Къде бихте емигрирали, ако вече сте решили това?

  • 48 754
  • 595
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 605
Образованието в училищата е на по-ниско ниво от Б-я.

Би ли обяснила? Мерси   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 199
От държавите, в/у които мислиш според мен Канада е вашето място.
Аз бих мислила и за Н.Зеландия и Австралия на ваше място. Европа - не.


И аз съм на това мнение. Аз може би направо в Австралия бих отишла заради климата. Въпреки че от канадските градове Ванкувър също е с доста мек климат.

# 17
  • Мнения: 1 572
Понеже си писала и Белгия , нека изкажа моето лично мнение по въпроса , пак казвам лично.
Аз съм от Варна , израстнала съм по тур.комплекси / родителите ми работят в тази сфера/ т.е сред хора с различни манталитети и възпитание , учих 100 години 100 неща , говоря 5 езика , работех в Бг , печелех много пари и всичко харчех за себе си...........така...........омъжих се за белгиец , много хубав човек , работи , не мога да кажа че сме много богати но в момента сме на една заплата.Тук съм от 1 година и мога да кажа че това беше най-ужасната година в живота ми , нямам познати , приятелите на мъжа ми са ми адски тъпи , а жените им дваж по-тъпи , отидеш в магазина , в банката-тъпи безлични физиономии , подадеш документ за нещо-затрият го някъде , подадеш втори -пак го затрият и така до полуда , всичко се планира с месеци напред , дори и едното гости , разболееш се - доктор след няколко дни , гинекологичен проблем или зъболекар - след 1 месец и 1 000 000 други гадости
Като кажеш че си от България те гледат все едно си паднал от някое дърво , говорят ти с ръце и крака щото нали си от третия свят и не можеш да говориш , а не сещат че говоря перфектно и френски и фламандски / двата им официални езика / т.е не могат да го допуснат
Мога да пиша до утре , но аз ако съм на твое място бих си стояла в Бг , ето че ти и мъжът ти се постигнали висок стандарт , защо да не го направят и децата ви ?
Мразя ги белгийците , сори , не искам детето ми да расте сред тъпаци , прибираме се в Бг
Коледа и Нова Година -сами , раждането на детето ни- сами , празници- сами , проблеми - пак сами е стига вече писна ми
И моля не стреляйте  Wink

# 18
  • Мнения: 3 371
Понеже си писала и Белгия , нека изкажа моето лично мнение по въпроса , пак казвам лично.
Аз съм от Варна , израстнала съм по тур.комплекси / родителите ми работят в тази сфера/ т.е сред хора с различни манталитети и възпитание , учих 100 години 100 неща , говоря 5 езика , работех в Бг , печелех много пари и всичко харчех за себе си...........така...........омъжих се за белгиец , много хубав човек , работи , не мога да кажа че сме много богати но в момента сме на една заплата.Тук съм от 1 година и мога да кажа че това беше най-ужасната година в живота ми , нямам познати , приятелите на мъжа ми са ми адски тъпи , а жените им дваж по-тъпи , отидеш в магазина , в банката-тъпи безлични физиономии , подадеш документ за нещо-затрият го някъде , подадеш втори -пак го затрият и така до полуда , всичко се планира с месеци напред , дори и едното гости , разболееш се - доктор след няколко дни , гинекологичен проблем или зъболекар - след 1 месец и 1 000 000 други гадости
Като кажеш че си от България те гледат все едно си паднал от някое дърво , говорят ти с ръце и крака щото нали си от третия свят и не можеш да говориш , а не сещат че говоря перфектно и френски и фламандски / двата им официални езика / т.е не могат да го допуснат
Мога да пиша до утре , но аз ако съм на твое място бих си стояла в Бг , ето че ти и мъжът ти се постигнали висок стандарт , защо да не го направят и децата ви ?
Мразя ги белгийците , сори , не искам детето ми да расте сред тъпаци , прибираме се в Бг
Коледа и Нова Година -сами , раждането на детето ни- сами , празници- сами , проблеми - пак сами е стига вече писна ми
И моля не стреляйте  Wink

аз те подкрепям  Peace, няма да стрелям, в холандия съм  Mr. Green .

а за автора на темата - често, хич не бих тръгнала нанякъде.
иначе, там австралия, нова зеландия....мамма миа, само като сметна колко пари ще отиват за самолетни билети и моментално се отказвам.
разбира се, всичко това, чисто субективно.
дето се казва, щом сте решили, дерзайте  Hug

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
И аз в отбора. В процедура сме за Англия. Преди седмица платихме вече и таксата за професионална регистрация за мъжът ми (той е лекар) и няма връщане назад. Моята професия също е в листа с търсените професии за там, надявам се всичко да се нареди. Слава Богу, знаем езика, не сме икономически емигранти, имаме собствено жилище и утвърдени практики тук, но съм го писала и друг път - махаме се от чалгата, не като стил в музиката, а като начин на живот. Не всичко е пари. Тръгваме всички заедно, вземаме си даже и кучето Simple Smile Ще следя темата, интересува ме всякаква информация за Англия.
Престъпност има навсякъде, тук в БГ никак не е малка също. Живея в София, който следи новините знае за какво става дума.
Приятелите ни са заминали къде ли не по света отдавна, тук също сме сами. Училища и детски градини не ме вълнуват, синът ми е студент и  следващата година завършва, той също идва с нас. На нас пък ни се чудят къде сме тръгнали на тези години, ама и това не ме вълнува особено. Искам само малко спокойствие и сигурност, убеждавам се, че който го има, не може добре да го оцени, липсват му други неща, но това е нормално, хората сме различни. Имам приятелки, които бяха решили да се върнат в БГ след няколко годишен престой навън, гонеше ги носталгия, някакъв идеализъм и знам ли още какво. Дойдоха си, поседяха около година (а някои и по-кратко) и се върнаха обратно, въпреки, че и тук имаха всичко. Не издържали на мръсотията, боклучарника навсякъде, софийския трафик, циганите, бездомните кучета, чалгите, беззаконието, липсата на държава и т.н. Ами така е тук.

