Благодаря на полицаите и на мое място вие как бихте постъпили?

  • 2 418
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 161
Правилно,браво.А тези,които сега казват:какъв е смисълът,ами смисълът е,че когато те боли зъб,отиваш на зъболекар,когато станеш свидетел на хулиганска проява,търсиш съдействие от полицията.По принцип повечето тук роптаят,когато стане въпрос за полицаите.Те все бездействат,нали така?но когато разумен човек реши да си използва правото на нормално човешко съществуване,става абсурден.Аз лично тете поздравявам за избора ти на бял човек.

# 31
  • Мнения: 2 161
Е, хубаво де, какво щяха да направят полицаите, ако бяха заварили въпросния баща-бабаит пред лекарския кабинет?
Да му се скарат? Защото всъщност този човек нищо не е направил, нито на теб, нито на детето ти, нито дори на имуществото в клиниката.
Но защо пък да не се превърнем в Америка. Нека звъним на пожарната да ни свали котката от дървото, нека викаме и ченгетата да ни качат багажа до 8-мия етаж, защото не работи асансьора.
Нека има и зоополиция, първа ще ги викна аз.
Ти не беше ли някаква журналистка?Ако е така,да ти имам разсъжденията!Ако и да си в кабеларка!

# 32
Binito поздравления.Трябва да се научим да си търсим правата и това е начина.След като си се почуствала застрашена естествено е да се обадиш в полицията.И не мисля, че лекарката има вина , че не се е намесила .В крайна сметка тя е там да лекува ,а не да усмирява кукуригалници.Може и тя да се и изплашила.Може би ако е имало охрана на клиниката е трябвало ги повика...но както и да е. Браво на теб.

# 33
  • Мнения: 2 926
Браво!Постъпила си както трябва.
Омръзнало ми е от хора, които хем недоволстват, хем си траят и не правят нищо.

# 34
  • Мнения: 307
Постъпила си правилно. А относно това, коя ситуация е "кокошарска" -това не го определят полицаите, а законът. След като там се упоменава, че хулиганската проява е наказуема-те трябва да си свършат работата въз основа на това, а не на лични възгледи.

# 35
  • Мнения: 457
А жена му на този нищо ли не каза?

Нищо пред мен не каза. Аз като излезнах от кабинета я посочих на полицаите, че му е жена. После ние докато се обличахме, те нещо я питаха навън на стълбите. След това тя влезна в кабинета за прегледа. Полицаите обаче останаха да я чакат пред кабинета, ако евентуално могат да вземат информация за имена и адрес от нея или от докторката. Ние си тръгнахме, защото закъснявахме за другия доктор.
По-късно звъннах на докторката да й кажа, че може евентуално да пусна жалба. Нейните думи бяха нещо от сорта: "Ами, така само си създавате.........няма значение, хайде приятен ден...."! И ми затвори телефона, след като аз също й пожелах приятен ден. Нищо не ми каза, но я разбрах, де.

# 36
  • Мнения: 457
Благодаря ви за подкрепата на всички ви! Ще пусна днес една жалбичка Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 589
Благодаря ви за подкрепата на всички ви! Ще пусна днес една жалбичка Crossing Arms
Срещу какво? Затова,че въпросният тип е просто невъзпитан,държи се арогантно и те е нарекъл "овца"? Някой друг чу ли го? Колко свидетели имаш?Той счупи ли нещо,удари ли те,или просто те уплаши с блъскане по вратата? Ами сещаш ли се,че може да се окаже,че другите не са видяли ЧАК такова блъскане,каквото теб те е уплашило? Ще се наложи докторката да свидетелства,а тя,както разбирам,не е много съгласна да я въвличате...
  Не казвам тези неща,защото го защитавам или защото те разубеждавам.Просто може би има аспекти в цялата случка,които не си предвидила...Казвам го от личен опит.Срещу мен бе извършено сериозно престъпление преди време,престъпление,за което се предвиждат от 3 години нагоре затвор.Обаче системата като захапа делото,като ме емнаха окомуш-адвокатите на уличения,за малко да излезе,че аз съм виновната,разбираш ли...Тогава,когато се наложи свидетелите да "губят" времето си по инстанции и канцеларии,и да ме обвиняват,че съм ги въвлякла "в това",  си дадох сметка колко сложно всъщност е в България да се чувстваш защитен от закона...

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Олимпия, докато има хора, които разсъждават като теб, дотогава ще бъде и системата ни такава, а хората ще остават незащитени. Защото свидетелите ще се крият / може би въпросната лекарка има твоите виждания по въпроса и да - ще каже, че нищо не е чула, нито видяла/, а без доказателства няма как да бъде доказано обвинението.

# 39
  • Мнения: 1 749
Точно страха на хората да не "стане много трудно" е една от причините да има толкова ненаказани по улиците.
Олимпиа,поне знаеш,че си направила всичко,което зависи от теб.
Цитат
Срещу какво? Затова,че въпросният тип е просто невъзпитан,държи се арогантно и те е нарекъл "овца"?
Има си и такъв член в НК,да.Отделно от хулиганстването.

# 40
  • Мнения: 589
Олимпия, докато има хора, които разсъждават като теб, дотогава ще бъде и системата ни такава, а хората ще остават незащитени.
A,много моля! Не нося лична отговорност за действителността.И аз съм минала през такива идеалистични еуфории-"така трябва" и "ей сега ще го научим аз и полицаите този тип" и прочие...Изказах мнението си,което,за съжаление,се е формирало такова,защото съм си имала взимане-даване, да не кажа драматичен сблъсък, с тази действителност..А за да стане наистина ефективна системата ни за правосъдие,  е нужно нещо различно  от купища жалби на нечие бюро в някоя канцелария.В посочения от авторката случай не е очевадно да има престъпление в класическият му случай-просто един кретен се е държал необуздано,невъзпитано,грозно и т.н.Такъв човек жалби в полицията няма да го стреснат даже,камо ли да го превъзпитат, а може и да го озлобят и тогава наистина да се стигне до престъпление. Някой нападна Франческа Салиери-каква била журналистка и т.н. Ами случаят е повече за журналисти,отколкото за полиция.Нека го изтипосат такъв в някой репортаж,да го порицае цялото общество...Има и друго-авторката откъде знае,че въпросният тип не е имал устна уговорка с лекарката и да е беснял срещу нея-той може би също се е чувствал "с предимство",и след като си е простак по манталитет,така е изказал недоволството си...В крайна сметка,както казах в първият си пост-всеки има право сам да си решава как ще си търси правата.Аз за себе си вече съм отсяла с какво мога и с какво не мога да "занимавам" системата.След като се нагледах на възхода на кариерата на най-корумпираните полицаи,които преди десетина години открито рекетираха търговци,а днес са кой главен комисар,кой незнам какъв си в министерските канцеларии,след като почти загубих едно дело заради мързела на един следовател и един прокурор да разпитат трима свидетели(не им стигнаха 9 месеца да ги призоват,а аз им предложих само да кажат кога, и лично ще им ги закарам в канцеларията,все пак това бяха сестра ми,баща ми и приятелката ми)-какво остава- да вярвам,че ще успея да накарам комшията от първия етаж да спре да псува всеки път,щом мина край него,та той псува след всяка съседка...

# 41
  • Мнения: 7 111
Бинито, така се постъпва.  Peace Ефект е имало. Смелчакът се е изпарил с "достойнство", а балонът му ...  Whistling Жалко, че жена му е трябвало да отговаря за тъпанаря и всичко това се е случило пред деца. 

# 42
  • гр.София
  • Мнения: 380
Щом си се почувствала застрашена по някакъв начин, е добре, че си повикала полиция. Понякога от много дребен повод може да се случи голяма трагедия, затова смятам, че си постъпила разумно. Колкото до подаването на жалба-твое право е да прецениш дали си струва. Ще ти се наложи няколко пъти да отидеш в РПУ-то/вероятно първия път  ще ти снемат обяснение, случаят ще бъде докладван в прокуратурата, ако прокурорът прецени ,че има достатъчно данни за извършено престъпление/например хулиганство по чл.325 от НК/, ще образува досъдебно производство. След това ще те извикат отново в РПУ-то, за да те разпитат в качеството на свидетел. Ще бъде разпитана и лекарката. Възможно е тя да не каже какво точно се е случило, за да не си създава излишни ядове. Най-вероятно ще те извикат и трети път, за да "разпознаеш" извършителя-това може да стане и по снимка, ако заявиш, че се притесняваш. Не зная дали в 04 РПУ има стая за разпознаване, при която разпознаващият и разпознаваният нямат пряк контакт. Описала съм го подробно, за да прецениш какво решение да вземеш. Горепосочената процедура няма как да бъде съкратена. Дано съм ти била полезна!

Общи условия

Активация на акаунт