Къде бихте емигрирали, ако вече сте решили това?

  • 48 757
  • 595
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 334

Тъжно ми е, че много от българските млади жени след като се сдобият с пари купуват замъци и започват да се изявяват с ремонти - събарят носещи стени; остъкляват веранди от по 100 кв.; заливат с бетон 100 годишен калдаръм и подменят старинни брави с позлатени топки  Sick
Нещо е сбъркано - соц възпитанието ли така ни е повлияло, та бетона да ни създава уют, а химията усещане за чистота... newsm78
Отплеснах се, съжалявам  Embarassed ... но отиваме "там" с твърде завишени очаквания и критерии...
...и като ни помолят да се представим започваме с това какво имаме, а не какви сме!

Да, защото сме българи и показосността винаги е на преден план. Така сме програмирани.

# 586
  • Мнения: 703
Да,вярно е.Винаги сме като на състезание... smile3521

# 587
  • Мнения: 653
Понеже на предната страница говорихте за къщите (в покрайнините)...
Да покажа и аз за какво мечтая...На мнозина  ще им се стори смешно! грозно! малко! първобитно!

след основен ремонт, става  Joy

# 588
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Понеже на предната страница говорихте за къщите (в покрайнините)...
Да покажа и аз за какво мечтая...На мнозина  ще им се стори смешно! грозно! малко! първобитно!

след основен ремонт, става  Joy
На мен много ми хареса зеленината наоколо. Иначе от къщата се вижда много малко за да преценя дали ми харесва. Но местоположението й е добро Peace

# 589
  • Мнения: 1 427
Понеже на предната страница говорихте за къщите (в покрайнините)...
Да покажа и аз за какво мечтая...На мнозина  ще им се стори смешно! грозно! малко! първобитно!
...но за мен това отговаря изцяло на естетическите ми изисквания; разбиранията ми за практичност; духовните ми потребности и финансовите възможности.
Тъжно ми е, че много от българските млади жени след като се сдобият с пари купуват замъци и започват да се изявяват с ремонти - събарят носещи стени; остъкляват веранди от по 100 кв.; заливат с бетон 100 годишен калдаръм и подменят старинни брави с позлатени топки  Sick
Нещо е сбъркано - соц възпитанието ли така ни е повлияло, та бетона да ни създава уют, а химията усещане за чистота... newsm78
Отплеснах се, съжалявам  Embarassed ... но отиваме "там" с твърде завишени очаквания и критерии...
...и като ни помолят да се представим започваме с това какво имаме, а не какви сме!

offtopic
Темата е Къде бихте имигрирали? а не Стилове в архитектурата и строителството Wink А иначе виличка в Ница, за 1500евро на месец, не ми се вижда грозно, малко и първобитно  Mr. Green

# 590
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако се придържаме към основния въпрос в темата, май няма кой още да се включи и ще потъне в забвение. Пък и мисля, че не е извън темата да се коментират потенциално възможни места за живеене.

# 591
  • Мнения: 7 605
А иначе виличка в Ница, за 1500евро на месец, не ми се вижда грозно, малко и първобитно  Mr. Green


Ох боже, това изобщо не е висок наем там  Stop Преди 3 години платихме за етаж от къща, 100 квадрата и градина 700 квадрата, в едно село на Лазурния Бряг, 1450евро студен наем. Смятай. Пък и Ница не е най-доброто, камо ли най-скъпото място за живеене на Лаз. Бряг.

# 592
  • Мнения: 239
А ми може би в Англия .

# 593
  • Мнения: 158
Незнам защо тази имиграция, ми е мечта. А съм наясно, че там сигурно е в стотици пъти по трудно. Не е заради парите или този мит дето го имаше, сега вече малко е поразбит, че там има мнооого пари. Като чели е за самото изпитание може би или това че си сред друга среда с други хора, които не те познават и т.н. Пък и шанса да опиташ, да дадеш и нещо по различно на децата си ли....незнам, но никога няма да се откажа. Просто ни е шубе с мъжа ми да тръгнем ей така, а няма кой да ни бутне рамо или само да ни упъти.... както и да е, отклоних се.

Та по темата: Бих емигрирала в Испания или Италия. Поне в Италия съм била на екскурзия и ми хареса. А Испания е топло....  Laughing Дори си мислех за Тенерифе, там поне е силно развит туризма и бих могла да си намеря работа която ме радва и умея. Та така, на тези места бих емигрирала....  Laughing

# 594
  • Мнения: 2 786
Тъй като се установих в чужбина в държава не по мой избор (а там, от където е съпруга ми), ще напиша просто мисли и разсъждения  Grinning
Бих се установила в държава с добра социална система, стабилна икономика, ниска престъпност и висока предвидимост.
Скандинавските държави са известни с тези си особености, така че в това отношение случих  Wink
От друга страна предпочитам топли страни с по-скоро топъл климат, което не е точно моя случай в момента.
Гърция ме привлича по този параграф.


Най-важното е не къде си, а с кого си там  Sunglasses

# 595
  • Мнения: 7
Мислил съм за САЩ, Канада, Австралия... някъде далече...  искам да се заблуждавам, че колкото по-далече емигрирам, толкова вероятността чалгата в България да ме застигне е по-малка. Това го пиша с ирония...
Напълно съм съгласен с щастлива: "Най-важното е не къде си, а с кого си там  Cool"

Сега сериозно - мисля, че лотарията - Зелена карта за САЩ и тази година няма да се размине без мое участие. Имам много познати там, приятели, които заминаха и създадоха семейства, колеги от университета... С повечето от тях все още редовно поддържам връзка и мисля, че бих могъл да намеря своето място именно в Щатите.

Темата е на 42 страница, предполагам, че авторката и вие няма да имате нищо против, ако отворя

Общи условия

Активация на акаунт