Как да му дам биберон- залъгалка

  • 3 837
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Мами помогнете ми!!! Моят бебчо не иска биберон залъгалка. Постоянно си смуче пръста, но не иска биберон. Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 2 374
Oт една страна е по-добре,защото после няма да ти се налага да го отучваш.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 227
Кърмиш ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
А защо ти е да му даваш биберон? Има бебета, които не искат такъв. Синът ми беше от тези бебета. Изобщо не пожела да смуче биберон.

# 4
  • Мнения: 3 993
Нищо не прави, щом не иска - не иска. Не е задължително да смуче биберон-залъгалка. Явно други неща са му по-вкусни за смучене, като пръстите му например.  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 44 115
Радвай се Simple Smile

Защо толкова искаш да му тикаш глупавата залъгалка....и то на 3 месечно вече бебе?

и моят не е ползвал....

# 6
  • Мнения: 27 524
Oт една страна е по-добре,защото после няма да ти се налага да го отучваш.

О, да, то от биберон супер трудно се отучва все едно  Crazy Режеш го или го хвърляш. А с палчето какво правим?  Wink
Смученето на палеца е милион пъти по-кофти, вреден и труден за премахване вариант.

Опитай все пак да го научиш на залъгалка, пробвай с каучукова, с различни форми. И синът ми не искаше до 3 месечен, смених няколко вида и се оказа, че харесва обикновените, леко плоски и каучукови, а не силиконови и ортопедични. Успех  Hug

Радвай се Simple Smile
Защо толкова искаш да му тикаш глупавата залъгалка....и то на 3 месечно вече бебе?

Да се радва за смученето на палец?  Shocked

# 7
  • Мнения: 672
Oт една страна е по-добре,защото после няма да ти се налага да го отучваш.

О, да, то от биберон супер трудно се отучва все едно  Crazy Режеш го или го хвърляш. А с палчето какво правим?  Wink
Смученето на палеца е милион пъти по-кофти, вреден и труден за премахване вариант.

Опитай все пак да го научиш на залъгалка, пробвай с каучукова, с различни форми. И синът ми не искаше до 3 месечен, смених няколко вида и се оказа, че харесва обикновените, леко плоски и каучукови, а не силиконови и ортопедични. Успех  Hug

Радвай се Simple Smile
Защо толкова искаш да му тикаш глупавата залъгалка....и то на 3 месечно вече бебе?

Да се радва за смученето на палец?  Shocked

Подкрепям. Баткото си смучеше палеца и не искаше никакъв биберон. Смука го до 2 годишен. Голям зор беше отучването.
С малкия бях категорична, че ще направя всичко възможно да му попреча да си смуче пръста. Успях, пръста го заменихме с каучуковия биберон на Чико.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Щом не иска,не го насилвай,то си знае.  Wink

# 9
  • Мнения: 476
Мами помогнете ми!!! Моят бебчо не иска биберон залъгалка. Постоянно си смуче пръста, но не иска биберон. Какво да правя?

Упорствай. Моето дете също не искаше, но съвсем умишлено го научих. Отучи се много лесно, без драми. Виждала съм ужасни поражения на палчето на едно детенце. Няма да го забравя.

# 10
  • Мнения: 9 814
Ами и аз бих се радвала, че бебето ми не иска залъгалка.
Моето дете пък беше с биберон от 3 месечно до навършване на 2 години и половина.
 ooooh! Голям зор беше отказването.
Е, явно за някой е твърде просто - режеш или хвърляш. За някой обаче хич не е.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 115
 Blush Blush Blush
засрамвам се абсолютно...така става като четеш по диагонал...хич не видях, че си е смукарло пръста.....за това така реагирах...въпреки, че аз по принцип не съм привърженик на залъгалките и хич не съм си мъчила детето да го уча на такава....
така или иначе на 3 месеца според мен е твърде късно да се учи на залъгалка.....за това повечето майчета, които искат децата им да ползват им ги слагат в устите още в родилното.....

