм открила.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
От два месеца съм се видяла в чудо със заспиването на моя син. Когато махнахме биберона просто ненамира начин да се приспива и това е. Заспива по късните доби и сутрин става най-късно 8-8,30ч.....през деня спи по два, три часа. Като наближи времето за спане и на мен и на баща му ни се изправят косите.
Като беше новородено до преди два месеца нямахме проблеми със заспиването и със продължитолността. Като беше на 4 месеца до към 10-11м. спеше по 12ч...заспиваше в 7ч. вечерта и спеше до 7ч. сутринта...право си беше супер. Сега явно ми го въща за спокойните нощи Crazy От годинкта до преди два месеца заспиваше 21,30ч и спеше до 7-8ч. сутринта...като имаше 2-3ч. обеден сън /което мен ме устройваше/
Приемам всякакви съвети защото смесе видели в чудо с мъжа ми. Върти се..не иска да спи.става - ляга, пее, говори и въобще не му е на чурката, че на нас ни се спи и сме на работа Crazy

# 23
  • София
  • Мнения: 7 673
Хера, щом скоро сте махнали бибата, според мен това е етап, който ще премине.
Като е спало детенце 2 години и повече с биба, ще му трябва време да се пренастрои. Но щом си спинка по принцип добре, сигурна съм, че всичко ще си дойде на мястото скоро.  Peace

# 24
  • Мнения: 9 973
можеш да опиташ откъм 20:00 часа примерно да създадеш атмосфера, по-скланяща към лягане - приглушена светлина, никаква телевизия, да пуснеш тиха музика или да почетеш книжка - такива неща  Peace
напълно подкрепям
моето заспива в 20ч.,но на обяд спи по 1ч. между 12:30 и 14ч. го слагам,а понякога в 10ч. сутрин спи и после до вечерта го държа-без компромиси  Naughty

# 25
  • Мнения: 114
И моя син до преди година заспиваше в полунощ,но пък ставаше в 11.
Пък като бебе на 5 месеца спеше по 5-6 часа на денонощие.т.е 5 през нощта и 1 час през деня.Като чуех приказката"Спи като бебе"и все ми ставаше смешно,защото моето сън не го хващаше до към годинката.
Сега заспива в 21.30 и става в 9.30 и мен ме устройва напълно,но пък не спи на обяд. Confused

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами мисля, че по- лесно ще стане да става по- късно сутрин... прост я храни вечер преди да си легне и не я вдигай веднага, като се събуди.

# 27
  • Мнения: 1 488
Дъщеря ми заспиваше много късно, като твоята, но откакто и прложих ритуал се пооправи. Сега заспива към 21 и спи до 8-9 сутринта. Ритуала е следния: започваме в 19-19.30. Времето преди баня - риткане по голо дупе, игра и упражнения. После къпане.Масаж,хранене и заспиване. В началото започнах да го прилагам късничко, но после тя сама ми показа кога да го правим. Започваше да мрънка и да нервничи и го изместихме по-рано.Друго , което правя е: даваме целувка за лека нощ на тати, гасим лампата и лягаме в леглото и се храним. Това всеки ден, по едно и също време. Но сега пък моя проблем е с дневното спане. Не иска да спи. Спи по 1-1.30 часа през деня и се чудя не е ли много малко за толкова малко бебе?  newsm78

# 28
  • Мнения: 4 753
Моето бебе заспива и се буди точно, когато си иска... Никога не е имал режим, просто не мога да го накарам да спи в определен час, ако не му се спи... Често му се случва да заспи към 21 и в 23 е кукуряк, готов за игра...  ooooh!  След това до 1.30 не мога да го накарам да легне в леглото, камо ли да заспи (на 11 месеца е, тъкмо прохожда)...  Crazy  Сутрин обаче по-рано от 9 часа не става, което за мен е перфектно...  Mr. Green 

# 29
  • България
  • Мнения: 457
Моят син също заспива късно вечер-към 23:30,24:00.Но и ние с таткото не си лягаме много рано,а и сутрин си поспивам и аз-буди се към 9 часа,така че не ми пречи. Peace

# 30
  • Мнения: 666
Заспиваше късно до едно време, може би до към 3-4 месец, после постепенно започна да заспива все по-рано и накрая към 8-9 месец го слагах в 19.30-20 и заспиваше веднага. Ставаше рано 5.30-6 няколко месеца, но аз предпочитам така отколкото да се кокоря по нощите, а и имахме време с мъжа ми да вечеряме заедно и да се видим на спокойствие. С времето започна да се събужда все по-късно и сега вече става към 7.30. Мисля че децата минават през различни периоди, според мен продължавай да я будиш сутрин рано в определен час и след време ще даде резултат. За разходките така е мила колкото повече порастват, толкова по-малко спят през деня и все по-интересен им става света наоколо.

# 31
  • Мнения: 1 629
Според мен бебето още с ражането и първите му дни вече започва да си изгражда режим. Моето примерно спи от 18ч вечер до 6ч сутрин само с 1 ставане в 23ч да яде. Но през целия ден лудува, играе с играчките, реве, вика, но не заспива. Едва ли ще можеш да я приучиш да заспива по-рано.  Thinking И аз подкрепям мнението да я слагаш на приглушена светлина да спи или нещо такова. Просто в 20ч. прекратяваш всички дейности и я слагаш пък каквото иска да си прави тя.  Peace

# 32
  • Мнения: 22 432
Моята дъщеря от 4месеца вече заспива не по-рано от 00ч. В много редки случаи може да заспи и към 23часа.
А ако е много изморена и заспи към 20ч, то се събужда към 21-22часа и откарва и до 1ч през нощта, което е ужасно.
През деня спи веднъж за около 1-2часа, рядко два пъти.
Е, аз не съм намерила начин да не заспива толкова късно.

# 33
  • Мнения: 425
И аз съм със същия проблем ooooh!Даже мислех да пускам тема.
За мен си е  проблем това защото е много изморително наистина,въртележката с детето започва от сутринта та до късна доба когато вече едвам гледаш. CrazyА ако заспива в 20-21ч можеш спокойно да вечеряш,да гледаш спокойно филм,да се видиш спокойно с мъжа си-абе забравяш че имаш дете вечер-главата ти малко да си почине след натоварения ден с детето-ето така си представям аз как би било ако заспива рано.
Пък и да стане по-раничко според мен не е толкова лошо-ще си изпиеш кафето,ще си оправиш къщата,но поне пък после знаеш че в края на деня детето ще заспи и ще има няколко часа тишина и спокойствие.Ееех мечти ,мечтии...
Това с ранното ставане и при нас не работи.Ставал е в 7ч ,обаче после си наваксва през деня и вечерното му заспиване пак е по нощите Tired

# 34
  • Мнения: 342
Много благодаря, на всички отзовали се мами! Във всяка история за късно заспиване виждам и нашата... явно наистина си е до темперамент на детето. Повечето от нещата съм пробвала и обстановка, приканяща към сън, само че заспивах аз и други подобни трикове, дори пробвахме на няколко пъти да я къпем по-рано... но не става. Не ми пречи, но всичко, което е описала "sundey" ми се е искало и на мен, защото наистина нямаме лично време с таткото, дори да си поговорим и споделим нещичко. И все пак, да ни е жива и здрава, това е най-важното!

# 35
  • Мнения: 8 242
..и колкото по-големи стават, толкова по-трудно става заспиването  Tired
Ей го моето - не е бебе да го полюшкаш малко и да заспи.. Докато не реши сам - просто не заспива..
Или си ляга към 12-1.. или ако е много изморен и е заспал към 8 - събужда се в 12.. и игри до зори..
И НЕ спи на обед.. Ако спи - става още по-страшно  ooooh! Тогава 3-4 сутринта не ми мърда  Rolling Eyes
Не му стига 24-часов ден  Confused

И е така от бебе..

# 36
  • Мнения: 514
И ние сме така заспива към 23:30!Става сутрин към 8:30-9 часа

# 37
  • Мнения: 666
Добре де, а ако ги оставите тези неспящи скокливковци сами в стаята пък да си правят каквото искат докато заспят не помага ли. Винаги съм се чудила, защото и моят син не иска да спи рано от едно известно време, но аз го къпя и го слагам в леглото да си говори, да играе каквото иска да прави и обикновено до час, час и нещо е заспал. Просто никой не говори с него и не му обръща грам внимание.

# 38
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен.
Моя син вече е на 4 и половина,но като беше малък се опитваше да доминира и да си прави каквото иска,но като почнах работа се връщах адски уморена и с нетърпение чаках да стане 20.00 за да го сложа да спи.Естествено той не искаше,но полека лека номера стана- първо прочетем приказка,после се гушкаме и без да ме забележи гъся телевизора-до десет минути е заспал.Итака до ден днешен.Следобед,когато сме в къщи към 13ч. лягаме да си почиваме уж и той пак заспива.Съвета ми е да бъдеш настоятелна и лекичко с гъделичкане ще успееш.Според мен е много важно детето да спи на одеб и вечер да си ляга рано.