# 20
  • Мнения: 15
Кебек е мястото! Heart Eyes

# 21
  • USA
  • Мнения: 559
Много е трудно да се каже, защото е индивидуално. Аз например се чувствам чудесно в Калифорния, Кебек ми звучи ужасно студено, въпреки другите екстри. Австралия пък ми се струва много далече от България. Живяла съм в Холандия, на мен много ми харесваше там, но като гледам на други хора не им пасва. Няма идеално място. Трябва просто да си решите къде на вас ви се струва най-добре и да опитате. И там ще има неща, които няма да ви харесват. Много си зависи и от това каква ще ви е ситуацията на вас на това място. Трудно е да се започне отначало. Според мен ако отидете в англоезична държава ще ви е по-лека адаптацията.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 101
Да, разбира се, няма идеално място под слънцето. Квебек и на мен ми е водеща дестинация, все си мисля, че там ще е по-бърза адаптацията. Мнения за всяка държава има и хубави и не чак толкова, но за мен са интересни и полезни, благодаря на всички, които споделят част от живота си с нас. Надявам се и на още отзиви по темата   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 572
Всичко е до човек , има хора които не искат и да чуят за България и такива като мен които всеки ден отмятат календара и броят колко дни им остават до поредното прибиране , зависи кой какво има , кой какво ще изгуби .Дано наистина изберете правилното решение  Peace

# 24
  • Мнения: 3 521
1. Сигурност /говоря за спокоен живот без голяма престъпност/. Хората да бъдат дружелюбни.
2. Условия за образование на дечицата /детски градини, това включва качеството на образованието и достъпно ли е то/
3. Едва да на трето място е стандарта на живот. /наеми, заплати и т.н./
4. Нивото на трудност да се заселиш в тази държава. / говоря за разрешителни за пребиваване, работа и права/

Ако сборите немския в Германия мисля, че бихте се чувствали доста добре.
За съпругът ти - във фирмата, където работя(ИТ-сферата) имаме няколко нови човека на обучение, които дойдоха само с английски(от Индия) и сега си доучват немския. Т.е. почти съм сигурна, че с неговата професия няма да му се наложи да си седи 1 г. в къщи.

Животът е доста сигурен, образованието е на ниво - е трябва да провериш, кое училище е добро и кое не толкова, но това го има навсякъде. Детските градини са на светлинни години от тези в България като програма - индивидуални занимания, ръчна работа, песни, танци, спорт. За стандарт на живот - поне аз нямам оплаквания(Байерн) Laughing, лятото на море, зимата на ски, уикендите са за разходки, а не "да си оправя къщата".

# 25
на мен това толкова наивно ми зву4и, 4е не мога да повярвам, 4е е истина
историята пропуска от всякъде
винаги съм си мислила, 4е хора, които зарязват вси4ко и хукват към неизвестното, явно много са го закъсали и сега какво, разбихте ми представите ....
ама вие хал хабер ли си нямате от живота в някоя определена страна и ваШите конкретни Шансове за реализация там?
 
П.С. ако установите къде се  намира утопия, свиркайите

# 26
  • Мнения: 3 521
Аз , но през седмицата след работа. Работното време на много голяма част (не всички!) от жените в Байерн приключва между 12 и 15 ч.  Sunglasses
Шансът в неделя съседът ти да пили с флекс от 7.30 до 21.30 е точно нула.

# 27
  • Мнения: 4 399
Аз , но през седмицата след работа. Работното време на много голяма част (не всички!) от жените в Байерн приключва между 12 и 15 ч.  Sunglasses
Шансът в неделя съседът ти да пили с флекс от 7.30 до 21.30 е точно нула.

ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪъъъ, на кои жени в Байерн? newsm78 Това звуЧи като жените в Байерн работят по закон до 15:00. Ами аз години наред съм работила в Байерн като жена с много високо квалифицирана професия и съм висяла и до 19:00 и до 20:00. Колежките ми също.

И да, в неделя никой няма да ти пили, но на такива откаЧени като нас, дето не се прибират в 12:00 от работа, ни се наложи да забием 1 пирон в 20:00 Часа и съседьт думка, тропа, за малко на полицията да се обади.  #Crazy Е за 1 пирон отпуска ли да си взема?

Медалът има винаги 2 страни и обективността е в това да можеш да го погледнеш и от двете. Байерн е пракрасно място, но нито правилото е да се работи до обяд, нито баварската консервативност е непременно предимство.

# 28
surfline, оба4е на теб мъжът ти е местен все пак
представи си и двамата да сте вносни, със супер малки деца и само с един английски ...

# 29
  • Мнения: 1 572
Аз , но през седмицата след работа. Работното време на много голяма част (не всички!) от жените в Байерн приключва между 12 и 15 ч.  Sunglasses
Шансът в неделя съседът ти да пили с флекс от 7.30 до 21.30 е точно нула.
Това ми звучи все едно за някоя арабска страна говориш , за каква работа става въпрос ?

Общи условия

Активация на акаунт