Но, моят залъгалка не е ползвал, имаше един момент точно на три месеца когато откри колко вкусни са рацете му, тикаше си пръсти, длани, ковто намереше в устата....особено като го присвиеха коликите....с кърмене на поискване...общо взето изчезна този мерак за 2-3 седмици....
Та не всеки палец в устата задължителнио значи вреден дългогодишен навик....
Та според мен ако не иска залъгалка и детето е кърмено - ако почне по-често да го слага да суче, то ще си задоволява достатъчно сукателният рефлекс и няма толкова да си дъвче палеца....също може с разни чесалки за венци да се пробва - може по-да му харесат от залъгалка...

# 12
  • Мнения: 1 479
Браво на детето,че не иска биберон!Моите две момчета категорично отказаха,но не са си смукали прьстите.Не знам защо трябва да се натрапва нещо,което детето определено не иска.Може да му се отклони вниманието по друг начин,като му се даде играчка в рьцете. Wink

# 13
  • Мнения: 2 172
И моето дете никога не е смукало биберон,направо и се гадеше от него,какви ли не опитах,не и не  Crazy Но пък виж пръста как свирепо смучеше  ooooh! Опитах се да я отуча Не и не!Откакто стана на 2 месеца само с пръст заспива (левия палец).Допреди 2 седмици си го смучеше преди сън или когато и се скарам.Направо го беше деформирала.Целия сплескан и надран от зъбите  Rolling Eyes Но реших,че е крайно време да спре.Въобще не ми се вярваше,че ще стане,но и купих този Даум Ексол и още от първия ден не си го сложи в устата.По-трудничко заспа,но все пак успя.Мажа го още (вече 2-ра седмица),за да свърши шишенцето,но вече въобще и не поглежда пръста.Изключително бързо се оттучи от този грозен навик,за което съм много щастлива  Praynig
  Така че не е задължително да му пробутваш биберон.После едвам,ще го махнеш.Освен и него на намажеш с този Даум Ексол-няма и да го помирише повече  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 544
Мами помогнете ми!!! Моят бебчо не иска биберон залъгалка. Постоянно си смуче пръста, но не иска биберон. Какво да правя?

Упорствай. Моето дете също не искаше, но съвсем умишлено го научих. Отучи се много лесно, без драми. Виждала съм ужасни поражения на палчето на едно детенце. Няма да го забравя.

Напълно подкрепям.

# 15
  • Мнения: 2 334
Пробвай с друг модел.Ако си предлагала силиковов вземи каучук,ако е с капковидна форма вземи анатомичен-мисля че ще помогне   Peace

# 16
  • Мнения: 2 090
Моето дете като беше бебче също не искаше Confused.Научи се като стана на 6 месеца и започнаха да го мъчат зъбките.Преди това го смучеше само ако му го държиш на устата Rolling Eyes,а беше много ревлив,хем го успокояваше биберона,хем го изплюваше веднага щом го пуснеш Crazy.Без истерии и ревове се отказа от биберона на една годинка.
Смученето на пръстче е доста по-голям проблем от залъгалката,така че по-добре по-малкото зло.

# 17
  • Мнения: 535
Пробвай да сложиш нещо сладичко - например капките за колики "Sab"  Laughing Моята щерка само така засмукваше  биберон Rolling Eyes Не съм я и мъчила много, де  Crazy

# 18
  • Мнения: 27 524
Ами и аз бих се радвала, че бебето ми не иска залъгалка.
Моето дете пък беше с биберон от 3 месечно до навършване на 2 години и половина.
 ooooh! Голям зор беше отказването.
Е, явно за някой е твърде просто - режеш или хвърляш. За някой обаче хич не е.

