Колики при момченцата и момиченцата

  • 8 987
  • 141
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Сега отговорих в една тема и се замислих дали е вярно - че коликите при момченцата са по-силни и по-продължителни, отколкото при момиченцата. Мисля, че е вярно. От четено, споделяно, чуто, видяно...
Какви са вашите наблюдения по този въпрос?  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 544
Същите като твоите.  Laughing Също от четено, чуто, споделено, видяно...  Peace

# 2
  • Мнения: 6 442
Аз имам момченце и колики изобщо не съм разбрала да има..

# 3
  • Мнения: 2 495
И аз така съм чувала, но защо е така? newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 508
При моите деца беше точно обратното  Laughing  Мартин беше кротко и спокойно бебе, плачеше по половин един час само вечер, а Калина направо се измъчи  Confused нямаше капки които да не съм опитала, абсолютно нищо не помагаше  Laughing  мисля, че няма формула, всяко дете си е индивидуално  Peace

# 5
  • Мнения: 9 814
С дъщеря си така и не разбрах какво означават тези прословути колики.
Сега с второто си детенце, за което твърдят, че ще бъде момче предполагам, че ще разбера и то доста ясно. Mr. Green
От чутото, видяното и споделяното с мен също съм стигнала до извода, че коликите при момченцата са по-продължителни и болезнени отколкото при момиченцата.

# 6
  • Мнения: 1 045
За мен няма разлика която да сложи моми4енца и мом4енца под общ знаменател.За мен има разли4ни деца и как приемат лактозата.За6тото коликите са породени от липса на ензим лактаза.Дано да не съм объркала термините само Embarassed
Детето ми е моми4енце и не е млъквала 3 мес.Запо4наха коликите след първия месец изпробвахме вси4ко от бабини ила4и до скъпи лекарства,но 3 месеца бяха ад.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Мисля,че нещата са строго индивидуални-момченцето ми беше почти без колики,а момиченцето ми изпи всичко де-що е измислено за това и пак се мъчеше зверски горкото,и един ден/на края на 1-вия месец/спрях всички капки и край newsm78нищо...все едно тези капки влошаваха нещата,до сега нямам повече оплаквания.

# 8
  • Мнения: 528
При нас беше точно така  Peace
Но пък съм чувала, че първото дете има повече колики, а при второто те се проявяват при майката  Rolling Eyes Странно е, но аз наистина имах колики, когато родих малката  Crazy

# 9
  • Мнения: 11 004
Имам момиченце, така и не разбрах какви са тези прочути колики. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 318
Аз имам дъщеря колики не ми е имала  Peace,с мен роди и едно момиче което с момченцето си не е имала проблеми с коликите,а с 2-то момиченце до 3-я мес. са имали колики  Rolling Eyes
Мисля че е много индивидуално,бях чела,че коликте зависят 70% какво яде бременната,20% кърмачката и едва 10% е генетично  Wink

# 11
  • Мнения: 959
Да, смятам че е вярно.
Поне с моите деца беше така. Синът ми имаше колики до 4 месец а, дъщеря ми не.

# 12
  • Мнения: 264
Аз имам момче и почти е нямал колики.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 658
моята дъщеря имаше страхотни колики, не можеше да се храни от болки. Пробвах всички западноевропейски лекарства в двойни дози и нищо. Като навърши 3 месеца се успокои. Няколко момичета, които родиха след мен и преди мен момчета, не разбраха, какво значат колики.

# 14
  • Мнения: 581
 За първи път попадам на такава информация.Аз имам момиче и не е имала колики.

# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Коликите при Кало започнаха от 14-ия ден и продължиха до 2,5-3 месеца. Не мисля, че е много като период. По-скоро е до дете.

# 16
  • Мнения: 4 292
Имам син и дъщеря. Синът ми нямаше абсолютно никакви колики, или поне аз не съм разбрала. Дъщеря ми има и до сега, макар и не интензивни.

# 17
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Имам две дъщери-голямата врещеше почти денонощно близо 4 месеца,а малката мрънкаше само 20 дена.Мисля, че е индивидуално.

