Колики при момченцата и момиченцата

  • 8 990
  • 141
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз имам момче и почти е нямал колики.
Peace

# 31
  • Мнения: 1 512
Блонди трябваше да пуснеш анкета за да видим дали има нещо общо с коликите и пола  newsm78 newsm78

# 32
  • Мнения: 305
И двамата бяха криви вечер някъде докъм 6-тата седмица, после това отзвуча - обаче класически колики с присвиване и ревове с часове никога не е имал нито баткото, нито дребната.
Не мисля, че коликите имат връзка с пола на детето - имат връзка с алергиите обаче, със сигурност (а за тях пола не е от значение или поне не съм попадала на такава информация).

Това значи ли, че деца, които са имали силни и продължителни колики са по-предразполовени към алергии?  newsm78

# 33
  • Мнения: 4 434
Имам момче и бяха много силни,имам приятелки с момичета...казват не им се чува гласът Thinking

Може да има нещо вярно...момче по силни,момиче по слаби.

# 34
  • Мнения: 31 204
Също съм чела така и мисля ,че е вярно.

# 35
  • Мнения: 7 723
...току- що и аз писах в темата за коликите,
където отбелязах, че едната ми дъщеря
имаше денонощни колики от третия си ден,
до навършването си на три месеца...нон стоп. ooooh!
... а пък малката веднъж не каза "мрън" и да се присвие...
Коликите не зависят от пола на детето... Peace

# 36
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
И двамата бяха криви вечер някъде докъм 6-тата седмица, после това отзвуча - обаче класически колики с присвиване и ревове с часове никога не е имал нито баткото, нито дребната.
Не мисля, че коликите имат връзка с пола на детето - имат връзка с алергиите обаче, със сигурност (а за тях пола не е от значение или поне не съм попадала на такава информация).
каква е връзката, хедра? стана ми интересно...
иначе аз имам момченце и имахме леко вкиселяване привечер за около два месеца... не мисля, че е било проблем

май разбрах какво искаше да кажеш тук http://www.healthmad.com/Children/Colic-and-Infant-Allergies.74480

# 37
  • София
  • Мнения: 142
Не съм сигурна, че зависи от пола, но малкия е с такива колики, че чак посинява, когато го заболи. А като се замисля и каката ревеше доста.... Confused

# 38
  • Мнения: 393
При моите деца беше вярно- каката ги изкара доста по-леко от малкият, който посиняваше от рев.

# 39
  • Мнения: 4 784
Ако трябва да направя сравнение, бих използвала за пример най-близките ми приятелки в момента - 2 - те имат момиченца, аз и другата ми съседка имаме момчета. Определено момичетата бяха с пъти по - сериозни колики от момчетата. Комшийското момченце почти нямаше колики, Калоян имаше, но с Инфакол ги овладявахме, не сме имали никакви безсънни нощи и мъчения. Точно обратното обаче важеше за момиченцата и техните семейства. Но все пак не ми се иска да вярвам на такива сравнения, за мен коликите са индивидуални и са си до организъм, а не до пол.

# 40
  • into the blue
  • Мнения: 771
При мен от личен опит беше точно така:на щерката гласчето не се чуваше,
докато със сина беше някакъв кошмар.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Дъщеря ми имаше колики от 1 м до 2м и половина. Рев до 1 - 2 часа през нощта, следобедния сън заспиваше с пищене.
Синът ми 10 дни мрънкане и кривотия по 2-3 часа.

# 42
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз знам за момиченца, които са имали по-силни колики от тези на моите момчета.

# 43
  • Мнения: 2 172
С дъщеря си така и не разбрах какво означават тези прословути колики.
Сега с второто си детенце, за което твърдят, че ще бъде момче предполагам, че ще разбера и то доста ясно. Mr. Green
От чутото, видяното и споделяното с мен също съм стигнала до извода, че коликите при момченцата са по-продължителни и болезнени отколкото при момиченцата.


Абсолютно същото  Peace

# 44
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
имам син,но никога не е имал колики,или ако е имал са били много слаби и не е плакал изобщо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт