Как да му дам биберон- залъгалка

  • 3 843
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 336
Щом не иска,не го насилвай,то си знае.  Wink
И аз така мисля ... Дребния в началото постоянно смучеше залъгалка, после изведнъж след втория месец реши че вече не иска и започна да си смуче ръцете ... Надявам се че и това ще отмине.
Детето само ще се откаже  Peace

# 31
  • Мнения: 3 415
Ами махай му пръста от устата и това е Simple Smile Венци също не използва биберони. Изпробвахме съвсем неохотно да му дадем няколко пъти, но след секудни политаше във въздуха, след като разбра, че не пуска мляко  Laughing  Смукането на палеца е временно, при моето бебе продължи около 2 седмици. Просто повече го дебнехме и му махахме пръста от устата. Честно казано, не мога да разбера това непременно смукане на биберон  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 174
На моята дъщеря й предложих залъгалка в родилното,но тя отказваше категорично,опитвах известо време и спрях,не упорствах много,даже мислех,че това е по-добрия вариант,нооо към 3 -тия месец започна да си смуче палеца и сега е на 10 месеца и не се е отказала ConfusedСмуче го когато е гладна/още я кърмя/ и когато й се спи.Аз съм си смучела палеца до около 5 годишна възраст Embarassed и зъбите ми не са особено прави ConfusedПръста ми направо е изтънял.Незнам защо,но си мисля или се надявам,че като спра да я кърмя,по план към годинката годинката,ще спре да го смуче,ама знам ли Rolling Eyes
С другото си дете един ден ще упорствам повече да смуче залъгалка,наистина понякога много трудно се отказват,ама поне няма да им се изкривят зъбите или да им се деформират пръстите,което разбира се не е задължително да се случи и при смученето на палеца Peace

# 33
  • Мнения: 2 035
Моето момиче никога не се и научи да цока залъгалка, така че не е задължително да цока, с пръстчето може да е временно, не се шашкай  Peace

# 34
  • Мнения: 2 015
Моя отначало не я иска, но с моя настояване, свикна.По- добре е от пръста, според мен Rolling Eyes.

# 35
  • Мнения: 2 587
И дъщеря ми отначало не я искаше и затова смених няколко докато уцеля "нейният вкус".На мнение съм че залъгалката е по-малкото зло,но тя не е гаранция че ще избегнем пръстите.Дъщеря ми сега е на три години(махнах бибата на годинка) и от около два месеца забелязвам че си гризе ноктите Постоянно е с пръст в устата и не смогвам да я отуча засега.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 946
опитай различни марки и видове  Peace
и моята дъщеря не искаше залъгалки , докато най-после открих каучуковия на бейби нова..  несиметричния вариант

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 08:55 от saxophone

# 37
  • Мнения: 209
В началото и моята дъщеря не искаше , пробвах няколко вида и се получи със залъгалката на Аvent  ,( с капачето) благодарение на нея успях да я науча вечер да заспива сама, давам я цока , цока и заспива, а преди това все  искаше да я люлея, вярно че не е за предпочитане, но от както се научи , сякаш по ми олекна.Трябва да си по -натоятелна и пробвай няколко вида залъгалки.

# 38
  • Мнения: 1 674
Трябва да си по -натоятелна и пробвай няколко вида залъгалки.
Смукането на пръстчето е по-голямото зло.

# 39
  • Мнения: 4 433
Щом неиска не насилвай,после пък при отказването един рев.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Изобщо не се насилвай да го приучваш на биберон,
по-добре мисли в посока, как да го отучиш да си смуче палчето.

# 41
  • Мнения: X
И аз смятам, че е по-добре залъгалка, отколкотот пръст. И двете ми деца не са фенове на биберона, но го ползват за приспиване и евентуално нощем. Слагам също зимата, когато са в количката и държа да дишат през носа, за да се затопля въздуха. Голямата много лесно се отучи, не е имало драми или, каквото и да е. На една година беше. Когато малката стане на една, също ще и амхна биберона, не очаквам драми и при нея, но дори и да има, ще са максимум седмица, мога да ги изтърпя, виж пръстите не мога да и махна.
И аз ще те посъветвам да опиташ с друга форма и материал. Голямата ползваше на NUK, малката само AVENT.

# 42
  • Мнения: 1 629
Ми и моя не искаше залъгалка като беше малък, смучеше я понякога, но повече пръста си смучеше. Реших аз, че в залъгалката е проблема и му купих по скъпа и по-хубава, ама и нея не я искаше. И за това го зарязах каквото иска да смуче. И сега си случи пръста само преди да заспи. Никога не е харесвал смученето Mr. Green

# 43
  • Мнения: 130
Пробвай с друг модел.Ако си предлагала силиковов вземи каучук,ако е с капковидна форма вземи анатомичен-мисля че ще помогне   Peace
Имаме си няколко модела и нито един не му харесва. Само палеца Simple Smile

# 44
  • Мнения: 130
Пробвай с горчивия лак.

Ако не стане - с ръкавички, дълги ръкави...

Ако и с тях не се получи - тогава бих предложила биберон.

Не би ми се искало да затвърждавам навика като го прехвърлям от палец върху заместител. По-добре първо опитай да премахнеш самия навик.

Ако кърмиш - слагай го по-често на гърда. Може бебето да има силен сукателен рефлекс или да преживява бум на растежа, и да търси да суче. Така ли е още от раждането или отскоро се появи това смукане на палчето?

Моите и двете не са ползвали биберон. Не съм предлагала изобщо, но и те не са смукали пръстчета.



Не кърмя,защото е с алергия към белтъка. Пръстчето си смуче от около месец.

Общи условия

Активация на акаунт