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Ами май е вярно. И аз по наблюдения сред приятелките мисля че е така. Докато сина ми беше в болницата като новороден, имаше един доцент дето все викаше "не се притеснявай ще е добре детето, само че мъжете се адаптираме по-трудно към живота, вие жените сте по-силни и всичко при вас минава по-бързо и лесно" абе той го казваше като на майтап, ама май има някаква доза истина

# 19
  • Мнения: 822
Аз не разбрах какво е това колики  Wink
Може би има нещо общо с пола...

# 20
  • Мнения: 9 776
Аз не съм чувала за такава зависимост. Имам дъщеря и син и нито единия не е имал колики, слава богу Peace.

Блонди, можеш да пуснеш анкета и така да видим дали е вярно твърдението.

# 21
  • Мнения: 941
мисля че не е вярно, мисля че всичко зависи от детето, неговия праг на болка,
Имам две момичета, първото имаше жестоки колики до 6тия месец, много ревливо като цяло бебе, и сега е такава, втората изобщо не е имала колики или ги  е търпяла, сега също е спокойна и напориста бебка, която рядко реве,

# 22
  • Мнения: 5 790
Имам момиченце, така и не разбрах какви са тези прочути колики. Simple Smile

И при мен така. Не е имала колики.

# 23
  • Мнения: 305
И двете щерки откараха доста с коликите - Яна имаше колики до 3 месец, Петя - до 5 месец. Беше си един ужас...

В същото време, познавам момченца, които така и не получиха колики, така че не вярвам на подобни обобщения.

# 24
  • София
  • Мнения: 39 770
От личен опит - при мен беше така. Дияна нямаше никакви колики, само веднъж плака от колики. Алекс имаше колики от родилното отделение.
Но съм говорила с мами с момичета, които са имали доста проблеми с коликите.

# 25
  • Мнения: 1 554
леко колики имаше Peace

# 26
  • Мнения: 3 376
Не е имал колики сина ми.

# 27
  • Мнения: 1 512
Имам момиче и на никоя бъдеща мама не пожелавам коликите които имаше моята бебка.Сестра ми има момченце и не разбра що е това понятие колики както и зъбоникнене.

# 28
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И двамата бяха криви вечер някъде докъм 6-тата седмица, после това отзвуча - обаче класически колики с присвиване и ревове с часове никога не е имал нито баткото, нито дребната.
Не мисля, че коликите имат връзка с пола на детето - имат връзка с алергиите обаче, със сигурност (а за тях пола не е от значение или поне не съм попадала на такава информация).

# 29
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми почти нямаше колики,но от споделено май наистина при момчетата са по силни Peace

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз имам момче и почти е нямал колики.
Peace

# 31
  • Мнения: 1 512
Блонди трябваше да пуснеш анкета за да видим дали има нещо общо с коликите и пола  newsm78 newsm78

# 32
  • Мнения: 305
И двамата бяха криви вечер някъде докъм 6-тата седмица, после това отзвуча - обаче класически колики с присвиване и ревове с часове никога не е имал нито баткото, нито дребната.
Не мисля, че коликите имат връзка с пола на детето - имат връзка с алергиите обаче, със сигурност (а за тях пола не е от значение или поне не съм попадала на такава информация).

Това значи ли, че деца, които са имали силни и продължителни колики са по-предразполовени към алергии?  newsm78

# 33
  • Мнения: 4 434
Имам момче и бяха много силни,имам приятелки с момичета...казват не им се чува гласът Thinking

Може да има нещо вярно...момче по силни,момиче по слаби.

