ПРОБЛЕМ-ЗЛОБНО КУЧЕ И НОВОРОДЕНО БЕБЧЕ?

  • 13 389
  • 117
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202

Отношението към животните говори много за човека, за държавата като цяло...

Peace

shanti, страхотна снимка  newsm10

# 106
  • Мнения: 197
Heart EyesПрекрасна любов!!!!

# 107
Кучето не е възпитано както трябва. Характера се сформира до 1-вата година. Това, че стои вързано навън няма реална рефлективност към характера на кучето. Просто е възпитано като злобно, няма спасение. Naughty

# 108
# 109
  • Мнения: 78
ами ,за сега не тарся дом за Дарк,ще поизчакам с надеждата да се размини,абе лай я все още ,но не така агресивно ,май има надежда...има време-ще видим Hug

# 110
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Снежко, радвам се, че сте си дали време, но бъди особено внимателна. Дай му да подуши един памперс. Отиди при кучето с нейното одеалце и започни да го галиш, а кучето да свиква с миризмата на бебе. Беба е малка, така че лятно време, когато е на двора би могла да връзваш кучето и да ги запознаваш от разстояние, а ако продължава да проявява агресия - ти знаеш - нов дом. Пиши как се развиват отношенията, за да можем да даваме адекватни съвети ( ако все още искаш де  Wink).

# 111
  • Мнения: 78
естествено че искам съвети,всяка помоще добре дошла,ще пиша как вървят работите Hug

# 112
  • Мнения: 48
Здравейте мами !! След три дни влизам в деветия месец-имам си куче на три годинки ротвайлер.Толкова сме свикнали с него и той с нас че не мога да си помисля да се разделяме!!!Но много се притеснявам как ще реагира на бебето - въпреки че няма да са ведна стая естествено но все пак....И другото което ме притеснява са много косми навсякъде -колкото и да ги чистя има и това е !!!
И все пак сега лежи до мен и като си го гледам ще се справям някак си няма начин  Simple Smile

# 113
  • Мнения: 12 666
Запознай ги още с идването.  И обърни голямо внимание на кучето.

# 114
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И нашия ревнуваше много от Констанца. Беше на около 3-4г. Преди това той е бил галеника в къщата и изведнъж идва някакъв малък вързоп, който му отнема всичко изведнъж. Нашия е все пак дакел-мутант, не овчарка и е по-възможно да се ограничат контактите им. Той  не влиза в нашата стая, а аз се стремя децата да не го тормозят. С времето свикна просто да ги заобикаля, за да си няма проблеми.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Здравейте мами !! След три дни влизам в деветия месец-имам си куче на три годинки ротвайлер.Толкова сме свикнали с него и той с нас че не мога да си помисля да се разделяме!!!Но много се притеснявам как ще реагира на бебето - въпреки че няма да са ведна стая естествено но все пак....И другото което ме притеснява са много косми навсякъде -колкото и да ги чистя има и това е !!!
И все пак сега лежи до мен и като си го гледам ще се справям някак си няма начин  Simple Smile
влез в темата за кучета в подфорума хоби, там има много момичета с бебе и куче  Peace

# 116
  • Мнения: 1 174
за ИраМира-ами взехме Дарк малак дъщеря ми беше на 7 години,всички много си го обичаме,но от малък той просто не приема други хора,даже и децата на съседите,иначе се грижим мога да кажа много добре за него,има всички ваксини,водим го на контролни прегледи,ходим на разходки,като всички кучета,спи на двора в колибка,отварзан е и има място за бягане.освен дъщерями в къщата живее и племенницата ми тя е на 8 години,и с нея се разбира,те си играят с него все едно е голяма играчка и той им позволява.и пак повтарям за другите които не ме разбират,че да си взема друго куче  енаи-крайният вариант.първо ще опитам всичко.и благодаря на всички за съветите-все пак нали затова написах тази тема. Hug

Кучетата се затрудняват с децата, не знаят как да реагират. Децата за разлика от възрастните пищят, крещят, плачат, вдигат шум, карат колела, гонят се, искат да го дърпат за опашката, все неща които тревожат едно животно. Аз имам 2 кучета, едното е едра порода - каракачанка, имам и котарак. За себе си съм решила така - животните на безопасно разстояние от детето. Запознаване с бебето само в присъствието на възрастен. Никакво насилствено сближаване - имам предвид да показваш бебето на кучето например и да викаш: Виж миличък, виж какво хубаво бебе ! Ако то само дойде да види какво е това нещо дето го държиш - тогава да. Обратното също важи - да носиш детето при кучето или котката и да викаш: "Ела да видим какво прави Кучо"  - така навлизаш в личното пространство на животното и то може да реагира агресивно.  Никога бебе и животно сами в стая. Но никое от животните ми не е проявявало агресия, само любопитство. Ти си познаваш кучето най - добре, всеки ще ти даде съвет от своя опит с гледането на животни, или от липсата на такъв. Моите домашни животни сме ги вземали едно след друго и с всяко следващо трябваше да преодолеем периода на агресивна ревност от страна на "старото" животно. Котката я взехме последна, трябваше време кучетата да разберат, че тази котка е наша и трябва да я приемат. Носех я навън при тях точно като бебе, на ръце и ги запознавах по гореописаните правила. Нямала съм проблеми, така ще направя и с детето.
Само искам да допълня - винаги съм била против третирането на домашни любимци като играчки за децата в семейството. В нашия дом не се допуска тормоз върху животните от деца, когато дойдат приятелски деца им се обяснява че кучето/ котето не е играчка, не се дърпа, влачи, скубе. Грешка е, че някои допускат децата им да се държат така с животните, с извинението "Детето е по - важно" и ако, не дай Боже, котката го одраска за да се защити, изхвърлят котката.

# 117
  • Мнения: 232
Не бих го държала и ден в къщи при такава ситуация.
Няма значение по какви причини е озлобено.
Скоро гледах документален филм за домашен любимец
нахапал бебе до смърт от ревност към стопаните Confused.

Това е и моето мнение. Не разбрах в двор ли го гледате или в къщи, но ако е в къщи бих го махнала без изобщо да се замисля. В двор вече положението е друго - там е вързано примерно и така... Това си е животно с неговите инстинкти, а ти си майка с твоите инстикти - не ги подтискай!

Общи условия

Активация на акаунт