# 39
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Мойта бебка от двумесечна възраст спи от 21.00-21.30 до 9.00-9.30 часа.Устройва ме идеално.През деня спи по час между храненията.Педиатърката ме съветваше да я будя сутрин в 6.00 да яде,че пропуска хранене,но на мен ми е жал.И през деня наваксва с количеството храна,защото наддава нормално.

# 40
  • Мнения: 121
Не става и не става.Човекът си заспива,обаче се събужда точно след 30 мин.По толкова спи и през деня-през 3-4 часа по 30 мин.Заспива чак в малките часове,дори понякога към 4-5ч. сутринта и става по обед,като през цялото време мрънка,пробужда се...видях се в чудо вече.И лампи съм гасила,оставям само нощната да свети,и тиха музичка и какво ли не-ефектът е един същ,явно така ще сме още дъъъълго,дълго 1crib

# 41
  • Мнения: 3 376
И аз съм на мнение,че децата са индивидуални както и ние самите-не можем да ги поставяме всички под един знаменател или да им налагаме кога да искат спят кога не.

Пък и както знаете хората се делят на "сови" и "чучулиги" и децата едва ли са изключение. Wink
Може би детето ти е типичен представител на совите и ако това е начина по който тиктака неговия биологичен часовник не виждам как това може да бъде променено.

# 42
  • Мнения: 342
И аз съм на мнение,че децата са индивидуални както и ние самите-не можем да ги поставяме всички под един знаменател или да им налагаме кога да искат спят кога не.

Пък и както знаете хората се делят на "сови" и "чучулиги" и децата едва ли са изключение. Wink
Може би детето ти е типичен представител на совите и ако това е начина по който тиктака неговия биологичен часовник не виждам как това може да бъде променено.
Ами може би си права. Явно на баща си се е метнала. Работата му е такава, че работи до късно и става късно. По едно време казваше, че явно той й е нарушил режима, но тя от новородена е така... Ами сова, сова, значи мама трябва да се наглася към двама човека в семейството  Wink

# 43
  • Мнения: 3 993
данина , прочетох цялата тема, някъде по-напред ти споменаваш, че си опитала да изместиш вечерния ритуал по-рано, но нямало ефект. Според мен точно това би могло да бъде решението на проблема ти. При нас действа безотказно. Детето свързва вечерния ритуал със спането, каквото и да включва той - баня, хранене, музика, люшкане, гушкане, биберон и т.н. Моят съвет е да опиташ отново да изместиш по-рано вечерния ритуал, опитвай по-дълго и настоятелно. Също споделям вече изказаните мнения да сложиш детето да спи в леглото му и да не му обръщаш внимание, а то да прави каквото иска, да говори, да си играе и т.н. И това има добър ефект при нас, когато на дъщеря ми не й се заспива в обичайния час.  Peace

# 44
  • Мнения: 2 334
данина , прочетох цялата тема, някъде по-напред ти споменаваш, че си опитала да изместиш вечерния ритуал по-рано, но нямало ефект. Според мен точно това би могло да бъде решението на проблема ти. При нас действа безотказно. Детето свързва вечерния ритуал със спането, каквото и да включва той - баня, хранене, музика, люшкане, гушкане, биберон и т.н. Моят съвет е да опиташ отново да изместиш по-рано вечерния ритуал, опитвай по-дълго и настоятелно. Също споделям вече изказаните мнения да сложиш детето да спи в леглото му и да не му обръщаш внимание, а то да прави каквото иска, да говори, да си играе и т.н. И това има добър ефект при нас, когато на дъщеря ми не й се заспива в обичайния час.  Peace