# 34
  • Мнения: 31 198
Също съм чела така и мисля ,че е вярно.

# 35
  • Мнения: 7 723
...току- що и аз писах в темата за коликите,
където отбелязах, че едната ми дъщеря
имаше денонощни колики от третия си ден,
до навършването си на три месеца...нон стоп. ooooh!
... а пък малката веднъж не каза "мрън" и да се присвие...
Коликите не зависят от пола на детето... Peace

# 36
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
И двамата бяха криви вечер някъде докъм 6-тата седмица, после това отзвуча - обаче класически колики с присвиване и ревове с часове никога не е имал нито баткото, нито дребната.
Не мисля, че коликите имат връзка с пола на детето - имат връзка с алергиите обаче, със сигурност (а за тях пола не е от значение или поне не съм попадала на такава информация).
каква е връзката, хедра? стана ми интересно...
иначе аз имам момченце и имахме леко вкиселяване привечер за около два месеца... не мисля, че е било проблем

май разбрах какво искаше да кажеш тук http://www.healthmad.com/Children/Colic-and-Infant-Allergies.74480

# 37
  • София
  • Мнения: 142
Не съм сигурна, че зависи от пола, но малкия е с такива колики, че чак посинява, когато го заболи. А като се замисля и каката ревеше доста.... Confused

# 38
  • Мнения: 393
При моите деца беше вярно- каката ги изкара доста по-леко от малкият, който посиняваше от рев.

# 39
  • Мнения: 4 784
Ако трябва да направя сравнение, бих използвала за пример най-близките ми приятелки в момента - 2 - те имат момиченца, аз и другата ми съседка имаме момчета. Определено момичетата бяха с пъти по - сериозни колики от момчетата. Комшийското момченце почти нямаше колики, Калоян имаше, но с Инфакол ги овладявахме, не сме имали никакви безсънни нощи и мъчения. Точно обратното обаче важеше за момиченцата и техните семейства. Но все пак не ми се иска да вярвам на такива сравнения, за мен коликите са индивидуални и са си до организъм, а не до пол.

# 40
  • into the blue
  • Мнения: 771
При мен от личен опит беше точно така:на щерката гласчето не се чуваше,
докато със сина беше някакъв кошмар.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Дъщеря ми имаше колики от 1 м до 2м и половина. Рев до 1 - 2 часа през нощта, следобедния сън заспиваше с пищене.
Синът ми 10 дни мрънкане и кривотия по 2-3 часа.

# 42
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз знам за момиченца, които са имали по-силни колики от тези на моите момчета.

# 43
  • Мнения: 2 172
С дъщеря си така и не разбрах какво означават тези прословути колики.
Сега с второто си детенце, за което твърдят, че ще бъде момче предполагам, че ще разбера и то доста ясно. Mr. Green
От чутото, видяното и споделяното с мен също съм стигнала до извода, че коликите при момченцата са по-продължителни и болезнени отколкото при момиченцата.


Абсолютно същото  Peace

# 44
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
имам син,но никога не е имал колики,или ако е имал са били много слаби и не е плакал изобщо. Peace

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Дали има значение пола  Thinking

# 46
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Колики не е имала нашата щерка. Наш познат детски хирург беше ни казвал, че при момченцата принципно има повече колики, защото са с по-дълги черва, но си е и до дете.

# 47
  • Мнения: 194
Незнам дали има значение пола на детето ThinkingАз имам момченце и от 15ден на раждането до 4 мес.беше със зверски колики Rolling EyesНищо не помогна.Всичко,което е на пазара мина през коремчето му/имам предвид капки/но,резултат никакъв CrazyЧувала бях,че при момчетата са по-силни и продължителни коликите,но тъй като нямам  свое момиченце за сравнение не смея да твърдя подобни неща Peace

# 48
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
Не помня каката да е имала колики, а малкия и да е имал не съм усетила, защото профилактично от 40тия ден до края на третия месец пи чай от семе от копър вместо вода.
За мен всяко дете си е строго индивидуално и мисля, че няма значение пола на детето.

# 49
  • Мнения: 1 738
Имам момче и не е имал въобще колики.

# 50
  • Мнения: 6 274
Не, Блонди...
Няма нищо вярно в това...
Всичко си е до детенце...

# 51
  • Мнения: 3 034
не е вярно, поне в нашия случай. за мен коликите и начинът им на протичане до голяма степен са резултат на начин на хранене, следване на бебето като дневен и нощен режим и ползване на естествени техники за успокоение.

