Пак мелодрама

  • 4 634
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 29
Този филм сме го гледали вече.При мен разликата беше че аз субсидирам нашите, а те с моите пари сестра ми.Гадно си е ама им намерих цаката.Режа и хвърлям."Нямаме обувки"- вече няма "ето ти пари за обувки" а "хайде да излезем да си избереш" и така се поуправиха нещата- с "не парични вноски"  Laughing..Но основния начин да не си тровиш нервите е да ограничиш контактите си с тях до минимум.Когато останеш за Коледа само за един кратък обяд ще им "светне" че не са ти първа грижа.Първо ще им стане любопитно кой или какво ги е изместило, после ще дойде и ревността - "кой ни взе детето".Остави ги само със сестра ти и за година две ще изтрезнеят.Покажи й и на нея че не можеш да я дундуркаш до живот и по-често бъди "заета".Така хем си извинена, хем ще видят че бачкаш здраво за стандарта който поддържаш и ще ти уважават труда.А и хората разбират какво са имали чак когато го загубят.

# 46
  • Мнения: 474
Регистрирана, ама и вашите са за бой  Close... Стой на страни доколкото можеш от тях и  си живей живота....
Пожелавам ти щастлив семеен живот с бъдещия ти съпруг и с дъщеричката ти....  bouquet

# 47
МНОГО МНОГО СЪЖАЛЯВАМ!
За пореден път се убеждавам, че просто има такива родители, такива хора.
За себе си имам подобни примери безброй, но не искам да ви утегчавам. Ще кажа само, че зная колко боли да се чувстваш пренебрегнатото дете.
Мен също освен, че ме пренебрегват, но и ме провокират с поведението си като ме бодат непрекъснато по болното място за да покажа ревност, уж това е на майтап. Не го проумявам все още въпреки , че вече и аз съм родител. Не си представям как ще знам какво дразни дъщеря ми и ще се бъзикам с това?! Струвами се гавра, но явно този тип хора или не го разбират така, или просто са Гадни хорица.
Гледай си живота и се опитай да ги игнорираш, не им се обаждай, нека усетят липсата ти, може да им домъчнее, а на теб през това време може да ти стане все едно. УСПЕХ !!!

# 48
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
......припознах се бе си в тази тема ...... Confused


Регистрирана  Hug



Весели празници на всички    bouquet

# 49
  • Мнения: 170
Остави ги само със сестра ти и за година две ще изтрезнеят.Покажи й и на нея че не можеш да я дундуркаш до живот и по-често бъди "заета".Така хем си извинена, хем ще видят че бачкаш здраво за стандарта който поддържаш и ще ти уважават труда.А и хората разбират какво са имали чак когато го загубят.
Именно  Peace Следващата Коледа прекарай с дъщеря си, съпругът си и неговото семейство, не им купувай подаръци, оправдай се с разходите по сватбата. Да видим тогава. С мълчание нищо няма да постигнеш, само ще трупаш още и още горчивина, а един ден ще съжаляваш, че не си казала това или онова, че не си направила нищо... Покажи обидата си, кажи им какво мислиш, спри да премълчаваш, за твое добро е. Това, че си пуснала тази тема, е първият знак, че търпението ти е на изчерпване, и съвсем правилно...

# 50
  • sofia
  • Мнения: 176
Аз обаче не съм съгласна, че сестра ти е невинна. По стечение на обстоятелствата, мен и сестра ми, ни отгледа баба ми, която очевадно обичаше повече сестра ми. Към мен беше груба и жестока, а нея я гевезеше до безобразие. И въпреки невръстната си възраст, сестра ми се съпротивляваше. Един ден, баба ми я завела на сладкарница, да я черпи баклава, но я предупредила да скрие от мен, че да има само за нея (за сестра ми). Е, сестра ми беше отказала и едва, когато взели и за мен, позволила да има и за нея...искам да кажа има и нещо, наречено съвест и то е много важен ориентир в живота.
Иначе, за съжаление, деленето на децата, е често срещано явление. В твоят случай е изключително несправедливо и неразбираемо. Имах една позната, която делеше по същия начин дъщерите си. И аз, понеже не съм прекалено деликатна, я попитах, смята ли че е редно така и не се ли усеща. При което тя отговори шепнешком-ми, как да не му помагам повече (на предпочитаното дете), виж го милото какво ми е глупавичко, та чак малоумно...та понякога предпочитанията не са към "по-качественото", а към "по-некачественото"...

# 51
  • Мнения: 2 013
И аз имах това предвид - че родителите понякога се втурват да помагат на по-неуспяващото дете, без да осъзнават, че нараняват другото. Една приятелка навремето страдаше, че майка й предпочита брат й. Наричала я нейната гордост, а брат й - нейната слабост. Тя не искаше да й е гордост...

Общи условия

Активация на акаунт