Все едно аз съм го писала.Напълно подкрепям  Peace

# 45
  • Мнения: 3 092
Моята дъщеря като новородена заспиваше около 10часа и се събуждаше нощем в 2-3 и после сутрин към 7 .Перфектно  ( тогава не мислех така )  Confused
После започна да заспива в 8 и пак да се събужда към 2 и така до третия месец - от тогава до година и нещо през 30 минути или на всеки кръгъл час постоянно и непекъснато .. влуди ме . Shocked
Нищо не можех да направя .Не помагаха нито вечерните ритуали  нито оставянето сама в леглото , ужасяваше се ,пищеше , търсеше ме и сънят след това ставаше още по неспокоен .
Отбих я на година и половина .
Нощните будение намаляха - не веднага , но да кажем около 2-3 седмици след това .Проблем имаше със заспиването .Късаше ми нервите , скачаше по леглото , викаше , не се залъгваше по никакъв начин , за да заспи .. пробвах пак , гушкане , песнички ..нищо не помогна , нищо .
Сед няколко месеца се успокой и взе да си заспива вечер между 9-10часа . Чудесно , нали , но нощем пак будене , рев истерии , сядане в леглото , търсене на мама ..
Сега е почти на 2 години и седем месеца.Промяна няма в нощния сън единствено някой нощи има , в който се буди по два три пъти без много да мрънка и аз съм щастлива .
Разказвам всичко това , защото наистина има случай , в който не може да се направи особенно много .
Освен това имаш дете , което независимо че си ляга късно , спи непробудно - предполагам го оценяваш .
Винаги може да стане по зле , така че се радвай на спокойните часове сън  Simple Smile
Хера , мисля че при твоето дете всичко е преиод заради отказа от залъгалка  , минала съм през същото след отбиването .
Вярвам че скоро ще спре да упорства и пак ще започне да спи добре като преди . Само мама  и тати да имат нерви и търпение . Wink 

# 46
  • София
  • Мнения: 44 106
Според мен детето си спи добре.Вярно е че заспива късно но пък и става късно.Бебетата на мои познати се събуждат в 6 и не заспиват до обяд.Ако ти не си лягаш рано няма защо да се притесняваш.

и аз так мисля - децата си правят режим според нуждите си... и ест, че вече на 5 месеца, няма да прекарва разходките си в сън....

моят също е от късно заспиващите...сега с градината, че го будя в 7 и там не спят много се научи 10-10,30 да ляга...и то с нежелание.....
иначе и денем спи....
никога не ме е тревожило...

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Опитай да изместваш преспиването малко по малко всеки ден да става по рано и така да я научиш постепенно аз така промених нещата след смяната на часовника с по 10 - 15  мин всеки ден има резултат сега сме в крак с новото време.

Успех и весели празници! Hug
Данина, ако бяхте по-големи бих те посъветвала да махнеш едното спане, но е много рано още, а и както си писала не спите през деня особено много. В тази възраст, около 5м. и при нас беше доста трудно заспиването и доста кратко спането. Освен това, което е писала Danu-Ani опитай да я слагаш да спи по едно и също време и през деня като постепенно скъсяваш времето между сутрешното ставане и първото заспиване докато стане около 2 до 2,5 часа, а от събуждането след първото спане до второто заспиване да няма повече от 3 часа.Така ще е минало достатъчно време до 9 или 9,30 вечерта и ще заспи по-лесно.Аз имах този проблем с големия си син и сега се опитвам да не допускам тази грешка( а аз наистина мисля, че това е моя грешка Naughty).
vesity, и при нас това се случва често, но тогава я взимам на ръце и я гушкам докато заспи отново. Предпочитам това пред няколко часа мрънкане. Peace
Подкрепям danajieva.
Успех, и весело посрещане на Новата Година!

# 48
  • Мнения: 112
  И дъщеря ми заспива след 23.00ч. Рядко я хваща музата  по-рано.Единствено ако  угасим всички лампи и компа, ТВ-ра и легнем и ние, може да се излъже.После и да е светло и шумно  тя си спи.Но  сме в една стая , а и да лягам с кокошките...няма начин.А да  я приспивам и да стана после да си довърша работата- пак  не мога.Затова  така си лягаме късно всички.

# 49
  • Мнения: 17
 WhistlingПОСТОЯНСТВО И ТЪРПЕНИЕ
Дечицата са толкова хитри и как ни въртят на малкия си пръст,ако за всичко съм угаждала
сега просто не се виждам.При всички случай детето е уморено,било то от емоции или игри,то има нужда от почивка и така както го учим да се храни ,да ходи на гърне,да си мие зъбките и т.н. така можем и да го научим да си ляга рано.Ние също живеем в две стаички и на мен не ми се ляга рано с него ,защото после не ми се става а трябва,но го правя заради него.То незнае още кое е редно и кое не-ние сме тези които трябва да го научим.
СТРАШНО ТЪРПЕНИЕ И КЪСМЕТ ВИ ЖЕЛАЯ Crazy

Общи условия

Активация на акаунт