вашите мъдри мисли

  • 6 600
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 759
   Дали двама души се обичат личи по това,не дали правят секс,а по това,какво правят след секса.
                            Много е нежничка   bouquet!

# 76
  • Мнения: 62
 Peaceлюбовта е живот

# 77
  • Мнения: 1 192
   Дали двама души се обичат личи по това,не дали правят секс,а по това,какво правят след секса.
                            Много е нежничка   bouquet!
Е, то ако няма секс, няма и след  Wink

50% от съдбата е заложена в главата...

# 78
  • Мнения: 4 585
   Дали двама души се обичат личи по това,не дали правят секс,а по това,какво правят след секса.
                            Много е нежничка   bouquet!
Звучи като утеха на омъжила се за неподходящ сексуален партньор.

# 79
  • София
  • Мнения: 221
мисълта не е моя, а на една моя мъдра  приятелка
/от един мъж по -умен, може да бъде само друг  мъж Grinning/

# 80
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Луд свят - идиоти всякакви!  - това е моята версия на поговорка "Свят широк, хора всякакви".

И нещо от баща ми /нямам представа негово ли е или го е заел от някъде/ - Гледай да не те минат, минат ли те - да не ти пука!

# 81
  • Мнения: 3 886
Човек получава обратно това което е дал, но от друг човек
########################
Да бъдеш или да не бъдеш е решен въпрос. Какъв да бъдеш? - ето в какво е въпросът.
............................................
Ако съдбата ти затваря вратата, влез през прозореца!

# 82
  • Мнения: 1 967
"Това, което не те убива, те прави по-силен"

Не знам кой го е казал, но е много вярно...

# 83
  • Мнения: 593
Каквото и да кажа, все ще е плагиатство.. мисля.  Simple Smile

Ами да. Тъкмо стигаш до някакъв извод и откриваш, че някой вече е казал това.  Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 1 192
"Това, което не те убива, те прави по-силен"

Не знам кой го е казал, но е много вярно...

Всичко, което не ме убива, ме прави по- силен. / Ф.Ницше /

# 85
  • Мнения: 620
Може би по-добре би било темата да е "Вашите любими мъдри мисли".
Ето нещо от "пастите", които съм "купувала" :

В древна Гърция философът Сократ бил известен със своята мъдрост.
Един ден при него дошъл негов познат и му казал:
-Знаеш ли какво чух току що за един от твоите студенти - Платон?
-Чакай малко! - отговорил Сократ - Преди да ми кажеш каквото и да било, бих искал да те подложа на един тест. Нарича се: "Троен филтриращ тест."
-Троен филтър???
-Точно така. Преди да ми кажеш нещо за някой мой студент е добре да отделя малко време и да филтрирам думите ти. Първият филтър е "Истина". Ти напълно сигурен ли си, че това, което имаш да ми казваш, е 100% истина?
-Не... Всъщност аз само чух за това...
-Ясно! Значи ти всъщност не знаеш дали е истина или не! Нека да опитаме втория филтър: "Добронамереност". Това, което искаш да ми кажеш за моя студент нещо добро ли е?
-Точно обратното...
-Така! - прекъснал го отново Сократ - Значи искаш да ми кажеш нещо лошо за него, но не си сигурен, че то е вярно! Все още има един филтър, през който може да мине твоето съобщение: "Полезност". Ще имам ли някаква реална полза от това, което искаш да ми кажеш?
-Всъщност, не точно...
-Какво излиза? Ако това, което искаш да ми кажеш, не е истина, не е нещо хубаво и дори не е полезно, то за какво изобщо ще ми го казваш? - отрязъл го Сократ.

Това е била причината, заради която той бил велик философ и са го почитали толкова много. Но също така обяснява защо той така и не разбрал, че Платон чука жена му.

# 86
  • София
  • Мнения: 12 114
Каквото и да кажа, все ще е плагиатство.. мисля.  Simple Smile

Ами да. Тъкмо стигаш до някакъв извод и откриваш, че някой вече е казал това.  Rolling Eyes
По- важно е да си способен да стигнеш до някакъв извод, а не дали някой друг също е стигнал до него преди теб. (Звучи сякаш някой го е казал преди мен, но аз твърдя, че съм първа и ще се видим в съда  Joy hahaha Joy)

# 87
  • Мнения: 593
Да, де... ама нали темата е "Вашите мъдри мисли". Кои са точно мои, не знам. Определено не са само мои. Пък и "мъдри" е много относително понятие. Живееш, живееш... стигаш до някакъв свой извод, пък той се оказва клише. Всички сме плагиати или всички сме философи - зависи от гледната точка.
Ако ще си цитираме любимите фрази, има много хубава тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=302200.0;topicseen

Поздрави

# 88
  • Мнения: 1 192
4470 За жената акълът е като мензисът, не е важно колко е продължителен, а да ти идва на време   Blush

Общи условия

Активация на акаунт