# 52
  • Мнения: 1 763
Моето момченце почти не е имало колики.

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И двете ми деца нямаха колики

# 54
  • Мнения: 9 973
момче-колики 7м.
момиче-без колики(комшийче)

# 55
  • Мнения: 188
Моето момченце почти нямаше колики. Давах му капки Бейбинос и съм много доволна. Може и да не е от капките, но Калоян имаше колики не повече от 5-6 пъти

# 56
  • Мнения: 2 090
Момченцето ми имаше зверски колики в началото Tired.Надявам се да има такава зависимост момче-момиче,в полза на момиченцата(защото второто детенце очакваме да е такова Heart Eyes)

# 57
  • Мнения: 3 211
Дъщеря ми имаше адски колики от 10 ден до края на 3 месец.
Давах какви ли не капки, имаше временен ефект.

# 58
  • Мнения: 1 006
Синът ми имаше зверски колики до 3-тия месец.

# 59
  • Мнения: 2 015
Аз имам момче и беше със страшни колики цели два месеца.

# 60
  • София
  • Мнения: 5 758
Коликите при сина ми продължиха до към 5-6м  ooooh! Нямам лични впечатления за момиче. Но съм чувала и за много спокойни бебета от мъжки пол, както и за много ревливи девойки. Така че явно е на късмет.  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 629
Ми аз имам момче, но коликите много не ги разбрах Thinking давах чайчета и капки разни и мина леко!

# 62
  • София
  • Мнения: 1 139
От скоро няма колики моето момче,а е вече на 4 месеца и малко.
В началото беше някакъв ужас просто ooooh!,нищо не му помагаше #Crazy

# 63
  • Мнения: 4 335
Синьт ми имаше много силни колики до 5-я месец TiredВечер плачеше с часове,до захласване.Пробвах какво ли не,само Инфакол и сешоара го поуспокояваха малко.

# 64
  • Мнения: 422
и аз така съм 4увала ама дали е вярно не знам,мога да кажа 4е при малката по4ти не усетихме колики Peace

# 65
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Имам две момчета.
Момче първи номер се скъса от денонощни колики, хванаха го на 4-ят ден, спряха на края на 3-ти месец  Close
Момче втори номер, нямаше и помен от колики. Само спеше и ядеше.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
При нас коликите почнаха на 9 ден и са ужасни, имам момиченце

# 67
  • Мнения: 1 674
При баткото коликите бяха по-продължителни.На дребната отшумяха за около месец и половина.

# 68
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
100 % е вярно.
Имам 2 момиченца и са супер спокойни, колики не са имали, спят си по цяла нощ, кротички са Peace
Приятелките ми с момченца много се оплакват, била съм и свидетел, момченцата по-трудно се гледат и повече плачат.

# 69
  • Мнения: 447
ZLATNA  аз пък ще ти кажа, че 100 % не е вярно  Mr. Green Имам момиче и момче. На каката коликите бяха ужасни. В продължение на месеци нищо не помагаше, единствено спането по корем върху мен. Сега си имам подарък от нея- дископатия. Малкия имаше силни колики около седмица- две. Направо песен ми се видяха.

# 70
  • Мнения: 8 999
Знам ли, може и да има такава зависимост. Дъщеря ми нямаше колики. Синът ми имаше. Обаче той спеше в нашата спалня, за разлика от кака си, която от първия си ден вкъщи си имаше стая и легло. В края на втората седмица, аз, изтощена от неговите скрибуцания през цялата нощ, реших, че повече не може да спи при нас, в спалнята. Отделихме го и него. Е, след като вече не спеше до главата ми, се оказа, че явно просто си е мрънкал принципно, а не от колики. Не му чух гласа, освен, когато станеше време за хранене и не пускаше пищялката в действие. После пак си спеше спокойно.
Явно и синът ми е нямал колики, а само сме го набедили.

# 71
  • Мнения: 27 524
...неговите скрибуцания през цялата нощ...
...просто си е мрънкал принципно...
...пускаше пищялката в действие...

