ПРОБЛЕМ-ЗЛОБНО КУЧЕ И НОВОРОДЕНО БЕБЧЕ?

  • 13 421
  • 117
  •   1
Отговори
# 90
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Малко офф топик, но се нуждая от съвет, а виждам , че тук има много опитни и знаещи мами   bouquet Ако кученцето се вземе много малко, на дни, но без да се знае произхода му, ако децата вече са едното на 5 години, а другото на 9 месеца - съществува ли риск някога да ги нападне, чисто теоретично, или то ще е така свикнало с тях , че няма да има проблем?

Съществува по- скоро теоретично. И по- скоро, ако кучето е учено да бъде пазач, дори и само срещу непознати. Познавам стафорширски териер, толкова лигав и добър, коЙто се гледа заедно с бебе. По- принцип, това е най- добрият вариант, да свикнат още от съвсем мънички заедно и да се възпитават с обич /и двете, а в твоя случай и трите/. Grinning Породата не мисля, че е решаваща. Има хора, които основяват непородисти кучета от приюти и изолатори, което аз много ги уважавам като решение и нямат абсолютно никакъв проблем.

# 91
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Nightwish, явно имаш опит и знаеш кое поведение не се толерира. Не мисля, че ще има проблем, дори кучето ти да е Коферман Wink. Поздравявам те за това, че си спасила съфорумките от още едно "бездомно зло псе" Sunglasses.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 153

За мен съвместното съжителство на бременна жена и новородено бебе с животно си е направо беzумица,а като видя как някои ги оставят да им ближат бебето........Да не говорим,4е от животинските косми няма отърване,а те са толкова опасни.
Офф

   hahaha Дианджели, би ли се обосновала с какво са толкова опасни кучешките косми и какво е безумното в съжителството на животни и бебе, защото точно такива изказвания звучат безумно. 
Освен това твоето изказване съвсем не е по темата. Ако не си разбрала - авторката обича животните, но са имали неблагоразумието да си вземат куче с лош нрав и кофти гени ( бащата е бил зъл) и сега се чувстват прецакани. Кучето ще замине да пази някой склад, а след някой и друг месец те ще си вземат ново куче. Сега стана ли ти по-ясно за какво става въпрос?
Да бе, направо не знам как са се отглеждали бебета и малки деца в миналото на село например, където е пълно с най-различни животни - то досега да не останал жив човек от досега с животните. Смятам, че съжителството на малко дете с животно /разбира се, отглеждано както трябва, обезпаразитявано и т.н./ спомага за по-правилното му развитие и възпитание. И досега нашия синковец си знае, че ежедневните грижи за кучето са негово задължение и това е единственото нещо, което върши безропотно.
Aми те исега се отглеждат животни на село,но все ми се струва ,4е и сега и преди хората си живеят в къстите,а животните на двора.
На баста ми целия корем му е ряzан,zаради ку4е6ка тения.Еми,не благодаря.Знам,4е не може6 да се предпаzи6 от вси4ко ,но пък и да увели4ава6 риска.
За бебето и животни около него си е мое мнение,нямам нисто против хора,които го правят,това си е техен иzбор.
Както и нямам нисто против децата ми да си играят с ку4ета,по4ти няма такова,което да подминем.Състо така бих съгласна и да си имаме ку4е,но ако имаме двор.Намирм го zа 4удесно,децата да се у4ат да полагат грижи полагат грижи.Но,както каzах и преди не съм съгласна със zатварянето им по апартаменти.

# 93
  • Мнения: 197
Благодаря за отговорите на всички! HugКолкото до това трябва или не трябва едно животно да живее с дете или без дете покрай него , мисля отговора е ясен...
И те са живи същества, и те носят душа , в много случаи по - добра от тази на много хора  Peace
Не помня дамата , която каза за бездомните кучета да ги избият всичките ...Не искам и да я помня  Twisted EvilСамо ще кажа, че има карма  всичко се връща, като бумеранг...
Не бъдете крайни и не съдете никого, за да не бъдете съдени и вие един ден...
Останалото е просто личен избор  Peace

