Отговори
# 90
  • Мнения: 283
Сега има момченце на годинка и 2 месеца...
Много искаме второ детенце, но също така искам еи да мине малко време и Косьо да попорасне Wink
Аз лично мисля, че разлика от 5 г. би била чудесна, но и по-голяма или по-малка също!
Аз има брат с 10 г. по-малък от мен.

# 91
  • Мнения: 528
Аз нямам братя и сестри, а съм изживяла прекрасно детство. В този смисъл не смятам, че братята и сестрите са чак толкова необходими на човек. ....

Сигурна съм, че едно дете може да има прекрасно детство, дори да е единствено в семейството.  Simple Smile Но от опит мога да кажа, че детството бива още по-прекрасно, когато е споделено от сродна душица в игрите, лудориите, откриването на света, в детските тайни, в мечтите и фантазиите, в среднощните приказки, в първите трепети, дори в съревнованията, ревностите, споделянето, борбите и съперничеството... Simple Smile Аз имам сестра и не бих могла да си представя детство, в което израствам самичка. Тя бе и си остана най-добрият ми и доверен приятел.  Heart Eyes

Не става дума за необходимост, а за любов, доверие и подкрепа.  Simple Smile


Много точно казано  Hug
Аз също имам сестра и споделям всяка твоя дума  Heart Eyes
А и братът или сестрата не са само необходими в детството  Peace Истинска упора и подкрепа намираме единствено в тях, когато започне истинският ни живот и се сблъскваме с проблеми от различно естество. Както казват хората:"Кръвта вода не става!"  Peace

# 92
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Според мен идеалната разлика е 2-3 години.
Моите деца са с разлика 2 год и 2 мес.

# 93
  • Мнения: 641
Малка 2-3 години.

# 94
  • Мнения: 285
     Исках разликата между децата ми да бъде такава, с която да мога да се справя. Т.е. синът ми беше много буйно дете до 5г.-6г. Може би от така наречените "хиперактивни деца". За мен беше немислимо да родя второ дете в този период. Бях физически и емоционално изтощена.
     Сега синът ми ще направи 8г., а аз съм бременна. Спокойна съм, че ще мога да отгледам още едно дете без да лишавам баткото от ласки и внимание за сметка на бебето. И знам, че баткото ще ми бъде помощник и приятел.
     Има една мъдра мисъл: "Човек трябва да създаде толкова деца, колкото може да обгрижи". А към нея бих прибавила, че разликата във възрастта не е от значение щом децата са желани.

# 95
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Аз съм ситуациятана KODA -с хиперактивно дете и предполагам,че също ще изчакаме 5-6 години,преди да създадем второ.

# 96
  • Мнения: 1 187
И моето е от хиперактивните, но смятам, че ще мога да се справя на този етап. Ако Господ даде, разликата ще им е евентуално около 4 г.

Общи условия

Активация на акаунт