През Новата година пак на детска градина! - 17 част

  • 15 506
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 416
В нашата градина снощи беше доста топло. Днес, сутринта отново си беше топло. Госпожата, каза че нямало смисъл да го навличам. В нашата група вече има ламиниран паркет на пода и изглежда доста по-добре. В събота ще бъдат сборни групи отново.

Мечо Пух, честит рожден ден и от мен! Пожелавам ти да си винаги много обичана и само хубави неща да ти се случват!

cecko05Hug Дано се закрепи детенце и да не се влошават нещата  Praynig

Да попитам, каква такса платихте за декември предвид многото почивни дни? Кристиян не е ходил само на 29 и 30.12 и вчера платих 36 лв. В бележката ми пише за декември - 20 раб. дни, присъствени 18.. newsm78

# 256
  • София
  • Мнения: 6 261
Ади нали беше с пневмония декември и имаме 8 присъствени от 20 работни, така че 16 лв.  Peace

# 257
  • Мнения: 673
  Мечо Пух, честит рожден ден! bouquet

  В нашата градина топлото е в рамките на нормалното....за сега Rolling Eyes...
  Платих само 4 лв такса, защото е ходил само два дни на градина през декември.
  cecko05, кураж! За ТЕЛК не е ли по- добре да се обърнеш към личния си лекар. Става въпрос за инвалидност за астма ли?
Понеже съм гимназиален учител и много деца в училище ги освобождаваме от занятия по физическо възпитание именно заради астма, защото в салона се вдига много прах. Ако минете на ТЕЛК, вероятно ще ви отпускат някакви средства за закупуване на лекарства и разни други привилегии. Не го приемай толкова емоционално. Дано разбира се нещата отшумят и не се стигне до там.Стискам палци! fingerscrossed

# 258
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 501
cecko05, можеш да провериш и тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=337999.0

За съжаление и моята дъщеря е с астма и научих много полезни неща от момичетата в тази тема!

Izida, ние за Декември платихме 22 лв, като Цвети не е посещавала ДГ от 16.12.

# 259
  • София
  • Мнения: 7 059
Мечо Пух, Честит рожден ден! Бъди здрава, щастлива и обичана жена!
Сутринта в градината казаха, че за сега нямат проблем с парното, мерели температурата в помещенията два пъти на ден и била в норма, но за всеки случай са подготвени и с електрически радиатори.

# 260
  • Мнения: 479
Хай Мечо Пух Честит рожден ден и от мен. Да си жива и здрава и много обичана!!

Днес най-накрая се върна мойто детенце. Нямаше ревове сутринта. Само попита дали ще я взема от градината след като се наспи и това беше. Дано да е все така.

В нашата градина вчера е било 19 градуса, което за мойто диване е прекрасна температура. Но са пускали духалка.  А вкъщи сутринта радиаторите определено бяха по-топли, дано и в градината да са засилили днес.

Ара вашата градина ще стани много високотехнологична  Wink

# 261
  • Мнения: 3 246
Мечо Пух, честит рожден ден и от мен. Да си жива и здрава, да си много много щастлива!  bouquet
Нашата община пък си е приела наредба, че ще се плащат такси за детска градина в пълен размер без значение дали детето е посещавало или не градина, освен това ни сложиха и една такса - гаранционна, която платихме в пълен размер и ще я получим евентуално след като напуснем градината

# 262
  • Мнения: 5 393




Благодаря ви за хубавите пожелания, момичета! Да ви се връщат двойно!  Hug

Парното вкъщи вчера беше почти с нормална температура, в градината също е топло. Таксата още не съм ходила да я плащам.
cecko05- много неприятно. Дано се оправи скоро малкия Praynig

# 263
  • Мнения: 3 219
Мечо Пух, честит рожден ден и от мен. Да си жива и здрава, да си много много щастлива!  bouquet
Нашата община пък си е приела наредба, че ще се плащат такси за детска градина в пълен размер без значение дали детето е посещавало или не градина, освен това ни сложиха и една такса - гаранционна, която платихме в пълен размер и ще я получим евентуално след като напуснем градината

Гати изнудвацията, може ли такова нещо Sick. Впрочем и при нас вдигнаха таксите от тази година, на ден-2лв, преди беше 1.50лв. Имаме и нещо като абонамент-2лв месечно, независимо дали ходи или не ходи детето.

# 264
  • Мнения: 1 949
Мечо Пух, да си здрава и много щастлива и обичана!

Гледам, почерпила си вече, все с хубави неща!  Heart Eyes

Ох, аз само се подмотвам при вас, малката не ходи на ДГ все още. Ама колкото да не ме забравите, казвам по нещо.
Цецко, не се притеснявай!  Hug

За Декември платих 14лв  Rolling Eyes То 1 седмица почивка, 1 седмица беше вкъщи с хрема, преди това вече съм забравила, ама това 14лв ще рече, че е ходила 7 дена само  Close

# 265
  • Мнения: 1 150
Честит рожден ден, Мечо Пух
Бъди здрава, щастлива и много обичана


Вико сутринта се разкиха, оплакваш се, че било много студено в градината. Пипнах радиаторите - не бяха от най-топлите. Чудя се дали да не го прибера и да си подеди в нас  Rolling Eyes
Таксата си е 2лв. на ден, на месец ми идва 40, когато е редовен

# 266
  • София
  • Мнения: 6 261
kali 7, коя е вашата община, ако не е тайна?  Hug

МерСедес, при нас има родителско настоятелство, членството в което е доброволно. Членският внос е 10 лв. месечно и се плаща независимо дали детето е ходило на градина или не. От парите в настоятелството се купуват сурови зеленчуци за втора закуска на децата и се кани куклен театър веднъж месечно. От тези пари се организира и едноседмичната коледно-новогодишна театрална програма (вкл. и Дядо Коледа), както и се смениха дървените решетки на парното.  Peace

# 267
  • София
  • Мнения: 4 294

Да попитам, каква такса платихте за декември предвид многото почивни дни? Кристиян не е ходил само на 29 и 30.12 и вчера платих 36 лв. В бележката ми пише за декември - 20 раб. дни, присъствени 18.. newsm78

32 лв, не е ходила на 17,12 и после на 29 и 30,12, т.е. три дни отсъствие

# 268
# 269
  • Мнения: 3 219
kali 7, коя е вашата община, ако не е тайна?  Hug

МерСедес, при нас има родителско настоятелство, членството в което е доброволно. Членският внос е 10 лв. месечно и се плаща независимо дали детето е ходило на градина или не. От парите в настоятелството се купуват сурови зеленчуци за втора закуска на децата и се кани куклен театър веднъж месечно. От тези пари се организира и едноседмичната коледно-новогодишна театрална програма (вкл. и Дядо Коледа), както и се смениха дървените решетки на парното.  Peace
Нямаме такива екстри тука, ама като знам родителите от  групата...няма и да има ooooh!


Ах, каква хитруша  Heart Eyes. Ще ви снимам и нашия, също много ми харесва Hug

Общи условия

Активация на акаунт