Много ме развесели с тези образни обяснения  Joy Hug

# 72
  • Мнения: 400
100 % е вярно.
Имам 2 момиченца и са супер спокойни, колики не са имали, спят си по цяла нощ, кротички са Peace
Приятелките ми с момченца много се оплакват, била съм и свидетел, момченцата по-трудно се гледат и повече плачат.
Тези 100 % на базата на твоите девойки ли са?
Пълни глупости са това,че коликите св влияят от пола на децата.Помислете разумно!
И сина ми и дъщера ми се скъсваха /дъщеря ми продължава/ от колики Angry

# 73
  • Мнения: 4 753
Имам момче, почти не е имал колики... Според мен 100% не е вярно...

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 129
Имам момче, почти не е имал колики... Според мен 100% не е вярно...
Peace

# 75
  • Мнения: 5 940
Три-четири месеца в радиус 500 метра от нас се познаваше , че вкъщи има бебе. Няма такъв рев, повярвайте ми. Досега не съм чувала друго бебе да реве с такива децибели.
И използвах всички познати техники за успокояване-непрекъснато беше гушнат в мен, кърмех го, почти непрестанно беше на гърдите ми. Пусках сешоари, возехме го в кола, тиха музика, капки от цял свят, масажи по коремчето, всичко, което чувах от някъде, че може да помогне. Момче.
След като минаха тези месеци, стана спокоен, весел.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 946
Имам само едно дете - момиченце. Имахме колики от изписването до четвъртия месец.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 337
Май май вси4ко си е до дете- моята госпожица имаше колики то4но 2 дни...

# 78
  • Разград
  • Мнения: 518
Много интресна темичка   bouquet.
Аз направих сравнение за себе си и продължавам да правя, тъй като ги имам и двете и то на еднаква възраст. Колики имаше само синът ми за около 3 седмици, а дъщеря ми не разбра въобще за какво иде реч  Peace.

# 79
  • Мнения: 274
И аз така съм чула.Моите и двете имаха колики няколко дни само. Peace

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Дъщеря ми имаше зверски колики, дъщерята на едната ми приятелка също, синът на друга моя приятелка обаче така и не разбра какво е това. Не съм чела много по въпроса, но личният ми опит показва обратното, което разбира се не е представителна извадка, все пак говоря само за 3 деца.

# 81
  • Мнения: 476
Синът ми нямаше колики.

# 82
  • Мнения: 2 374
Имам дъщеря и изобщо не съм разбрала какво са колики,слава богу.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 101
Синът ми нямаше колики, но с дъщерята ги наваксахме  ooooh! Голям рев беше първите три месеца, никакви капки не ни спасиха от тях, добре че отминаха.

# 84
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз не мога да кажа, че коликите при сина ми са били толкова ужасни и продължителни. Имаше, но почти нямам спомени от тях. Като цяло беше сравнително спокойно бебе, спящо по цяла нощ. Laughing
Чувала съм за подобно твърдение, но нямам много наблюдения, за да кажа дали има нещо вярно или не.

# 85
  • Мнения: 2 960
незнам има или не зависимост от пола на детето.
при нас дъщеря ми имаше-леки и за по кратко време.
синът ми като ,че повечко се мъчи от колики,но пък Инфакола свърши много добра работа при него.

# 86
  • Мнения: 117
Сина ми изобщо нямаше колики

# 87
  • Мнения: 2 818
Сина ми нямаше колики или поне не съм ги забелязала.
Дъщеря ми имаше до 4м.
(Той обаче ми беше непрекъснато в ръцете, в слинга, спахме и още спим заедно, а каката освен че не обичаше да я гушкат много, много, тогава не знаех за това чудо "привързано родителство", с което са ти мирни главата и сърцето)

# 88
  • Мнения: 2 922
И двете ни деца нямаха колики.

# 89
  • Мнения: 4 496
Голямият ми син имаше колики до 4 месечна възраст, малкият- само 2 месеца.
Госпожицата- около 1 месец.
Ако имам четвърто, както излиза, няма да има колики... Joy Joy
До дете си е май. Както и всичко друго.

# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 556
И аз съм го чувала това за коликите,но мисля,че не е вярно,защото синът ми почти нямаше колики.Проплакваше отвреме на време,по-скоро,защото е бил гладен.

# 91
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Георги имаше колики в границите на нормалното, т.е. не много, но все пак имаше. Не мисля, че зависят от пола, индивидуално си е според мен.

# 92
  • Мнения: 5 940
(Той обаче ми беше непрекъснато в ръцете, в слинга, спахме и още спим заедно, а каката освен че не обичаше да я гушкат много, много, тогава не знаех за това чудо "привързано родителство", с което са ти мирни главата и сърцето)
Не мисля, че привързаното родителство решава проблема с коликите. Синът ми не се е отделял от мен в будно състояние за повече от пет минути на денонощие и пак беше с ужасяващи колики. Той е много, много гушкано дете. Още спи при нас.

# 93
  • София
  • Мнения: 44 121
аз не вярвам в такава зависимост....

# 94
  • Мнения: 3 993
Аз не вярвам, че пола на бебето има връзка с коликите. Не съм чела, нито съм чувала, някакво изследване да подкрепя подобно твърдение. Познавам бебета, и момченца и момиченца, които не са имали никакви колики изобщо.

# 95
  • Мнения: 10
не мисля 4е пола на детето определя дали 6те има колики или не.При всяко бебе е строго индивидуално появата на колики.

# 96
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Като майка на момиче и момче, мога да кажа твърдо, че това твърдение за по-силните колики при момченцата изобщо НЕ Е вярно. Всичко си е строго индивидуално и зависи от организма на бебето. Силни колики може да има както едно момиченце, така и едно момченце. Дъщеря ми беше със силни колики в продължение на месец и половина, че и повече дори. То не бе носене, не бе чудо. Синът ми имаше колики точно 2 седмици. И като истински джентълмен не плачеше, а само тежко пуфтеше и въздишаше, но така че да не ни развали спокойствието.  Mr. Green Има и нещо друго. Дъщеря ми се роди месец по-рано и като всяко преждевременно родено дете си се сблъска с доста проблеми, възникнали заради незрелия организъм. Може би и това оказа някакво влияние на силните колики. Синът ми пък се позабави и го преносих с три дни, което обаче е нищо като време. И двамата обаче са кърмени деца, така че коликите нямат нищо общо с храненето им. А и аз по време на кърменето им съм спазвала железен хранителен режим откъм здравословни храни. Така че и това не би трябвало да има нещо кой знае колко общо с коликите по полов признак. Thinking

# 97
  • Попово
  • Мнения: 687
големия ми син имаше зверски колики- хранен е с АМ от 1 месечна възраст, може би до към 3-тия месец го болеше коремчето
малкия ми син нямаше никакви проблеми- кърмих го до 7мия месец
щерката имаше си, но поносимо поне за сега Simple Smile
така че си е до бебенцето според мен, всеки е различен  Peace

# 98
  • плевен
  • Мнения: 1 249
И аз съм от майките на момченца,които могат да се похвалят че проблем с коликите не са имали.

# 99
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Имам син, не е имал колики Thinking

# 100
  • София
  • Мнения: 1 175
Моето момченце имаше колики,но слаби и само привечер преди лягане.
Майка ми е казвала за мен,че съм имала зверски колики до 6-ия месец,то са били чайове,отвари,загряващи компреси... ooooh!
Така че според мен няма зависимост за силата на коликите от пола.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 89
Дъщеря ми имаше зверски колики,които продължиха до четвъртия месец. Момченцето на братовчедка ми,доколкото помня нямаше колики...  newsm78 Не съм сигурна,че коликите при момчетата непременно са по-силни и продължителни. Явно си е до дете.

# 102
  • Мнения: 2 035
Дъщеря ми имаше зверски колики,които продължиха до четвъртия месец. Момченцето на братовчедка ми,доколкото помня нямаше колики...  newsm78 Не съм сигурна,че коликите при момчетата непременно са по-силни и продължителни. Явно си е до дете.

Същата работа и при нас.
И абсолютно подкрепям поста  Peace

# 103
  • Мнения: 2 658
Ми при нас беше така. Малката иzобщо нямаше такова нещо, а батко и си имаше. Но мисля, че просто е съвпадение. Не ми се вярва особено в подобни недокаzани zависимости. Но съм го чувала де..

# 104
  • Варна
  • Мнения: 3 953
При нас важи, незная дали е съвпадение или не, но баткото беше с колики
почти 3-4 месеца, малката имаше също но не толкова силни и за по-кратко време.
А и нали се сещате мъжкото месо боли повече  Mr. Green

# 105
# 106
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не съм го чувала,но дъщеря ми имаше много слабо изразени колики.

# 107
  • Мнения: 438
По-често "обект" на коликите са момченцата, а и при тях са по-силно изразени.Но както се казва: "Всяко правило си има изключение".Имам познати, чиято дъщеричка беше със "зверски" колики до 6 мес.

# 108
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз имам момиченце, което никога не е имало колики или поне неразположение, което да напомня на колики.Но пък моя приятелка, също с момиченце, по повод коликите на нейното каза: " Кажи ми как да се реша на второ дете, като го виждам как страда и не мога да му помогна...".Това разбира се е ситуационно изказване, дадох само пример за пола.

# 109
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз бях чувала,че при момчетата коликите са по-силни,но в нашия случай дъщеря ми имаше по-болезнени и продължителни
колики от сина.При него беше по-скоро леко неразположение,и то от време на време.

# 110
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Синът ми имаше колики точно 2 дни за по 20 -тина мин. Явно е изключение от правилото.

# 111
  • Мнения: 1 194
Аз имам момиче и момче и никое от тях не е имало колики...

# 112
  • София
  • Мнения: 6 259
Имам две момчета. Първото нямаше колики, второто имаше доста първите 2 месеца. Като под колики имам предвид болезнени колики с много плач и безсънни нощи.

# 113
  • Мнения: 5 391
Имам и момче, и момиче.
И двамата имаха колики първите 6 месеца, доста силни и мъчителни Tired

# 114
  • Мнения: 438
Честно казано винаги съм се чудила дали има връзка между начинът на хранене на майката по време на бременността и проявата на колики у бебето. newsm78

# 115
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
според мен няма. или поне аз не съм спазвала кой знае каква диета. даже всеки ден пиех прясно мляко с овесени ядки, не съм забелязала да има повече колики или по-малко ако не ям. те наште не бяха изразени де...

# 116
  • Мнения: 1 428
Не мисля че има такава зависимост.

# 117
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Аз съм с момче - коликите почнаха от 3тия ден и продължиха близо 2месеца или малко повече. Определено бяха силни!

# 118
  • Мнения: 242
Моят син никога не е имал колики-слава богу!!! Praynig

# 119
  • Мнения: 2 908
Блонди,този път не се съгласявам с теб-дъщеря ми я изгледах 3 пълни месеца със зверски колики,денем и нощем,24 часови,неподвластни на Еспумизани,Сабове,чайчета,топли компреси,сушуари и тем подобни-първите две пълни седмици това дете не спеше-нито нощем,нито денем,не можеше да се храни-дам ли му шишето или мъча ли се с гърдата,то не можеше да захапе от болки и ревеше,зачервяваше се и изпъваше гръбнак чак...аз съм ревала с нея 3 месеца от недоспиване и от това,че не може да яде-не знам за друго такова-майка ми се поболя да будува всяка нощ,да се сменяме и да реве,че това дете ще умре като не спи въобще...Дo kрая на 3-тия месец спеше общо 2 часа максимум,май нямаше и толкова без да се буди.Moже и да има момченца карали такова чудо,ама чак такова....

# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Незнам да има връзка.
Сестра ми има момче, аз - момиче.
Нито нейното, нито моето дете имаха колики.

