До майките с по две деца- замисляли ли сте се за трето?

  • 5 692
  • 150
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 268
Мама Цоцоланка,признавам не изчетох целия ти пост от предната стр.,много е дълъг.Това,което разбрах обаче е,че си много щастлива с децата си и много се радвам за теб.Желая ти от сърце много радости у дома.
Аз за себе си смятам,че съм постигнала максималното с моите две деца,още повече,че са и с голяма разлика,което ме накара да се насладя на всеки миг от детството на децата ми,без да лишавам другото от внимание.Избора всеки го прави сам за себе си,но това,което ми се иска да кажа на младите мойчета във форума е-не оставайте с едно дете,след време ще е късно да поправите грешката.

# 136
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Винаги съм искала трето, но искам този път разликата да е по-голяма. На мъжът ми не му стиска, но му казах, че тогава друг ще е бащата и няма избор.  Peace

# 137
  • Мнения: 11 607
Избора всеки го прави сам за себе си,но това,което ми се иска да кажа на младите мойчета във форума е-не оставайте с едно дете,след време ще е късно да поправите грешката.

  bouquet
Да, така е......Работих известно време с жена, която имаше един син. Беше тогава последен клас. Приказвали сме много за избора колко деца да имаш......Тя бе категорична,че едно дете и стига. Въобще така оборваше всеки, който би и казал нещо по-различно. Трудно го гледала, трудно раждане и какво ли не още.......Беше на 101%,че това е най-доброто за нея - да има 1 дете......Срещнахме се скоро пак......Сина отишъл студент......И каза - Чак когато отиде студент, когато апартамента утихна, когато все ми се причуваше,че той идва и т.н., чак тогава разбрах каква огромна грешка съм направила,че съм останала с 1 дете. Сега, ако мога да поправя нещо от миналото си - то бих се решила и второ дете да имам. Но го осъзнах прекалено късно. За съжаление.

Няма какво да добавя! Агитирам всички мои познати да имат не 3 деца, но поне 2..........

# 138
  • Мнения: 349
Мамо Цоцоланке  Hug

# 139
  • Мнения: 2 171
.......Беше на 101%,че това е най-доброто за нея - да има 1 дете......

Аз съм чувала подобна реплика, но с малко по-различен вложен смисъл: "Имам едно дете, не мисля да раждам повече, и без друго няма начин да го обичам колкото него, постигнала съм мисията в живота, станала съм майка" Mr. Green. Не съм се опитвала да оборвам тези доводи, всеки има право да живее както си иска. Но аз съм израснала сама и знам колко е тежко и натоварващо за едно дете да бъде единствено.

А за празния апартамент - то гаранция никога няма. И четири деца да има човек, пак в един момент може да остане сам Confused.

# 140
  • Мнения: 349
Съжалявам, че се отклонявам по темата - имам колежка на 60 години, която всеки ден се измъчва, че едно време мъжът й я е накарал да направи аборт, защото няма да обича толкова другото дете, колкото синът им. Е синът им е много грижовен, но тя не спира да се обвинява. Много често влизам в темата на Многодетните мами и ще си позволя да цитирам /мама цоцоланка няма да ми се сърди  newsm76/, не помня точно коя мама и дали точно тъй беше "Майчиното сърце е като пътека, колкото повече крака тичат по нея и я газят, толкова по-хубава и голяма става"
 На всички ви  Hug и спокоен уикенд

# 141
  • София
  • Мнения: 679
Започнах да се замислям за трето дете няколко месеца след като бебка навърши годинка, на шега с мъжа ми се смеехме, но аз си мислех, че ще е по-добре като пораснат малко девойките, но така се случи, че забременях през юни миналата година бебка беше на 1г.8м. след първоначалния шок  от изненадата разбира се му се зарадвахме. Съдбата ни изигра лоша шега загубих бебчето и съответно се амбицирах да не чакам голяма разлика, та сега живот и здраве тази година ще имаме нашето трето съкровище.
Аз самата съм трето дете от четри не сме гледани в охолство, но и нищо не ни е липсвало, научени да бъдем самостоятелни личности, всеки по-малко или повече се оправя в живота.

# 142
  • Мнения: 11 607
А за празния апартамент - то гаранция никога няма. И четири деца да има човек, пак в един момент може да остане сам Confused.

Човек неизбежно в един момент остава сам......Децата растат, женят се и работят - някой в граница, други зад граница - животът е шарен. Но колежката имаше предвид,че ако имаше още едно, то щеше да е по-малко от сина и и сега то ще е ученик и ще е около нея........

И за съжаление е вярно и нещо друго - Една майка може да изгледа 10 деца, но 10 деца не могат да гледат 1 майка........Дано на никой тук не се случва това! Колкото и деца да имаме, апартаментите ни в един момент и празни да останат, душата ни да е пълна със спомени, които да ни греят и ни дават сили за да продължим напред, въпреки сивотата и монотонността.

# 143
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
На Цоцоланка една голяма  Hug

И едно голямо извинение, защото ме покани в темичката ... но искам да изчакам и третото да се роди и тогава. Все още приживявам известен  шок от новината и ми е малко трудно. Все пак ще родя трето дете за 4 години и половина ...
Спокойно,купона е пълен,аз вече се тренирах и сега  ми липсват когато не са около мен,ей сега 2 от децата тръгнаха за баба си,ами не ми е хубаво,ама няма начин и бабите са хора искат да си видят внуците.
Мама Цоцоланка  ,продължавай да пишеш така хубаво  и без това все повече мисля за 4то,накрая мен ще навиеш.

# 144
  • Мнения: 5 391
Да, все по-често напоследък.
Дали ще се осъществи обаче...не знам.

# 145
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Още когато се оженихме с мъжа ми искахме 3 деца. Просто,пред нас никога не е стоял въпроса дали да са по-малко от три... Вярно,положението със заплащането наистина е критично,но в България,ако чакаме да се оправим,то по-добре да не мислим изобщо за деца  ooooh!  Господ помага! Praynig
reni Hug И ние така,но направихме доста голям интервал между първите две и третото Grinning

# 146
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
А  не  първо  да родя  второто   живот и  здраве  ,ама  трето   не  категорично  .  Stop

Винаги съм искала  две   деца  ,ама три   малко множко ще ми дойдат  на   тоя   скъп  живот .



# 147
  • Варна
  • Мнения: 11 340
С мъжа ми искаме да имаме 3 деца. Сега второто е на път, живот и здраве, след още 5 години, ще се пробваме за трето. Heart Eyes

# 148
  • Мнения: 7 723
С мъжа ми искаме да имаме 3 деца. Сега второто е на път, живот и здраве, след още 5 години, ще се пробваме за трето. Heart Eyes
Голяма си оптимистка ooooh! Joy
Леко раждане ти желая  Hug

# 149
  • София
  • Мнения: 5 079
Да, обаче....не ми стиска... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт