Колики при момченцата и момиченцата

  • 8 998
  • 141
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 556
И аз съм го чувала това за коликите,но мисля,че не е вярно,защото синът ми почти нямаше колики.Проплакваше отвреме на време,по-скоро,защото е бил гладен.

# 91
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Георги имаше колики в границите на нормалното, т.е. не много, но все пак имаше. Не мисля, че зависят от пола, индивидуално си е според мен.

# 92
  • Мнения: 5 940
(Той обаче ми беше непрекъснато в ръцете, в слинга, спахме и още спим заедно, а каката освен че не обичаше да я гушкат много, много, тогава не знаех за това чудо "привързано родителство", с което са ти мирни главата и сърцето)
Не мисля, че привързаното родителство решава проблема с коликите. Синът ми не се е отделял от мен в будно състояние за повече от пет минути на денонощие и пак беше с ужасяващи колики. Той е много, много гушкано дете. Още спи при нас.

# 93
  • София
  • Мнения: 44 229
аз не вярвам в такава зависимост....

# 94
  • Мнения: 3 993
Аз не вярвам, че пола на бебето има връзка с коликите. Не съм чела, нито съм чувала, някакво изследване да подкрепя подобно твърдение. Познавам бебета, и момченца и момиченца, които не са имали никакви колики изобщо.

# 95
  • Мнения: 10
не мисля 4е пола на детето определя дали 6те има колики или не.При всяко бебе е строго индивидуално появата на колики.

# 96
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Като майка на момиче и момче, мога да кажа твърдо, че това твърдение за по-силните колики при момченцата изобщо НЕ Е вярно. Всичко си е строго индивидуално и зависи от организма на бебето. Силни колики може да има както едно момиченце, така и едно момченце. Дъщеря ми беше със силни колики в продължение на месец и половина, че и повече дори. То не бе носене, не бе чудо. Синът ми имаше колики точно 2 седмици. И като истински джентълмен не плачеше, а само тежко пуфтеше и въздишаше, но така че да не ни развали спокойствието.  Mr. Green Има и нещо друго. Дъщеря ми се роди месец по-рано и като всяко преждевременно родено дете си се сблъска с доста проблеми, възникнали заради незрелия организъм. Може би и това оказа някакво влияние на силните колики. Синът ми пък се позабави и го преносих с три дни, което обаче е нищо като време. И двамата обаче са кърмени деца, така че коликите нямат нищо общо с храненето им. А и аз по време на кърменето им съм спазвала железен хранителен режим откъм здравословни храни. Така че и това не би трябвало да има нещо кой знае колко общо с коликите по полов признак. Thinking

# 97
  • Попово
  • Мнения: 687
големия ми син имаше зверски колики- хранен е с АМ от 1 месечна възраст, може би до към 3-тия месец го болеше коремчето
малкия ми син нямаше никакви проблеми- кърмих го до 7мия месец
щерката имаше си, но поносимо поне за сега Simple Smile
така че си е до бебенцето според мен, всеки е различен  Peace

# 98
  • плевен
  • Мнения: 1 249
И аз съм от майките на момченца,които могат да се похвалят че проблем с коликите не са имали.

# 99
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Имам син, не е имал колики Thinking

# 100
  • София
  • Мнения: 1 178
Моето момченце имаше колики,но слаби и само привечер преди лягане.
Майка ми е казвала за мен,че съм имала зверски колики до 6-ия месец,то са били чайове,отвари,загряващи компреси... ooooh!
Така че според мен няма зависимост за силата на коликите от пола.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 89
Дъщеря ми имаше зверски колики,които продължиха до четвъртия месец. Момченцето на братовчедка ми,доколкото помня нямаше колики...  newsm78 Не съм сигурна,че коликите при момчетата непременно са по-силни и продължителни. Явно си е до дете.

# 102
  • Мнения: 2 035
Дъщеря ми имаше зверски колики,които продължиха до четвъртия месец. Момченцето на братовчедка ми,доколкото помня нямаше колики...  newsm78 Не съм сигурна,че коликите при момчетата непременно са по-силни и продължителни. Явно си е до дете.

Същата работа и при нас.
И абсолютно подкрепям поста  Peace

# 103
  • Мнения: 2 658
Ми при нас беше така. Малката иzобщо нямаше такова нещо, а батко и си имаше. Но мисля, че просто е съвпадение. Не ми се вярва особено в подобни недокаzани zависимости. Но съм го чувала де..

# 104
  • Варна
  • Мнения: 3 953
При нас важи, незная дали е съвпадение или не, но баткото беше с колики
почти 3-4 месеца, малката имаше също но не толкова силни и за по-кратко време.
А и нали се сещате мъжкото месо боли повече  Mr. Green

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт