Късно заспиване-как да се справя?

  • 6 370
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 092
Моята дъщеря като новородена заспиваше около 10часа и се събуждаше нощем в 2-3 и после сутрин към 7 .Перфектно  ( тогава не мислех така )  Confused
После започна да заспива в 8 и пак да се събужда към 2 и така до третия месец - от тогава до година и нещо през 30 минути или на всеки кръгъл час постоянно и непекъснато .. влуди ме . Shocked
Нищо не можех да направя .Не помагаха нито вечерните ритуали  нито оставянето сама в леглото , ужасяваше се ,пищеше , търсеше ме и сънят след това ставаше още по неспокоен .
Отбих я на година и половина .
Нощните будение намаляха - не веднага , но да кажем около 2-3 седмици след това .Проблем имаше със заспиването .Късаше ми нервите , скачаше по леглото , викаше , не се залъгваше по никакъв начин , за да заспи .. пробвах пак , гушкане , песнички ..нищо не помогна , нищо .
Сед няколко месеца се успокой и взе да си заспива вечер между 9-10часа . Чудесно , нали , но нощем пак будене , рев истерии , сядане в леглото , търсене на мама ..
Сега е почти на 2 години и седем месеца.Промяна няма в нощния сън единствено някой нощи има , в който се буди по два три пъти без много да мрънка и аз съм щастлива .
Разказвам всичко това , защото наистина има случай , в който не може да се направи особенно много .
Освен това имаш дете , което независимо че си ляга късно , спи непробудно - предполагам го оценяваш .
Винаги може да стане по зле , така че се радвай на спокойните часове сън  Simple Smile
Хера , мисля че при твоето дете всичко е преиод заради отказа от залъгалка  , минала съм през същото след отбиването .
Вярвам че скоро ще спре да упорства и пак ще започне да спи добре като преди . Само мама  и тати да имат нерви и търпение . Wink 

# 46
  • София
  • Мнения: 44 133
Според мен детето си спи добре.Вярно е че заспива късно но пък и става късно.Бебетата на мои познати се събуждат в 6 и не заспиват до обяд.Ако ти не си лягаш рано няма защо да се притесняваш.

и аз так мисля - децата си правят режим според нуждите си... и ест, че вече на 5 месеца, няма да прекарва разходките си в сън....

моят също е от късно заспиващите...сега с градината, че го будя в 7 и там не спят много се научи 10-10,30 да ляга...и то с нежелание.....
иначе и денем спи....
никога не ме е тревожило...

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Опитай да изместваш преспиването малко по малко всеки ден да става по рано и така да я научиш постепенно аз така промених нещата след смяната на часовника с по 10 - 15  мин всеки ден има резултат сега сме в крак с новото време.

Успех и весели празници! Hug
Данина, ако бяхте по-големи бих те посъветвала да махнеш едното спане, но е много рано още, а и както си писала не спите през деня особено много. В тази възраст, около 5м. и при нас беше доста трудно заспиването и доста кратко спането. Освен това, което е писала Danu-Ani опитай да я слагаш да спи по едно и също време и през деня като постепенно скъсяваш времето между сутрешното ставане и първото заспиване докато стане около 2 до 2,5 часа, а от събуждането след първото спане до второто заспиване да няма повече от 3 часа.Така ще е минало достатъчно време до 9 или 9,30 вечерта и ще заспи по-лесно.Аз имах този проблем с големия си син и сега се опитвам да не допускам тази грешка( а аз наистина мисля, че това е моя грешка Naughty).
vesity, и при нас това се случва често, но тогава я взимам на ръце и я гушкам докато заспи отново. Предпочитам това пред няколко часа мрънкане. Peace
Подкрепям danajieva.
Успех, и весело посрещане на Новата Година!

# 48
  • Мнения: 112
  И дъщеря ми заспива след 23.00ч. Рядко я хваща музата  по-рано.Единствено ако  угасим всички лампи и компа, ТВ-ра и легнем и ние, може да се излъже.После и да е светло и шумно  тя си спи.Но  сме в една стая , а и да лягам с кокошките...няма начин.А да  я приспивам и да стана после да си довърша работата- пак  не мога.Затова  така си лягаме късно всички.

# 49
  • Мнения: 17
 WhistlingПОСТОЯНСТВО И ТЪРПЕНИЕ
Дечицата са толкова хитри и как ни въртят на малкия си пръст,ако за всичко съм угаждала
сега просто не се виждам.При всички случай детето е уморено,било то от емоции или игри,то има нужда от почивка и така както го учим да се храни ,да ходи на гърне,да си мие зъбките и т.н. така можем и да го научим да си ляга рано.Ние също живеем в две стаички и на мен не ми се ляга рано с него ,защото после не ми се става а трябва,но го правя заради него.То незнае още кое е редно и кое не-ние сме тези които трябва да го научим.
СТРАШНО ТЪРПЕНИЕ И КЪСМЕТ ВИ ЖЕЛАЯ Crazy

Общи условия

Активация на акаунт