Франческа, нещо бъркаме понятията май  Hug И аз бих се радвала, ако моето дете не иска залъгалка, НО при условие, че не си смуче пръста. Ясно е, че смученето на палец е в пъти по-вредно и неприятно от залъгалката. Значи от двете злини избираме по-малката  Simple Smile И не, не е просто режеш и хвърляш, но има разлика - МОЖЕШ да го направиш с биберона. С палчето - не  Wink

Браво на детето,че не иска биберон!Моите две момчета категорично отказаха,но не са си смукали прьстите.Не знам защо трябва да се натрапва нещо,което детето определено не иска.Може да му се отклони вниманието по друг начин,като му се даде играчка в рьцете. Wink

Да, да, то бебето със сигурност ще предпочете да си мотае из ръцете играчка, вместо да си лапне пръстчето за утеха  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 219
при нас по същия начин се отказваше настойчиво биберона,но на 2 месеца принудително я научих,защото проблема с палеца е по-сериозен според мен.Особено ме притесни това,че аз самата имам много вреден навик от бебе-Гризах си ноктите 20 г. Mr. Green Blush Sick ooooh!Затова не исках дъщеря ми да се обременява с такива навици.Още повече че имам и позната,която е на 22г.и още си смуче палеца,като се прикрива с другите пръсти.Прави го несъзнателно,но всички го виждат и е доста кофти EmbarassedМалко се отклоних от въпроса,но моят съвет е упорито да я предлагаш и ще се научите.ЕСТЕСТВЕНО съветът ми е,АКО НАЙСТИНА ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СЪС СМУЧЕНЕТО НА ПАЛЕЦА NaughtyПри други обстоятелства мисля,че биберона не бива да се приучава. PeaceУспех

# 20
  • Мнения: 8 999
Щом не иска биберон, няма как да му го застопориш в устата насила. Но това с пръстчето е лош навик, дано да премине бързо.

# 21
  • Мнения: 212
  Проблема с палеца е по сериозен според мен, спрямо залъгалката. Аз съм виждала страшни поражения от смученето на палец, при едно момченце, т.е. той си смука палеца до около 6г., но пръстчето му беше изтъняло, а за зъбките да не говорим - бяха се оформили така, че като си затвори плътно горната с долната челюст се получаваше дупка под формата на елипса. Кофти картинка, но благодарение че се отучи навреме, когато му се сменяха млечните зъбчета, че да не бере срам като по-голям!  Embarassed

# 22
  • Мнения: 9 973
само не слагай мед на бибата  Naughty

# 23
  • Мнения: 1 479
 Проблема с палеца е по сериозен според мен, спрямо залъгалката. Аз съм виждала страшни поражения от смученето на палец, при едно момченце, т.е. той си смука палеца до около 6г., но пръстчето му беше изтъняло, а за зъбките да не говорим - бяха се оформили така, че като си затвори плътно горната с долната челюст се получаваше дупка под формата на елипса. Кофти картинка, но благодарение че се отучи навреме, когато му се сменяха млечните зъбчета, че да не бере срам като по-голям!  Embarassed
Хайде сега не шашкай авторката на темата. WinkБрат ми си смучеше палеца до 1-ви клас ooooh!Обаче-не му се изкриви челюстта,а самият палец просто бе като "гьбясьл".В момента е пич та ....  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 1 763
И моето мнение е, че щом не иска, не може да го накараш на сила. Наблюденията са ми, че повечето кърмени бебета не харесват залъгалки. Моят син е пристрастен към биберона от тридневна възраст, но когато иска да си чеше вътрешните венци, хвърля биберона и лапа пръста. Аз съм била и с биберон, и  с пръст в устата до петгодишна и нищо не ми се изкривило.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря не поска залъгалка

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Пробвай друг модел,марка, например Нук. Ние бяхме с такава силиконова.  Simple Smile

# 27
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Упорствай , по-добре с биберон , отколкото с пръст в устата. Все пак по-лесно се отучва от биберон , отколкото от пръста.
Смени различни модели Peace

# 28
  • Мнения: 4 915
Пробвай с горчивия лак.

Ако не стане - с ръкавички, дълги ръкави...