# 121
  • Мнения: 1 305
Първите 3 месеца имахме слаби колики. Когато започнах да захранвам дъщеря ми наново и се появиха коликите цели 2м. Мнението на педиатърката  беше, че рядко се случва но се случва. Незная при кои деца са по силни при момчетата или при момичетата

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 16:23 от Irenn

# 122
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Незнам ама може и да е вярно.С дъщеря ми не разбрах какво е това колика,но с малкия...тока ни спря с таткото.

# 123
  • София
  • Мнения: 4 035
И мойте впечатления са такива, и четсно казано май цялото гледане на момченце е по-трудно от колкото на момиченце поне в ранна възраст, поне дилемите и решенията са повече май newsm78

# 124
  • Мнения: 4 020
Блонди, не знам дали има връзка, най-достоверно би било мнението на майки на момченце и момиченце.

Като цяло досега съм чувала само за две бебета без колики (не форумски бебета, а на мои реални приятелки). Едното е момиче, а другото - момче  Laughing

# 125
  • Мнения: 62
От личен опит мога да споделя, че със сина си почти не разбрах да е имал колики, а с малката два месеца бяха голяма мъка. Мисля, че е индивидуално при всяко дете, хубавото е, че минава все някога! Praynig

# 126
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз мога да кажа,че почти не съм усетила коликите на дъщеря ми,а след
2.5 месец,вече въобще ги нямаше. Peace

# 127
  • Мнения: 184
Като стана въпрос за колики ... ПОДАРЯВАМ Инфакол
Наплашени от коликите на баткото се презапасих /дузина опаковки/ и ми останаха 6 ... - срок на годност до април 2010г.
Доволна съм от тях, преди това бях опитвала със саб симплекс и еспумизан, инфакола подейства при нас.


# 128
  • Мнения: 13
И моите деца нямаха колики или поне не съм разбрала.
На първото давах копърово чайче, а на второто Саб...

# 129
  • Мнения: 805
Имам 2 дъщери и не знам какво са колики newsm78?

# 130
  • Русе
  • Мнения: 86
Приятелки, които имат момчета се бяха видяли в чудо заради коликите. Децата плачеха по цял ден, носиха ги на ръце.
Приятелки, които са с момичета не са се оплаквали.
Моята дъщеря не е имала колики. Беше спокойно бебе, което по цял ден спеше.

# 131
  • София
  • Мнения: 23 097
Имам 2 дъщери и не знам какво са колики newsm78?
Е, аз имам една и положението е същото  Wink Размина ни се тази ужасна "екстра"  Mr. Green

# 132
  • Мнения: 2 110
При мен - при момчето имаше колики около 4 месеца, при момичето изобщо нямаше !

# 133
  • Мнения: 312
Дъщерщя ми имаше колики почти 3 месеца.

# 134
  • Мнения: 7 474
Момиче- колики около два месеца през вечер за по два часа.

# 135
  • София
  • Мнения: 1 535
При моите не е вярно.
Дъщеря ми се измъчи, а и ние покрай нея. Докато не стана на 6 месеца какви ли не капки и чайове изпи - нищо не помогна.
Сега с малкия почти не разбрах какво беше това  Peace

# 136
  • Мнения: 682
Дъщеря ми почти нямаше колики. Кърмя я и предполагам, че това помогна до известна степен.

# 137
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
При сина ми коликите продължиха 3 месеца, при дъщеря ми 10 дни.

# 138
  • Мнения: 325
При сина ми бяха по-слабо изразени и по-кратко време,отколкото при дъщеря ми.

# 139
  • Мнения: 1 558
При мен се потвърди тезата,че коликите при момченцата са по-силни и продължителни Peace

# 140
  • Мнения: 3 929
Така съм чувала и аз. Синът ми имаше силни колики в продължение на 3 месеца, след което спряха отведнъж. Не мога да направя сравнение с коликите при някое момиче, но се сещам, че дъщеричката на кумовете ни се роди преди два месеца и има доста силни колики.

# 141
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми имаше силни колики до 4 месец. Нищо не помагаше, беше голямо наказание.

Общи условия

Активация на акаунт