Далл богг "Живот и здраве"

  • 39 019
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 91
Здравейте,
по принцип имам списъка с изискванията, но нямам навика да казвам на лекарите как да си попълват документите, нито да гледам какво са попълнили и да ги карам да коригират. Така че се оказа, че повечето документи, които съм подала досега, са грешни. А когато казах на един лекар, че искам на рецептата да напише дата, той ми каза, че това по принцип не се прави - дори на самата рецепта няма предвидено място за дата. А от подробното ви описание, започвам да се чудя дали не работите в ДаллБогг, честно...

Но искам да обърна внимание на нещо друго. ДаллБогг очевидно са много стриктни по отношение на изискванията към клиентите си. Но това съвсем не означава, че са стриктни при изпълнение на собствените им условия по договора. Пример: по договор трябва да възстановят средствата до 10 дни след предявяване. До момента няма случай, при който да не съм чакала поне 2 седмици.

И така, до момента от предявени 375 лв. са ми възстановили 95 лв. Няма да казвам колко е платил работодателят ми за това удоволствие, но е доста повече. На мен лично това ми прилича на калпав застраховател, който моментално бих сменила, ако ставаше въпрос за колата ми, например, и имах избор.

Пак ще подчертая, че до момента съм работила с 4-5 техни конкуренти и с никой не ми е било толкова трудно да получа това, което ми се полага.

Бих казала, работодатели, ако не искате да направите на служителите си мечешка услуга и да им скъсате нервите, в никакъв случай НЕ избирайте ДаллБогг. Невероятни некадърници, много непрофесионално отношение и кофти обслужване. Това са те за мен!

# 46
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Вече бях писал по-горе че ДБ е към Търговска лига и към г-н ТК.

Ето какво може да намерите с гугъл:

„Търговска лига” АД
„Търговска Лига – Национален Аптечен Център” АД е другият ключов играч на дистрибуторския пазар. Собственост е на Тихомир Каменов и представлява дистрибуторското звено на „Чайкафарма”. Конкретни данни за пазарния дял на компанията е трудно да се предоставят, защото директорът Тони Веков не разреши на IMS Health да оповести пазарният дял на „Търговска лига”. Самият Тихомир Каменов твърди, че пазарният дял на „Търговска лига” в България, преди години е бил 20%, но е спаднал до 4% заради отказ на компанията да дава подкупи. Освен производствено звено, „Търговска лига” си има и верига от аптеки – „Образцови аптеки”, които Тони Веков определя като „приоритетен клиент”. Според данните от Търговския регистър, управител на „Образцови аптеки” в момента е Лилия Георгиева Симеонова, която участва и в управлението на „Чайкафарма”. Според тиражираната информация в интернет пространството обаче, връзката е още по-тясна, защото Елена Иванова Каменова, която преди е държала 94% от „Образцови аптеки”, е съпруга на Тихомир Каменов.

# 47
  • Мнения: 483
ger4eger4e не работя в Дал Богл  Naughty
Стремя се винаги да съм информирана, търся си правата до колкото може, досаждах по телефона и държах конкретно да знам с кого разговарям.
По-миналата година ми се наложи, често да се изследвам, да се оперирам и бях почти изчерпила всичко по пакета, включително и сумата за лекарства и затова много стриктно си търсех правата.
А през 2012 съм ползвала само едни 40лв. за лекарства, защото ме тръшна летен грип.
Договорът ми изтече през октомври и на всичко отгоре съм без работа в момента. Отново ми се налага да направя някой скъпи изследвания и затова се замислих дали сама да не си подновя договора, като вече аз си плащам но нещо финансите ми издишат и го отлагам все още.
Не съм им задиряла точно на време да ми платят, важното беше, че ми плащаха каквото ми се полага, като изключим една операция, но както писах преди преживях го.
И ако имаш такива големи проблеми с тях, защо не се свържеш с  шефа на фонда  и да го обсъдите.
Хайде успех!

# 48
  • София
  • Мнения: 4 123
През 2011 г. бях допълнително осигурена към Далл Бог. Е хора повярвайте ми скъсах си наистина като вас нервите - за прегледи, за лекарства и всички възможно, което те не поемаха автоматично, а аз трябваше да си платя и след това да си предява към тях претенцията за тези неща.
Направо УЖАС!
Наложи ми се операция през октомври 2011 г. в болница с която те си бяха прекратили взаимоотношенията и трябваше аз лично от джоба си да извадя 700 лв. и след това да им изпратя документите за да ми я възстановят. Да ама не............около 1 месец постоянно си късах нервите с тях за тази сума...то не бяха фактури - разбивка, първа страница от картона ми в болницата, декларацията попълнена в болница за избор на екип - копие, епикриза и какво ли още не. От болницата КАТЕГОРИЧНО ми отказаха да ми преснимат 1 страница на картона и да ми дадат копие от декларацията за избор на екип.....стигнах до там да говоря с шефа им за да му обясня на него, че това, което изискват от мен е АБСУРДНО и най вече как аз мога да изисквам така информация и копие от тези неща след като те са за тях ( 3-та страна).

Сега съм към Евроинс и съм 100 пъти по доволна и работят с много повече здравни заведения и изискванията не са им толкова абсурдни.

# 49
  • Мнения: 42
Някой осигурен към Далл Богг да е раждал скоро в Токуда?

# 50
  • София
  • Мнения: 477
Мдам, какво те вълнува. Аз още не съм си оправила изцяло документите с тях. Засега ми възстановиха 500лв. Ще се боря и за останалите 400, само време да ми остане

# 51
  • Мнения: 42
Точно тези 900лв. ме интересуват Simple Smile. Защо само 500лв. ти изплатиха?

# 52
  • Мнения: 1
Това е най-голямата мафиотска застрахователна компания. Тя само иска да се плаща, но не дава нито стотинка по никакъв повод!!! Далеч от тези измамници! Не се застраховайте, ще си разбиете нервната система с тия разбойници, повярвайте ми.

Общи условия

Активация на акаунт