Ако и с тях не се получи - тогава бих предложила биберон.

Не би ми се искало да затвърждавам навика като го прехвърлям от палец върху заместител. По-добре първо опитай да премахнеш самия навик.

Ако кърмиш - слагай го по-често на гърда. Може бебето да има силен сукателен рефлекс или да преживява бум на растежа, и да търси да суче. Така ли е още от раждането или отскоро се появи това смукане на палчето?

Моите и двете не са ползвали биберон. Не съм предлагала изобщо, но и те не са смукали пръстчета.


# 29
  • Мнения: 161
И ние бяхме така. От родилното си имаше биба. Не искаше и не искаше. Накупихме му над 10 модела биберони- от Чико, през НУк, та до Камера - не ще и не ще! Аз пък много обичам бебета с биберони, каква по-сладка гледка от тази ? Е, моят син така и не пожела биберона - смучеше си юмручетата, пръстите ... По-късно като му дадох биба, за да го пробвам, той я обърна откъм дръжката и започна да я дъвче. Crazy  Еми това е, някои деца са си такива.  Само да отбележа, че си смучеше пръстчето до годинката. Вече го няма този навик. Peace

# 30
  • Мнения: 1 336
Щом не иска,не го насилвай,то си знае.  Wink
И аз така мисля ... Дребния в началото постоянно смучеше залъгалка, после изведнъж след втория месец реши че вече не иска и започна да си смуче ръцете ... Надявам се че и това ще отмине.
Детето само ще се откаже  Peace

# 31
  • Мнения: 3 415
Ами махай му пръста от устата и това е Simple Smile Венци също не използва биберони. Изпробвахме съвсем неохотно да му дадем няколко пъти, но след секудни политаше във въздуха, след като разбра, че не пуска мляко  Laughing  Смукането на палеца е временно, при моето бебе продължи около 2 седмици. Просто повече го дебнехме и му махахме пръста от устата. Честно казано, не мога да разбера това непременно смукане на биберон  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 174
На моята дъщеря й предложих залъгалка в родилното,но тя отказваше категорично,опитвах известо време и спрях,не упорствах много,даже мислех,че това е по-добрия вариант,нооо към 3 -тия месец започна да си смуче палеца и сега е на 10 месеца и не се е отказала ConfusedСмуче го когато е гладна/още я кърмя/ и когато й се спи.Аз съм си смучела палеца до около 5 годишна възраст Embarassed и зъбите ми не са особено прави ConfusedПръста ми направо е изтънял.Незнам защо,но си мисля или се надявам,че като спра да я кърмя,по план към годинката годинката,ще спре да го смуче,ама знам ли Rolling Eyes
С другото си дете един ден ще упорствам повече да смуче залъгалка,наистина понякога много трудно се отказват,ама поне няма да им се изкривят зъбите или да им се деформират пръстите,което разбира се не е задължително да се случи и при смученето на палеца Peace

# 33
  • Мнения: 2 035
Моето момиче никога не се и научи да цока залъгалка, така че не е задължително да цока, с пръстчето може да е временно, не се шашкай  Peace

# 34
  • Мнения: 2 015
Моя отначало не я иска, но с моя настояване, свикна.По- добре е от пръста, според мен Rolling Eyes.

# 35
  • Мнения: 2 587
И дъщеря ми отначало не я искаше и затова смених няколко докато уцеля "нейният вкус".На мнение съм че залъгалката е по-малкото зло,но тя не е гаранция че ще избегнем пръстите.Дъщеря ми сега е на три години(махнах бибата на годинка) и от около два месеца забелязвам че си гризе ноктите Постоянно е с пръст в устата и не смогвам да я отуча засега.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 946
опитай различни марки и видове  Peace
и моята дъщеря не искаше залъгалки , докато най-после открих каучуковия на бейби нова..  несиметричния вариант

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 08:55 от saxophone

# 37
  • Мнения: 209
В началото и моята дъщеря не искаше , пробвах няколко вида и се получи със залъгалката на Аvent  ,( с капачето) благодарение на нея успях да я науча вечер да заспива сама, давам я цока , цока и заспива, а преди това все  искаше да я люлея, вярно че не е за предпочитане, но от както се научи , сякаш по ми олекна.Трябва да си по -натоятелна и пробвай няколко вида залъгалки.

# 38
  • Мнения: 1 674
Трябва да си по -натоятелна и пробвай няколко вида залъгалки.
Смукането на пръстчето е по-голямото зло.

# 39
  • Мнения: 4 433
Щом неиска не насилвай,после пък при отказването един рев.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Изобщо не се насилвай да го приучваш на биберон,
по-добре мисли в посока, как да го отучиш да си смуче палчето.

# 41
  • Мнения: X
И аз смятам, че е по-добре залъгалка, отколкотот пръст. И двете ми деца не са фенове на биберона, но го ползват за приспиване и евентуално нощем. Слагам също зимата, когато са в количката и държа да дишат през носа, за да се затопля въздуха. Голямата много лесно се отучи, не е имало драми или, каквото и да е. На една година беше. Когато малката стане на една, също ще и амхна биберона, не очаквам драми и при нея, но дори и да има, ще са максимум седмица, мога да ги изтърпя, виж пръстите не мога да и махна.
И аз ще те посъветвам да опиташ с друга форма и материал. Голямата ползваше на NUK, малката само AVENT.

# 42
  • Мнения: 1 629
Ми и моя не искаше залъгалка като беше малък, смучеше я понякога, но повече пръста си смучеше. Реших аз, че в залъгалката е проблема и му купих по скъпа и по-хубава, ама и нея не я искаше. И за това го зарязах каквото иска да смуче. И сега си случи пръста само преди да заспи. Никога не е харесвал смученето Mr. Green

# 43
  • Мнения: 130
Пробвай с друг модел.Ако си предлагала силиковов вземи каучук,ако е с капковидна форма вземи анатомичен-мисля че ще помогне   Peace
Имаме си няколко модела и нито един не му харесва. Само палеца Simple Smile

# 44
  • Мнения: 130
Пробвай с горчивия лак.

Ако не стане - с ръкавички, дълги ръкави...

Ако и с тях не се получи - тогава бих предложила биберон.

Не би ми се искало да затвърждавам навика като го прехвърлям от палец върху заместител. По-добре първо опитай да премахнеш самия навик.

Ако кърмиш - слагай го по-често на гърда. Може бебето да има силен сукателен рефлекс или да преживява бум на растежа, и да търси да суче. Така ли е още от раждането или отскоро се появи това смукане на палчето?

Моите и двете не са ползвали биберон. Не съм предлагала изобщо, но и те не са смукали пръстчета.



Не кърмя,защото е с алергия към белтъка. Пръстчето си смуче от около месец.

# 45
  • Мнения: 1 428
Пробвай различни видове залъгалки.

По добре залъгалка,отколкото пръсче в устата.

# 46
  • Мнения: 1 554
пробвай различни залъгалки Peace
залъгалката е по лесния начин  за отучване от колкото палеца Peace

# 47
  • Мнения: 790
пробвай различни залъгалки Peace
залъгалката е по лесния начин  за отучване от колкото палеца Peace

 Peace

# 48
  • Мнения: 5 026
Щом не иска-не виждам ка да стене   Rolling Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 1 476
Опитай с различни залъгалки, докато намериш, тази, която ще му хареса. По добре залъгалка, отколкото пръст, както явно и ти си решила, щом задаваш такъв въпрос  Hug

Общи условия

Активация на акаунт