# 94
  • Мнения: 19 523

За мен съвместното съжителство на бременна жена и новородено бебе с животно си е направо беzумица,а като видя как някои ги оставят да им ближат бебето........Да не говорим,4е от животинските косми няма отърване,а те са толкова опасни.
Офф

   hahaha Дианджели, би ли се обосновала с какво са толкова опасни кучешките косми и какво е безумното в съжителството на животни и бебе, защото точно такива изказвания звучат безумно. 
Освен това твоето изказване съвсем не е по темата. Ако не си разбрала - авторката обича животните, но са имали неблагоразумието да си вземат куче с лош нрав и кофти гени ( бащата е бил зъл) и сега се чувстват прецакани. Кучето ще замине да пази някой склад, а след някой и друг месец те ще си вземат ново куче. Сега стана ли ти по-ясно за какво става въпрос?
Да бе, направо не знам как са се отглеждали бебета и малки деца в миналото на село например, където е пълно с най-различни животни - то досега да не останал жив човек от досега с животните. Смятам, че съжителството на малко дете с животно /разбира се, отглеждано както трябва, обезпаразитявано и т.н./ спомага за по-правилното му развитие и възпитание. И досега нашия синковец си знае, че ежедневните грижи за кучето са негово задължение и това е единственото нещо, което върши безропотно.
Aми те исега се отглеждат животни на село,но все ми се струва ,4е и сега и преди хората си живеят в къстите,а животните на двора.
На баста ми целия корем му е ряzан,zаради ку4е6ка тения.Еми,не благодаря.Знам,4е не може6 да се предпаzи6 от вси4ко ,но пък и да увели4ава6 риска.
За бебето и животни около него си е мое мнение,нямам нисто против хора,които го правят,това си е техен иzбор.
Както и нямам нисто против децата ми да си играят с ку4ета,по4ти няма такова,което да подминем.Състо така бих съгласна и да си имаме ку4е,но ако имаме двор.Намирм го zа 4удесно,децата да се у4ат да полагат грижи полагат грижи.Но,както каzах и преди не съм съгласна със zатварянето им по апартаменти.
За десети път вече ще напомня, че говорим за куче, което живее НА ДВОРА!

# 95
  • Мнения: 197
Дааа, горкото куче!И аз да съм на двора в тоя мраз и аз щях да се озлобя ...и то не само срещу бебето  Sad

# 96
  • Мнения: 78
благодаря на всички за отговорите,но освен че е на двора ,писах че си има и колибка,нали не очаквате да го прибера в кащи на леглото.........?обичам го но не чак толкова,все пак говорим за немса овчарка а не за мини пинчер. Peaceпоздрви на всички форумки. Hug

# 97
  • Мнения: 197
благодаря на всички за отговорите,но освен че е на двора ,писах че си има и колибка,нали не очаквате да го прибера в кащи на леглото.........?обичам го но не чак толкова,все пак говорим за немса овчарка а не за мини пинчер. Peaceпоздрви на всички форумки. Hug
А вързано ли е кучето ?И какво яде ? Peace

# 98
  • Мнения: 12 674
Дааа, горкото куче!И аз да съм на двора в тоя мраз и аз щях да се озлобя ...и то не само срещу бебето  Sad

Ми вземи да прибереш и помиярите, че да не се изнервят горките, пък и ние покрай тях.

# 99
  • Мнения: 197
Мадам X, да, бих ги прибрала , ако имах къде  Peace Това и правят в другите държави  Peace
Отношението към животните говори много за човека, за държавата като цяло...
Страдат и кучетата, страдат и хората...Ама дайте тогава да избием и циганите, че ни пречат?Пък може и пенсионерите, що ще ни ядат хляба?
Абе давайте да умъртвяваме наред , за да не се нервим от тоя и оня... Thinking

# 100
  • Мнения: 12 674
Пардон, не съм казала това.
И да не отпочваме разговора за другите държави, където кучетата са с кайшка и намордник, а стопаните им - с лопатка и пликче.

# 101
  • Мнения: 78
кучето е пуснато и яде гранули и други храни,споко не го даржим гладно Peace

# 102
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Хайде стига сте си чатили в темата. Кой разбрал - разбрал.
 Снежко, какво става - търсите ли вече нов дом или ще поизчакате малко?

# 103
  • Мнения: 197
Пардон, не съм казала това.
И да не отпочваме разговора за другите държави, където кучетата са с кайшка и намордник, а стопаните им - с лопатка и пликче.
Ми то от нас зависи, от стопаните, от нестопаните, от обществото като цяло  Peace

# 104
  • варна
  • Мнения: 90
поздрави на всички от нас Simple Smile http://media.snimka.bg/1852/009959828.jpg

Общи условия

Активация на акаунт