Не можем да махнем памперса

  • 5 119
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 41
 Точно така- най-добре през лятото.  На малката го махнах при навършването на 2 годинки, включително и нощния- нямам проблем с нощно напикаване, дори понякога самичка се буди, за да пишка,но обикновено издържа до сутринта. При голямата ползвах нощни памперси до 4 годинки, сега е на 7 и все още се случва да се напишка нощем, за това съм сложила найлон под чаршафа.
 Все пак при всяко дете е индивидуално- при някои деца пикочния мехур укрепва по-късно и за това не могат да задържат нощем, но в твоя случай не мисля, че е здравословен проблем.

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 11:43 от Radostislava

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Наистина е големичко детето .През лятото го махай и не го слагай повече ,иначе няма да се научи да се стиска .Ако има здравословен проблем го лекувай Не чакай да мине от самосебе си . Peace

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За разлика от приучаване детето да ползва гърне и тоалетна през времето, когато не спи, то нощното напикаване няма много общо с научаването и с навиците. В първия случай активната роля на родителя е голяма и резултатите са производни от нея. При нощното напикаване причините могат да са от най- разнообразен характер, включително и здравословни- както физиологични, така и психологични.
Бих те посъветвала да прочетеш в здравния форум темите за нощно напикаване, а не тези за приучаване към гърне. Нещата, както писах, са коренно различни. На 3,5 години е още рано за притеснения, но след 4 годишна възраст можеш да потърсиш специалист /и/ за консултация /и/. Недаването следобед или вечер на течности не решава проблема с нощното напикаване, ако такъв е налице. Буденето нощем допринася повече до вреди, отколкото до някакви ползи. Едно от най- вредните неща в такива случаи е да се остави детето мокро през нощта. Нищо не се постига с тези прийоми. Пиша именно от позицията на дете, което е имало такъв проблем до 7 годишната си възраст.
В заключение при нощното напикаване /напикаване по време на сън/ "активните мерки" се взимат от специалист, който ще установи конкретната причина /ако може, не винаги това е възможно/, за да приложи и необходимият метод, а ако се налага- и лечение.
Съгласна съм с мнението. Peace

# 33
  • някъде
  • Мнения: 979
И при нас е проблем нощния памперс...Дневния го махнах лесно-заведох я на гости при малко по-големи деца,които пред нея седнаха на гърнето и тя нали си ми е любознателна,сама пожела да седне Heart EyesОттогава си ходи на гърнето и аз съответно я похвалвам.
Но през нощта е страшно.София ожаднява точно преди да си легне,изпива по 2 шишета вода и после е ужас.Ако не съм легнала до 1-2 часа,сменям памперса,но ако не го направя сутрин е мокра до раменете.
 

# 34
  • Мнения: 112
   Ами и ние махнахме памперса преди месец.Напикава се само нощем няколко пъти.Предполагам, че ако заспи наистина много дълбоко става така.Но  по 2-ва пъти на нощ я будя , за да няма аварии.Не е приятно, но как инъче да си създаде навици?
   Докато племенницата ми  беше с памперс до 3г и след като аз настоях  да й го махнат, тя нито веднъж не се е напишкала нощем.Но тя просто си стиска, ако не я сложиш на гърнето  сама няма да се  сети.Цял ден  ще се стиска така.
   Имам приятелка в чужбина и  тя ми каза, че при тях децата не ги насилвали  да махат памперса, но това не пречело  да се отучат да пишкат  в гащите после.Е, нейното  рано се отучи по чисто български табиат LaughingИ аз се чудя кое е по-добро решение.С памперса се наспиват, инъче  ги будим нощем.Всичко е до детето.

# 35
  • Мнения: 1 380

Само искам да попитам нещо - слагате ли нещо под чаршафа, как процедирате, за да не се мокри матрака?
Аз слагам протектор за да не ми мокри.

# 36
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Какъв е този протектор?
Моят син спи като шило - понякога краката са му върху възглавницата. Освен това спи в чувалче.... само си представям какво пране ще падне лятото  ooooh!

# 37
  • Мнения: 1 380
Какъв е този протектор?
Моят син спи като шило - понякога краката са му върху възглавницата. Освен това спи в чувалче.... само си представям какво пране ще падне лятото  ooooh!
Ами водят го "протектор за легло".
Ето виж как изглежда:
http://mebeli.bg/index.php?m=320&lang=1&category=182& … id=5061&col=1
Слага се над матрака, под чаршафчето.Много е удобен.Нашият не е пропускал.

# 38
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Благодаря   bouquet

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз да се включа за нощното будене. Понеже имах проблем с голямото ми дете, от много лекари знам, че не се препоръчва изобщо. Никакъв навик не се създава, най-много да се научи да ходи през нощта, а не това е целта, нали? Освен това се нарушава съня на детето и е възможно да се появи нервност.

# 40
  • Мнения: 8 999
Оставете си го така. С възрастта ще се научи да се сдържа. По-добре не го будете, защото така ще създадете още по-вреден навик да става нощем и да ходи до тоалетна. Просто някои деца по-късно успяват да контролират физиологичните си нужди.

# 41
  • Мнения: 46 520
Ако не е здравословен проблем, детето ще спре да го прави, когато стане физически готово.
Ако е здравословен проблем, ще се лекувате.
И в двата случая е добре да не будиш, лишаваш от течности и т.н. изтезания Tired

София също спи още с памперс.
Малко по-различно е при нея - не го напикава в 99% т случаите, нощем си става, ако иска да пишка, но махна ли го започва да се напикава.
Затова си спи с него, не ми пречи, щом това я кара да се чувства по-уверена, когато го превъзмогне, сама ще ми каже, имам й доверие, така стана и с дневния.

Общи условия

Активация на акаунт